Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1328 odpowiedzi na ten temat

#661 Share Rafal150

Rafal150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 październik 2013 - 19:53

Opryskiwacz -ale jaki? Witam. Mam takie pytanie opryskiwacz tad-len 1000 L zawieszany z 18m belka hydraulicznie podnoszoną i rozkładaną waży na pusto ok 850 kg plus ciecz użytkowa- w sumie + - jakieś 1800kg. Jaki musiałby być ciągnik do tego opryskiwacza zeby dało się pracować bez problemu???????? Czy moze pracuje ktoś podobnym zestawem? to z jakim ciągnikiem??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 01:47
  •  

#662 Share polakko

polakko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 październik 2013 - 20:01

Opryskiwacz -ale jaki? kolego mtz to minimum i to tez nie ma specjalnego komfortu

#663 Share Rafal150

Rafal150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 22 październik 2013 - 17:18

Opryskiwacz -ale jaki? Polakko, dzięki za odpowiedz ale mógłbyś powiedzieć coś dokładniej,chociażby jaki mtz do takiego zestawu? bo mtztów jest sporo rodzaji.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 24 październik 2013 - 17:41

Opryskiwacz -ale jaki? Myśle żę MTZ 82 powinień już dać radę wszystko zależne jest od obciążenia z przodu ;)

#665 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 31 październik 2013 - 18:34

Opryskiwacz -ale jaki? Witam mam pytanie który z opryskiwaczy oczywiscie tych tańszych będzie najlepszy chodzi o nazwę producenta (600 lub 800)do pryskania mam 10 kuku i 6 zboża więc droższy jest zbyteczny ale ten tańszy musi miec zawór stało ciśnieniowy popa włoska no i dobrze żeby był znacznik pianowy .co sądzicie o tad-len

#666 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 31 październik 2013 - 20:59

Opryskiwacz -ale jaki?

Kolego jesli mówimy o 5000tys zł to raczej nie licz na to ze kupisz dobry z dobra pompa....
jest kilku producentow ktorzy produkuja cos w tej cenie.... jesli masz z 7000-8000 tys mozesz pokusic sie o taki firmy AGROLA.
Ja tez w tym roku zmienialem i wiele sie naszukalem i wybralem BURY PERKOZ 800 Kosztowal mnie sporo więcej niz twoja suma ale jestem zadowolony.
Jesli moge cos doradzić to propunej Tobie zainwestowac w dobre dysze...nawet do taniego opryskiwacza...

Dobre dysze to jakie możesz podać link. Mam biardzkiego z potrójnymi końcówkami i wydaje mi się że słabo pyli chętnie bym kupił jakieś dobre dysze ale tylko pojedyńcze a dobre. rsm nie używam a pryskam i tak tylko na niebieskich

#667 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 31 październik 2013 - 21:05

Opryskiwacz -ale jaki? A dlaczego jak dużo pyli to jest dobrze. Ma mało pylić na tym polega oprysk. Jak naj mniej małych cząstem wody, bo są one znoszone i cześć oprysku nie trafia tam gdzie powinno.

#668 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 31 październik 2013 - 21:16

Opryskiwacz -ale jaki? No to może jest ok :) sam nie wiem ale jak już to jakie są najlepsze

#669 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 17:48

Opryskiwacz -ale jaki? Dobre są dwustrumieniowe. Ładnie pokrywaja rośliny;)

#670 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1301 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 13:33

Opryskiwacz -ale jaki? A na czym polega działanie zaworu stałociśnieniowego proporcjonalnego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 07:09

Opryskiwacz -ale jaki? ogar118 - polega to na tym, że jak zamykasz jedną sekcję, to na pozostałych sekcjach ciśnienie się nie zmienia

#672 Share polakko

polakko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 20:10

Opryskiwacz -ale jaki? tak tylko że te zawory nie chodzą tak jak sie to wydaje. Przy zamknieciu jednej sekcji zeby ciśnienie się utrzymało to trzeba to najczęściej wyregulować przy danej sekcji takim pokrętełkiem, tylko że wcześniej trzeba ustalić przy jakim cisnieniu bedziemy pracowac i przy tym regulować. A co do stał....proporcjonalnych to jeszcze nigdy sie nie spotkałem żeby to tak chodziło jak sie tego wymaga, dlatego wymyśleli komputeryzacje.Najlepiej miec sekcje z segulacją i to wszystko z inwestycjami.

#673 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 21:51

Opryskiwacz -ale jaki? Regulować należy przy danym ciśnieniu i w przypadku zmiany rozpylaczy trzeba powtórzyć kalibracje.

#674 Share Seba8080

Seba8080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 18:14

Opryskiwacz -ale jaki? witam wszystkich
http://allegro.pl/op...3684217655.html
chcę poznać opinie na temat opryskiwacza możne ktoś posiada lub miał kontakt z produktem tej firmy dziękuje za udzielenie szybkiej informacji

#675 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 19:34

Opryskiwacz -ale jaki? Ten opryskiwacz, to coś strasznego. Mój wujas ma 400 litrowy to nawet nie można go porównać do mojego 10-letniego Pilmeta. Fatalne wykonanie, ciężkie rozkładanie lanc, belka z tyłu za ciągnikiem montowana za każdy raz na śrubkę a nie chociaż na jakiś prowizoryczny siłownik!! Bardzo często się zapychają końcówki jak nie wypłukasz, a w moim Pilmecie to nawet nie wiem jak odetkać końcówkę, bo zapycha się może raz na sezon. Rozłączanie pryskania tylko na połowę opryskiwacza, a nie ćwiartki. Lepiej dołóż kasy i kup chociaż opryskiwacz firmy Bury. Są też raczej z dolnej półki cenowej a dość dobrze wykonane i niezawodne-choć najlepiej Pilmet albo Krukowiak(Pomijam zachodnie marki)

#676 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 07 listopad 2013 - 19:46

Opryskiwacz -ale jaki? Potencjometry są w niektorych rozdzielaczach a ja np nie mam a i tak działa wszystko jak powinno .. pilmet jest ok tylko materiał kaszana
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#677 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 10:32

Opryskiwacz -ale jaki? Witam, co polecacie za opryskiwacz do 12000;>?? Będzie on pracował z C-360 i na 25 ha. Wymogi to belka najlepiej 12m i bardzo dobra pompa;p Liczę na wasze propozycję ;)

#678 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 11 listopad 2013 - 13:32

Opryskiwacz -ale jaki? promar złotów jest ok i dlaczego 12 .. lepiej 15
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#679 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 12 listopad 2013 - 18:18

Opryskiwacz -ale jaki? dokładnie jak piszesz - lepiej 15m. Sam planuje coś podobnie jak demon17 do ciapka na 25ha i rozglądam sie za 15m ale nie wiem do konca co kupić. Czy używanego jakiegoś Hardiego czy nowego Tadlena. Budżet do 20tys. Oczywiście mówimy o ciąganym z beczką ok 1200l.
@Michalmeer orientujesz się w cenach promaru? Wysłałem do nich zapytanie o cennik i czekam.

Edytowany przez tobago, 12 listopad 2013 - 18:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 18:33

Opryskiwacz -ale jaki? Jak ma działki 12m lub 24m tak jak ja to po co mu 15m pewnie sobie przeliczył że dla niego 12m będzie wygodniejszy

Dodaj odpowiedź