Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1328 odpowiedzi na ten temat

#641 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 12 sierpień 2013 - 20:38

Opryskiwacz -ale jaki? Co sądzicie o tych opryskiwaczach ??.
http://allegro.pl/op...3461038495.html

http://otomoto.pl/op...2m-A235423.html

http://otomoto.pl/ha...0l-A281378.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 02:01
  •  

#642 Share los

los

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 22:18

Opryskiwacz -ale jaki?

Mam zamiary zakup nowego opryskiwacza ciąganego. Zastanawiam się nad Hardi Rangerem oraz Burym. Beczka ~2500L ,18M belka rozkłądana hydraulicznie asynchronicznie ,komputer, rozwadniacz i inne bzdury. Ogólnie za Hardiego ~100000zł brutto, za Burego ~87000zł brutto. Pytanie mam do właścicieli Rangerów jak to się faktycznie sprawuje? Przeczuwam, że lepiej niż polski jednak takie pytanie np. oprysk rzepaku czy nie ma problemu (ze wględu na ograniczoną wysokość podnoszenia tego powerlifta w Hardi Ranger), tutaj np, Bury ma większą rozpiętość podnoszenia lanc. Długośc obudwu o dziwo podobna (wizualnie Bury krótszy jest ale różnią się dosłownie 40cm na korzyść Burego). Opryskiwacz na ~80ha będzie pracował.

Jak bym był na twoim miejscu miał bym wybierać to biorę Hardi lepsza jakość produktów w opryskiwaczu lepiej wykonany mocniejsza pompa.
Wygodniejsza obsługa i bardzo pomysłowy rozawdniacz z aplikatorem do myca opakowań po chemi napewno przystosowany do RSM

#643 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 06:14

Opryskiwacz -ale jaki? rdzewieją wszystkie opryskiwacze niezależnie od pochodzenia - szybciej rdzewieją te, o które nie dbają właściciele... Oczywiście garażówka malowana zwykłą farbą poleci dużo szybciej niezależnie od troski właściciela, ale jeśli malowany jest proszkowo to większej różnicy nie ma. Czasem producenci faktycznie za długo od piaskowania do malowania trzymają konstrukcję i wtedy proszkowe malowanie nie jest skuteczne, ale takie coś wychodzi bardzo szybko.
A co do zakupu Hardiego - faktycznie fajne opryskiwacze, sporo ciekawych rozwiązań ale niczym poza "magiczną za**istością" to się one nie wyróżniają - takie Audi wśród opryskiwaczy. A ból poczujesz, gdy udasz się do sklepu po części zamienne...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 14:15

Opryskiwacz -ale jaki? Witam co poleciacie za opryskiwacz na 25ha?? Będzie współpracowł z 360 ;) kwota to 5000zł

#645 Share KOVU

KOVU

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 16:45

Opryskiwacz -ale jaki? napisz cos wiecej jaka szerokosc belki opryskowej ,jaka pojemnosc zbiornika cie interesuje?

#646 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 18:05

Opryskiwacz -ale jaki? Szerokośc belki 12-15m pojemność 400-600l, jedynie na czym mi zaależy to na dobrej pompie;) Rzadko kiedy się trafia większy kawałek niż 2ha do opryskania więc nic większego mi nie potrzeba ;)

#647 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 19:39

Opryskiwacz -ale jaki? a co sadzicie o tecnoma?taki opryskiwacz 1995 rok 21 metrow beczka 2000 litrow cos kolo 20 tys w dosc dobrym stanie warto taki kupic?jak ze stabilizacja? cos takiego

http://tufotki.pl/jxupU#p699805

#648 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 21:31

Opryskiwacz -ale jaki? Mam starszy model i nie wiem co to opryskiwacz. Żadnych awarii. Pryskam z 700 ha rocznie.

#649 Share bamberka31

bamberka31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 19:40

Opryskiwacz -ale jaki? `

Edytowany przez bamberka31, 06 październik 2013 - 17:57.

#650 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 01 październik 2013 - 10:21

Opryskiwacz -ale jaki? a czy pilmet robi jeszcze opryskiwacze, czy jakaś firma produkuje na ich koncesji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share marcelus81

marcelus81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:A lot of ;)

Napisany 06 październik 2013 - 22:18

Opryskiwacz -ale jaki? Kolego jesli mówimy o 5000tys zł to raczej nie licz na to ze kupisz dobry z dobra pompa....
jest kilku producentow ktorzy produkuja cos w tej cenie.... jesli masz z 7000-8000 tys mozesz pokusic sie o taki firmy AGROLA.
Ja tez w tym roku zmienialem i wiele sie naszukalem i wybralem BURY PERKOZ 800 Kosztowal mnie sporo więcej niz twoja suma ale jestem zadowolony.
Jesli moge cos doradzić to propunej Tobie zainwestowac w dobre dysze...nawet do taniego opryskiwacza...

#652 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 07 październik 2013 - 18:01

Opryskiwacz -ale jaki? witam.prosze doradzcie mi jaki opryskiwacz kupić do ursusa c 360. myslałem kupić firmy tad-len 600l[na droższego nie mam kasy].i teraz prosze powiedzcie czy będzie w miare dobry i czy nie za cięzki jak na zawieszany? pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc.

Połączony

Edytowany przez MAT912, 07 październik 2013 - 20:40.

#653 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 07 październik 2013 - 18:16

Opryskiwacz -ale jaki? Kup ode mnie Pilmeta 600l ;)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#654 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 07 październik 2013 - 18:37

Opryskiwacz -ale jaki? Ja na wiosnę prawdopodobnie kupię do 3p biardzkiego 600 litrów, 15 lance i potrójne koncówki. Ceny jak zauważylem szybko rosną ale mam nadzieję, ze cenowo w 4 tys się zmieszczę. Na razie bd pracował na 10 ha a jak odbiorę dzierżawy to 20 ha i uważam, że tej klasy opryskiwacz na razie mi wystarczy.
To za swojego ile masz zamiar max dać?

#655 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 07 październik 2013 - 18:38

Opryskiwacz -ale jaki? u nas dużo osób czepia 600l do 60-tki i jest to super zestaw. A nawet 1 gość czepia 500l do c328 :D Z przodu lekko dociążony i lata sobie :D

#656 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 07 październik 2013 - 19:22

Opryskiwacz -ale jaki? 6000 brutto za tad-len a

#657 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 07 październik 2013 - 20:38

Opryskiwacz -ale jaki? kolego kup Biardzkiego 600l 15m ja użytkuje taki 12m na potrójnych dyszach już 5 lat i spisuje się dobrze przegląd po trzech przeszedl bez zastrzeżeń i jak dobrze poszukasz to kupisz za 3500zł.

#658 Share Tergor

Tergor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO, MOTORYZACJA

Napisany 09 październik 2013 - 13:50

Opryskiwacz -ale jaki? Witam. Planuje zakup opryskiwacza (gosp 70ha z tego duże kawałki od domu, cena jaką chcę przeznaczyć to max 35tyś) używanego, sprowadzonego z zachodu. Interesuje mnie RAU 2600l i belka minimum 21, ale ciężko znaleźć coś dobrego. Stosuje RSM więc szukam takiego z 4obracanymi duszami i koniecznie skrętny zaczep (dysze mógłbym dokupić ostatecznie).

I tu moje pytanie bo często proponują mi handlarze opryskiwacze innych marek takich jak Berthoud Evrard czy Seguip. Jak takie sprzęty się sprawują są godne zaufania ? Z tego co słyszałem RAU, Amazone i Hardi są proste w obsłudze i nie ma problemu z jakimikolwiek częściami zamiennymi.

Proszę o opinie innych marek opryskiwaczy i podesłanie propozycji.

Z góry dzięki pozdrawiam :)

Edytowany przez Tergor, 09 październik 2013 - 13:54.

#659 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 09 październik 2013 - 19:27

Opryskiwacz -ale jaki? Jak ja kupowaliśmy z teściem opryskiwacz to znajomy handlarz powiedział żebym RAU nie kupował, a miał ładnego RAU tylko Francuski.
Tam jest duży problem z komputerami i to są dość skomplikowane opryskiwacze.
Sprzedał NODET sterowany pleumatycznie, w sumie 3 sztuki takie tu nam sprzedał i po 5 latach żadnych problemów, a pracują na jakiś 100 ha, każdy.
Teraz Nodet to jest Kuhn tylko elektryczny.
Ja kupiłem Tecnome z 83 r za 12 tyś i od 4 lat nie wiem co to znaczy opryskiwacz. Mi zależało na pojemności minimum 3,5 tyś l
Jednak Francuskie opryskiwacze są chyba najlepsze
Na ten zaczep skrętny to bym nie zawracał sobie głowy, ja ma 24 m i mam w nosie zaczep, bo lubią pękać. Opryskiwacz idzie z ukosa. Koło mnie mają 4 tyś ha i te zaczepy na siłowniki poprzerabiali na stałe.

Edytowany przez tomek73, 09 październik 2013 - 19:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share polakko

polakko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 październik 2013 - 21:12

Opryskiwacz -ale jaki? Rau też jest dobry, a problem z komputerem to jest zwłaszcza jak sie nie umie obsługiwać. Hardi jest fajny ale klamoty do niego są drogie. A zaczep to najlepszy jest sztywny gdyż przy lżejszym traktorze nie ma efektów rzucania lancami ani trudności z utrzymaniem ciągnika podczas jazdy. Ja mam 2700l i chodzi z c-360 na 90ha, w tym roku zrobił 470ha. a najlepsza jest stabilizacja środkowo wieszakowa ewentualnie trapez i to podwójny jak miały pilmety.

A najlepiej przy kupnie zróbcie próbę, na które handlarze się rzadko zgadzają a potem niespodzianki wychodzą i niestety świeżo kupiony sprzęt trzeba znacznie doinwestować i nieźle się wk***i..... . Nie dajcie się wydymać CWANIACZKOM bo jak mają jakiś taki sprzęt sprowadzony to na pewno w 100% sprawnego sprzętu raczej nikt nie sprzedaje, a z komputerami są niezłe jaja, komp/sterownik jest super sprawą jak się zna dobrze obsługę.

Dodaj odpowiedź