Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1328 odpowiedzi na ten temat

#621 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 06 maj 2013 - 08:45

Opryskiwacz -ale jaki? ma ktoś tad-lena tl612 z belką rozkładaną hydraulicznie z pionu??? ciekawie wygląda
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 07:09
  •  

#622 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 06 maj 2013 - 09:36

Opryskiwacz -ale jaki? No nie maiałem styczności z Biardzkim jak do tej pory ale przypuszczalnie jest taki sam jak inne tego typu opryskiwacze. No a za 15 czy 20 tyś kupować opryskiwacz na moje 10 ha to trochę przesada.

#623 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 08 maj 2013 - 00:01

Opryskiwacz -ale jaki? -- połączono --

Siema, posiadam c-360 na wąskich kołach oraz 15ha ziemi, pracuję, pole mam jedynie dla przyjemności oraz "hobbistycznie", w pole mam czas tylko w soboty a jak wiadomo 300 litrowym "termitem" nie jest tak łatwo zrobić 15 kursów po 2km w pole.
chciałbym kupić ciągniony opryskiwacz, no właśnie ale jaki?
najlepiej 15m bo tak pasuję do siewnika pod ścieżki technologiczne, tylko z jakim biedny 30 letni ursus da sobię rade?
myślałem coś koło 1500-2000l czyli w praktyce 1500-2000kg samej cieczy oraz ok 1000kg opryskiwacz czy da sobię to rade z ursusem w polu?
Macie jakieś inne propozycję? czekam, i pozdrawiam Gaga195

Edytowany przez Marcin91, 08 maj 2013 - 20:41.
dublowanie tematów

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#624 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 08 maj 2013 - 06:50

Opryskiwacz -ale jaki? moim zdaniem nie opłaca ci się kupować taki opryskiwacz na taki areał wujek ma pilmeta 400l i przez 6 lat pryskał nim pola oddalone od gospodarstwa o 7 km ale areał się zwiększył to i kupił promar 2500l i 18m belkę i pracuję w nim c-360 3p, powinien ci wystarczyć ten który posiadasz bo nowy opryskiwać to spory wydatek zależy jakiej jeszcze marki i czy nowy czy używany i na taki areał moim zdaniem nie ma sensu większego kupować

#625 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 08 maj 2013 - 06:54

Opryskiwacz -ale jaki? Mam podobną sytuację, tzn pracuję i mam porzeczkę. Ja mam C-330 i daję radę 1000l sadowniczy bez najmniejszego problemu po górkach ciągać. Na twoim miejscu brał bym 1500litrów. C-360 powinna sobie dać z nim radę bez problemu. Oczywiście głowice potrójne (z RSM) - nigdy nie wiadomo co się przyda. Na taki areał, zwłaszcz jak nie masz czasu to tylko jakiś większy.

#626 Share Przemek15_03

Przemek15_03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 maj 2013 - 07:20

Opryskiwacz -ale jaki? a chcesz nowy czy stary opryskiwacz ? jak stary to poszukaj pilmeta czy ślęze. Ja mam ślęze 1000 l i starcza mi na 4 ha

#627 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 08 maj 2013 - 08:23

Opryskiwacz -ale jaki? bez problemu pociągniesz 2000 czy więcej. sąsiad ma (chyba) 2000 litrów i ciągał go najpierw c330, potem perkinsem na wąskich kołach, ale fakt faktem, że po ścieżkach technologicznych i równej ziemi. górek u nas nie ma.
norweskie-lesne.pl

#628 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 08 maj 2013 - 08:25

Opryskiwacz -ale jaki?

moim zdaniem nie opłaca ci się kupować taki opryskiwacz na taki areał wujek ma pilmeta 400l i przez 6 lat pryskał nim pola oddalone od gospodarstwa o 7 km ale areał się zwiększył to i kupił promar 2500l i 18m belkę i pracuję w nim c-360 3p, powinien ci wystarczyć ten który posiadasz bo nowy opryskiwać to spory wydatek zależy jakiej jeszcze marki i czy nowy czy używany i na taki areał moim zdaniem nie ma sensu większego kupować

Ale on nie pyta czy mu sie opłaca tylko z jakim da sobie rade , pisze że ma czas na opryski tylko w soboty więc pomyśl czy da sobie rade 300 l gratem opryskać w 1 popołudnie 15 ha ? ja sobie nie wyobrażam takiej męczarni ma kase chce kupić niech kupie , resztę zachowaj dla siebie.

Ja ci polecam taki http://allegro.pl/op...3203464499.html widziałem gdzieś w galeri że c360 smiga z takim 3 tankowania i pole opryskane , RSM pewnie lał nie bedziesz więc problem z kłopotem czy siądzie wczesna wiosna odpada , pewnie bedziesz pryskał po suchym więc raczej da rade , pytanie czy masz góry czy raczej płasko jak góry to taki sam tylko że mniejszy , chyba że chcesz na wiekszym doposażeniu to poszukaj czegoś na allegro tam jet tego pełno ,

#629 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 08 maj 2013 - 08:47

Opryskiwacz -ale jaki? Biardzki to pieniądze wyrzucone w błoto. Znajomy chwalił do czasu aż skończyła się gwarancja i oberwał się na polu, i pogruchotał. Ja przez dzięsięć lat się męczyłem i wszędzie będę ich piętnował za tekst " a czego się spodziewałeś za te pieniądze", gdy do nich zadzwoniłem!

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#630 Share Cooler2010

Cooler2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 08 maj 2013 - 15:24

Opryskiwacz -ale jaki? A nie lepiej jakąś beczke z wodą jakie 2-3 tyś (można nawet więcej bo po polu nie będzię się ciągać) obok pola zaciągnąć i jakaś pompka elektryczna żeby opryskiwacz napełniać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 08 maj 2013 - 21:31

Opryskiwacz -ale jaki? Smiało bięż 2 tyś litrów. Teściu 360 już parę lat 3 tyś śmiga też 360 i nie ma żadnych problemówm ja z 8 lat śmigałem 2 tyś Pilmetem MF 255 i praktycznie nie maiłem problemów, tylko w mocniejszych górkach to 1 tyś lałem.
szukaj 2 tyś z Pilmeta 18 metrów i skróc na 15m.Problem jest taki z tymi opryskiwaczami że mają podgnite belki. lance. hja swojego z 3 lata temu za 3 tyś sprzedałem w średnim stanie, jak dla mnie.

#632 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 09 maj 2013 - 13:20

Opryskiwacz -ale jaki? Dzięki wielkie chłopaki, co do beczki z wodą to szkoda czasu bo jedno polę od drugiego jest oddalone o jakieś 500-700m a mam z 5 kawałków więc odpada.
Chyba wezmę 1500l z lancami 15m ( tak pasują pod ścieżki technologiczne ).
A jest w ogóle coś konkretnego takiego z wymuszaną stabilzacją i hydraulicznymi lancami?

#633 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 09 maj 2013 - 19:26

Opryskiwacz -ale jaki? ja mam krukowiaka 1500 l 15m wymuszona stabilizacja i hudraulicznie regulowana wysokośc lanc ciągam go 3P i daje sobie rade
i ten opryskiwacz polecam jak najbardziej po prostu wyglada łądnie i wykonanie jego jest godne pochwalenia

#634 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika

Napisany 26 maj 2013 - 14:35

Opryskiwacz -ale jaki? Witam. Pytanie czy c330 z opryskiwaczem 400-lit.na górach da rade. Znalazłem na allegro SOKÓŁ 400l 12m dobry wybór na 10ha?

#635 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 27 maj 2013 - 22:09

Opryskiwacz -ale jaki? Czy sokół to dobry wybór to nie wiem ale c330 napewno sobię z nim poradzi

:) :)

#636 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 20:47

Opryskiwacz -ale jaki? Mam zamiary zakup nowego opryskiwacza ciąganego. Zastanawiam się nad Hardi Rangerem oraz Burym. Beczka ~2500L ,18M belka rozkłądana hydraulicznie asynchronicznie ,komputer, rozwadniacz i inne bzdury. Ogólnie za Hardiego ~100000zł brutto, za Burego ~87000zł brutto. Pytanie mam do właścicieli Rangerów jak to się faktycznie sprawuje? Przeczuwam, że lepiej niż polski jednak takie pytanie np. oprysk rzepaku czy nie ma problemu (ze wględu na ograniczoną wysokość podnoszenia tego powerlifta w Hardi Ranger), tutaj np, Bury ma większą rozpiętość podnoszenia lanc. Długośc obudwu o dziwo podobna (wizualnie Bury krótszy jest ale różnią się dosłownie 40cm na korzyść Burego). Opryskiwacz na ~80ha będzie pracował.

#637 Share claaspl

claaspl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 13:38

Opryskiwacz -ale jaki? ja kupiłem ostatnio opryskiwacz woprol proton 1500 belka 15 m rozkładana ręcznie samopomoziująca i bardzo jestem zadowolony. Polecam :)

#638 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 13:11

Opryskiwacz -ale jaki? Nie rozumiem. Odpowiadasz na mój post czy chcesz się po prostu pochwalić? Jak już piszesz na temat tego co ty kupiłeś powienieneś jakieś konkretne informacje podać aby komuś to się przydało bo twój post jest po prostu spamem w tym momencie i niepotrzebnie zaśmieca temat.

#639 Share Lukasz48

Lukasz48

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 12:46

Opryskiwacz -ale jaki? Witam!
Posiada ktoś z Was opryskiwacz Tecnomy i mógłby coś na temat tych opryskiwaczy powiedzieć?
Osobiście poszukuje nowego opryskiwacza o pojemności 2000l i belce 21m. Zainteresował mnie opryskiwacz Tecnoma GT 2000 ale nic nie wiem na temat tej firmy i ich opryskiwaczy, jakości ceny itp. Biorę też pod uwagę inne firmy zachodnie i polski.
Co byście polecali 2000l i 21m?

Edytowany przez Lukasz48, 21 lipiec 2013 - 12:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 20:24

Opryskiwacz -ale jaki? Myślicie że przy 100ha warto dołożyć kilkadziesiąt tyś i kupić zagraniczny opryskiwacz zamiast polskiego?
Z tego co widziałem to w polskich główną wadą jest problem z rdzą.Słyszałem też o problemach z dostepnoscia części po kilku latach,to prawda?

Edytowany przez LukaszC5, 12 sierpień 2013 - 20:33.

Dodaj odpowiedź