Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

bocecek087    14

c 330 poradzi sobie z opryskiwaczem 400l i belką 15m wiem bo mam taki pomocniczy na mniejsze kawałki blisko domu i fajnie sie sprawdza

Edytowano przez bocecek087

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Może ktoś coś powie o firmie TAD-LEN dobre opryskiwacze robią? interesuje nmie coś1015 za rozsądne pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Uzytkownik krzysiek8540 jest chyba w posiadaniu takiego opryskiwacza.

Edytowano przez pawel6485

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Może ktoś coś powie o firmie TAD-LEN dobre opryskiwacze robią? interesuje nmie coś1015 za rozsądne pieniądze

Kolego TAD-LEN b. dobra firma a co za tym idzie wykonanie, cena itd. Ja sobie następny opryskiwacz to kupię tylko od nich. Po co mam przepłacać za Krukowiaka czy Burego jak za dużo mniejsze pieniądze mam TAD-LENa. Oglądałem je teraz na Bednarach, dostałem cennik i dodatkowe wyposażenie, gdzie można sobie skompletować niezły sprzęt. Firma znajduje się w Wielkopolsce koło Rawicza a więc chyba nie masz aż tak daleko. Poza tym przywiozą Ci na miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Wielkopolska i Podlasie to dwie przeciwne strony Polski ale w tonie wnikajmy jak za sprzęt za taką kasę to przywiozą chętnie bym se taki cennik obejrzał żeby wiedzieć co oni proponują i za ile przede wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no nie wiem dlaczego mi się pomyliło , że jesteś z łódzkiego. Możesz napisać do nich i poprosić to Ci wyślą cennik lub dokładnie co Cię interesuje to ci napiszę cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Ja właśnie zamówiłem 815. Ciekawe wyposażenie za nie takie wielkie pieniądze.

-belka hydraulicznie podnoszona

-hydrauliczna regulacja przechyłu belki

-zbiornik na wodę do płukania układu

-rozdzielacz 5-cio sekcyjny

-zawór stało ciśnieniowy z elektrycznym sterowaniem

-głowicę rozpylaczy potrójną

-wałek

-światła

cena 10800 zł netto.

dodam że jest to mój drugi tad len

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Na dzień dzisiejszy to już i tak jestem skazany na swego biardzkiego grata bo ścieżki mam na 10m i na c-330 ale szukam powoli zastępstwa i czegoś większego do mf-a na przyszły sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Pomóżcie mi wybrać opryskiwacz ciągany 1000l belka 12m. Wacham sie miedzy promar a tad-len.Który będzie lepszy na 20 ha ,w duecie z U 3512.Dodam że tadlen troche droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Przy standardzie bedzie różnica myslę góra 20tyś, ale jak wypasić konkretnie poważny opryskiwacz to już jest powyżej 200tyś i wychodzi ze lepiej zachodni za te sama kase kupić.

 

 

Np Matrot samojezdny,oczywiscie uzywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Pomóżcie mi wybrać opryskiwacz ciągany 1000l belka 12m. Wacham sie miedzy promar a tad-len.Który będzie lepszy na 20 ha ,w duecie z U 3512.Dodam że tadlen troche droższy.

Oczywiście TAD-LEN lepszy ale nie na ten areał ciągany, masz te pole w jednym kawałku czy jak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

A po jakiego na taki areał ciągany !

.

NO to jest porada.Ajakiego byśzawiesił na u 3512 ze słabym podnośnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAPRAL1    1

a co powiesz na SKOTARKA 1200l 12m za 10.700 netto mam z tej firmy tylko ze hydraulika jak na razie zadnego problemu pracuje na 25h zdjecia w galeri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Mam spore górki i boje sie że ursus sobie nie poradzi. Jak by robili 1000l to bym go brał pod uwagę. A swoją drogą 1000l na takie ha to śmiech na .... forum.

 

Cytowanie poprzedniego posta !

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja 1000 na 40ha biorę ale na 20 to śmiech. Wujo c-330 krukowiaka 600l 15m z dodatkowo obciążonym przodem potrafił wozić zalewał nie do pełna i rura więc zastanów się czy 3512 pociągnie te 1000 litrów jak będzie mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Zawsze moge zapiąć NH. Pewnie że 20 ha to pikuś ale sami wiecie ile razy trzeba jeden hektar pryskać tym bardziej jak pole jest kawałek od domu [5ha- 12km] a dodatkowo dochodzi POGODA z którą różnie jest,no i czas.NO może i troche na wyrost ale może kiedy dojdzie pare ha a opyskiwacz nowy nie kupuje sie na rok. ps. znam gości co mają nie więcej jak 10 ha j mają ciągniki po 100 km i swoje kombajny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja MF 255 prykałem opryskiwaczem 2 tys litrów przez 7 lat.Nigdy mi nie staną. Na dużych górkach to 1000 lałem, a jak było mokro a buraka musiałem pryskać to na 1 szedł, ale nie było że nie poszedł. Normalnie 2 szedł, a to jest odpowiednik 4 w 360.

Na 20ha a może i przesada, a z drugie strony jakie bedziesz miał mniejsze koszty i czasu zaoszczędzi się. Ja ponad 80 mam 4 tyś i jestem cholernie zadowolony. Robię 20 ha na raz, a pola mam w małych kawałkach i porozrzucane.

A dlatego takiego kupiłem bo mam 16ha i 17km od domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja 1000L zbiornikiem robię 1000ha za sezon, da się, ale praktycznie sie z ciągnika nie wysiada cały sezon, i cięzko zachowac terminy zabiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Uścislij kolego bardziej.Rozumiem iż suma zabiegów spowoduje 1000ha,bo chyba nie areał 1000ha rzeczywisty ta pojemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no łącznie licznik na kompie pokazuje 1000ha rocznie, działki po 2-5ha i składany ręcznie tak do zobrazowania skali. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To ci współczuję. Kup sobie jakiś używany za 20 tyś z pełną opcją. Ja za mojego dałem 12 tyś i tylko leję wodę i środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj