Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1328 odpowiedzi na ten temat

#721 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 31 grudzień 2013 - 15:49

Opryskiwacz -ale jaki? to nie jest tak ze kupisz polski sprzet firmy która wchodzi na rynek i bedzie zły .. marka młoda to i za wielkie pieniądze nikt tego nie kupi .. a nie oszukujmy sie pilmet amazone lemken czy hardi płacisz za marke fakt jest zrobiony ale koszty materiału to połowa ceny
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 00:13
  •  

#722 Share Kalka

Kalka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 15:55

Opryskiwacz -ale jaki? stanimpex kupi się w okolicach tej kwoty, a z "markowymi" to tak jak kolega wyżej napisał :)

#723 Share BLV

BLV

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 17:20

Opryskiwacz -ale jaki? firmy ktore produkują opryskiwacze wzorują sie na osiągnięciach i rozwiązaniach zagranicznych firm z przed 10 lat wez najlepszą polska firme produkująca opryskiwacze i wyposaż maksymalnie a obok postaw amazonke lub hardiego w maksymalnym wyposazeniu roznica jest ogromna. nie twiedze ze jest to zle ale czasem lepiej wyadać na uzywkę 30 tysi w dobrym stanie jak 50 za firme krzak która swoje produkty testuje u gospodarzy po sprzedaniu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 styczeń 2014 - 00:44

Opryskiwacz -ale jaki? Poszukuje opryskiwacza uzywanego 2500l +, belke chce 18m ale to zawsze mozna skrocic gdy bedzie dluzsza. Szukam cos do 30tys brutto i juz poprostu mam mentlik w glowie..Bedzie pracowal na 80ha ale mam troche ziemniakow a pola dosc daleko tak wiec w sezonie dosc duzo bede go eksploatowal...mam zamiar ciagac go MTZ 80km z przednim napedem. Zastanawiam sie nad Rau -em ale jego lance sa dosc 'cienkie' a przy stosowaniu RSM z wezami do rozlewu dojdzie troche ciezaru tak wiec nie wiem jak to sie bedzie zachowywac... estetyka nie powala na kolana bo to lata 90 ale za to wiele z nich ma dyszel skretny na belke co w ziemn jest bardzo przydatne a takze komputer z ust dawki cieczy co tez chcialbym miec...mozecie podsunac inne propozycje? moze cos polskiego a nowszego? Dzieki za odpowiedz :)

#725 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 09:56

Opryskiwacz -ale jaki? Ja kupiłem Tecnomę za 12 tyś parę lat temu siwo-niebieską, 4 tyś 24m z własną hydrauliką i nie wiem co to opryskiwacz.Takie coś;
http://tablica.pl/of...html#15930623f2
Teściu i kuzyni mają Nodety jeszcze kwadratowe, ale bez ustawiania ilości cieczy, kupowali po 18 tyś z 6 lat temu i tylko pryskają.
Sąsiad kupił JD za 38 tyś i miał różne problemy, trochę skomplikowany, i brakowało alektrozaworów w środku, były tylko obudowy. teraz kupił Blancharda.
Po kupnie radzę ci jechać z kimś kto takim robi, bo ja nie mogłem rozwadniacza uruchomić w moim, a okazało się że trzeba dać obroty WOM na ponad 350 obr i wszystko wciąga.

#726 Share gumis567

gumis567

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 12:14

Opryskiwacz -ale jaki? W moich regionach wielu rolnikow zdecydowalo sie na zakup opryskiwaczy firmy WOPROL. I z tego co wiem sa z nich zadowoleni. :)

#727 Share pierzo

pierzo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 14:33

Opryskiwacz -ale jaki? Wybór padł na agrofart 2300 l. - cena taka jak w Horus ale lepiej wyposażony i 300 l większy zbiornik. Stanimpex 48000 netto i też beczka 2000 l.. Dzwoniłem jeszcze do 1 producenta ale tam również w ok. 50000 tys. netto. Właśnie sprzedałem agrofarta 1200 l i jakość wykonania nie jest zła (po 4 latach pojawiły się pierwsze odpryski na belce). Ten będzie już hudrauliczny + komputer, z belką trapezową. Z wyposażeniem jakie zamówiłem 48 tys. brutto to nie jest dużo.

#728 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 04 styczeń 2014 - 16:38

Opryskiwacz -ale jaki? u mnie na pilmecie po roku farba schodzi .. wiec teraz tez bym kupił juz co innego
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#729 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2014 - 15:03

Opryskiwacz -ale jaki? A uzytkuje ktos z Was berthoud-a? wizualnie ladnie sie prezentuja, beczka niska a lance rowniez nisko osadzone podczas transportu co jest plusem bo ja zamierzam zwezic rozstaw na osi do 150 cm- miedzyrzedzia w ziemniakach. Ale jakie w ogole wersje komputerow tam wychodza? Chcialbym taki przy ktorym bede mogl sobie ustalac dawke cieczy itd. W ogole jak ogladam te berthoud-y to w porownaniu do marki rau ich lance sa takie masywne...co o tym powiecie?
http://allegro.pl/op...3849323693.html

#730 Share prezeskr

prezeskr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 18:20

Opryskiwacz -ale jaki?

http://otomoto.pl/op...wy-A272295.html

A może Taki ??

moskit ma jedną zaletę jest tani,
i natym zalety się kończą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2014 - 01:18

Opryskiwacz -ale jaki? wole uzywany zachodni niz nowy polski ;)

#732 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 08:33

Opryskiwacz -ale jaki? Dokładnie.

#733 Share Kalka

Kalka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 09:51

Opryskiwacz -ale jaki? Nie zawsze :) Z tych "markowych" polskich opryskiwaczy to często przerost formy nad treścią.
Można kupić używany zachodni w tych samych pieniądzach lub nawet drożej co nowy polski.
Jest parę firm, które mają przyzwoite produkty w rozsądnych cenach.

W większości polscy producenci używają tych samych podzespołów co zachodni, a przypadki gdzie firmy zachodnie mają "swoje" podzespoły ze swoim logo często opierają się o współprace z firmami, które takie rzeczy produkują tylko bezpośrednio pod nich, troszkę zmienione lub z ich logo. Nie wiem na pewno więc nie będę się kłócił, ale jest to dość prawdopodobne.

Kupując używany trzeba się liczyć z tym, że dla ozdoby nie stał, a w elektryce nikt nie "siedzi" i nie wiadomo kiedy przyjdzie nam coś wymienić a im lepsza naklejka tym większa cena :)
Nie biorę pod uwagę firm gdzie belka może "zostać" na polu, a i z tych markowych znam taki przypadek :)

Plusem kupienia nowego polskiego ze sprawdzonymi elementami jest to, że na parę lat jest spokój i mamy gwarancję na co przy wyborze firmy też trzeba zwrócić uwagę bo bywa różnie. Polskie może tak nie cieszą oka jak zachodnie, ale to już zależy od kupującego czy ma zrobić robotę czy ładniej wyglądać.
Potwierdzona poczta pantoflowa to najlepsza reklama dla firmy.

Przy zakupie nowego opryskiwacza to już coś innego. Jeżeli możemy sobie pozwolić to nikt nie broni kupić wypasionego zachodniego.
W przypadku używanego a nowego to już można się zastanowić.

Edytowany przez Kalka, 09 styczeń 2014 - 10:00.

#734 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 20:43

Opryskiwacz -ale jaki? Ja znam 3 przypadki że zamienili 3-5 letnie Pilmety, jeden na fulu był, na zachodnie.

#735 Share Kalka

Kalka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 23:28

Opryskiwacz -ale jaki? No co do Pilmeta to akurat w regionie jest kiepskie zdanie, także się nie dziwie :) to już nie ten Pilmet co kiedyś.

#736 Share balcerek78

balcerek78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 23:29

Opryskiwacz -ale jaki? Ja myślałem o nowym Renal-u ale juz sam nie wiem. Nie źle wygląda krukowiak z drugiej ręki 500l na rurkach, głowice pięciopozycyjne itp kasa taka jak za nowego Renala. Prawdą jest że nowy to nowy ale... te polskie nowe rzemieślniki.... czasami aż strach pomyśleć. Solidny wydaje mi się ten Krukowiak nie wiem co mowią o nich sami użytkownicy?

#737 Share Kalka

Kalka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 23:38

Opryskiwacz -ale jaki? W tym porównaniu wybrałbym Krukowiaka, albo inną firmę na zakup nowego.

#738 Share balcerek78

balcerek78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 23:53

Opryskiwacz -ale jaki? Inną firmę tzn. jaką bo czytając opinie to naprawde trudno powiedzieć co można kupić żeby jakiś czas posłużyło

#739 Share przemaskrakow

przemaskrakow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, traktory ( szczególnie URSUS-y )

Napisany 12 styczeń 2014 - 15:54

Opryskiwacz -ale jaki? Ja osobiście się zastanawiam nad czterema firmami: Demarol, Biardzki, Renal i Brandi. Interesuje mnie 400l i 12m belka. Która z tych firm jest najlepsza? Pracowałby na małym areale, więc licze, że pare lat by pochodził. Opłaca się dopłacać za włoską pompe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 23:51

Opryskiwacz -ale jaki? Widzę że producenci niesamowite sumy wołają sobie za opryskiwacze ciągane....
Ja zrobiłem własnej konstrukcji 2500l za około 15000 PLN B) albo i mniej :D
Zbiornik Proton http://www.wiprol.pl...oton-2500l.html
Za belkę kompletną z głowicami dałem niecałe 3000 PLN 18m, za pompę ciut więcej
ślusarz za dorobienie skrętu obracanego w dwóch osiach na tulejach wziął 500 PLN, mój materiał
Trochę złomu do pospawania, oś, piasty i koła miałem w domu
reszta to przewody itp
Czas pracy? 5 weekendów w dwie osoby
Wygląda jak ten nawet pompę wody ma identyczną, gorszy skręt (wygląda jak do C-330) no i ma elektrozawory :o
http://otomoto.pl/op...ja-A331055.html

Dodaj odpowiedź