Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1328 odpowiedzi na ten temat

#281 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 07 maj 2012 - 22:24

Opryskiwacz -ale jaki? u mnie już też niemal klasyczne powiedzenie ojca - "czemu ja przez tyle lat byłem taki głupi i uparty"
tak było przy ścieżkach, tak było przy rozsiewaczu hydraulicznie otwieranym, tak było i teraz przy belce hydraulicznej i komputerze.
Jedyny bład jaki popełniliśmy to słaby komputer i oddzielnie konsola do sterowania hydrauliką. Różnica w cenie to było ok 2tys PLN.
Gdybyśmy byli jeszcze raz przed wyborem konfiguracji to na pewno padłoby na jeden komputer, który steruje od razu hydrauliką

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 22:58
  •  

#282 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 08 maj 2012 - 08:50

Opryskiwacz -ale jaki? @yacenty, przyznaj się, po prostu pożałowałeś kasy, a i tal na PROW. Niestety przy zachodnich opryskiwaczach przy zakupie też czasem wydaje się coś za drogo tyle że co w Polskim w zł kosztuje to tam w euro. :o

#283 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 08 maj 2012 - 09:31

Opryskiwacz -ale jaki? nie ja akurat żałowałem ale coś w ten deseń miało miejsce

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 08 maj 2012 - 12:32

Opryskiwacz -ale jaki? No bo 12tyś to spory wydatek za to ustrojstwo. Tak jak i za ćwiartkowanie 4tyś wołają.

#285 Share ogrodnikm

ogrodnikm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 08 maj 2012 - 12:42

Opryskiwacz -ale jaki? Moja konsola do sterowania opryskiwacza to 2 wajchy i to mi w zupełności wystarczy
Komputer tez jest ok. bardzo prosty ustawiam ile ma pryskać on robi resztę
Składanie belki jednostronne może by się przydało dlatego założę ręczne zawory tak aby można było przyblokować jedna belkę

#286 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 08 maj 2012 - 20:48

Opryskiwacz -ale jaki? mam nowy opryskiwacz i nie mam cwiatrkowania pożałowałem trochę kasy ale teraz żałuje i wiem ze to jest bardzo przydatne a nawet potrzebne

#287 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 09 maj 2012 - 06:52

Opryskiwacz -ale jaki? a co to jest to ćwiartkowanie?

#288 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 09 maj 2012 - 08:26

Opryskiwacz -ale jaki? inaczej asymetryczne składanie belki, że przy omijaniu np słupa czy innej przeszkody składasz część lancy z jednej strony, a nie całe.

#289 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 09 maj 2012 - 10:11

Opryskiwacz -ale jaki? A nie można po prostu napisać ,,asymetryczne składanie belki'' żeby nawet małe dziecko bez tłumaczenia wiedziało o co chodzi?

Tylko jakieś od czapy ;;ćwiartkowania'' wymyślać.

#290 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 09 maj 2012 - 20:23

Opryskiwacz -ale jaki?

u mnie już też niemal klasyczne powiedzenie ojca - "czemu ja przez tyle lat byłem taki głupi i uparty"
tak było przy ścieżkach, tak było przy rozsiewaczu hydraulicznie otwieranym, tak było i teraz przy belce hydraulicznej i komputerze.
Jedyny bład jaki popełniliśmy to słaby komputer i oddzielnie konsola do sterowania hydrauliką. Różnica w cenie to było ok 2tys PLN.
Gdybyśmy byli jeszcze raz przed wyborem konfiguracji to na pewno padłoby na jeden komputer, który steruje od razu hydrauliką

Gdybyś miał teraz wybierać komputer to jakiej byłby firmy? Będę kupował opryskiwacz i równiez myślalem o komputerze Bravo 180.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 09 maj 2012 - 20:33

Opryskiwacz -ale jaki? @yacenty, ale kolega ma Bravo 300 i musi nacisnąc dźwignię hydrauliki i jednocześnie pstryka na kompie by poziomować lance, a to wymaga użycia 2 rak i już wcalenie jest to lepsze rozwiązanie, a wręcz gorsze.
Marek ochrzań, młodzież a to im tylko w głowach ćwiartki, połówki itp. :D

Edytowany przez farmermf, 09 maj 2012 - 20:35.

#292 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 09 maj 2012 - 20:55

Opryskiwacz -ale jaki? to przecież hydraulikę można włączyć na stałe.. jakaś zasuwkę, blokadę można zrobić tak jak ja to mam. Włączam na początku pola olej chodzi, a steruję jedną ręką z kompa...

#293 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 10 maj 2012 - 05:31

Opryskiwacz -ale jaki? jaka predkościa pryskacie i jakim ciśnieniem ?

#294 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 10 maj 2012 - 06:39

Opryskiwacz -ale jaki?

@yacenty, ale kolega ma Bravo 300 i musi nacisnąc dźwignię hydrauliki i jednocześnie pstryka na kompie by poziomować lance, a to wymaga użycia 2 rak i już wcalenie jest to lepsze rozwiązanie, a wręcz gorsze.

tak ale masz jeden wspólny panel do elektroniki i hydrauliki.
w tej chwili mam kompa na słupku, a sterownik z 5 guzikami do hydrauliki umieszczony przy tylnej szybie. przy rozkładaniu to pikus, najgorzej sie z tego korzysta przy poziomowaniu belki albo podnoszeniu opuszczaniu belki w trakcie oprysku - jak choćby teraz na płatka

to przecież hydraulikę można włączyć na stałe.. jakaś zasuwkę, blokadę można zrobić tak jak ja to mam. Włączam na początku pola olej chodzi, a steruję jedną ręką z kompa...

w dobrym ciagniku jak masz dobre zawory od hydrauliki nie musisz nic kombinowac popychasz wajche do przodu i ona jest w tej pozycji az ją pociągniesz do tyłu.

jaka predkościa pryskacie i jakim ciśnieniem ?

aktualnie - 200l/ha - ok 6-6.5bar predkość 9.6-10km/h na niebieskich, na ziemniaki przełoze na czerwone i bede leciał 300l/ha

#295 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 10 maj 2012 - 10:44

Opryskiwacz -ale jaki?

Może i tak. My starsi tej ich młodzieżowej gadki o ćwiartkach nie rozumiemy bo od razu po całym....
rozkładamy lance :D

#296 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 10 maj 2012 - 22:41

Opryskiwacz -ale jaki? Ja się zielony robię jak piszecie o tych sterowaniach. Ja w ted-lenie będzie miał tego Mulera czy tak jak się to nazywa. Dobry to komputer, wszystko powinno się sprawować dobrze?

#297 Share lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 10 maj 2012 - 23:57

Opryskiwacz -ale jaki? Ma ktoś w pobliżu Poznania opryskiwacz bury ciągany żeby ktoś zobaczyć z bliska, albo proszę użytkowników takiej maszyny o opinie jak się sprawuję. Wersja z komputerem i hydraulicznie rozkładane lance

#298 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, motoryzacja, mechanika

Napisany 14 maj 2012 - 18:27

Opryskiwacz -ale jaki? Witam.
Udało mi się przekonać tatę do zakupy większego opryskiwacza. I jakiś czas już rozglądam się w internecie za różnymi opryskiwaczami, jak i za nowymi polskimi, jak i używanymi zachodnimi.
Miał by to być 1500l i 15m belka, rozkładany hydraulicznie (żeby potem nie żałować zakupu) z elektrycznym zaworem stałociśnieniowym, i zastanawiam się nad rozwadniaczem bocznym.
I teraz moje pytanie który lepiej wybrać z tych, które znalazłem i najbardziej przykuły moją uwagę, a może zaproponujecie coś innego.
Promar Złotki
Jar-Met (mam taki 412 i póki co opryskał +/- 1000ha i tylko wymienialiśmy membranę w pompie i był malowany, bo farba odchodziła całymi płatami)
Moskit
Jaki lepiej wziąć zaczep obrotowo-skrętny czy sztywny, i ogólnie jakie jeszcze wziąć wyposażenie żeby potem nie żałować. Opryskiwacz będzie pracował na 40 ha co w sumie rocznie daje ponad 100 ha do oprysku.
Z ceną to jest problem bo tata bardzo nie lubi rozstawać się z pieniędzmi, a ja jestem zdania, żeby coś kupić porządne i potem nie żałować i cieszyć się pracą, i żeby służyło jak najdłużej.

#299 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 15 maj 2012 - 08:52

Opryskiwacz -ale jaki? rozwadniacz boczny musisz mniec
asymetryczne składanie belki tez musisz miec
jakis komputer tez sie przyda
zaczeb obrotowo skretny tez musi byc w tedy idealnie kopiuje slad ciagnika
ja mam jeszcze siłownik do poziomowania belki tez dobra sprawa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 15 maj 2012 - 09:51

Opryskiwacz -ale jaki?

żeby coś kupić porządne i potem nie żałować i cieszyć się pracą, i żeby służyło jak najdłużej.

Żeby to ci się udało, to musisz przejrzeć ofertę innych firm niż te, które podałeś. Na początek popatrz na te polskie, ale jak chcesz być zadowolony to tylko duża, dobra marka.

Dodaj odpowiedź