UrsusZetor0410

Ursus 1634,Ursus 1614 czy Zetor 16245

Polecane posty

Gość   
Gość

ja Ci mowie jak jest u mnie :) zależy jeszcze na jakich 12245 jest kołach, druga sprawa są różne skrzynie, 3 jest szybsza od zwykłej 4 (Ursus 912 poźniej 1224 talerzował przede mną na 2 II a ja za nim orałem na 1 II i można powiedzieć, że jednym tempem "szły") następna sprawa wcale nie jest głośniejszy (zależy od tłumika) spalanie jest porównywalne dla 12245 i 16245 ale 16stka ma przewagę nad 12 bo jak nad 12 jest chmara dymu jak ma ciężko to 16 spokojnie sobie gwiżdże ;) mowię Ci to bo w okolicy jest 12245 to obserwuję co się dzieje. Co do tych pękających talerzyków to nie wypowiem się bo u mnie ani w jednej 16stce ani drugiej taka usterka nie miała miejsca, z zapowietrzaniem też jakiś mit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Można było by kupić jakiegoś zachodniego ale trzeba mieć x kasy więcej.Ja mam na wydanie tylko jaieś 50-60tyś.

 

Tu masz dobrego ursusa, wiem od kogo to jest:

http://allegro.pl/ur...3085134618.html

 

Warto jechać i zobaczyć.

Ja mam ZTS 16 i dwa razy już pękł mi ten talerzyk dzielony. Teraz zmieniłem na stary typ- pojedyncze talerzyki.

ah. najważniejsze teraz bym nie kupił ani ZTS ani ursusa. Myślałbym o MF3xxx lub Fendt.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosllaw    1

Witajcie!

Zakupiłem całkiem niedawno 1634 z 98' i oczywiście w związku z tym muszę wydać troszkę $$... tyle, że nie wiem gdzie.

Więc, proszę o pomoc, bo szukam szukam i znaleźć nie mogę...

Mianowicie, może ktoś wie, gdzie znajdę info nt:

1) potrzebuje tylne gumy/chlapacze bo te co mam są naprawdę kijowe...

2) musze ustalić czarny lakier (skrzynki na aku są do poprawek oraz błotnikom też by się przydało odświerzenie) oraz srebrny/szary ten co są nim malowane felgi :)

3) czy zdejmował ktoś może tapicerkę z dachu w celu dostania się do nagrzewnicy? instalacja jest rozpie** i trzeba to zrobić od nowa..

4) nadmuch też nie działa... są jakieś typowe usterki tego układu, które można "w miarę szybko/łatwo naprawić"

5) poszukuje też instrukcji obsługi do tegoż traktora...

 

od kilku dni szukam tych informacji ale poprostu już głupieje... :)

pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

1) Nie wiem ale na pewno gdzieś znajdziesz

2) ja bym pomalował bitexem te skrzynki a felgi wydaję mi się że to "kość słoniowa" autorenolak

3) dwie śruby po bokach są i całe się odchyla na zawiesie i masz całą nagrzewnice. Pewnie szczotki się skoczyły w wentylatorach.

5) stronka chomikuj

Edytowano przez szymon17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosllaw    1

Szymon! dzięki,

1) znalazłem http://sklep.techrol.com/catalog/product/id/745 :) to tak wrazie gdyby ktoś potrzebował

2) kolor czarno-szary ursus/zetor zakupiony na felgach jest srebrny, wg mnie ten sam co w MF... (tak przynajmniej jest na puszce napisane...) a kolor wg mojej subiektywnej opinii jest taki sam.

3) jak trochę śnieg zejdzie i temp sie zbliży ku 0 to pobawie się z tym... dziękuję za info

5) co do instrukcji... znalazłem tylko zeskanowaną nie jest zachwycająca ale jest... mimo wszystko chyba poprostu zakupie książkę...

 

mam nowe pytanie, być może głupie, ale chciałbym zrobić to porządnie...

nie mial koguta więc kupiłem... i teraz nie wiem jak (w którym miejscu) go wpiąć w instalację? nie mam guzika włączającego ogrzewanie tylnej szyby... wiec tam bym go zalokował... ale w co wpiąć się najbezpieczniej z prądem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

W "Kogucie" Jest mocna żarówka i nie wiem czy czasem nie będzie ci sie bezpiecznik palił jak podepniesz pod ogrzewanie szyby. najlepiej od akumulatora weź podciągnij prąd, kup jakis tani włącznik troche kabla i bedzie grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosllaw    1

obawiałem się, że na tym się skończy, myślałęm, żeby się wpiąć w instalacje od dachowych halogenów... a tylko włącznik włożyć w miejsce gdzie powinno być ogrzewanie tylnej szyby... u mnie nie ma tam guzika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Prąd możesz pociągnąć od halogenów tylko włącznik osobny zrób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj