Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1328 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share mrozon07

mrozon07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 maj 2015 - 15:12

Opryskiwacz -ale jaki?

Dość możliwa cena, a pamiętasz ile wołali za navigatora 3000 belka 24m i gps?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 07:44
  •  

#1042 Share Adrenalinaa

Adrenalinaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 20 maj 2015 - 18:42

Opryskiwacz -ale jaki?

a

Edytowany przez Adrenalinaa, 20 maj 2015 - 18:43.

#1043 Share Adrenalinaa

Adrenalinaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 20 maj 2015 - 18:42

Opryskiwacz -ale jaki?

NIe wiem tego kolego ale pewnie z 30 mniej :) Ja chciałem Najlepszego wiec wziełem Comandera 3300 Komputer 9500 28 metrów GPS 9 sekcji czujniki poziomu Najmocniejsza belka górny zaczep ledy itd 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share arion320

arion320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 12:37

Opryskiwacz -ale jaki? panowie poszukujemy opryskiwacza 2000l z belka 15m moze ktos cos poleci? zadnego dilera w poblizu nie ma, nawet nie ma gdzie popytac... prosilbym o obiektywne opinie...

#1045 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 12:51

Opryskiwacz -ale jaki?

a jaką kwotę masz przeznaczoną na opryskiwacz?

#1046 Share arion320

arion320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 18:50

Opryskiwacz -ale jaki? jak najmniejsza ;) pytalem o burego na dniach pola byl w full wypasie ale belka 18m i gosc mowil ze 60k... troche duzo jak dla nas... bedziemy brac go na modernizacje, a wiadomo opryskiwacz musi byc porzadny :)

#1047 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 21:09

Opryskiwacz -ale jaki?

To może zobacz stanimpex wujek ma i sobie chwali tylko ma go dopiero rok albo Biardzki ma mój drugi wujek i też nie narzeka choć jeden jak i drugi mówi że nie jest to jakaś wysoka półka to są warte swojej ceny, zobacz  TAD-LEN podobno dobre ale nie miałem z nim do czynienia 

#1048 Share arion320

arion320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 21:44

Opryskiwacz -ale jaki? troche sprawdzalem w internecie ale jednak zdecydowalbym sie raczej na cos z wyzszej polki... miedzy burym, krukowiakiem a pilmetem jak to jakosciowo wypada i cenowo?

#1049 Share arion320

arion320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 09:31

Opryskiwacz -ale jaki? czy ktos posiada opryskiwacz ciagany firmy promar? na zdjeciach wyglada calkiem solidnie. interesuje mnie 2000l belka 15m hydrauliczna.

#1050 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 11:07

Opryskiwacz -ale jaki?

A może lepiej wybrać coś zachodniego używanego za tą kasę? Ja mam od nowego Blancharda z 2005r i do dzisiaj spisuje się rewelacyjnie. Za jakieś 50-60 tys można kupić już taki opryskiwacz. Tak obserwuje znajomych co mają Krukowiaki to jakoś słabo te lance wyglądają po kilku latach. Na komputerze co roku w moim dochodzi 3tys. ha to tak w zasadzie jak ktoś kupi używany na areał np. 100ha to i tak na 10-15 lat mu starczy, ale to moje zdanie. Nowy Polski  też ok ale nie ma co się nastawiać na długą żywotność.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 13:08

Opryskiwacz -ale jaki?

@petro11  

Jeśli nie powiedzie mi się jeden pomysł na modernizację mojego Pilmeta mam w planie wymienić go na  coś większego zachodniego na szerokiej belce i zmodernizować do GPS .

Dla czego w sumie te  Blanchard-y są takie tanie i to w dodatku na belkach z alu   -coś jest z nimi nie tak ?  

Czy tak szerokie belki po tylu latach nie mają luzów na zawiasach  ?   

Jakiej firmy jest pompa i armatura ? 

Edytowany przez Vril, 28 czerwiec 2015 - 13:11.

#1052 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 18:27

Opryskiwacz -ale jaki?

Wszystkie opryskiwacze są tanie w  stosunku do tego co kosztuję nowe.A z drugiej strony za 50 to są opryskiwacze z 15 letnie.

Ten  http://olx.pl/oferta...html#af4c5ba155  to raczej zdrożał w  ostatnim czasie z  5 tyś.

Ten fajny, ale 36 m. http://olx.pl/oferta...html#773b61fcd2

Zadaj lepiej pytanie dlaczego przyczepy są tak drogie, nie mają silnika, skrzyni, siedzeń, żadnego wyposarzenia a tyle kosztują

#1053 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 18:53

Opryskiwacz -ale jaki?

Tomek to to ja wiem :)

Pług jest lepszym przykładem . 1,5 tona stali pociętej plazmą  i pospawane i 80 koła nie twoje :D

Miałem na myśli właśnie   Blanchard-y  bo te akurat są dość tanie . 

Pytanie czy lepiej 10-15 letniego Blancharda  na aluminiowej belce czy 5-8 letniego Pilmeta Europę .  

#1054 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 19:13

Opryskiwacz -ale jaki?

Zdecydowanie Blanchard, Sam mam od 4 lat Tecnome z 83 roku jak się okazało, miała być 93, i  ma nawet własną hydraulikę, dawką  prawie nie oszukuję jak ustawie 150 to tak jest, nic się nie dzieje z nią a co do tych nowych Pilmetach to znajomi 4-5powymieniali na Kuhny   nao fakt nowe ale Pilmety też kupowali nowe.

Po drugie kupiłem parę rzeczy z Uni i już więcej nic nie kupię, oni robią już wszystko ale jakość  spadła totalnie.

#1055 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 21:13

Opryskiwacz -ale jaki?

Jako użytkownik Blancharda Atlantique 3200 może napiszę w kilku zdaniach plusy i minusy tej maszyny. Opryskiwacz kupiłem w 2005 roku i przez cały czas użytkowania stoi pod chmurką. Do tej pory mimo tego pękł mi tylko jeden przewód od podnoszenia reszta ok. Belka aluminiowa oczywiście i to jest chyba to co najważniejsze w tym opryskiwaczu. Używam go do RSMu od 5ciu lat i oczywiście zero korozji. Opryskane obecnie 13tys ha i uwierzcie belka po rozłożeniu jest jak nowa (zero luzu). Kolejny plus to komputer który nigdy mnie nie zawiódł. Pojemność całkowita to 3440l i ja ustawiam na 220l\ha także pryskam zawsze 15ha. Belke mam 18, kupiłbym szerszy ale rozlewałem RSM początkowo Pilmetem też 18m bo było mi po prostu szkoda nowej maszyny. Na początku użytkowania wyjmowałem ze trzy razy pompę bo poleciały membrany, ale to z mojej winy. Pryskałem na końcówkach 0,25 i sporą prędkością i po prostu ciśnienie za wysokie. Później założyłem 0,3 i membrany wstawiłem silikonowe oryginały (chodzi do dziś bez awarii). Opony mam niestety dość wąskie Aliance chyba 380mm ale lepiej zawsze szukać na szerokim ogumieniu bo na wiosnę przy RSMie dużo nie naleje.... I jedna opona mi powoli siada (po prostu boki pękają) i to wada fabryczna bo mają inną datę produkcji i druga jest jak nowa. Największy chyba minus Blancharda to zbiornik który pęka na bokach przy ramie. Ja miałem ten problem i na gwarancji mi skleili ale dalej pęknięcie było i kapało więc przywieźli mi cały nowy zbiornik ale nie chciałem zmieniać bo nie było na to czasu a po drugie za dużo roboty i obawiałem się o przewody wychodzące żeby nie ciekły po ponownym montażu. Obecnie dałem od środka trochę silikonu i od kilku lat zero kapania. A przyczyną jest brak przegrody i wzmocnień na bokach, w nowszych Blanchardach problem ten wyeliminowany ale trzeba szukać tych co mają z boku naklejki żółte a nie niebieskie. Pompa jakaś włoska 265l\min moja ta mocniejsza i omijajcie szerokim łukiem rotacyjne bo są awaryjne. Przy zakupie minus to brak możliwości sprawdzenia przebiegu bo po 10tys. ha komp. liczy od nowa...... Osobiście polecam i jak ktoś ma jeszcze pytania to chętnie odpowiem. Tak w zasadzie to jeszcze rok, dwa i będe go sprzedawał bo w planach jest Kuhn Oceanis z belką 24m oczywiście alu, ale to plany. Jak ktoś chce kupić od pierwszego wł. i od kogoś kto sam jeden użytkuje to zapraszam ale za jakiś czas.....

#1056 Share Krzychu13

Krzychu13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 22:54

Opryskiwacz -ale jaki?

Koledzy,mam pytanie, chcę modernizować swój opryskiwacz, do tej pory miałem belkę 12m.a chcę założyć 15 metrową i nową pompę i nie wiem jaka wydajność by starczyła czy 145l/min czy musi być większa dodam że zawór stałociśnieniowy  

#1057 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 07:35

Opryskiwacz -ale jaki?

Ja miałem pompę 2x70 i na 18 spokojnie dawała rady, przy 20- m  słabo.

petro dlaczego twierdzisz że  pompy wirowe są słaby. Teściu i dwóch kuzynów mają Nodety na tych pompach od 5-6 lat i tylko teściu naprawiał, reperaturka siadła, Znajomi  w Kuhnach mają też wirowe i chwalą, żadnych awarii, chodzą od 150 do 700 ha.

Nodet został wykupiony przed Blancharda potem Kuhn, lub coś w  tym stylu, bynajmniej pompy wirowe z  tego co mi wiadomo to pochodzą z  Nodeta. Sam mam taką pompę w  Tecnomie, ale służy tylko do mieszania cieczy roboczej,  a dwie pompy tłokowe podają na lance, a mam 24 m i kiedy chcę to mogę do 12 barów zwiekszyć, na dyszach czerwonych, taką cholery maja wydajność.

#1058 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 18:31

Opryskiwacz -ale jaki?

Jako użytkownik Blancharda Atlantique 3200 może napiszę w kilku zdaniach plusy i minusy tej maszyny. Opryskiwacz kupiłem w 2005 roku i przez cały czas użytkowania stoi pod chmurką. Do tej pory mimo tego pękł mi tylko jeden przewód od podnoszenia reszta ok. Belka aluminiowa oczywiście i to jest chyba to co najważniejsze w tym opryskiwaczu. Używam go do RSMu od 5ciu lat i oczywiście zero korozji. Opryskane obecnie 13tys ha i uwierzcie belka po rozłożeniu jest jak nowa (zero luzu). Kolejny plus to komputer który nigdy mnie nie zawiódł. Pojemność całkowita to 3440l i ja ustawiam na 220l\ha także pryskam zawsze 15ha. Belke mam 18, kupiłbym szerszy ale rozlewałem RSM początkowo Pilmetem też 18m bo było mi po prostu szkoda nowej maszyny. Na początku użytkowania wyjmowałem ze trzy razy pompę bo poleciały membrany, ale to z mojej winy. Pryskałem na końcówkach 0,25 i sporą prędkością i po prostu ciśnienie za wysokie. Później założyłem 0,3 i membrany wstawiłem silikonowe oryginały (chodzi do dziś bez awarii). Opony mam niestety dość wąskie Aliance chyba 380mm ale lepiej zawsze szukać na szerokim ogumieniu bo na wiosnę przy RSMie dużo nie naleje.... I jedna opona mi powoli siada (po prostu boki pękają) i to wada fabryczna bo mają inną datę produkcji i druga jest jak nowa. Największy chyba minus Blancharda to zbiornik który pęka na bokach przy ramie. Ja miałem ten problem i na gwarancji mi skleili ale dalej pęknięcie było i kapało więc przywieźli mi cały nowy zbiornik ale nie chciałem zmieniać bo nie było na to czasu a po drugie za dużo roboty i obawiałem się o przewody wychodzące żeby nie ciekły po ponownym montażu. Obecnie dałem od środka trochę silikonu i od kilku lat zero kapania. A przyczyną jest brak przegrody i wzmocnień na bokach, w nowszych Blanchardach problem ten wyeliminowany ale trzeba szukać tych co mają z boku naklejki żółte a nie niebieskie. Pompa jakaś włoska 265l\min moja ta mocniejsza i omijajcie szerokim łukiem rotacyjne bo są awaryjne. Przy zakupie minus to brak możliwości sprawdzenia przebiegu bo po 10tys. ha komp. liczy od nowa...... Osobiście polecam i jak ktoś ma jeszcze pytania to chętnie odpowiem. Tak w zasadzie to jeszcze rok, dwa i będe go sprzedawał bo w planach jest Kuhn Oceanis z belką 24m oczywiście alu, ale to plany. Jak ktoś chce kupić od pierwszego wł. i od kogoś kto sam jeden użytkuje to zapraszam ale za jakiś czas.....

I to się nazywa  konkretna odpowiedź - bardzo dziękuję za cenne informacje :) 

#1059 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 22:07

Opryskiwacz -ale jaki?

Do kolego Tomka. Napisałem tak bo przed zakupem oglądałem Blanchardy w firmie Chemirol i tam mają Grand Large 4 sztuki w tym jeden właśnie z pompą wirową. Rozmawiałem z kierownikiem gosp. i mi mówił że same problemy mają z tą pompą a reszta chodziła bez zarzutu. Może i nie mam racji po pewnie trafił im się taki feler. Zdarza się.  Właśnie dzięki tej firmie kupiłem ten opryskiwacz bo powiem dla ciekawostki że oni pryskają tymi 4ma kilkanaście tys. ha od 2000 roku i jeżdżą do dziasiaj. Mają belki 18m i dziesiątki tys. ha za sobą także jednak w tych maszynkach potencjał jest..... W tym roku kupili do pomocy NAPA 6000l.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 22:26

Opryskiwacz -ale jaki?

Mi też to nie bardzo się podoba bo ciśnienia teściu  nie ustawi powyżej 4 bar, kuzyn twierdzi że ustawi 8?? Dziwny układ ma ten obieg.

Każdy chwali co ma.

Dodaj odpowiedź