Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1328 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 27 październik 2009 - 16:43

Opryskiwacz -ale jaki? Mam na sprzedanie Burego 1500l 15m belka. Zdjęcia w galerii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 17:43
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2009 - 18:11

Opryskiwacz -ale jaki? "Opryskiwacz jak sie spisuje...nie polecam. Może dlatego że jest z 2001 roku i jeszcze nie mieli doświadczenia. Jednym słowem LIPA""Co jest nie tak hmm hmm. A co tak. Węże kiepskiej klasy i źle położone na lancy zginają sie i ciecz czasem niedochodzi, belka sie owiesza, za nisko sie podnosi i w rzepaku kiepsko sie pryska i mógłbym wymieniać długo ale kto to czyta" Niestety ma liche recenzje ,myślę że opinia jest wiarygodna :D

#43 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 28 październik 2009 - 19:15

Opryskiwacz -ale jaki? Dlaczego tak piszesz? Chcesz żebym nie sprzedał? Moim zdaniem i tak jest lepszy od Tad-Lenów i Bin Ladenów. Polskie opryskiwacze to tylko 3 producenci.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2009 - 19:32

Opryskiwacz -ale jaki? Bury, Pilmet i Krukowiak? Jeżeli tak, to zgadzam się z Tobą @lamboR6.

Dla mnie w opryskiwaczu najważniejsza jest belka. To od niej zależy dokładność zabiegu. Duże znaczenie mają szczegóły rodzaje zaworów i itp.

Mam takie pytanie czy komputery oferowane do opryskiwaczy działają na zasadzie, że ustawie dawkę w kompie np. 280l/ha to już nic nie trzeba dodatkowo ustawiać? Chodzi mi o,to czy w zależności od gęstości cieczy roboczej, stopnia zużycia końcówek dawka ustawiona będzie odpowiadać dawce rzeczywistej/wypryskanej.

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2009 - 19:58

Opryskiwacz -ale jaki?

Dlaczego tak piszesz? Chcesz żebym nie sprzedał? Moim zdaniem i tak jest lepszy od Tad-Lenów i Bin Ladenów. Polskie opryskiwacze to tylko 3 producenci.

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Lamborghini 60 & Bury To nie ja ,cytowałem tylko opinie .Dziwne ale ten co dał takie opinie ma podobny nick jak twój.Oczywiście nie jestem przeciwnikiem sprzedaży i życzę jak najlepiej ale..... sam skierowałeś mnie przeciez do galerii w której opisałes opryskiwacz.

#46 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 28 październik 2009 - 22:45

Opryskiwacz -ale jaki? A to nie wiesz na co się decydujesz? :) Jeśli Ci nie odpowiada wykonanie to zainwestuj w coś droższego. @lampoR6 opisał tylko swoje odczucia względem tego opryskiwacza, w tym opisie nie ma niczego na temat jakiejś usterki wynikającej z jego winy. Kupując nowy sprzęt też nie unikniesz, tych perypetii tyle że dołożysz do interesu parę groszy :D

Bobek_Farmer - zależy jaki komputer będziesz miał. Ja pracowałem bodajże na bravo 300 (nie jestem pewien) z opryskiwaczem sadowniczymi i musiałem dostosowywac prędkość i obroty do zabiegu. Wątpię żeby komputer we własnym zakresie dostosowywał dawkę do zużycia końcówek. Wiadomo że poślizg też swoje robi. W droższych wersjach z większą ilością czujników zapewne dawka będzie się zmieniała na bieżąco. Z tym że wiem jak to się ma do gęstości :)

#47 Share FAZI

FAZI

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 październik 2009 - 08:13

Opryskiwacz -ale jaki? Mam pytanie xemit co masz do zarzucenia tym opryskiwacza Skotarek - Maszyny Rolnicze :: Uprawowe, opryskiwacze, pompy twierdzisz ze sprzet z allegro do ktorego podales link jest lepszy patrzac na zdjecia raczej smie watpic no ale to tylko moje prywatne zdanie

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 październik 2009 - 12:10

Opryskiwacz -ale jaki? Osobiście byłem u producenta Skotarka i niestety miałem" przyjemnośc' przysłuchania się opinii klienta który kupił niedawno ten opryskiwacz.Targał On pod pachą pompę, która padła po opryskaniu paru ha i wypowiadał się na temat innych wad opryskiwacza, min. niestabilności belki opryskowej i konieczności zatrzymywania ciągnika po każdym uwrociu i otwieraniu samozamykających sie lanc.Problemem były śruby które ustalały lance na określonej pozycji.Być może to odosobniony przypadek ,ale usłyszec to na wejsciu "na plac" daje do myślenia.
'Opryskiwacz który stał na placu moim zdaniem miał tragiczne lance,układ zatrzaskowy zrobiony z połówek rur nie gwarantuje stabilności podczas ruszania i jest po prostu wykonany tandetnie,reszta podzespołów również nie napawa optymizmem i rozum mówi 'trzymaj się od tego z daleka".Byc może opryskiwacz który oglądałem to najniższa pólka z opryskiwaczy przyczepianych i posiada najtańsze podzespoły ,ale zasadą powinno być że w każdym przypadku widać dbałość o klienta.Niestety ten opryskiwacz tej tezie zaprzeczał i z obawy ze wcześniej czy póżniej rozkołacze moje zszargane upływem czasu nerwy , szukam dalej.interesuje mnie jedynie zakup opryskiwacza nowego ,w cenie max 15 tyś ,niestety wybór w tych pieniądzach nie jest duży i dlatego zwrócilem uwagę na ten z ogłoszenia.Chyba się tam wybiorę osobiście ,gdyż z tego co wiem jest to początkujący producent.Być może chcąc zaistnieć na rynku zadowoli się mniejszym zyskiem sprzedając niezły towar.Szanse na to są ,gdyż opryskiwacze składa się z podzespołów różnych producentów.Od ich jakości i kultury wykonania zależy efekt końcowy .

#49 Share FAZI

FAZI

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 październik 2009 - 13:21

Opryskiwacz -ale jaki? Kazdemu producentowi maszyn w naszym kochanym kraju mozna cos zarzucic a to slabe materialy a to nie starannosc w wykonaniu ale jest jedno stare powiedzenie jak sie chce psa uderzyc to sie kija zawsze znajdzie jesli sprzet ktory stal na placu nie odpowiadal oczekiwania zawsze mozna sobie wybrac wersje hydraulicznie otwierana gwarantuje ze materialy uzyte na belke spelnia oczekiwania ( widzialem ten sprzet na Bednarach ) co do opryskiwacza o ktorym wspominales z allegro patrzac na niego oszalamiajacej dbalosci o jakosc tez nie zaobserwowalem bardziej niz u innych producentow widze tam stodolniane rzemioslo bez urazy ale taka jest prawda czas pokaze ile wytrzyma ten opryskiwacz wiec w trosce o panskie zszargane uplywem czasu nerwy prosze dobrze przemyslec decyzje

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 październik 2009 - 14:16

Opryskiwacz -ale jaki? Właśnie staram się to robić pytając o opinie.Jedno jest pewne,mina faceta który reklamował kupiony opryskiwacz w Górze nie była zbyt ciekawa,a wulgarne słownictwo którego używał opisując kupiony towar wobec pracownika miało jakieś przyczyny i budzi nieufność .Co do opinii o Skotarku to proponuję przeczytać posty w portalu PPR użytkowników tych opryskiwaczy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share FAZI

FAZI

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 październik 2009 - 14:32

Opryskiwacz -ale jaki? Mina faceta hmm moze po prostu ma taki wyraz twarzy :D a wulgarne slownictwo swiadczy jedynie o kulturze wspomnianego pana. prosze o link do tych postow o ktorych wspominales z checia sobie po czytam

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 październik 2009 - 15:16

Opryskiwacz -ale jaki? Jeśli to jego naturalny wyraz twarzy,to strach pomyśleć jaką ma minę jak jest zdenerwowany :D Co do PPR to w temacie "opryskiwacze zawieszane i zaczepiane".Po zapoznaniu się z cennikiem okazuje się że opryskiwacz który w podstawowej wersji(goły jak swięty turecki ,choć podstawowe narządy ,czytaj części ma)kosztuje akceptowalne pieniądze po dodatkach z cennika staje się zbyt drogi.Są tam takie archaizmy jak np.korblunek ,który może ogranicza cenę ,ale jednak dzisiaj jest nie na miejscu.

#53 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 07 listopad 2009 - 22:46

Opryskiwacz -ale jaki? Widzę że temat jest, więc się spytam :P ze środków PROW kupujemy traktor i brat chce wziąć większy kredyt i zakupić od razu opryskiwacz. Jaki byłby najlepszy na powierzchnię 57ha, pola szerokie, dość daleko od domu, od 1 do 17km. Pojemność najlepiej 1200l.
ArturKowalewo

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 listopad 2009 - 17:05

Opryskiwacz -ale jaki? Jeśli opryskiwacz będzie obsługiwał ok 50 ha i wykonywał oprysk 3x w sezonie to zakładając że wytrzyma 15 lat to każde 15 tyś wydane na niego obciąża gospodarstwo kwotą 1000 zł roczniea kazdy opryskany ha ok 7 zł.Nie liczę tu kosztu napraw ,przeglądów,ciągnika i obsługi.Wspominam o tym dlatego że spotykam się z maszynami za 70000 zł ,kupionymi na 35 ha.Koszt pracy w takim przypadku jest ekstremalnie wysoki.Gdy do ceny maszyny doliczyć obsługę odsetek od kredytu ,czasem tańsza jest usługa.Wniosek-nie przesadzać.Kto wie co będzie za 5 lat i czy opryskiwacz jeszcze będzie potrzebny ,a jeśli nie to kto go odkupi i za ile.Dlatego prostego powodu cena ma znaczenie i warto być czujnym i nie popadać w euforię zakupów ,tym bardziej że z kredytu.P.S panuje opinia że kredyt się bierze,niestety jego się nie bierze ,jego się kupuje,a jak coś się kupuje to to coś kosztuje.

#55 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 10 listopad 2009 - 10:40

Opryskiwacz -ale jaki? Z jednej strony Masz rację, ale bez kredytu we dzisiejszych czasach się nie da. Mój tata wspomina czasy gdy 25 lat temu wybudował dom, garaż, kupił nowy kombajn, nowy traktor, sprzedał 4 byków na kredyt i jeszcze miał pieniądze w domu...
ArturKowalewo

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2009 - 21:33

Opryskiwacz -ale jaki? Ja sam kupiłem jako młody człowiek gospodarstwo na kredyt.I doskonale wiem co to znaczy..Tylko jak to mówią Czesi-To se Pane ne wrati.

#57 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 20 styczeń 2010 - 08:22

Opryskiwacz -ale jaki? Co daje zawór stało ciśnieniowy i czy warto do niego w opryskiwaczu Akpil dopłacać?

#58 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 11:31

Opryskiwacz -ale jaki? Zawór stałociśnieniowy pozawala ci na utrzymanie stałego ciśnienia niezależnie od ilości wyłączonych sekcji opryskiwacza. Warto go założyć tym bardziej że nie jest to chyba kosmiczne kwota. :rolleyes:

#59 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 13:11

Opryskiwacz -ale jaki? @xemit zdecydowałeś na jaki opryskiwacz postawisz?
Mi kolega bardzo polecał tego producenta z Gniewkowa na Allegro.
Kolega bierze od niego opryskiwacz, ale w częsciach, czyli belkę,zbiornik itd. osobno i sami bedą robic opryskiwacz. Wychodzi jeszcze taniej wiadomo,ale trzeba miec możliwośc poskładania tego w całość.
Konfiguracja jest na życzenie, nawet mówił, że jest możliwość mocowania belki na wydziwgu trapezowym.
Więc mnie mocno też to zainteresowało. A ceny bardzo przystępne. Poza tym wszysy ładują pompy włoskie, no i sie tym szczycą, a on zna te pompy i mówi że to najgorszy badziew włoski, z najniższej półki, podobno na to też ma alternatywę. Wiec jak mam wywalić nie wiadomo ile na rzemieślniczy wybór typu Skotarek,Moskit, to wole kupic od tego rzemieślnika, nie dość że będzie taniej, to jeszcze może zaskoczyć mnie jakość wykonania-oczywiscie na plus.
DEZERTER

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2010 - 14:42

Opryskiwacz -ale jaki? Od póznej jesieni opryskiwacz z Gniewkowa jest na moim podwórku.Zdjęcia tego zielonego z Allegro to właśnie ten który kupiłem http://www.allegro.p...zawieszany.html .Ma 15m lance,zbiornik wykonany z żywicy,włoski zawór stało ciśnieniowy,koła o większym rozmiarze,oświetlenie,pompę http://agroplast.pl/...php?zawartosc=2 (praktycznie niesłyszalna podczas pracy :rolleyes: ) i parę innych drobnych dodatków.Przed zakupem oglądałem osobiście sprzęt innych producentów i moim zdaniem ten wydał mi się najbardziej optymalnym wyborem.Uważam że prezentuje się nie gorzej od Tad-lena,jeśli nie lepiej,a wynalazki typu Skotarek nie maja najmniejszych szans.Przed zakupem osobiście byłem u producenta,widziałem jak powstaje(wyjątkowo staranne spawy i montaż) i z czego jest robiony mój egzemplarz,zostawiłem piątkę zaliczki i opryskiwacz za 3 dni miałem w domu(ok 250km).Wybór koloru to sprawa mojej żony :blink: Opryskałem nim ok 25 ha i nie mam większych zastrzeżeń,a całkowitym głąbem w temacie nie jestem, gdyż miałem w życiu i nową Ślęze i LM412.Kupiłem go,gdyż po sprzedaży Ślęzy i zakupie LM 412 przekonałem się co to opryskiwacz o pojemności 400l i baniak z chemią, wiszący za plecami :( .,a o zaczepianiu nawet nie wspominam.
P.S.I jeszcze 18 ha na mszyce to razem ponad 40ha.

Dodaj odpowiedź