Skocz do zawartości

Zdjęcie

nieuczciwe ubojnie

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcinasxd

marcinasxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 luty 2013 - 13:20

nieuczciwe ubojnie witam 2 lata temu odstawiłem dwa byki. zakładów mięsnych salus do dzis nie udało mi sie odzyskać pieniedzy mimo że sprawa w sądzie jest już wygrana, wszyscy pozostali juz pieniadze otrzymali a w moim wypadku komornik mowi ze nie ma z czego ściągnąć.Ma moze ktos podobna sytuację z tym zakładem albo jest zarientowany jak na dzień dzisiejszy zakład stoi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nieuczciwe ubojnie Dzisiaj, 06:58
  •  

#2 Share Zetek5340 Zetek5340

Zetek5340
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 luty 2013 - 15:51

nieuczciwe ubojnie U na s też podobna ubojnia była z takim przypadkiem mnie im się nie udało wykiwać pojechaliśmy ze starszym osobiście i kasę odzyskaliśmy to nie była taka wieka suma ale pieniądze na drzewach nie rosną a w twoim przypadku to nie wiem co ci poradzić u sąsiada też komornik tak mówił a oni jeszcze gnojówę wozili tak dla zarobku to po nich zadzwonił upoił operatora odwiózł do domu i zadzwonił do właściciela że jak kasy nie odda to sprzeda traktor z beczką i odzyska kasę którą mu wisiał a resztę mu odda i poskutkowało ;)

#3 Share Maniek323

Maniek323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 luty 2013 - 17:27

nieuczciwe ubojnie kolego nie wierz komornikowi bo on albo dostał w łapę od twego dłużnika albo morze chce od ciebie (nie znam dokładnie twojej sytuacji ale ja tak miałem). Najlepiej sam musisz poszukać jak firma funkcjonalnie i jaki posiada majątek tak z grubsza i polecał bym nie dzwonić do komornika tylko formę pisemną (zęby wrazi czego mieć dowód) komornik bardziej się stara. Tylko nie zadzieraj za bardzo z nim za bardzo bo sobie gorzej zrobisz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Uwaga na grzybicę! zobacz »

•  

#4 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 13 luty 2013 - 10:50

nieuczciwe ubojnie Z tego co wiem to zakład został przejęty prze grupy producenckie rolników w celu odzyskania pieniedzy jakie zakład był dłuzny tym rolnikom. Dzisiaj juz jest inny zarzad itd
A byli właściciele (Andraszak) nadal skupują swnie jako inna firma http://www.libero-handel.pl/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 13 luty 2013 - 10:57

nieuczciwe ubojnie Więc jak przejeli zakład to długi też.

#6 Share JJ6070

JJ6070

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 19 luty 2013 - 18:55

nieuczciwe ubojnie Koledzy nie sprzedawajcie bydła do zakładów BIERNACKI.

Sprzedałem większą partie byków na wbc.
Bydło zważyłem na samochodach, ale nie mogłem być podczas oceny półtusz (niby potrzebna książeczka zdrowia i częste kontrole sanepidu na zakładzie ) no i zostałem oszukany na kilogramach (bagatelka ok tony mięsa wbc mi brakuje)
Zaniżają wagę półtusz i takie półtusze po wstępnym schłodzeniu trafiają na rozbiór. Tak było w moim przypadku -na drugi dzień po uboju i otrzymaniu rozliczenia pojechałem do nich by przeważyli półtusze, ale odmówili. A gdy wezwałem policję okazało się, że półtusze są już rozebrane - a inne wcześniej bite wisiały na chłodni - pozbyli się dowodów? Oczywiście w rozliczeniu nie podali wagi żywej. Byki według wyliczeń wybiły by się na 53% (czyste Simentale, które śr mają 58% mięsności)

Mieli zrobić przedpłatę w trakcie ładowania bydła. p. Szczęsny grzecznie i uprzejmie informował że przelew poszedł a byki czekały na samochodach . W końcu puściłem samochody bo mi zwierząt było szkoda, a po pieniądze musiałem jechać do firmy osobiście (400 km) do firmy. Kręcili wszyscy od najniższego pracownika, po dyrektora i przekładali przelew z godz na godz. Po całym dniu dostałem łaskawie 1/3 sumy. Na resztę napisali zobowiązanie, że resztę dostanę w ciągu tygodnia (mówimy tu o 200 tyś zł) . Ale i tu nie dotrzymali słowa, do dziś nie mam pieniędzy. Zgłosiłem sprawę do Krajowego Rejestru Długów i już oni się tym zajmą. Prokuratura też pójdzie w ruch. Telefonów nie odbierają.

Jak czekałem u nich w firmie to spotkałem więcej oszukanych rolników.

Handlarzom płacą wyższe ceny za żywiec i od razu do ręki, a rolnika mają w głębokim poważaniu.

Edytowany przez JJ6070, 03 marzec 2013 - 16:49.

#7 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 luty 2013 - 19:13

nieuczciwe ubojnie oni tak działają cały czas od lat jak ktoś chce im coś sprzedać to tylko na żywą wagę i gotówka do ręki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 20 luty 2013 - 21:19

nieuczciwe ubojnie no nieźle, a tak niby fajnie sie reklamują przed agrobiznesem.... dobrze wiedzieć takie rzeczy