Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1328 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Dominik012

Dominik012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 17:19

Opryskiwacz -ale jaki? Witam.
Napotkał mnie przykry incydent, przez co jestem bez opryskiwacza. Zastanawiam się teraz nad kupnem małego, używanego opryskiwacza..Znalazłem opryskiwacz firmy Rau, w całości hydrauliczna regulacja wysokości,300 l, pompa Rau. Gdy zadzwoniłem zaproponowano mi cenę 750 zł. Czy może mi ktoś powiedzieć co sądzi o tych opryskiwaczach, jak jest z dostępnością części i jaka jest ich cena.. I czy nie lepiej kupić jakiś polski opryskiwacz za mniejszą cenę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 07:33
  •  

#182 Share Dominik012

Dominik012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 19:45

Opryskiwacz -ale jaki? Czy nikt nie orientuję się jak jest z dostępnością części i jaka jest ich cena do opryskiwacza Rau ?
No i ponawiam pytanie, czy będzie jakakolwiek różnica w wykonywaniu oprysków między tym opryskiwaczem a jakimś starszym polskim ? Efektywność i te sprawy.

#183 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 19 listopad 2011 - 17:12

Opryskiwacz -ale jaki? Witam ,jestem zainteresowany opryskiwaczem zawieszanym Akpil Chwast 800l belka 16m cennikowo 11tys zł brutto,co o nim sądzicie ,miał ktoś z nim doczynienia ,kupic go czy lepiej dopłacic za krukowiaka lub pilmeta?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share demzor

demzor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 14:02

Opryskiwacz -ale jaki? Witam jaki opryskiwacz 3 tys litrów na 300ha pod uwage z Polskich firm brałem tylko Europe II a co do zachodnich firm to jestem otwary cena max to 150tys netto, wyposazenie jakies bogatsze mile widzainy gps opryskiwacz prawdopodobnie nie będzie miał styczności z RSM, pola mam płaskie bez wzniesień i pagórków.

Pozdrawiam

#185 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:00

Opryskiwacz -ale jaki? W tych pieniądzach to Kuhna kupisz, na pompie wirowej z lancami aluminiowymi. Paru znajomych pozamieniali Pilmety na kuhny.

#186 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 23:22

Opryskiwacz -ale jaki? panowie co powiecie o tym opryskiwaczu warto by go kupić z tym rękawem??
http://moto.allegro....2007568117.html

#187 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:53

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam jaki opryskiwacz 3 tys litrów na 300ha pod uwage z Polskich firm brałem tylko Europe II a co do zachodnich firm to jestem otwary cena max to 150tys netto, wyposazenie jakies bogatsze mile widzainy gps opryskiwacz prawdopodobnie nie będzie miał styczności z RSM, pola mam płaskie bez wzniesień i pagórków.

Pozdrawiam

Nie wiem czy slyszales moze o czeskiej firmie co produkuje opryskiwacze Agrio maja tam szeroka oferte ja sam kupilem od nich model Puma 2500L zbiornik glowny+okolo 100L na czysta wode do tego rozwadniacz srodkow+komputer Muller ktory wspolpracuje z hydraulika na 2 wezach+belka 21m+amortyzacja belki ktora ma 7 sekcji+waz 15metrow z inzektorem do ciagniecia wody z rowu i nawigacja polowa i dali mi jeszcze
3 komplety rozpylaczy do wyboru jednostrumieniowe dwustrumieniowe i do rsm zaplacilem za niego z tata 100 tys brutto w 2008 roku i jestem bardzo zadowolony wziolem jeszcze wymuszona stabilizacje belki ale teraz wiem ze to nie jest potrzebne bo belka chodzi jak talala.

koledzy kupili lemkeny i zaplacili duzo wiecej a Agrio ma duzo leprzych patentow np

mam gorny dyszel i pompa na dyszlu a nie pod jak w lemkenie

amortyzacja belki u mnie poprzez sprezyne w tuleji proste i skuteczne a w lemkenie amortyzator cisnieniowy czy cos takiego

rozwadniacz u mnie tez jest klepiej pomyslany ale to by bylo trzeba zobaczyc jak cos to zapraszam do siebie i mozecie obejzec

pozdro

#188 Share Pazdzioch87

Pazdzioch87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 20:33

Opryskiwacz -ale jaki? Jakiej pojemności opryskiwacz do "sześćdziesiątki"? Czy w 1000 litrowym i 15m belka da rade czy lepiej mniejszy? pracuje ktoś takim zestawem? na 95% będzie to PILMET tylko ta pojemność...

#189 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 20:41

Opryskiwacz -ale jaki? Mam nadzieję że masz na myśli ciągany a nie zawieszany??? jeśli ciągany to nawet 1500 i 18m możesz brać spokojnie... ja mam tej wielkości i spokojnie daję sobie radę..

#190 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 21:39

Opryskiwacz -ale jaki? Ciągany z 360 to 3000 tyś litrów 24 metry, spokojnie sobie radzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share demzor

demzor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 00:03

Opryskiwacz -ale jaki?

Nie wiem czy slyszales moze o czeskiej firmie co produkuje opryskiwacze Agrio maja tam szeroka oferte ja sam kupilem od nich model Puma 2500L zbiornik glowny+okolo 100L na czysta wode do tego rozwadniacz srodkow+komputer Muller ktory wspolpracuje z hydraulika na 2 wezach+belka 21m+amortyzacja belki ktora ma 7 sekcji+waz 15metrow z inzektorem do ciagniecia wody z rowu i nawigacja polowa i dali mi jeszcze
3 komplety rozpylaczy do wyboru jednostrumieniowe dwustrumieniowe i do rsm zaplacilem za niego z tata 100 tys brutto w 2008 roku i jestem bardzo zadowolony wziolem jeszcze wymuszona stabilizacje belki ale teraz wiem ze to nie jest potrzebne bo belka chodzi jak talala.

koledzy kupili lemkeny i zaplacili duzo wiecej a Agrio ma duzo leprzych patentow np

mam gorny dyszel i pompa na dyszlu a nie pod jak w lemkenie

amortyzacja belki u mnie poprzez sprezyne w tuleji proste i skuteczne a w lemkenie amortyzator cisnieniowy czy cos takiego

rozwadniacz u mnie tez jest klepiej pomyslany ale to by bylo trzeba zobaczyc jak cos to zapraszam do siebie i mozecie obejzec

pozdro

za Pume 3tys l belka 18m wyposazenia miał podobne do twojego plus gps na bednarach facet powiedział mi i ojcu 180tys. netto

#192 Share Pazdzioch87

Pazdzioch87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 08:38

Opryskiwacz -ale jaki? yyyy.... no raczej zawieszany miałem na myśli... i jak by teraz temat takiej współpracy wyglądał?

#193 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 21:39

Opryskiwacz -ale jaki? @tomek73 o czym ty mówisz??? 3tys z c360 to chyba z dobrej góry z dobrym wiatrem.... ja po niektórych polach z 1500 nie mogę dać rady pod górkę jeśli choćby trochę mokro było...

C-360 nawet nie ma takiego udźwigu podnośnika więc nawet nie zamierzaj się na 1000l zawieszany.

#194 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 22:23

Opryskiwacz -ale jaki? Ja z Pilmetem 2 tyś 20 metrów to MF 255 pryskałem. Na naprawdę dużych górkach to lałem 1 tyś litrów, ale licho to wyglądało.

Teściu i wujki mają Nodety 3 tyś i 24 metry. Nie mają najmniejszych problemów. Górek nie mają żadnych. Jak ty z 1,5 tyś nie dajesz rady to coś masz nie tak.

Teściu raz ciapkiem tym moim 2 tyś pryskał ale lał 1 tyś, bo z 2 tyś nie dał rady. Ale ciapkiem zawsze pryska Pilmetem Ślężą 1000 litrów,i nawet 5 da rady pojechać. Nie raz z nim buraki pryskałem

Ale ja MF 255 to około 500 hektarów rocznie pryskałem.

Czy ok 5 ton za 60 to jest dużo?

Po drugie koła 48 cali które nie zapadają się i naprawdę lekko idą.I dociążenie tyłu przez opryskiwacz.

#195 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 22:37

Opryskiwacz -ale jaki? tylko że ja wychodzę z założenia że jeśli kupuje (tak jak teraz 3800l) to nie kupuję go po to żeby lać tys czy 2 tys i tak pryskać ale po to żeby lać 3800 i czasu nie tracić na uzupełnianie.....

a z jakiego regionu jesteś??? że możesz sobie pozwolić na takie rzeczy...

ja nie mam coś nie tak jak ty to określiłeś tylko po prostu wolę mieć maszyny dopasowane do siebie i męczyć ciągników za dużymi sprzętami to raz, po drugie chcę mieć jak najlepiej je wykorzystane a nie kupić duży opryskiwacz i lać połowę albo i mniej....

ciekawi mnie jeszcze jak sobie hydraulika z 255 radzi sobie w takim opryskiwaczu z taką belka....

P.S zeszliśmy z sedna sprawy o która kolega pytał.... i mam nadzieję że ze mną się zgodzisz ze 1000 l zawieszane do C 360 to lekka przesada...

Edytowany przez chomik111, 23 grudzień 2011 - 22:47.

#196 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 22:59

Opryskiwacz -ale jaki? Pisze skąd jestem.

Ale MF to żadnego problemu nie miałem z 2 tyś. Z 3tyś to raczej bym miał bo MF nie są zbyt silne.

Ja teraz mam 4.2tyś pryskałem MTZ 82, to bardzo ładnie szedł.A teraz NH 5060.

Z drugiej strony różnica między teścia 3 a moim 4,2 jest spora i zastanawiam się czy 360 dała by rady z moim 4200 pójść. Bo opryskiwacz i opryskiwacz to jest różnica. Ja myślałem że masz 1500 i się trochę zdziwiłem że nie bardzo dajesz rady , a 3800 to już inna rozmowa.

edit

Mój opryskiwacz ma własną hydraulikę.Ale w Nodetach 360 nie ma problemów, tam są małe siłowniki a nawet jest ustawiane szybkość reakcji.

Nie wiem czy 360 z 800 litrów dała by rady?

Edytowany przez tomek73, 23 grudzień 2011 - 23:05.

#197 Share Pazdzioch87

Pazdzioch87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 11:48

Opryskiwacz -ale jaki? Więc jaki polecacie do c-360? belka by została 15m zeby pod ścieżki wygodnie było...tylko co z tą pojemnością kupować mniejszy czy zmiana biznesplanu i kupić ciągany? mam jeszcze mtz-a 82 na szerokim ogumieniu a to chyba do oprysku nie za bardzo... :(

#198 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 13:48

Opryskiwacz -ale jaki?

za Pume 3tys l belka 18m wyposazenia miał podobne do twojego plus gps na bednarach facet powiedział mi i ojcu 180tys. netto

a z kim rozmawialiscie pamietasz jak sie nazywal ten gosciu?beczka niebyla taka droga drozej wychodzila belka np z 18 na 21?tez bylem na bednarach w tym roku stoisko mieli na samym koncu i mieli akurat pume troche nowszy model niz ja mam i samojezdny dino.Ja bym sprubowal sie teraz z nimi potargowac bo zima to dla nich troche okres martwy ale i tak mnie zaszokowalo ze taka cene teraz maja.I nie biesz czasem tej belki co sie sklada do polowy przy slupach bo ma dwa minusy jeden to ten ze niewytrzymuja one naprezen a drugi to ten ze jak ja tak zlozysz to max pretkosc 5 km i jak cos sie stanie to wina operatora

to jest numer tego goscia z kim handlowalem z tata 600410605 DARIUSZ DRZEWIECKI

i bron boze nie mow im za ile konkurencja ci proponuje i nniech sie piomeczy do mnie to ze 3 razy na podpisanie umowy przyjezdzal i za kazdym razem marudzilismy ze droga a to niewiem musze sie zastanowic i schodzili z cenny i dozucali wyposazenie.

Np podpatrzylem ze w lemkenie montuja na rozwadniaczu inzektor ale chyba za doplata czy cos takiego jak np mocznikiem ci sie zapcha w rozwadniacz i nie ciagnie to wtedy go wlanczam i on przepycha z doswiadczenia musze powiedziec ze jest to brdzo dobre rozwiazanie i nawet skamienialy mocznik rozpuszcza bez problemow koledzy tego nie maja i jak sie zapcha to musza weze rozkrecac i tez chca sobie to dorobic

I zwroc uwage jaki komputer ci daja do niego bo ja mam Mulera a kolega po mnie kupywal to dali mu juz araga chyba i sam servisant mowil ze mullera lepszy i wspolpracujaca hydraulika z kompem czy 2 weze czy 3?jak 3 to podnoszenie belki bedziesz mial normalnie jak w starym a rozkladanie belki z komputera

nie wiem ile ty robisz ha w roku ja mam wydatek cieczy 180 l/ha na dyszach 3 dwustrumieniowych i robie na beczce 15,3ha bo calkowita pojemnosc beczki to 2700 z malym chaczkiem i w roku robie 1000 ha w ciagu roku na 120ha i nie mam zadnego problemu z wyrabianiem sie

tomek73

kolego powiedz ze masz wysokie kawalki a nie bagna to mozesz sobie i ciapkiem ciagac

ja beczke 2700 ciagam 1224 i w moich okolicach niema nikogo kto by ciagal mf 255 czy c-3600 najmniejsze moce to min 100km a pierwsze zabiegi jak jest grzasko to takimi ciapkami to dopiero kolejiny bym wyrznol poprzedni opryskiwacz ciagalem c 360 i mial 1000L i wiosna zawsze bylo ciezko a teraz takich problemow jak wtedy nie mam

pozdrawiam

Edytowany przez Heniekii, 24 grudzień 2011 - 14:08.

#199 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 14:58

Opryskiwacz -ale jaki? Górek u nas nie ma żadnych. Ja mam jedną. Podmokłych pól raczej nie ma. Może wczesną wiosną. Ale teściu to 3 tyś to chyba jeszcze nigdy nie zakładał innego niż 360, wujek MTZ zakładał niekiedy. Ja mam mokre jedno pole to MTZ zapinałem, ale tylko do RSM. Raz się topiłem, ale udało mi się samemu wyjechać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 grudzień 2011 - 15:19

Opryskiwacz -ale jaki?

Więc jaki polecacie do c-360? belka by została 15m zeby pod ścieżki wygodnie było...tylko co z tą pojemnością kupować mniejszy czy zmiana biznesplanu i kupić ciągany? mam jeszcze mtz-a 82 na szerokim ogumieniu a to chyba do oprysku nie za bardzo... :(

Hmm. w gospodarstwie jest C330M, Z10145 i MTZ952.3. Stary opryskiwacz to Agromehanika 400/12 którą dźwigał ciapek. Tak się złożyło że w PROW przeszedł mi 952.3 ale opryskiwacz już 500 litrów z belką 12 metrów.
Teoretycznie to ciapek go podniesie - dwa obciążniki na przód i jedziemy.
Tylko w MTzie jest szczelniej, ciszej, lepsza widoczność, jest troszkę szybszy od ciapka i wygodniejszy.
Tak więc gadanie że mały opryskiwacz musi chodzić z małym ciągnikiem to bajki - pamiętaj że Twego zdrowia Ci nikt nie zastąpi, wygoda pracy sprawi że później poczujesz zmęczenie czyli więcej hektarów obrobisz.
Nie mówię też że 3512 nie może ciągać 1500 litrów - jak najbardziej. Pomyśl tylko czego potrzebujesz, jak pracujesz, jakie działki jak oddalone od punktu czerpania wody i składowania oprysków.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Dodaj odpowiedź