Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1328 odpowiedzi na ten temat

#981 Share Madato

Madato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 15:08

Opryskiwacz -ale jaki?

może zobacz ten model

http://www.farmgem.c...ryskiwacze.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 02:56
  •  

#982 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 01 luty 2015 - 20:48

Opryskiwacz -ale jaki?

Jakie macie opinie o starym Pilmecie (lata80/90) 2000l, trzy zespolone pompy, belka 18m? Czy warto coś takiego kupić na około 15ha? W moim wypadku chciałbym założyć nowe głowiczki obrotowe, końcówkę do RSM i może eżektor (obie prawdopodobnie albuza) Koszt pewnie około 3tys zł, a z zakupem opryskiwacza około 10 -11tys. zł. Czy te 3 pompy zespolone dadzą radę zasilić eżektory na belce 18m? Ciągany byłby pewnie c 330 lub U 2812, czyli raczej niskie prędkości.

#983 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 01 luty 2015 - 20:56

Opryskiwacz -ale jaki?

Nie ma sensu, zwłaszcza do tego ciągnika, nie da rady. Ja MF 255 to fajnie dawał rady a  330 to 1000 l i koniec. Szukaj 1 tyś litrów.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#984 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 01 luty 2015 - 21:09

Opryskiwacz -ale jaki?

A jaka opinia o konkretnie takim opryskiwaczu? Bo podpiąć mogę jeszcze JX 70, ale tu są szerokie koła i trochę szkoda zbóż.

Wydaje mi się że ten U 2812 na 4 polowej powinien śmiało dać radę na równym polu. Kiedyś ciągał 1000l z wentylatorem i żadnych problemów nie było. Tu nie ma wentylatora, dochodzi tylko jedna pompa więcej i około 1,2 tony więcej do uciągu. Pola mam suche - przyjmują praktycznie każdą ilość wody. W grę wchodzi tylko 2000l bo 8ha mam 14 km od domu.

Te 3 pompy podołają eżektorom? ( chyba potrzebują wyższego ciśnienia?)

#985 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 01 luty 2015 - 21:21

Opryskiwacz -ale jaki?

Spokojnie dają rady, Ja miałem 2 pompy po 70 l,  i przy 20 metrach tak sobie dawał rady, ale przy ciśnieniu 4,5 bara, przy 18 spokojnie dawały rady, ale to 2 pompy, a 3  to aż natto.ja jeździłem 2 szosową więc 28 powinien dać rady 1 szosową.

Eżektory to takie same dyszę co zwykłe, 0,3 lub 0,4 różnica w kroplach, ja na czerwonych pryskałem 0,4, ty z niebieskimi spokojnie  nim dasz rady i tu chodzi o prędkość.

W tych opryskiwaczach największy problem z lancami, gniją strasznie i rozpadają się.

#986 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 01 luty 2015 - 21:51

Opryskiwacz -ale jaki?

Ok. dziękuję za odpowiedź, nastawiłeś mnie pozytywnie :D . Przeglądam ogłoszenia i szukam coś w zachodnich, ale tam przeważnie jest hydrauliczne rozkładanie lanc, ja wolę ręczne bo często będzie pryskać   1/4 lancy, a na zasięg całych może nie być miejsca (słupy siatki sady) no i jeszcze kwestia rozbudowanej hydrauliki w ciągnikach. Do tego większość ma elektrozawory, a że są to stare wysłużone sprzęty to różnie z działaniem może być. I właśnie najmocniej zacząłem zastanawiać się nad polskim pilmetem. Remont tych pomp zrobię pewnie za niecałe 100zł w krótkim czasie.

A lance pracują w terenie (poziomują się ) czy są sztywne?

#987 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 02 luty 2015 - 20:18

Opryskiwacz -ale jaki?

Oj z remontem pompy możesz się przejechać tak jak ja się przejechałem, ze kupiłem dwie nowe od Skotarka potem, Jak pójdzie wał główny, to w Pilmecie za naprawę powiedzieli tyle co 75% nowej. a taką samą cenę jak włoska.

Ale to było z 10 lat może więcej temu.

Do rozkładania lanc nie trzeba mieć mocnej hydrauliki, bo są one jeszcze przeważnie zmiejszane przepływy na opryskiwaczu, bo jakby były to co ciągnik poda, to lance bardzo szybko by się rozkładały i po prostu rolnik w  ciągniku nie nadąrzał by  sterować nimi,

Teściu Nodetem zwykłą 360 pryska z małą pompą i ma skręcony wydatek na lancach, raz jak zwiększył to nie dał rady rozłożyć.za szybko.

Lance ładnie pracują, muszą być wyważone, ja na jedną dołożyłem z 2 kg, to wtedy miały ładny poziom.

#988 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 02 luty 2015 - 21:44

Opryskiwacz -ale jaki?

Tylko że przy hydraulicznym rozkładaniu można mieć lancę całkowicie rozłożoną lub złożoną. Nie ma opcji jechania z rozłożoną połówką jednej lancy (przynajmniej tak mi mówili sprzedający do których dzwoniłem -konkretnie opryskiwacze Berthoud). A u mnie niestety nieraz będzie trzeba jechać na 3/4 szerokości bo działki węższe, a w miedzy np. siatka.

Przy pełnej hydraulice potrzeba chyba 2 pary wyjść??

#989 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 02 luty 2015 - 22:01

Opryskiwacz -ale jaki?

Są opryskiwacze asymetryczne.   http://olx.pl/oferta...ml#4d0b765f08  

Ja mam 24 a mogę na 13 rozłożyć i 12 pryskać.

1 parę wyjść, czyli 2 szybkozłącza, wyjście i wejście, jak nie masz wejścia, 330 to można bezpośrednio do skrzyni dać olejnawet przez korek oleju.

Edytowany przez tomek73, 02 luty 2015 - 22:20.

#990 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 04 luty 2015 - 19:12

Opryskiwacz -ale jaki?

Co sądzicie o opryskiwaczu Pilmet 615 EKO ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 04 luty 2015 - 20:41

Opryskiwacz -ale jaki?

Jakie macie opinie o starym Pilmecie (lata80/90) 2000l, trzy zespolone pompy, belka 18m? Czy warto coś takiego kupić na około 15ha? W moim wypadku chciałbym założyć nowe głowiczki obrotowe, końcówkę do RSM i może eżektor (obie prawdopodobnie albuza) Koszt pewnie około 3tys zł, a z zakupem opryskiwacza około 10 -11tys. zł. Czy te 3 pompy zespolone dadzą radę zasilić eżektory na belce 18m? Ciągany byłby pewnie c 330 lub U 2812, czyli raczej niskie prędkości.

Ja miałem Pilmeta tylko nie wiem czy o taki ci chodzi mój był 2-1018 1000l czyli mniejszy ale właśnie z tą pompą zespoloną i belką 18m. Ogłoszenie dawałem na Agrofoto i OLX i już go sprzedałem i dla kupców właśnie bardzo się spodobała ta pompa. U mnie ponad 10lat pryskał i bardzo dobry opryskiwacz. Mam obecnie Blancharda i jak membrana poleci to porażka bo pompe musze demontować a tutaj wszystko na wierzchu. Na 15ha to aż nadto u mnie pryskał 130. Z ciśnieniem nie będziesz miał problemu tylko daruj sobie te głowiczki bo szkoda kasy. W Pilmecie wywaliłem to ustrojstwo i w nowym tak samo bo jak opryskasz sporo na jednych i obrócisz to i tak będzie a to jedna pryskać a kolejna nie będzie bo kurz, brud i wszystko będziesz tylko myć.... 36 dysz zmienić to raptem 10 minut i przekręcone. Zresztą jeden komplet dobry założysz i z głowy po co przekręcać w kółko. Lepiej za tą kase dobre przeciwwietrzne kupić. Ja mam Albuzy w nowym i nic nie zmieniam. Dodam że na plus to mocna belka i bardziej chwalona jak w Krukowiaku a na minus to dużego rzepaku nie opryska na płatka bo nisko podnosi. Jak masz pytania to dawaj....

#992 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:09

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam Panowie i Panie pytanie nastepujące czy ktoś coś wie o odpryskiwaczach firmy MESCOMP ? Dokładnie chodzi o model Chwat 2800 L 21m belka. Z góry dziękuje za informacje . Podam link owego opryskiwacza http://www.mescomp.c...ryskiwaczy.html

#993 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:23

Opryskiwacz -ale jaki?

moim zdaniem bardzo dobre opryskiwacze, oglądałem go na agro-show i rozmawiałem z ich przedstawicielem bardzo go zachwalał ale nie opowiadał bajek bo pokazywał na opryskiwaczu co odróżnia ich od innych np kolanka są z stali powlekane plastikiem czy rozkładanie lanc jest masywniejsze i moim zdaniem lepiej skonstruowane od zachodniej konkurencji też rama jest malowana inną technikom że farba wżera się w metal. Tak to wygląda jak caffini. Na pewno jest to ciekawa oferta.

#994 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:35

Opryskiwacz -ale jaki?

Tak się zastanawiam nad kupnem owego opryskiwacza może ktoś jest posiadaczem i powie coś wiecej na jego temat.

#995 Share Kalka

Kalka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 12 luty 2015 - 08:34

Opryskiwacz -ale jaki?

Na pewno coś znajdziesz jak będziesz szukał pod hasłem caffini temat na forum już był 

http://www.agrofoto....mp#entry1431783

#996 Share michalosik

michalosik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 luty 2015 - 21:58

Opryskiwacz -ale jaki?

No i powstał problem - pytanie. Jaką maszynę byście wybrali: hardi navigator 4000 tys belka 21  HC 8500 z joystickiem, intelli track, auto slant, siedem sekcji, boom flush, amortyzowana oś, oświetlenie nocne, belka delta z tzw. jaskółką. Czy Kverneland  Xtrack C 40 z Tellusem w bliźniaczym wyposażeniu. Proszę fachowców o podpowiedź. Która marka będzie chodziła lepiej? Co z awaryjnością? Czy Xtrack ma mocniejszą konstrukcję od navigatora?  

#997 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 16 luty 2015 - 10:23

Opryskiwacz -ale jaki? Szukam Hardi Commandera albo Rau Iksrus 21m, z poziomowaniem w,rozsądnych pieniądzach.

#998 Share Madato

Madato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 luty 2015 - 10:40

Opryskiwacz -ale jaki?

z jakim dyszlem?

#999 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 16 luty 2015 - 12:18

Opryskiwacz -ale jaki? Jak coś ciekawego to obojętne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 20 luty 2015 - 20:56

Opryskiwacz -ale jaki?

Koledzy doradzcie w sprawie opryskiwacza na powierrzchnie 70 ha w tym ponad 35ha to grunty orne reszta to łąki w uprawie kukurydza i zboże co myślicie o nowym skotarku 1200l z belką 18 jest na olx. maksymalnie chcę wydać do 17000 brutto Proszę o pomoc

Pozdrawiam czareczek85

Dodaj odpowiedź