Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 952,2 zapowietrza się!!!

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 12 luty 2013 - 20:20

Belarus 952,2 zapowietrza się!!! witam. Mam problem z Belarusem 952,2 na pompie wtryskowej Motorpal, a mianowicie ciągnik zapowietrza się. Jak go odpowietrze i odpale to pochodzi z 5-7 min i znowu gaśnie. Czynności jakie wykonałem to:
-wyczyściłem zbiornik paliwa, odstojnik i wszystkie przewody paliwowe
-nowy filtr paliwa
-nowa pompka paliwa
Próbowałem nawet na krótko podłączyć omijając odstojnik i filtr ale problem pojawiał sie znowu. Dodam, że jak ciągnik odpali to pracuje tak jak zawsze nie dymi i elegancko wchodzi na obroty. Nie mam pojęcia co może mu dolegać, czy może być wina pompy paliwowej? bardzo proszę o porady i pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 952,2 zapowietrza się!!! Dzisiaj, 03:19
  •  

#2 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 luty 2013 - 20:50

Belarus 952,2 zapowietrza się!!! A jak po tych 5-7min. zgaśnie - to długo trzeba kręcić (w minutach) rozrusznikiem, aby odpalił?

#3 Share JUMIKO

JUMIKO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 12 luty 2013 - 20:54

Belarus 952,2 zapowietrza się!!! Sprawdź korek od paliwa czy otwór nie jest zatkany, może robi się podciśnienie w zbiorniku

#4 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 12 luty 2013 - 21:13

Belarus 952,2 zapowietrza się!!! @kartofelz jak go nie odpowietrze to nie ma takiej opcji żeby odpalił a jak jest odpowietrzony to odrazu łapie
@jumiko podciśnienie nie ma nic do tego bo podłączałem mu paliwo z karnisterka i dalej się zapowietrzał

#5 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 12 luty 2013 - 21:41

Belarus 952,2 zapowietrza się!!! A paliwo zmieniłeś? Może jakaś zła dostawa Ci się trafiła... Też tak miałem w tym roku w C-360, przy podorywce - dwa okrążenia i gasł.... Nie mogłem z nią dojść do ładu, zmiana filtrów, czyszczenie zbiornika, odtojnika i bez efektów. W końcu spuściłem paliwo i zalałem nowego i jak ręką odjął. Dodam że ON był z legalnej stacji paliw.
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#6 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 12 luty 2013 - 21:45

Belarus 952,2 zapowietrza się!!! Rozumiem że wężyki powrót /przelew i zasilanie dałeś do tego kanisterka, nie tylko zasilanie??
Dziwny przypadek, na pewno problem tkwi gdzieś w okolicy pompy wtryskowej, pompki paliwa(nie szkodzi że nowa) albo w paliwie jak przedmówca napisał.
Mi wiele razy paliwa brakło i nigdy nie odpowietrzałem, 100 ruchów pompką ręczną w zupełności załatwia sprawę i to wielka zaleta można powiedzieć.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#7 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 12 luty 2013 - 21:55

Belarus 952,2 zapowietrza się!!! paliwo z Lotosu kupuje od lat i nigdy nie miałem problemów. do karnisterka wkładałem przewód zasilający i od powrotu i nic to nie dawało, próbowałem nawet podłączyć karnisterek bezpośrednio do pompy (omijając odstojnik i filtr) ale problem powracał

#8 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 luty 2013 - 22:07

Belarus 952,2 zapowietrza się!!! @rolnik7 - idzie moim tropem rozumowania - wyzwać wsczystkich dostawców ropy od sk...... Zresztą może to wina "rzepakowców".

-wyczyściłem zbiornik paliwa, odstojnik i wszystkie przewody paliwowe - "a te wszystkie dziurki na tych śrubkach co się przykręca przewody paliwowe i te wszystkie dziurki w odstojniku paliwa - wyczyścił?"
-nowy filtr paliwa - no mam taką nadzieję
-nowa pompka paliwa - nie wiem, czasami nowsze gorsze od starszego.

@kartofelz jak go nie odpowietrze to nie ma takiej opcji żeby odpalił a jak jest odpowietrzony to odrazu łapie

Acha, czyli zapowietrza Ci się od "zbiornika do pompy". Od pompy do wtryskiwacza - tochyba się jeszcze nie zdarzało.

Tak nawiasem mówiąc to dzisiaj poleciłem koleżce zawór pół cala na paliwie (ten taki wiecie - czerwony - kulowy) - bo mu się paliwo wracało do zbiornika.

@aro321 - tak jak Ty się użerasz z tym problemem - tak nikt nie będzie go w stanie rozwiązać dopóki sam nie dojdzie.

"a te wszystkie dziurki na tych śrubkach co się przykręca przewody paliwowe i te wszystkie dziurki w odstojniku paliwa - wyczyścił?" - pytałem się poważnie, bo już nie raz na takie piz*ziwidzimisie poswiecilem sporo czasu.

Edytowany przez kartofelz, 12 luty 2013 - 22:26.

#9 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 12 luty 2013 - 22:57

Belarus 952,2 zapowietrza się!!! wszystkie przewody i śruby czyszczone dokładnie ze 4 razy, podkładki miedziane też wszystkie nowe

#10 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 luty 2013 - 23:14

Belarus 952,2 zapowietrza się!!! Na starej pompce zasilającej było tak samo jak na tej nowej?
Nie ma cudów pompa wtryskowa coś kuleje. :wacko:
A w czasie pracy ciągnik też potrafi gasnąć czy tylko pozostawiony na wolnych obrotach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 12 luty 2013 - 23:18

wszystkie przewody i śruby czyszczone dokładnie ze 4 razy, podkładki miedziane też wszystkie nowe

Co to znaczy że ze cztery razy, tzn. że się zapychają? Może to jest przyczyna.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#12 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 luty 2013 - 23:36

Belarus 952,2 zapowietrza się!!! Nie widzę zaangażowania ze strony twórcy tematu - więc olewam Mobilem No 1.

#13 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 luty 2013 - 23:47

Belarus 952,2 zapowietrza się!!! Zapewne tyle razy sprawdzał. ;)

#14 Share JUMIKO

JUMIKO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 13 luty 2013 - 07:29

-nowa pompka paliwa

Wymieniłeś całą pompkę zasilającą czy tylko część niej, pompkę ręczną ? Bo to jest kolosalna różnica

#15 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 13 luty 2013 - 09:40

Belarus 952,2 zapowietrza się!!! Aro321 ja to tak sprawdziłem u siebie ; odpowietrzyć cały układ paliwa z filtra głównego zdjąć górny dekiel następnie dolną śrubą spustową spuścić paliwo tak aby poziom równał się z tym przewodem zasilającym co jest przykręcony z boku filtra i z próbował bym odpalić ciągnik na tą minutę i obserwować w filtrze co się dzieje jak bulgocze i idą pęcherze to znaczy że gdzieś łapie powietrze jeżeli nic się nie dzieje i paliwa nie przybywa to coś z pompką zasilającą ,a jeżeli paliwo przybywa gwałtownie bez pęcherzy powietrza to znaczy że pompka zasilająca jest git to wtedy może coś pompą wtryskowa U mnie okazało się że pompka zasilająca kaput w filtrze cisza jakieś nie wielkie psiknięcia paliwa po wymianie ten sam test to paliwa przybywało szybko i teraz jest git pozdro :rolleyes: .

#16 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 13 luty 2013 - 20:00

Belarus 952,2 zapowietrza się!!! @mtracz ciągnik gaśnie bez względu czy jezdzi czy stoi na wolnych obrotach a wymiana pompki zasilającej nic nie dała dzieje się tak samo jak na starej
@junkers cały układ zasilania jest czysty jak łza nie ma mowy żeby był zanieczyszczony
@kartofelz nie olewam tematu ale niestety człowiek musi trochę spać a w dzień zawsze jest coś do roboty
@jumiko na początku wymieniłem tylko ręczną ale nie było żadnej poprawy więc kupiłem kompletną nową
@ biznez 404 ja mam nowy typ filtra paliwa więc ciężko będzie tak sprawdzic jak u Ciebie
nie mam już siły do tego traktora. Nie wiem czy wieść pompę do sprawdzenia czy szukać przyczyny gdzieś indziej

#17 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 14 luty 2013 - 02:40

Belarus 952,2 zapowietrza się!!! Hmmm, jak już ręce opadają to może wezwać jakiegoś mechaniora co się tym zajmie.
Ale i tak obstawiam, że przyczyna leży gdzieś między: zbiornik-przewody/filtry-pompka.
Ciężko diagnozować nie widząc pacjenta....

#18 Share JUMIKO

JUMIKO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 14 luty 2013 - 08:20

Ale i tak obstawiam, że przyczyna leży gdzieś między: zbiornik-przewody/filtry-pompka.

Sorry, ale w kolejnym poście nic nowego nie wnosisz, może to noc tak wpływa na Ciebie.

Wracając do tematu postu. Aro321 czy u Ciebie jest pompka taka jak na linku ? http://www.agrofoto....48-belarus-952/
Bo widzę po obu stronach obok pompki ręcznej śruby pod którymi jak mi się wydaje są zaworki i może to one się zacinają.
Ale skoro wymieniałeś całą pompkę to może w obwodzie tej instalacji jest jeszcze jakiś zaworek, np. jak przewód wchodzi do pompy paliwa, chodzi mi o taką śrubę a w niej śrut i sprężynka i się zaciął (wydaje mi się że chyba na tym zdjęciu widać coś takiego).
Może przedmuchaj instalację sprężonym powietrzem, czasem filtry i przewody są czyste a jednak siedzi jakiś knot i pipa
U mnie w JCB fakt inna pompa bo rotacyjna ale jest malutki filtr pod śrubą doprowadzającą paliwo do pompy. Daj fotkę pompy z bliska lub linka do niej może coś wspólnie wymyślimy, jak duży ma przebieg silnik bo chyba pompa za młoda na zgon

#19 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 14 luty 2013 - 09:12

Belarus 952,2 zapowietrza się!!! @jumiko u mnie jest inna pompka jak na tej fotce, póżniej wstawię fotkę z moją pompą wtryskową. Wtej pompie też jest zaworek i był wymieniany na nowy, nawet brałem zaworek od starego MTZ i też nic to nie dało. Cały układ paliwowy przedmuchałem sprężonym powietrzem i nadal problem został. Dodam, że ciągnik ma 1100 MTG i ma 2 lata. Paliwo zawsze z Orlenu bądz Lotosu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:49

Belarus 952,2 zapowietrza się!!! ja na twoim miejscu obstawiał bym pompę paliwa że siada... Zawieś ją do sprawdzenia i będzie wszystko jasne....
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź