Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 olej w gniazdach wtrysków

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Majster21

Majster21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 luty 2013 - 11:10

MTZ 82 olej w gniazdach wtrysków Witam, jestem świeżo upieczonym właścicielem MTZ-a 82 z 1980 r. Dzisiaj wykręcam wtryski, patrze a na nich olej , kurcze chłopaki, co to może być. W 60- tce nigdy takiego czegoś nie zaobserwowałem. Pomóżcie koledzy :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 olej w gniazdach wtrysków Dzisiaj, 14:45
  •  

#2 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 13 luty 2013 - 12:02

MTZ 82 olej w gniazdach wtrysków Masz nie szczelne gniazda zaworowe głowica do remontu i przeto masz olej na tłokach to jest ropa po słabym sprężeniu tłoka tak to wygląda .

#3 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 13 luty 2013 - 18:37

MTZ 82 olej w gniazdach wtrysków To raczej nie od zaworów, gdyby były zawory to było by słychać przy odpalaniu jak któryś tłok dmucha w kolektor ssący lub wydechowy był by słaby. A czy zaolejone były końcówki wtryskiwaczy czy ta górna część która jest nad siedzeniem wtryskiwacza. Skoro je wyciągłeś to nie będe pisał o ich sprawdzeniu

#4 Share JUMIKO

JUMIKO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 14 luty 2013 - 10:02

MTZ 82 olej w gniazdach wtrysków Czytajcie ze zrozumieniem, nie wiem co mają gniazda zaworów do wtryskiwaczy i olej ta tłokach, wydaje mi się że wtryskiwacze mogły być zaolejone nieszczelnością uszczelki pod pokrywą zaworów, bądź ktoś zdejmował pokrywę do regulacji zaworów i olej spłynął na wtryskiwacze, tak rozumiem z tematu. Dla pewności wyjaśnij kolego Majster w którym miejscu był olej, na zewnątrz czy wewnątrz silnika ??

Edytowany przez JUMIKO, 14 luty 2013 - 10:04.

#5 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 14 luty 2013 - 10:22

MTZ 82 olej w gniazdach wtrysków JUMIKO dokładnie o to mi chodziło że ten olej czy co tam było to wlało się od góry czy gdzie??? A o zaworach to opisałem jakie były by objawy i raczej z zaolejonymi wtryskami nie ma nic wspólnego

#6 Share JUMIKO

JUMIKO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 14 luty 2013 - 10:37

MTZ 82 olej w gniazdach wtrysków Najważniejszy jest dokładny opis tematu, a jeszcze lepiej fotografie i wtedy można debatować.

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 14 luty 2013 - 12:47

MTZ 82 olej w gniazdach wtrysków Na wtryskiwaczach powinny być gumowe uszczelki które zapobiegają dostawaniu się śmieci między głowicę a wtryskiwacz. Mogło się nalać z nieszczelnej pokrywy, może to być zgęstniała ropa z nieszczelnego przewodu lub mycia silnika. Ten olej mogł tam siedzieć nawet 10 lat. Powodów może być milion.Wątpię żeby olej był na samych końcówkach. To raczej niemożliwe.
Tak że wyczyść wszystko jak należy, załóż osłonki i tyle.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Majster21

Majster21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 14 luty 2013 - 16:49

MTZ 82 olej w gniazdach wtrysków Witam, wina właśnie leżała w tych gumach. Wtryski są już z pompą w regeneracji. Dzieki koledzy za odpowiedzi. A tak po za tym, to czy po wyjęciu pompy wtryskowej i pokręceniu rozrusznikiem można przestawić rozrząd???

#9 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 luty 2013 - 17:07

MTZ 82 olej w gniazdach wtrysków Nie przestawi się bo nie ma jak.
Nie zapomnij przy montażu pompy ustawić początek konta tłoczenia.

#10 Share Majster21

Majster21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 14 luty 2013 - 19:37

MTZ 82 olej w gniazdach wtrysków Panowie a jak to wreszcie jest z tym początkiem konta tłoczenia. Wkładam trzpień w pierwszy otwór na kole zamachowym, następnie odkręcając osłonę z przodu pompy kręcę nią do ukazania się ropy na pierwszej sekcji. Przed tym chyba należy wyjąć trzpień, ponieważ pompa chodzi na rozrządzie nie???, wytłumaczcie mi to, bardzo proszę.

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 14 luty 2013 - 23:01

MTZ 82 olej w gniazdach wtrysków Wkładasz trzpień w momencie gdy na pierwszym cylindrze ma być wtrysk paliwa a na czwartym jest mijanka. kręcisz zębatką pompy aż w pierwszej sekcji zacznie tłoczyć paliwo. Zakręcasz blachą dwoma srubami do blokowania zębatki pompy w otwory w które pasuje i po sprawie.
KPK Kumurun Team

#12 Share Majster21

Majster21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 15 luty 2013 - 10:50

MTZ 82 olej w gniazdach wtrysków Wielkie dzięki za pomoc. Jutro spróbuję ustawić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Majster21

Majster21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 16 luty 2013 - 18:06

MTZ 82 olej w gniazdach wtrysków Dzisiaj ustawiłem kat wtrysku, rusek zapaliło do strzała, ale nic co piękne nie trwa długo, ze szpilki głowicy zaczęło syczeć powietrze, pewnie uszczelka do wymiany, raczej na pewno bo w chłodnicy to aż korek podskakuje taki przedmuch ma ;)

Dodaj odpowiedź