Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1328 odpowiedzi na ten temat

#441 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 10 luty 2013 - 20:30

Opryskiwacz -ale jaki? Montują tez włoskie jesli chcesz

:) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 13:26
  •  

#442 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 10 luty 2013 - 20:54

Opryskiwacz -ale jaki? Witam wszystkich. Jestem w trakcie modernizacji opryskiwacza i zastanawiam się jaka pompę wybrać aby spokojnie dawała radę, lance 20m beczka 2000l. W atrakcyjnej cenie jest 145l agroplastu za 1250zł ale obawiam się że będzie za mała, następną opcją jest 170l włoska za 1800zł. Co moglibyście mi polecić?

#443 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7802 postów

Napisany 10 luty 2013 - 21:10

Opryskiwacz -ale jaki? 145 będzie na styk, miałem taką też na 20 metrów. 18 dawała rady a 20 na styk. Patrzyłem teraz na nią, to jest modyfikacja 2 membranowej,
Ja miałem 2 sztuki czyli 4 membrany, z Pilmetu i ledwo dawały.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 10 luty 2013 - 21:39

Opryskiwacz -ale jaki? Właśnie na styk. I tu może się kiedyś pojawić problem że zabraknie jej mocy. Ja głównie pryskam na niebieskich końcówkach z wydajnością od 200l/ha do 300l/ha. Gdzieś na forum wyczytałem że po założeniu zaworów stało ciśnieniowych pompa może okazać się za mała, ale nie wiem czy to prawda.

#445 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 11 luty 2013 - 09:18

Opryskiwacz -ale jaki? na specjalne zamowienie to moze . ale jak maja własną produkcje to watpie zeby jeszcze włoskie sprowadzali

ja mam przy 15 m belce 160 pompe . to na 20 m w granicach 180 l . lepiej niech ma zapac niz ma brakowac
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#446 Share heniek47150

heniek47150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 12 luty 2013 - 22:07

Opryskiwacz -ale jaki? polecam tadlena 600 przedewszystkim ze stabilizatorem duża wygoda przy nierównym polu

#447 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 luty 2013 - 15:03

Opryskiwacz -ale jaki? poszukuje użytkowników opryskiwaczy Berthoud i wszelkich opinii na temat takiego sprzętu.. ponieważ zastanawiam się nad zakupem opryskiwacza właśnie tej marki czy ją polecacie ewentualnie jakaś inne zachodnią do 30 tys pln i jeśli wiecie coś o handlarzach posiadających te sprzęty to piszcie :)

#448 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 25 luty 2013 - 22:59

Opryskiwacz -ale jaki? Poszukuję przepony antykapacza, korpus trójgłowicowy birdzki może ktoś wie gdzie mogę kupić? Bardzo proszę o pomoc!

#449 Share grzesiu2007

grzesiu2007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 luty 2013 - 19:32

Opryskiwacz -ale jaki?

Kupuj 600, różnica w wadze to pewnie z 30 kg , a nie będziesz się denerwował jak nie zmieści ci się np.40l cieczy Miałem coś podobnego to raz nawet c330 pryskaliśmy

dzięki ale teraz jakiej firmy 'BIARDZIKI','DEMAROL','JARMET'czy no własnie?

#450 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2011 postów

Napisany 28 luty 2013 - 20:27

Opryskiwacz -ale jaki? grzesiu 10 lat pryskałem jarmetem 400l 12m ciągnik c-360, latem kupiłem bradzki (w jarmet nie mogłem sie dogadać) 600l 15m (potrzebny był bo mam agregat 3m i ścieżki) powiem Ci że jak naleję 600-650 (pod sam korek) to przód pływa - do pełna leję na polu bo po drodze cięzko jechać, muszę pomyśleć nad dociązęniem przodu - może obciążniki w koła zobaczymy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1692 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:04

Opryskiwacz -ale jaki?

jeśli nie bierzesz na dofinansowanie to bierz zagraniczną używkę, ja kupiłem pilmeta i żałuję

#452 Share bolko

bolko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa roślin,

Napisany 28 luty 2013 - 22:23

Opryskiwacz -ale jaki?

Co bys z tego nie kupił to bedzie mozna powiedziec takie samo wykonanie. Głównie chodzi o pompe, rozdzielacz i koncówki, zeby nie byly z dolnej półki. Róznica w cenie to około 0,7 zł w sztuce a efekt przedklada sie na lata pracy - inny polimer, lepsze wykonanie i dłuzszy czas pracy. Z mojej strony polecam Teejeta lub Lechlera. Sporo tych przeglądów juz opryskiwaczy zrobiłem i na tych koncówkach sie nie zawiodłem.Pompa najlepsza Udor czyli Włochy bo te P100 i P 120 to z mojej strony to jest dno. Co wybierzesz to Twoj wybor ale patrz na te częsci. Pamiętaj ze naklejka w stylu "OPRYSKIWACZ Z ATESTEM" nie załatwi Ci zadnego papierka którego potem bedziesz musial przedstawic przed ARiMR lub PIORIN-em. Jak coś to pisz, postaram Ci sie jakos wiecej pomóc. Pozdrawiam

#453 Share tijej

tijej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 luty 2013 - 22:34

Opryskiwacz -ale jaki? Mój sąsiad kupił opryskiwacz Renal i mówi że jest ok i chyba w sumie nie dużo za niego zapłacił.

#454 Share grzesiu2007

grzesiu2007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 20:43

Opryskiwacz -ale jaki? jeszcze zastanawiam się nad opryskiwaczem od 'DZIEKANA' 600 L12M pompa polska (za włoską tysiaka trzeba dopłacić) w naszym terenie ten co robi przeglądy poleca i ma wszystkie części zamienne

#455 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 10:27

Opryskiwacz -ale jaki? witam
też myślę nad jakimś opryskiwaczem 600 l , mam mętlik w głowie i niezbyt duże rozeznanie , wiem że najtańszy jakieś 3 tysi kosztuje TAD LEN lub BIARDZKI , u mnie będzie pracował na 30 ha słyszałem o awaryjności pomp i zaworów w najtańszych egzemplarzach ale na takim areale ze dwa lata morze wytrzyma ,
nie do końca muszą to być te firmy , wybór zawsze jest jednak trudny , najlepszy był by pewnie krukowiak lub pilmet ale trzeba wyłożyć dużo większa kase
a jak by wyszedł cenowo TAD LEN z włoską pompą lepszym zaworem stabilizacją ,szerszą belka np.15 M
kilka lat będzie jak raz pożyczyłem opryskiwacz od kumpla bo przy moim była awaria nie miałem części aby naprawić , a zabieg pilny opryskiwacz kumpla to jakieś rzemiosło na targowisku był kupiony , to powiem że porażka

#456 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1692 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 11:49

Opryskiwacz -ale jaki? kup używany zagraniczny, ja kupiłem pilneta i porażka a o wynalazkach typu tadlen nawet myśleć nie chcę , tylko zagraniczne

#457 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 19:55

Opryskiwacz -ale jaki? Tad-len to już nie jest takie zło i 600 l można już mieć dobrze wyposażony za 7-8 tys., też będę z tej firmy brał opryskiwacz. Moim zdaniem po co się pakować w jakiś używany opryskiwacz skoro u nas jest tego pełno. Nieraz jak widzę w jakiś komisach z maszynami używane opryskiwacze to masakra w jakich są w stanach!

#458 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2011 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 20:16

Opryskiwacz -ale jaki? powiedz co za wyposażnie ma opryskiwacz za 7-8tys - bo ja bez fv kupiłem biardzki 600l 15m za 3650pln (z dowozem 50km) poziomowanie, filtry, głowice 3 i założę poziomowanie hydrauliczne za ok 300pln i będzie ok.
za co chcesz zapłacić 7-8tys?

#459 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:21

Opryskiwacz -ale jaki? kolego np Tad-Len 600 l 15m kosztuje 6 tys, dodaj do tego zawór włoski, hydraulikę, głowicę i inne bajery to wyjdzie ponad 8 tys. Biardzki o połowę tańszy ale zaś pilmet, krukowiak czy bury jeszcze o wiele droższy/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1692 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:33

Opryskiwacz -ale jaki? a ja ostatnio widziałem używaną tecomę, kosztowała coś około 6-8 tys, 800 litrów, rozkładana ręcznie 15 metrów belka dzielona na 3 sekcje, i do tego komputer, jakość wykonania nieporównywalnie lepsza od polskich, do tego komp a wy golasy za tyle kupujecie, no i wyglądał lepiej niż sąsiada pilmet po 2 latach, właściwie zero rdzy

Dodaj odpowiedź