aro321

Belarus 952,2 zapowietrza się!!!

Polecane posty

aro321    103

wstyd sie przyznać :) rurka ta co idzie w zbiornik była pęknięta i łapał powietrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Nie powie bo to Troll internetowy, zresztą mało kto zajarzył jak pisałem na poprzedniej stronie o tym jak: "Olewam mobilem No 1." - a w pękniętą rurkę i co łapie powietrza i ciągnik pali - UFO qr**.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yrek    0

Odświeżam temat - dwa dni temu miałem podobnie i szukałem przyczyny. Silnik nie palił na jeden cylinder. Co odpowietrzyłem pompę, pochodził kilka minut i znów to samo. Wyciągnąłem filtr i patrzyłem co się dzieje, ostatecznie pomogło upuszczenie paliwa do 3/4 wysokości filtra.

Edytowano przez yrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciu1    0

witam mailem ten sam problem i okazalo sie rurka co wchodzi do zbiornika byla walnieta i podkladki od rurki ,a gdy pompujesz pomka to gra pompa wtryskowa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maretekk2    12

witam! koledzy mam podobny problem w moim 920.2 Mianowicie w sezonie jest ok a problem pojawia się zimą - chyba że to przypadek Dzisiaj odpaliłem go i pojechałem z obornikiem na pole Wróciłem i dopiero na podwórku zaczął dziwnie pracować, tak jakby na niższych obrotach i dusił się. W końcu zgasł Odpaliłem i szybko zdążyłem wjechać jeszcze do garażu. Tam jak zgasł tak już nie udało się. Dodam że zawsze na zimę zmieniam filtr na nowy, odstojnik czyszczę a paliwo zalewam arctik Podobny problem miałem rok temu To właśnie mnie dziwi że ciągnik pracował z dobre pół godz po czym ja mu w gaz a on zgasł... Może gdzieś powietrze łapie czy syf jakiś siedzi? pompa to czeska motorpal. A jakie znaczenie ma korek od paliwa? musi on być szczelnie zakręcony, ma on jakiś odpowietrznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Jeśli masz wszystko drożne to sprawdź pompkę zasilającą może się zaciera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maretekk2    12

nic nie ruszałem przy nim jak zgasł tak stoi Dopiero przed chwila patrzyłem i jak naciskam pompke ręczną to nic a nic nie ciągnie Kolega Uziu92 pisze że uciął trochę rurki co ssie paliwo ze zbiornika i pomogło bo tam jest ponoć słaba przepustowość a jak syf się trafi to mamy problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18
Napisano (edytowany)

Przecież napisałem , że jeśli wszystko drożne....

Raz miałem przypadek fajny gość przyjechał ledwo do mnie mtz-tem , któremu robiłem wcześniej mały remont( głowica ,pompa, wtryski, hamulce , oleje) i mówi , że ledwo jedzie. No to myślę będzie robota reklamacyjna za darmo  ;[ , ale odpaliłem go i tak jakoś dziwnie chodził, kopcił na biało , więc rozkręcam układ paliwowy , a tam w holenderku frytek :o . Pytam się ciula co leje do baku , a ten mi na to , że z frytkownicy z baru , bo za darmo dają :D

Edytowano przez slawek80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maretekk2    12

to mnie rozbawiłeś :lol: dobry klient! ja raczej do tych drugich należę co nie uznają tanich kompromisów Lubię jak wszystko gra! Powiem Ci tak... belarus to niby prosty bo mechaniczny ciągnik ale trzeba wiedzieć w jaki sposób z nim się obchodzić i na co zwracać uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Witam. Otóż mam problem z rozrusznikiem przy Belarusie 820, rocznik 2011, rozrusznik jakiś szmelc białoruski siedzi tu od nowości. Otóż już drugi raz mi zblokowało bendiks. Ciągnik normalnie odpalany i gaszony, aż za którymś razem próbuję przekręcić kluczyk a tu słychać że tylko cewka wysunęła bendiks i żądnej reakcji. Wyciągnąłem rozrusznik a tu zblokowany bendiks, wysunięty i nie wrócił na swoje miejsce i nie da się go przekrecić. Z drugiej strony tam gdzie szczotkotrzymacz, rozsadziło całą obydowę i delikatnie przesuneło wirnik do tyłu. Jakieś dwa tygodnie temu podobna sytuacja, ale wymieniłem bendiks ( bo były delikatnie scięte frezy) , poskladałem to jakoś, też wysunłeo bendiks i go nie cofnęło i rozsadziło delikatnie obudowe, ale udało sie złożyć. W czym może być przyczyna że tak sie dzieję? Z cewką powinno byc raczej wszystko w porządku bo wymnieniana wiosną. GDzie szukać przyczyny?
    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj