Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

chomik111    18

Miałem właśnie kupować amazonke ale skończyło się ikarusie kvernelanda ze względu na to że w amazonce 3200 lance 21m są tylko wyłącznie składane pionowo z tyłu w pakiet i końce są strasznie blisko ziemi, a nie wzdłuż opryskiwacza jak przy 24 metrach. Zrobiłem już trochę ponad 100 ha w tym roku ikarusem i nie mogę narzekać po tych kilku dniach pracy. Składanie/rozkładanie, poziomowanie stabilizacja pięknie chodzą..

 

dominik a czemu ty tak za ta amazonką???? posiadasz może??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niestety nie posiadam jeszcze, ale miałem przyjemność ją pracować; i do dziś żałuję, że jednak jej nie wybrałem... Ale cóż, jeszcze trochę i wymienię mój opryskiwacz na Amazonkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak się stało jak się stało i mam Pilmeta......... Ale gdybym dziś podejmował decyzje to była by to amazonka :P Ale i tak następnym opryskiwaczem będzie Amazone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145
Napisano (edytowany)

Nawet sobie nie zawracaj gitary tymi tani opryskiwaczami.Kup sobie burego,pilmeta czy krukowiaka,droższe a nie pożałujesz.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Odardzam wymienione przez ciebie opryskiwacze nie ze względu na to że są złe albo coś bo tak nie jest, ale ze względu na dostępność części i ceny. Polecałbym skotarek 400l 12mbelką części zawsze dostępne do belki jak i pompy za nie wielkie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

polecam KRUKOWIAKA jest to jeden z najlepszych polskich opryskiwaczy pod względem technicznym jak i wykonania sam teraz szukałem opryskiwacza i zagłębiałem się w tym temacie i z moich obserwacji wygrał Krukowiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3
Napisano (edytowany)

Wybrałem kilka

 

PROMAR 400l/12m

Jar-Met 400l/12m

Skotarek 400l/12m

 

który najlepszy?

Edytowano przez FisKars

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

kolego przekieruj swoja uwagę na KRUKOWIAKA to jest na prawdę porządny i solidny sprzed mam to wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

Krukowiak pewnie odpada ze względu na cenę.

Pewnie zdecyduję się na skotarka,

Jak myślicie dobry wybór? Szukam ogólnie czegoś do 3 tys na kilka hektarów myślę że będzie dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

bierz tad len'a.

najlepsza jakosc wsrod tych najtanszych opryskiwaczy.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Witam

 

Co byście proponowali za opryskiwacz na ok. 150ha???

Wielkość raczej 2000l bym wziął tylko teraz jaki? I z jakimi opcjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAPRAL1    1

witam na 150h proponuje belke hydrauliczna sam mam taka w swoim opryskiwaczu SKOTARKA i stwierdzam ze nie zamienil bym jej na recznie rozkladana :D do tego jakis zawor sterujacy najlepiej sterowany elektrycznie z kabiny no chyba ze chcesz przeznaczyc wiecej kasy to mozna zdecydowac sie na komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

lepo

 

Podstawowe pytanie- jaką kwotę zamierzasz na ten sprzęt przeznaczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Do 60tys

 

Tak patrząc na te oferty to tylko chyba bury ma ceny koło 50tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

bury nie lest zły

 

sam się interesowałem opryskiwaczami bo kupiłem teraz tylko ze ja zdecydowałem się na KRUKOWIAKA 15M belka a to tylko dla tego ze mam ścieżki technologiczne co 15m i tak mi do wszystkiego pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Krukowiak pewnie odpada ze względu na cenę.

Pewnie zdecyduję się na skotarka,

Jak myślicie dobry wybór? Szukam ogólnie czegoś do 3 tys na kilka hektarów myślę że będzie dobry.

Polecam tego skotarka bo częćsi do pompy jak i osprzętu są tanie a inne no cóż trzeba trochę w razie (W) wyłożyć na drobne naprawy a na twój areał w zupełności wystarcza.

 

witam na 150h proponuje belke hydrauliczna sam mam taka w swoim opryskiwaczu SKOTARKA i stwierdzam ze nie zamienil bym jej na recznie rozkladana :D do tego jakis zawor sterujacy najlepiej sterowany elektrycznie z kabiny no chyba ze chcesz przeznaczyc wiecej kasy to mozna zdecydowac sie na komputer

Zawór sterowany (elektronicznie) nie elektrycznie bo takich jeszcze nie wymyślili he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj