Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

david85    3

czyli polecił byś mi skotarka? A co sądzisz o tych opryskiwaczach tad-len bo zbudowane są chyba tak samo a jak wytrzymałe są w nich belki i czy działa poziomowanie bo nie chce takiego szrota jak moj stary opryskiwacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Kupiłem niedawno Tad-Lena 600 12l ,z dodatkowym zbiornikiem ,znacznikiem pianowym ,zaw.stalociśnieniowym , itp.za 9000.zl.Przymierzałem się do Pilmeta ,ale nie można sobie go skompletować według własnego uznania i staneło na tad lenie.Konstrukcja podobna ,zawory i filtry włoskie ,głowice pilmetoskie ,z wyglądu różni się tylko zbiornikiem. Zbiornik to najwiekszy minus tego zestawu. Poziomowanie chodzi ładnie ,lekko ale to wszystko okaże się w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

właśnie to podoba mi się u tego producenta nie wygórowane ceny i to że można doposażyć według własnych potrzeb także chyba zdecyduje się na tą firmę a pompy wiesz może czy włoskie są czy polskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Pompy mają swoje.Troche się zastanawiałem nad tymi pompami ,ale wygladają solidnie,Ja wziołem pompe zefirek.Wpisz w wyszukiwarke Tad-Len itam zobaczysz pompy i opryskiwacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

ok dzięki za pomoc porozglądam się jeszcze troche bo u mnie to w pole chyba dopiero za miesiąc da się wjechać to wcześniej i tak nie potrzebny będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Żeby nie zakładać nowego tematu podpinam się tutaj.

1. Szukam "korbowodu" do pompy starego jugosłowiańskiego opryskiwacza.

Może ktoś ma taką pompę na części, chętnie odkupię.

2. Szukam adresu polskiego producenta kołpaków do korpusów HARDI żeby można montować standartowe dysze.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

deer to adres do dystrybutora Albuza /dysze/

ja szukam producenta kołpaków /polskiego bo tani/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@RSM32 nawet Ci się nie chce poszukać na tej stronce wink.gif.

3,80 brutto za kołpak to chyba nie jest drogo biggrin.gif ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezewianin    0

witam. tez zastanawiam sie nad zmianą opryskiwacza mam wyslużonego 400l pilmeta. mam pytanie nowego pilmeta w pelnej opcji ze zbiornikiem 160 wycenili mi na 70tys. (komputer bravo300, hydrauliczne składane belki), myslałem o rekawach powietrznych ale tego pilmet nie robi. duza jest róznica w oszczedności cieczy roboczej w opryskiwaczu z rekawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

A może Akpil 1200 l 16 m(pompa 130L/min) koła 9,5x24 CHWAST XL1216

cena brutto 24000 zł

STANDARD : zbiornik mycia rąk , zbiornik do przepłukania układu , dyszel skrętny ,oś regulowana,

rozdzielacz stałociśnieniowy ARAG , hydrauliczne podnoszenie lanc , oprawa 3-pozycyjna

Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko ten z Allegro w podobnym wyposażeniu jest tańszy ok. 7,5 tyś.Zbiornik ma wykonany z żywicy i powinno to gwarantować trwałość oraz ma podobne wyposażenie.Wydaje sie na zdjęciach że zrobiony jest starannie.Opryskiwacze z Góry np.Skotarek odpadają w moim mniemaniu na starcie z uwagi na badziewne wykonanie gwarantujące problemy. Akpil również nie jest aż takim Asem, by płacić za Chwasta taką róznicę .Za takie pieniądze zbliżam się do Pilmeta, a to mniejsze ryzyko niż Akpil.Może ktoś ma tego z ogłoszenia ,lub widział ten opryskiwacz?Czy warto zaoszczędzić i go kupić,czy lepiej celować w Pilmeta wydając więcej ok.10tys..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"Opryskiwacz jak sie spisuje...nie polecam. Może dlatego że jest z 2001 roku i jeszcze nie mieli doświadczenia. Jednym słowem LIPA""Co jest nie tak hmm hmm. A co tak. Węże kiepskiej klasy i źle położone na lancy zginają sie i ciecz czasem niedochodzi, belka sie owiesza, za nisko sie podnosi i w rzepaku kiepsko sie pryska i mógłbym wymieniać długo ale kto to czyta" Niestety ma liche recenzje ,myślę że opinia jest wiarygodna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Dlaczego tak piszesz? Chcesz żebym nie sprzedał? Moim zdaniem i tak jest lepszy od Tad-Lenów i Bin Ladenów. Polskie opryskiwacze to tylko 3 producenci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bury, Pilmet i Krukowiak? Jeżeli tak, to zgadzam się z Tobą @lamboR6.

 

Dla mnie w opryskiwaczu najważniejsza jest belka. To od niej zależy dokładność zabiegu. Duże znaczenie mają szczegóły rodzaje zaworów i itp.

 

Mam takie pytanie czy komputery oferowane do opryskiwaczy działają na zasadzie, że ustawie dawkę w kompie np. 280l/ha to już nic nie trzeba dodatkowo ustawiać? Chodzi mi o,to czy w zależności od gęstości cieczy roboczej, stopnia zużycia końcówek dawka ustawiona będzie odpowiadać dawce rzeczywistej/wypryskanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlaczego tak piszesz? Chcesz żebym nie sprzedał? Moim zdaniem i tak jest lepszy od Tad-Lenów i Bin Ladenów. Polskie opryskiwacze to tylko 3 producenci.

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Lamborghini 60 & Bury To nie ja ,cytowałem tylko opinie .Dziwne ale ten co dał takie opinie ma podobny nick jak twój.Oczywiście nie jestem przeciwnikiem sprzedaży i życzę jak najlepiej ale..... sam skierowałeś mnie przeciez do galerii w której opisałes opryskiwacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

A to nie wiesz na co się decydujesz? :) Jeśli Ci nie odpowiada wykonanie to zainwestuj w coś droższego. @lampoR6 opisał tylko swoje odczucia względem tego opryskiwacza, w tym opisie nie ma niczego na temat jakiejś usterki wynikającej z jego winy. Kupując nowy sprzęt też nie unikniesz, tych perypetii tyle że dołożysz do interesu parę groszy :D

 

Bobek_Farmer - zależy jaki komputer będziesz miał. Ja pracowałem bodajże na bravo 300 (nie jestem pewien) z opryskiwaczem sadowniczymi i musiałem dostosowywac prędkość i obroty do zabiegu. Wątpię żeby komputer we własnym zakresie dostosowywał dawkę do zużycia końcówek. Wiadomo że poślizg też swoje robi. W droższych wersjach z większą ilością czujników zapewne dawka będzie się zmieniała na bieżąco. Z tym że wiem jak to się ma do gęstości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Osobiście byłem u producenta Skotarka i niestety miałem" przyjemnośc' przysłuchania się opinii klienta który kupił niedawno ten opryskiwacz.Targał On pod pachą pompę, która padła po opryskaniu paru ha i wypowiadał się na temat innych wad opryskiwacza, min. niestabilności belki opryskowej i konieczności zatrzymywania ciągnika po każdym uwrociu i otwieraniu samozamykających sie lanc.Problemem były śruby które ustalały lance na określonej pozycji.Być może to odosobniony przypadek ,ale usłyszec to na wejsciu "na plac" daje do myślenia.

'Opryskiwacz który stał na placu moim zdaniem miał tragiczne lance,układ zatrzaskowy zrobiony z połówek rur nie gwarantuje stabilności podczas ruszania i jest po prostu wykonany tandetnie,reszta podzespołów również nie napawa optymizmem i rozum mówi 'trzymaj się od tego z daleka".Byc może opryskiwacz który oglądałem to najniższa pólka z opryskiwaczy przyczepianych i posiada najtańsze podzespoły ,ale zasadą powinno być że w każdym przypadku widać dbałość o klienta.Niestety ten opryskiwacz tej tezie zaprzeczał i z obawy ze wcześniej czy póżniej rozkołacze moje zszargane upływem czasu nerwy , szukam dalej.interesuje mnie jedynie zakup opryskiwacza nowego ,w cenie max 15 tyś ,niestety wybór w tych pieniądzach nie jest duży i dlatego zwrócilem uwagę na ten z ogłoszenia.Chyba się tam wybiorę osobiście ,gdyż z tego co wiem jest to początkujący producent.Być może chcąc zaistnieć na rynku zadowoli się mniejszym zyskiem sprzedając niezły towar.Szanse na to są ,gdyż opryskiwacze składa się z podzespołów różnych producentów.Od ich jakości i kultury wykonania zależy efekt końcowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAZI    0

Kazdemu producentowi maszyn w naszym kochanym kraju mozna cos zarzucic a to slabe materialy a to nie starannosc w wykonaniu ale jest jedno stare powiedzenie jak sie chce psa uderzyc to sie kija zawsze znajdzie jesli sprzet ktory stal na placu nie odpowiadal oczekiwania zawsze mozna sobie wybrac wersje hydraulicznie otwierana gwarantuje ze materialy uzyte na belke spelnia oczekiwania ( widzialem ten sprzet na Bednarach ) co do opryskiwacza o ktorym wspominales z allegro patrzac na niego oszalamiajacej dbalosci o jakosc tez nie zaobserwowalem bardziej niz u innych producentow widze tam stodolniane rzemioslo bez urazy ale taka jest prawda czas pokaze ile wytrzyma ten opryskiwacz wiec w trosce o panskie zszargane uplywem czasu nerwy prosze dobrze przemyslec decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie staram się to robić pytając o opinie.Jedno jest pewne,mina faceta który reklamował kupiony opryskiwacz w Górze nie była zbyt ciekawa,a wulgarne słownictwo którego używał opisując kupiony towar wobec pracownika miało jakieś przyczyny i budzi nieufność .Co do opinii o Skotarku to proponuję przeczytać posty w portalu PPR użytkowników tych opryskiwaczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj