Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

FAZI    0

Mina faceta hmm moze po prostu ma taki wyraz twarzy :D a wulgarne slownictwo swiadczy jedynie o kulturze wspomnianego pana. prosze o link do tych postow o ktorych wspominales z checia sobie po czytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli to jego naturalny wyraz twarzy,to strach pomyśleć jaką ma minę jak jest zdenerwowany :D Co do PPR to w temacie "opryskiwacze zawieszane i zaczepiane".Po zapoznaniu się z cennikiem okazuje się że opryskiwacz który w podstawowej wersji(goły jak swięty turecki ,choć podstawowe narządy ,czytaj części ma)kosztuje akceptowalne pieniądze po dodatkach z cennika staje się zbyt drogi.Są tam takie archaizmy jak np.korblunek ,który może ogranicza cenę ,ale jednak dzisiaj jest nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat jest, więc się spytam :P ze środków PROW kupujemy traktor i brat chce wziąć większy kredyt i zakupić od razu opryskiwacz. Jaki byłby najlepszy na powierzchnię 57ha, pola szerokie, dość daleko od domu, od 1 do 17km. Pojemność najlepiej 1200l.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli opryskiwacz będzie obsługiwał ok 50 ha i wykonywał oprysk 3x w sezonie to zakładając że wytrzyma 15 lat to każde 15 tyś wydane na niego obciąża gospodarstwo kwotą 1000 zł roczniea kazdy opryskany ha ok 7 zł.Nie liczę tu kosztu napraw ,przeglądów,ciągnika i obsługi.Wspominam o tym dlatego że spotykam się z maszynami za 70000 zł ,kupionymi na 35 ha.Koszt pracy w takim przypadku jest ekstremalnie wysoki.Gdy do ceny maszyny doliczyć obsługę odsetek od kredytu ,czasem tańsza jest usługa.Wniosek-nie przesadzać.Kto wie co będzie za 5 lat i czy opryskiwacz jeszcze będzie potrzebny ,a jeśli nie to kto go odkupi i za ile.Dlatego prostego powodu cena ma znaczenie i warto być czujnym i nie popadać w euforię zakupów ,tym bardziej że z kredytu.P.S panuje opinia że kredyt się bierze,niestety jego się nie bierze ,jego się kupuje,a jak coś się kupuje to to coś kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony Masz rację, ale bez kredytu we dzisiejszych czasach się nie da. Mój tata wspomina czasy gdy 25 lat temu wybudował dom, garaż, kupił nowy kombajn, nowy traktor, sprzedał 4 byków na kredyt i jeszcze miał pieniądze w domu...


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja sam kupiłem jako młody człowiek gospodarstwo na kredyt.I doskonale wiem co to znaczy..Tylko jak to mówią Czesi-To se Pane ne wrati.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawór stałociśnieniowy pozawala ci na utrzymanie stałego ciśnienia niezależnie od ilości wyłączonych sekcji opryskiwacza. Warto go założyć tym bardziej że nie jest to chyba kosmiczne kwota. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

@xemit zdecydowałeś na jaki opryskiwacz postawisz?

Mi kolega bardzo polecał tego producenta z Gniewkowa na Allegro.

Kolega bierze od niego opryskiwacz, ale w częsciach, czyli belkę,zbiornik itd. osobno i sami bedą robic opryskiwacz. Wychodzi jeszcze taniej wiadomo,ale trzeba miec możliwośc poskładania tego w całość.

Konfiguracja jest na życzenie, nawet mówił, że jest możliwość mocowania belki na wydziwgu trapezowym.

Więc mnie mocno też to zainteresowało. A ceny bardzo przystępne. Poza tym wszysy ładują pompy włoskie, no i sie tym szczycą, a on zna te pompy i mówi że to najgorszy badziew włoski, z najniższej półki, podobno na to też ma alternatywę. Wiec jak mam wywalić nie wiadomo ile na rzemieślniczy wybór typu Skotarek,Moskit, to wole kupic od tego rzemieślnika, nie dość że będzie taniej, to jeszcze może zaskoczyć mnie jakość wykonania-oczywiscie na plus.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od póznej jesieni opryskiwacz z Gniewkowa jest na moim podwórku.Zdjęcia tego zielonego z Allegro to właśnie ten który kupiłem http://www.allegro.pl/item889203485_opryskiwacz_ciagniony_i_zawieszany.html .Ma 15m lance,zbiornik wykonany z żywicy,włoski zawór stało ciśnieniowy,koła o większym rozmiarze,oświetlenie,pompę http://agroplast.pl/index.php?zawartosc=2 (praktycznie niesłyszalna podczas pracy :rolleyes: ) i parę innych drobnych dodatków.Przed zakupem oglądałem osobiście sprzęt innych producentów i moim zdaniem ten wydał mi się najbardziej optymalnym wyborem.Uważam że prezentuje się nie gorzej od Tad-lena,jeśli nie lepiej,a wynalazki typu Skotarek nie maja najmniejszych szans.Przed zakupem osobiście byłem u producenta,widziałem jak powstaje(wyjątkowo staranne spawy i montaż) i z czego jest robiony mój egzemplarz,zostawiłem piątkę zaliczki i opryskiwacz za 3 dni miałem w domu(ok 250km).Wybór koloru to sprawa mojej żony :blink: Opryskałem nim ok 25 ha i nie mam większych zastrzeżeń,a całkowitym głąbem w temacie nie jestem, gdyż miałem w życiu i nową Ślęze i LM412.Kupiłem go,gdyż po sprzedaży Ślęzy i zakupie LM 412 przekonałem się co to opryskiwacz o pojemności 400l i baniak z chemią, wiszący za plecami :( .,a o zaczepianiu nawet nie wspominam.

P.S.I jeszcze 18 ha na mszyce to razem ponad 40ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

A czy ten opryskiwacz z Gniewkowa można tez kupic na PROW? Latem lub jesienia chciałbym kupić. W umowie mam 1600 l / 15m. oferte brałem na Pilmeta ale teraz ceny i tak podskoczyły ze nie wiem jaki jest sens przeplacac, tutaj pewnie za niższą kase miałbym lepsze wyp. a mam tylko 30 ha wiec nie chce szalec;)Opryskiwacz wiekszy potrzebuje tylko dlatego ze dodatkowo pracuję, do tej pory pryskamy 600l / 12 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W dzisiejszych czasach każda oszczędność jest wskazana,tym bardziej że to zupełnie przyzwoity sprzęt za rozsądne pieniądze.Różnice w cenie można zainwestować np. w niezłej klasy rozsiewacz do nawozów .Z tego co wiem to można kupić go na PROW,oraz że robią większe modele chyba 1500 i 2000 l.Najlepiej zadzwonić i porozmawiać,tym bardziej ze to konkretny i rzeczowy człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Co do Skotarka to mam taki opryskiwacz z 99r i nie mogę na niego narzekać.

Niestety ostatnie wypusty Skotarka to jest mała porażka... Wujek 3 lata temu kupił u nich opryskiwacz 400l 12m i po paru hektarach związał stabilizację łańcuchem na sztywno bo mu się belka bujała jak wachadło w zegarze... Sama belka jest bardzo delikatna i już kilka razy musiał ją spawać...

Facet który mi robił przegląd na opryskiwacz mówił, że lepsze i tańsze opryskiwacze robi Makoś z Jastrzębia(2km od Góry w kierunku na Głogów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAZI    0

LUKEJRO ten twoj MAKOŚ to dopiero szajs robi kolega ma ten sprzet to na naprawe gwarancyjna czekal 2miesiace i dopiero jak go postraszyl sadem to sie zjawil i naprawil a ta firma w stodole to wola o pomste do nieba juz w tedy cos go tknelo bo jak mozna pracowac w takich spartanskich warunkach ale skusil sie bo tanie i teraz klnie na to badziewie ;) ale jak ladnie lokalizacje opisales widac ze dobrze znasz okolice hehe reklama dzwignia handlu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

Jaki opryskiwacz polecacie ??? zbiornik 3000 L, belka 20-24m, komputer, elektrozawory, cena gdzieś do 120 tys brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

polecam ci Burego sam miałem dylemat jaki opryskiwacz kupic posiadam Krukowiaka z 2004 r zadnej awari chciałem kupic znowu Krukowiaka ale wiadomo fundusze nie pozwalały na zakup tak drogiego sprzetu wybur padł na Burego pelikan 2700l belka 21 z komputerem za te pieniądze najbardziej opłacalny wykonanie solidne mam nadzieje ze nie bede załowac wyboru


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

duzo potrwało zanim wybrałem Burego Pilmet odpadł pierwszy cena i wykonanie na małe Pilmety nikt ani słowa nie powie ale juz powyzej 2tys l nie jest taka wesoło a to lance a to złe mocowanie węrzy a to ze zbiornikiem sie cos dzieje Krukowiak znowu farba i zła stabilizacja belki a Bury jakos mnie do siebie przekonał za tą kase warto zaryzykowac innych firm nie brałem pod uwage


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

LUKEJRO ten twoj MAKOŚ to dopiero szajs robi kolega ma ten sprzet to na naprawe gwarancyjna czekal 2miesiace i dopiero jak go postraszyl sadem to sie zjawil i naprawil a ta firma w stodole to wola o pomste do nieba juz w tedy cos go tknelo bo jak mozna pracowac w takich spartanskich warunkach ale skusil sie bo tanie i teraz klnie na to badziewie :D ale jak ladnie lokalizacje opisales widac ze dobrze znasz okolice hehe reklama dzwignia handlu :D

HEheHe może poprostu ten koleś co mi robił przegląd ma jakiś układ z Makosiem, bo jeszcze zachwalał mi jakie on ma tanie i dobre części zamienne.

Lokalizacje znam bardzo dobrze bo mieszkam 7km od Góry ;)

A jak już mówimy o reklamie to warto wspomnieć, że w Górze w sąsiedztwie Skotarka opryskiwacze robi jeszcze Szaboniewicz i obok niego w takich magazynach ma warsztat taki "dziadek" który składa opryskiwacze na zamówienie.

Także jak ktoś się wybiera do Góry zobaczyć opryskiwacze Skotarka to proponuje odwiedzić też pozostałych "producentów" opryskiwaczy... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja też szukam opryskiwacza tylko że 600l i 15m belki, mam do dyspozycji 6tys. Prosze o pomoc.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

LUKEJRO ten twoj MAKOŚ to dopiero szajs robi kolega ma ten sprzet to na naprawe gwarancyjna czekal 2miesiace i dopiero jak go postraszyl sadem to sie zjawil i naprawil a ta firma w stodole to wola o pomste do nieba juz w tedy cos go tknelo bo jak mozna pracowac w takich spartanskich warunkach ale skusil sie bo tanie i teraz klnie na to badziewie ;) ale jak ladnie lokalizacje opisales widac ze dobrze znasz okolice hehe reklama dzwignia handlu :D

 

Jest dokładnie tak jak piszesz.Reklama -dzwignią handlu i w związku z tym, jeden drugiemu jedzie po bandzie.O ile się nie mylę,to ty FAZI jesteś fanem maszyn marki Skotarek i po twoich postach widać że masz w tym jakiś cel.A nie lepiej to kolego FAZI,szanować grosz rolnika,produkować sprzęt służący do pracy,a nie do wieszania psów(na nim).Taki produkt będzie sam się reklamował i to pozytywnie,kampania negatywna, niestety jest nieetyczna i w wypadku udowodnienia związku rozpowszechniania takich opinii z producentem podobnego sprzętu-karalna.

Wobec tego namawiam do porządnej pracy,stosowania przemyślanych rozwiązań i porządnych materiałów,gdyż jak mówi przysłowie-z gówna bata nie ukręcisz,a wielu producentów zdaje się zapominać o tej prawdzie.

Pochwalony. :D

P.S.Byłem również u Makośia.To prawda,opryskiwacze ma tańsze.A czy lepsze niż lokalna konkurencja?Z całą odpowiedzialnością twierdzę, że na pewno, nie gorsze,choć wygląd zakładu,faktycznie -średniowieczna Etiopia. :D

Maxiben,rozważ ten zakup. http://www.allegro.pl/item890383617_opryskiwacz_polowy_1500_l_sadowniczy_kolowy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Damin 180894 był u mnie ostatnio diler i z Lemkena opryskiwacz 4000tyś litrów 24 lub 27m lance powiedział mi ok 140 tyś zł , a kolega mi powiedział że Pilmet Europa 3000tyś litrów ok 120 tyś zł wybór jest oczywisty. Oglądałem też kiedyś czeskie opryskiwacze na pleumatyce to jest dopiero fajna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek14    0

Chcę kupić opryskiwacz pilmet 1615 (15m belka). Interesuje mnie rozkładanie hydrauliczne itp., mam do dyspozycji ok 40000. Czy to starczy? A może ma ktoś katalog pilmet na 2010??


Szanuj wypowiedzi innych a i twoje też będą szanować.

-Zetor Team-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Katalog możesz ściągnąć ze strony www.uniagroup.com , ale niestety katalog nie jest cennikiem. Zadzwoń do najbliższego dealera. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj