Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

SOKAN    13

Ciągle za mało. Teraz pracuje też tad-len-em ale 800l i 15m belka. I tak jak już tutaj pisałem rozkładanie 15 z tadka to mordęga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Pytałem w sumie "mp255" o ilość czy mu skotarek wytrzyma trochę :D w sumie "za mało" też względna ilość :)na 30ha już mozna ciaganego 1500l kupic :) zalezy od upraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Ja mam 12 ha do pryskania i liczmy przynajmniej po 3-4 zabiegi to 36-48 ha rocznie.Rozmawiałem z sąsiadem który ma 3-letniego Renala i mówi że w miarę dobrze się sprawuje a znów na forum są nie za dobre opinie o tej firmie.Zastanawiam się między Renalem a Biardzkim.Innych tam rzemieślników nie chce chyba jeszcze że Tad-Len ale trochę skromne wyposażenie w porównaniu do tych dwóch firm a cena podobna.Tu parę linków opryskiwaczy które przeglądałem.

http://allegro.pl/opryskiwacz-400l-12m-nowosc-i3905330281.html

http://allegro.pl/opryskiwacz-opryskiwacze-600-transport-gratis-i3932248086.html

http://allegro.pl/gratis-nowy-opryskiwacz-zawieszany-renal-600l-12m-i3923671695.html Na dole cennik

http://allegro.pl/opryskiwacz-500l-12m-nowosc-i3905330663.html Ten jest fajny tylko cena wyższa o trochę od 400l a dołożyć stówe i już się ma 600l

Ps.Czy Biardzki produkuje opryskiwacze z żółtym zbiornikiem??/


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavllik    0

Witam posiadam ok 70ha potrzebuje opryskiwacza do 50 000zł w role wchodzi nowy polski lub używany zachodni. Dodam że uprawiam ważywa więc często na jeden hektar wjeżdzam nawet 6-8 razy, potrzebuje czegoś lepszego. Belka 18-24m, hydraulika pełna, komputer a pojemność to nie ma większej różnicy

Jakie firmy polecicie polskie a jakie zagranicze chodzi mi też o to żeby używany nie był mocno zniszczony_(wysłużoony)

 

Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/opryskiwacz-blanchard-2002-rok-stan-bdb-i3965089725.html#tabsAnchor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

W takim budżecie i w tym wyposażeniu to dobrego nowego nie dostaniesz, jeśli ktoś Ci taką ofertę złoży omijaj szerokim łukiem bo będziesz mieć tylko problemy z takim sprzętem. Rozglądaj się za zachodnimi zbudowanymi o znane podzespoły (np. armatura araga, elektronika arag lub muller).

Edytowano przez maniek83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Panowie mam dylemat. Od jakiegoś już czasu noszę sie z zamiarem kupna opryskiwacza. Obecnie korzystam z opryskiwacza kolegi (TadLen 12m 1000l). Kolega jednak chce kupić większy i za ten woła ok 6tys. Jest w ogólnym dobrym stanie ale ma trochę za małą beczkę no i lance 12 troche krótkie. To przeszkadza. Wiadomo lance mozna przedłużyć do np 15m ale beczka już musi zostać 1000l :/ Tym wiekszy mam dylemat bo biorę pod uwagę kupno nowego (do 25tys). Znalazłem podobnego TadLena http://www.tad-len.pl/?op=spis&kat=5&pr=36&j= z beczką 1300l obsługiwałbym największe pole za jednym razem, do tego lance 15m. Jednak spora to już kasa a opryskiwacz to 'golas'. Bez hydrauliki, elektrozaworów. Wiadomo można kupić opryskiwacz 15m 1200l za 12tys ale to są zabawki. Największa moja działka to ok 6ha, ogólnie 25ha. Zastanawiam się czy nie kupić od kolegi, wydłużyć do 15m, zrobić hydraulikę i do tego dokupić komputer i mam elegancki sprzęt. Ale pozostaje ciągle mała beczka.

Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

jak masz 25 tys to szukaj coś z używanych zachodnich, są dosyć ciekawe na allegro w tej kwocie z hydrauliką i komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

tak tylko że jeśli drogi to musi być nowy bo prow, jeśli używany to coś tańszego bo pieniądze z własnej kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Chodzi o to że swojej mam tyle co na odkupienie od kolegi. Dokładniej mówiąc jest taka możliwość na ten moment i muszę zdecydować czy kupić ten od niego czy niech sprzedaje komuś obcemu a ja kombinuje z prowu zakup nowego do 25tys bo tyle jestem w stanie jeszcze wygospodarować z nierozliczonego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

http://allegro.pl/opryskiwacz-evrard-grupa-hardi-nie-krukowiak-rau-i3977658648.html

 

warto taki kupić? ugadalem sie z gosciem wstepnie ale ciagle sie waham troche ma malo sekcji do zamykania i nie widzialem jeszcze jak ten komputer wyglada

 

kwestia jak sie sprawdza ten dyszel bo ja to bym go raczej przerobil na normalny skretny oraz jak stabilizacja w takim sprzecie pracuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyks    2

koledzy chce kupic opryskiwacz przyczepiany 2500l belka 18 jaki polecacie mam na to okolo 85 tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

a co sadzicie o moskit kalisz, robią teraz tylko na włoskich podzespołach, rozkładany hydraulicznie i podnoszony 1500l 15m, bez elektrozaworów 24tys.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7
Napisany przez prezeskr na 08 styczeń 2014 - 18:20 w Opryskiwacze

 

moskit
ma jedną zaletę jest tani,

i natym zalety się kończą

Edytowano przez Kalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam podobny tylko Tecnoma i też ma 4 sekcję na 24m, trochę mało ale strasznie nie rozpaczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

a co tam takiego w tym moskicie złego że tak żle o nim sadzicie, oglądałem wczoraj i jeżeli chodzi o masywność ramy, hydraulikęto ładnie zrobiony , a pompa np jest ANNOVI REVERBERI, końcówki polskie staben bardzo dobre i w niczym nie ustępujące zachodnim, dodam jako ciekawostkę że staben produkuje osprzęt dla rau, i np końcówka też jest ceramiczna. i jest pewna zaleta cena, mam stabena w starym opryskiwaczu i złego słowa nie powiem, bo się dobrze sprawują. do tego później dołoże kompa bravo 180, i sprzęcik jak talala.

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

panowie mam zamair wziąść Worpola 400/12 i oni oferują pompe w standardzie 100l/min , a inne firmy przy tej samej belce i zbiorniku oferują pompy 120/min która pompa wybrać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

witam jestem tu nowy jak śmiece to przepraszam skasować .Mam 7 tys do dyspozycji chciałem kupić opryskiwacz 600 l zeby mi posużył kilka lat i nie był skąplikowany co polecacie mam pilmeta 300 l tego starego ale już szmelc i beczka od góry bęka .wracając do tematu nowego opryskiwacza co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Do 7 tyś to myślę że jakiegoś tad-len-a kupisz,ale spytaj ile bury by kosztował bo to też dobre opryskiwacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj