Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Vril    1

Witam

 

Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem

Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .

Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam

240 ha rocznie.

 

Znalazłem takie oferty:

 

Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto

 

Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto

 

Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto

 

Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.

 

Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla

 

nikt nic nie poradzi ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
nikt nic nie poradzi ? :)

Może ktoś poradzi, ale nie o tej godzinie :D

Na mnie to nie licz - mamy tylko Promara 400 l 12m, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrPrzemek    0

Za bardzo to ja Ci nie pomogę, bo sie w rynku opryskiwaczy nie orientuje :D Ale na 60 ha to raczej bym wybrał trochę większy opryskiwacz, coś ok 2 000 litrów :) Na pewno masz zamiar w przyszłości rozwijać swoje gospodarstwo i za mała pojemność może Ci utrudnić prace. Fakt, teraz będzie mogło Ci sie wydawać, ze taki opryskiwacz będzie za duży, lecz z czasem to docenisz :) A pod uwagę, weź jeszcze to, jak daleko od gospodarstwa znajdują sie pola. Jeżeli pola masz położone daleko od domu, to przy malej pojemność beczki będziesz tracił dożo bardzo cennego czasu na dojazdy, a co gorsze będziesz niepotrzebnie palił jak, ze cenne teraz paliwo :) POZDRAWIAM ! ! ! przemyśl dokładnie, za nim kupisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smokus1234    1
Za bardzo to ja Ci nie pomogę, bo sie w rynku opryskiwaczy nie orientuje :D Ale na 60 ha to raczej bym wybrał trochę większy opryskiwacz, coś ok 2 000 litrów :) Na pewno masz zamiar w przyszłości rozwijać swoje gospodarstwo i za mała pojemność może Ci utrudnić prace. Fakt, teraz będzie mogło Ci sie wydawać, ze taki opryskiwacz będzie za duży, lecz z czasem to docenisz :) A pod uwagę, weź jeszcze to, jak daleko od gospodarstwa znajdują sie pola. Jeżeli pola masz położone daleko od domu, to przy malej pojemność beczki będziesz tracił dożo bardzo cennego czasu na dojazdy, a co gorsze będziesz niepotrzebnie palił jak, ze cenne teraz paliwo :) POZDRAWIAM ! ! ! przemyśl dokładnie, za nim kupisz :)

 

dobrze mówisz ja mam 40 ha i opryskiwacz 2000 l i jest akurat bo 20 ha mam 3km od domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Dzięki panowie :D

 

To znaczy tak -pola najdalej to mam ze 2 km od domu i są to dwie działki po 11 ha więc nawet jak bym miał te 2000l i przy założeniu że pryszcze 200l/ha to i tak muszę na te pola jechać 3 razy, więc czy to będzie 1500 czy 2000 litrów jest to obojętne.Czy będe szedł w powiększenie gospodarstwa to raczej wątpliwa sprawa raczej będe się zastanawiał nad 2 kierunkiem działalności .Głód ziemi u nas taki że jeden przez drugiego robi bitwe pod Kurskiem o każdy kawałek ziemi a raczej ja nie widzę kalkulacji dawać 30.000 tys za ha.

 

Problem który mnie irytuje to czy wybrać wypasionego Bury Pelikan czy o 13000 tys droższego Pilmeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
Dzięki panowie :D

 

To znaczy tak -pola najdalej to mam ze 2 km od domu i są to dwie działki po 11 ha więc nawet jak bym miał te 2000l i przy założeniu że pryszcze 200l/ha to i tak muszę na te pola jechać 3 razy, więc czy to będzie 1500 czy 2000 litrów jest to obojętne.Czy będe szedł w powiększenie gospodarstwa to raczej wątpliwa sprawa raczej będe się zastanawiał nad 2 kierunkiem działalności .Głód ziemi u nas taki że jeden przez drugiego robi bitwe pod Kurskiem o każdy kawałek ziemi a raczej ja nie widzę kalkulacji dawać 30.000 tys za ha.

 

Problem który mnie irytuje to czy wybrać wypasionego Bury Pelikan czy o 13000 tys droższego Pilmeta.

 

A nikt z Was nie wozi ze sobą wody na pole? :). Mamy na pola ok 10 km, więc na D50 stawiamy np dwa baniaki po 1000 l, zawieszamu na TUZ opryskiwacz, a potem przyczepę podczepiamy na dolny zaczep - można podłączyć spokojnie wszystkie przewody od przyczepy. Na polu, od przeszło 20 lat, tato "wiaderkuje" wodę z baniaków do opryskiwacza. W planach mam zakup pompy spalinowej - szkoda kręgosłupa, przecież na jeden opryskiwacz przypada przeszło 50 wiader wody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Jak wiaderkuje przecież ja do tej pory z takich baniaków 1000l to wężem nalewam ale niestety ktoś musi tą przyczepe podciągnoć ponieważ mój Pilmet 412 ma dół tak skonstruowany że zaczepu od przyczepy nie podłącze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
Jak wiaderkuje przecież ja do tej pory z takich baniaków 1000l to wężem nalewam ale niestety ktoś musi tą przyczepe podciągnoć ponieważ mój Pilmet 412 ma dół tak skonstruowany że zaczepu od przyczepy nie podłącze :D

 

Też się dziwię, że tata posługuje się wiadrem a nie wężem - kiedyś mi tłumaczył dlaczego, ale już nie pamiętam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Mi też wydaje się, że na ten areał to 1600l będzie za mały. Ja mam Tad-len 2500l z belką 18m na 42ha, to dla mnie jest w sam raz (ze względu na dojazdy 5-6 km do pola). Widze, że wybrałeś takie z pełnym wyposażeniem. Może lepiej coś odjąć z tych bajerów, a w tej cenie kupić większy opryskiwacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Ja z tych wswszystkich brał bym Pelikana z Burego!!! Mam Takiego o zbiorniku 1500 L z Belka 18 Metry i jest to Opriskiwacz super!!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

zastanów się nad zakupem opryskiwacza z rękawem powietrznym. w takim opryskiwaczu możesz zmniejszyć dawkę oprysku przy niekturych środkach nawyt o 50%. musisz tylko pamiętać żeby utrzymać odpowiednie stężenie, czyli zmniejszyć dawkę wody na ha. wtedy wystarczy ci 1500l. niestety danych o ile możesz zmniejszyć dawkę środka na ha nigdzie nie uzyskasz bo firm produkujących poryskiwacze na to nie stać, a firmom produkującym opryski się to nie opłaca. z tego co słyszałem Rouandup można ograniczyć do 1,5l/ha dając 80-100l wody na ha.

 

Co do zalewania opryskiwacza wodą z beczki to przecież można wykorzystać pompę opryskiwacza wystarczy kupić długi przewód, podłączyć na wejściu pompy i do beczki z wodą, włączyć mieszadło i opryskiwacz sam się zatankuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
Ja z tych wswszystkich brał bym Pelikana z Burego!!! Mam Takiego o zbiorniku 1500 L z Belka 18 Metry i jest to Opriskiwacz super!!!

 

Pelikan -hm nawet fajny za tę cene ale martwi mnie ten lakier bo niby proszkowo malowany a gdzieś na wystawie w kątach spawów na belce i ramie widziałem rdze więc nie wiem czy za 2-3 lata nie będzie schodził płatami

 

Zamówiłem Pilmeta 1600 + XXl -pełna opcja .Różnica Po targach a udało mi się zbić cene o 11 % między Pilmetem a Bury to 7 tys więc się wcale nie zastanawiałem a czy dokonałem dobrego wyboru życie zweryfikuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Mi się wydaje że niewiele się różnią a za pilmeta płaci się za marke.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
Mi się wydaje że niewiele się różnią a za pilmeta płaci się za marke.

 

W tym przypadku się nie zgodzę .Mam 12 letniego Pilmeta 412 i farba wygląda tak jak na nowym -ani razu nie miałem z nim problemu.A powiedzmy sobie szczerze większość opryskiwaczy posiada tą samą armature a różnią się tylko pospawaniem ramy i belki oraz zabezpieczeniem farbą .Jeśli ja widzę na nowym

Pelikanie rdze to przepraszam ale ja go nie biorę bo za 2 lata to będzie cały rudy .Pytanie jest jeszcze takie czy po przejęciu Pilmeta przez Unię i po przeprowadzce firmy pozostała ta sama jakość wykonania czy poszli w oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Jaki model komputera wybrałeś do swego??Nie wystarczyłby ci sam zawór sterujacy??Dla mnie wersje XXL bez hydraulicznie składanej belki i bez kompa dealer wycenił na 44 tys. pln brutto :( Nie wiesz czy w tym rozwadniaczu mozna rozpuszczac nawozy, np. mocznik??bo zawsze jak ozime na wiosne pryskam to mocznik do oprysku daje jeszcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
Jaki model komputera wybrałeś do swego??Nie wystarczyłby ci sam zawór sterujacy??Dla mnie wersje XXL bez hydraulicznie składanej belki i bez kompa dealer wycenił na 44 tys. pln brutto :( Nie wiesz czy w tym rozwadniaczu mozna rozpuszczac nawozy, np. mocznik??bo zawsze jak ozime na wiosne pryskam to mocznik do oprysku daje jeszcze :)

 

Co masz na myśli komputer -ten Bravo coś tam ? -mi w sumie komputer nie jest potrzebny.

To mi wycenił lepiej :(

Wersja 1615 + wersja xxl z sterownikiem do elektrycznego sterowania zaworem głównym oraz sekcjami belki

Hydrałlicznie rozkładanie i podnoszenie beli także sterowane elektrycznie ,rozwadniacz boczny itp. cena - po 11% upuście około 49 tys brutto

Nie wiem czy w tym bocznym rozwadniaczu można rozpuszczać nawozy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja mam do Ursusa C-330 440l i może być

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image34143.html napiszcie co onim sądzicie ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ale dla mnie wycene dal jeszcze bez upustu, bo miałbyc na PROW, ale nic w tym roku nie wyszło :( A ile stoi te hydrauliczne rozkładanie belki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

a moze jakiegos moskita 2 tys albo 2,5 litrów ja mam 2 tys nie3 narzekam na niego i te opryskiwacze sa tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

Nawet jakby był, to zapewne na razie nie było by dużo odpowiedzi... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
verg    0
Ja z tych wswszystkich brał bym Pelikana z Burego!!! Mam Takiego o zbiorniku 1500 L z Belka 18 Metry i jest to Opriskiwacz super!!!

A ile taki kosztuje na włoskiej pompie i ile trzeba wyłożyć za komputer do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj