Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1326 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 09:56

Opryskiwacz -ale jaki? A czy ten opryskiwacz z Gniewkowa można tez kupic na PROW? Latem lub jesienia chciałbym kupić. W umowie mam 1600 l / 15m. oferte brałem na Pilmeta ale teraz ceny i tak podskoczyły ze nie wiem jaki jest sens przeplacac, tutaj pewnie za niższą kase miałbym lepsze wyp. a mam tylko 30 ha wiec nie chce szalec;)Opryskiwacz wiekszy potrzebuje tylko dlatego ze dodatkowo pracuję, do tej pory pryskamy 600l / 12 m.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 02:19
  •  

#62 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2010 - 15:19

Opryskiwacz -ale jaki? W dzisiejszych czasach każda oszczędność jest wskazana,tym bardziej że to zupełnie przyzwoity sprzęt za rozsądne pieniądze.Różnice w cenie można zainwestować np. w niezłej klasy rozsiewacz do nawozów .Z tego co wiem to można kupić go na PROW,oraz że robią większe modele chyba 1500 i 2000 l.Najlepiej zadzwonić i porozmawiać,tym bardziej ze to konkretny i rzeczowy człowiek.

#63 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:09

Opryskiwacz -ale jaki? Co do Skotarka to mam taki opryskiwacz z 99r i nie mogę na niego narzekać.
Niestety ostatnie wypusty Skotarka to jest mała porażka... Wujek 3 lata temu kupił u nich opryskiwacz 400l 12m i po paru hektarach związał stabilizację łańcuchem na sztywno bo mu się belka bujała jak wachadło w zegarze... Sama belka jest bardzo delikatna i już kilka razy musiał ją spawać...
Facet który mi robił przegląd na opryskiwacz mówił, że lepsze i tańsze opryskiwacze robi Makoś z Jastrzębia(2km od Góry w kierunku na Głogów)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share FAZI

FAZI

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 08:37

Opryskiwacz -ale jaki? LUKEJRO ten twoj MAKOŚ to dopiero szajs robi kolega ma ten sprzet to na naprawe gwarancyjna czekal 2miesiace i dopiero jak go postraszyl sadem to sie zjawil i naprawil a ta firma w stodole to wola o pomste do nieba juz w tedy cos go tknelo bo jak mozna pracowac w takich spartanskich warunkach ale skusil sie bo tanie i teraz klnie na to badziewie ;) ale jak ladnie lokalizacje opisales widac ze dobrze znasz okolice hehe reklama dzwignia handlu :D

#65 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 25 styczeń 2010 - 08:58

Opryskiwacz -ale jaki? Jaki opryskiwacz polecacie ??? zbiornik 3000 L, belka 20-24m, komputer, elektrozawory, cena gdzieś do 120 tys brutto.
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#66 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 11:00

Opryskiwacz -ale jaki? polecam ci Burego sam miałem dylemat jaki opryskiwacz kupic posiadam Krukowiaka z 2004 r zadnej awari chciałem kupic znowu Krukowiaka ale wiadomo fundusze nie pozwalały na zakup tak drogiego sprzetu wybur padł na Burego pelikan 2700l belka 21 z komputerem za te pieniądze najbardziej opłacalny wykonanie solidne mam nadzieje ze nie bede załowac wyboru

Małorolny jestem. (106ha)

#67 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 25 styczeń 2010 - 11:15

Opryskiwacz -ale jaki? no właśnie mój ojciec jest za tym Burym. A ktoś może się wypowiedzieć na temat Pilmeta Europa ?
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#68 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 12:26

Opryskiwacz -ale jaki? duzo potrwało zanim wybrałem Burego Pilmet odpadł pierwszy cena i wykonanie na małe Pilmety nikt ani słowa nie powie ale juz powyzej 2tys l nie jest taka wesoło a to lance a to złe mocowanie węrzy a to ze zbiornikiem sie cos dzieje Krukowiak znowu farba i zła stabilizacja belki a Bury jakos mnie do siebie przekonał za tą kase warto zaryzykowac innych firm nie brałem pod uwage

Małorolny jestem. (106ha)

#69 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 13:47

Opryskiwacz -ale jaki?

LUKEJRO ten twoj MAKOŚ to dopiero szajs robi kolega ma ten sprzet to na naprawe gwarancyjna czekal 2miesiace i dopiero jak go postraszyl sadem to sie zjawil i naprawil a ta firma w stodole to wola o pomste do nieba juz w tedy cos go tknelo bo jak mozna pracowac w takich spartanskich warunkach ale skusil sie bo tanie i teraz klnie na to badziewie :D ale jak ladnie lokalizacje opisales widac ze dobrze znasz okolice hehe reklama dzwignia handlu :D

HEheHe może poprostu ten koleś co mi robił przegląd ma jakiś układ z Makosiem, bo jeszcze zachwalał mi jakie on ma tanie i dobre części zamienne.
Lokalizacje znam bardzo dobrze bo mieszkam 7km od Góry ;)
A jak już mówimy o reklamie to warto wspomnieć, że w Górze w sąsiedztwie Skotarka opryskiwacze robi jeszcze Szaboniewicz i obok niego w takich magazynach ma warsztat taki "dziadek" który składa opryskiwacze na zamówienie.
Także jak ktoś się wybiera do Góry zobaczyć opryskiwacze Skotarka to proponuje odwiedzić też pozostałych "producentów" opryskiwaczy... :D

#70 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 25 styczeń 2010 - 14:36

Opryskiwacz -ale jaki? ja chce rowiez kupic opryskiwacz 1600 l ale jaki plecacie cena do ok netto37000

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 25 styczeń 2010 - 14:46

Opryskiwacz -ale jaki? Ja też szukam opryskiwacza tylko że 600l i 15m belki, mam do dyspozycji 6tys. Prosze o pomoc.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2010 - 15:14

Opryskiwacz -ale jaki?

LUKEJRO ten twoj MAKOŚ to dopiero szajs robi kolega ma ten sprzet to na naprawe gwarancyjna czekal 2miesiace i dopiero jak go postraszyl sadem to sie zjawil i naprawil a ta firma w stodole to wola o pomste do nieba juz w tedy cos go tknelo bo jak mozna pracowac w takich spartanskich warunkach ale skusil sie bo tanie i teraz klnie na to badziewie ;) ale jak ladnie lokalizacje opisales widac ze dobrze znasz okolice hehe reklama dzwignia handlu :D

Jest dokładnie tak jak piszesz.Reklama -dzwignią handlu i w związku z tym, jeden drugiemu jedzie po bandzie.O ile się nie mylę,to ty FAZI jesteś fanem maszyn marki Skotarek i po twoich postach widać że masz w tym jakiś cel.A nie lepiej to kolego FAZI,szanować grosz rolnika,produkować sprzęt służący do pracy,a nie do wieszania psów(na nim).Taki produkt będzie sam się reklamował i to pozytywnie,kampania negatywna, niestety jest nieetyczna i w wypadku udowodnienia związku rozpowszechniania takich opinii z producentem podobnego sprzętu-karalna.
Wobec tego namawiam do porządnej pracy,stosowania przemyślanych rozwiązań i porządnych materiałów,gdyż jak mówi przysłowie-z gówna bata nie ukręcisz,a wielu producentów zdaje się zapominać o tej prawdzie.
Pochwalony. :D
P.S.Byłem również u Makośia.To prawda,opryskiwacze ma tańsze.A czy lepsze niż lokalna konkurencja?Z całą odpowiedzialnością twierdzę, że na pewno, nie gorsze,choć wygląd zakładu,faktycznie -średniowieczna Etiopia. :D
Maxiben,rozważ ten zakup. http://www.allegro.p...czy_kolowy.html

#73 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:27

Opryskiwacz -ale jaki? Damin 180894 był u mnie ostatnio diler i z Lemkena opryskiwacz 4000tyś litrów 24 lub 27m lance powiedział mi ok 140 tyś zł , a kolega mi powiedział że Pilmet Europa 3000tyś litrów ok 120 tyś zł wybór jest oczywisty. Oglądałem też kiedyś czeskie opryskiwacze na pleumatyce to jest dopiero fajna sprawa

#74 Share arek14

arek14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:56

Opryskiwacz -ale jaki? Chcę kupić opryskiwacz pilmet 1615 (15m belka). Interesuje mnie rozkładanie hydrauliczne itp., mam do dyspozycji ok 40000. Czy to starczy? A może ma ktoś katalog pilmet na 2010??
Szanuj wypowiedzi innych a i twoje też będą szanować.

-Zetor Team-

#75 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 22:18

Opryskiwacz -ale jaki? Katalog możesz ściągnąć ze strony www.uniagroup.com , ale niestety katalog nie jest cennikiem. Zadzwoń do najbliższego dealera. ;)

#76 Share FAZI

FAZI

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 08:01

Opryskiwacz -ale jaki? Xemit cos mi sie wydaje ze juz mielismy okazje rozmawiac na temat opryskiwaczy SKOTARKA wiec troche mnie dziwi ta twoja krytyka tej firmy bo z tego co wiem chyba nie jestes uzytkownikiem a swoje oceny opierasz na informacjach z drugiej reki ja chwale sprzet na ktorym pracuje i ktory w mojej prywatnej ocenie sie sprawdza ale tez widze ze ostro bierzesz sie za kampanie reklamowa firmy z Gniewkowa jak juz sam wspominales to chyba jest karalne no chyba ze masz w tym jakis cel ;)

#77 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2010 - 14:11

Opryskiwacz -ale jaki?

Kazdemu producentowi maszyn w naszym kochanym kraju mozna cos zarzucic a to slabe materialy a to nie starannosc w wykonaniu ale jest jedno stare powiedzenie jak sie chce psa uderzyc to sie kija zawsze znajdzie jesli sprzet ktory stal na placu nie odpowiadal oczekiwania zawsze mozna sobie wybrac wersje hydraulicznie otwierana gwarantuje ze materialy uzyte na belke spelnia oczekiwania ( widzialem ten sprzet na Bednarach ) co do opryskiwacza o ktorym wspominales z allegro patrzac na niego oszalamiajacej dbalosci o jakosc tez nie zaobserwowalem bardziej niz u innych producentow widze tam stodolniane rzemioslo bez urazy ale taka jest prawda czas pokaze ile wytrzyma ten opryskiwacz wiec w trosce o panskie zszargane uplywem czasu nerwy prosze dobrze przemyslec decyzje

Uderz w stół,a nożyce się odezwą.Jedynym odnośnikiem do Skotarka,w moim ostatnim poście było nazwanie cię jego fanem.
Co do karalności,owszem,pod warunkiem że udowodnisz mój związek z producentem, który taką reklamę stosuje.Niestety w moim przypadku jest to niemożliwe,a u ciebie nie wykluczone ,a to dlatego że napisałeś-" gwarantuje ze materiały użyte na belkę spełnią oczekiwania" .Czyż ktoś kto kupił sprzęt jakiejś firmy, jest w stanie gwarantować jakość materiałów :D ,czy raczej ten co ma związek z produkcją lub dystrybucją,ewentualnie kryptoreklamą?
Odnosząc się na opinii z drugiej ręki,to po pierwsze,stara prawda radzi by uczyć się na czyichś błędach i to naprawdę nie moja wina że ciężko o pozytywną opinię.
Myślę że takie pretensje można mieć np.do kontroli technicznej,konstruktora maszyny,kadry pracowniczej i wszystkich tych od których zależy wyrób finalny.
Towar o godziwej jakości nie potrzebuje adwokatów,on broni się sam,ale oprócz niskiej ceny(która jest atutem)powinien dać nam-rolnikom poczucie zasadności wydania ciężko zarobionego grosza,a producentowi oprócz zysku,satysfakcję z trafienia sprzętem w wymagania rolnika.
To oczywiście dotyczy każdego producenta, gdyż przemiany zachodzące w rolnictwie,powodują że na nowy sprzęt stać tylko wymagającego rolnika, a ten oczekuje niezawodnej pracy i zwrotu poniesionych nakładów.Czas skończyć z np.pługami w których po zaoraniu 10 ha gną się ramy,urywają skiby i wycierają odkładnie,lub jak w moim przypadku,dochodzi do zakleszczenia łapek w dwutarczowym rozsiewaczu nawozów,który wysiał może 25 ton i padł.Czyż to tak trudno zrozumieć,Panowie producenci,że jeśli nie poprawicie jakości i niezawodności sprzętu nikt waszego towaru nie kupi.Sama cena to nie wszystko,gdyż czasem tanie mięso-psy jedzą.
P.S.Zgadzam się z tobą FAZI,że każdemu producentowi można coś zarzucić,tylko nie rozumiem jednego,dlaczego niektórym zdarza się to częściej niż innym,a są i tacy którym zdarza się to notorycznie?

#78 Share fento

fento

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 21:46

Opryskiwacz -ale jaki? Który opryskiwacz polecacie? Zbiornik minimum 2000 l, belka 18 m, komputer.

#79 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 07 luty 2010 - 18:09

Opryskiwacz -ale jaki? Ja kupiłem 1500 l Krukowiaka w full wypasie (m.in hydraulicznie rozkładana belka i komputer). Początkowo zastanawiałem się nad firmą Promar (ma sąsiad i świetnie się spisuje) jednak później doszedłem do wniosku że lepiej kupić coś droższego, lepszego i dostać troszkę pieniążków z PROW. Wtedy zastanawiałem się już nad Pilmetem (mam zawieszanego sporo już lat i jest to super maszyna) lub Krukowiakiem. Jakoś tak wyszło, że przyjechał do mnie przedstawiciel ŚOR od Cebulski- Osadkowski, który z opryskiwaczami spotyka się na co dzień i wie co który potrafi. Odradził mi stanowczo Pilmeta na rzecz Krukowiaka. Powiedział, że Pilmet zepsuł się odkąd jest PROW, ale zresztą wszystkie firmy produkujące maszyny rolnicze. Ja osobiście polecam Krukowiaka (trochę są drogie), ewentualnie Promara.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 09 luty 2010 - 22:25

Opryskiwacz -ale jaki? a co byście polecili za max 27 tys netto, zbiornik okolo 1500 - 1700 litrow, szerokośc 15 m?? Na Pilmeta i Krukowiaka to za malo...

Dodaj odpowiedź