Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki nowy alternator do C 330

67 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 18:07

Według mnie nie zmieniałbym nic dopóki ładowanie bez obciążenia przy 1000-1200obr/min nie będzie spadać poniżej 13,8V bo to i tak dużo więcej niż prądnice.

Powiem Ci że ojciec mój nawet nówkę prądnice załatwił Expoma i też ciągnik nie chciał odpalać. A może widziałeś pare postów wyżej mój alternator - za 5 dych wujo mi ze szrotu przywiózł, założyłem, podłączyłem i od tamtej pory żeby nie chciał zapalić to jeden przypadek jak na mróz zostawiłem aku na ciągniku na tydzień a mam jedną 12V 120Ah.
Nie opłaca Ci się teraz kupować nowego tylko tak jak mówie - użytkuj ten dopóki ładowanie nie spadnie poniżej 13,8, a jak to nastąpi to szukaj takiego jak mój (od Poloneza 1,5) bo dużo przeróbek żeby go założyć nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki nowy alternator do C 330 Dzisiaj, 05:21
  •  

#42 Share mateuszs1993

mateuszs1993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 19:21

Twój alternator nie umywa się do tego co ja kupiłem :D 12V 120Ah w c330 ? i daje radę odpala nawet przy częstym gaszeniu? ale pewnie żywotność krótsza takiego akumulatora niż dwóch 6V. 

Chociaż ostatnie dwie 6V po dwóch latach padły ładowane prądnicą. 

#43 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 17 marzec 2015 - 20:31

dawała dawała lecz akumulatory ostatnie po dwóch latach wymieniłem i 500zł w plecy :)

Ale to nie była przyczyna prądnicy, tylko braku umiejętności jej obsługi i serwisowania.

A żeby poprawić prąd to co należało by wymienić ?

Jak już to napięcie, a nie prąd, bo na niego nie masz wpływu. Samemu nic nie poprawisz, bo najpierw trzeba zdiagnozować co jest przyczyną zaniżonego napięcia.

A może ktoś ma przerobiony dobry alternator w jakiś dobrych pieniądzach na sprzedanie ? :D

Ja mam. A125 za 250zł, A124 za 200zł, i Bosch 65A bez koła pasowego za 100zł.

#44 Share mateuszs1993

mateuszs1993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 21:03

Zostanę przy tym co jest jakby co to wiem do kogo uderzać.

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

#45 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 marzec 2015 - 00:55

od poldasa nie ma wbudowanego regulatora o ile się nie mylę chyba że te nowsze polonezy miały już, ale widziałem na złomie to taki stary poldas miał regulator obok ;)

#46 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 21 marzec 2015 - 08:33

A jakie to ma znaczenie, gdzie zamontujesz regulator?

#47 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 21 marzec 2015 - 11:25

Nie ma żadnego znaczenia, byleby mase miał.
Jeszcze do kolegi @mateuszs1993 - może i mój się nie umywa od Twojego ale mój pod pełnym obciążeniem przy 800obr/min bije 14,4 cały czas i pali za każym razem nawet w przypadkach częstego gaszenia i odpalania. Poza tym nawet wspaniały alternator czy 100 czy 200A g***no da jeśli masz zarżnięty silnik bo przy odpalaniu takowego nowiuśkie aku mogą zdechnąć jak długo kręcisz. Akumulator też wystarcza jeśli zapewni mu się odpowiednie ładowanie, a przede wszystkim nie czuje żebym przepłacił za swój alternator :)

#48 Share mateuszs1993

mateuszs1993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 08:47

No to powiem Ci że zainspirowałeś mnie tym pomysłem żeby wrzucić jeden myślałem już o tym wcześniej ale każdy odradzał bo szybko padnie. 

Kiedyś przetestuje jak na razie te akumulatory mam rok i teraz z tym alternatorem po jakiejś tam robocie gdy sprawdzę po nocy rano mają 13,15 kręci pięknie od strzała i jestem zadowolony :)

znaczy wiesz ja żartowałem z tym że się umywa :D mój to no name ty przynajmniej wiesz co masz :)

Edytowany przez mateuszs1993, 22 marzec 2015 - 12:25.

#49 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 10:54

Nie ma żadnego znaczenia, byleby mase miał.
Jeszcze do kolegi @mateuszs1993 - może i mój się nie umywa od Twojego ale mój pod pełnym obciążeniem przy 800obr/min bije 14,4 cały czas 

Pisząc pełne obciążenie masz na myśli to co masz w ciągniku? Bo na pewno nie uwierzę w to, że A124 odda 45A przy 2400 obr/min. Przy tych obrotach można uzyskać maksymalnie 28A.

#50 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 19:38

@Elektrotechnik - mówiąc pełne obciążenie miałem na myśli wszystko co na nim mam czyli światła przód+tył, światła stop, kierunkowskazy i szperacz z żarówką H3.

@mateuszs1993 - Ja sie za nic nie gniewam i nie ważne też czy firma czy no name byleby ładował. A co do akumulatora, jak w zime nie jeździsz to starczy jedna 12V. Mój gdyby był ładowany od początku przez alternator to jeszcze ze 3-4 lata by dał radę a już 4 siedzi no ale niestety początkowo "ładowała" go zacierająca się regularnie, gówno warta prądnica - przez co żywotnośc jego skróciła się o mniej więcej połowę. Jeśli da radę jeszcze w przyszłym roku to będzie wszystko ale jeśli będę kupował kolejne to już 2x6V albo przynajmniej "większą" 12V

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 13 czerwiec 2015 - 12:52

Witam słuchajcie zakupiłem alternator Expom kwidzyń do swojej 30stki i mam kurka problem bo sie grzeje jak szalony ciagnik popracowal 15min i altka nie idzie dotknąć.plus na rozrusznik minus na mase dany . nie mam pojęcia co może być od silnika sie nie grzeje bo mocowanie altka temperature ma względna a altek gorący doradzcie coś bo juz nie wiem co myśleć. przewody wszystkie zimne nic po za altkiem sie nie grzeje

#52 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 13 czerwiec 2015 - 15:46

No i ma się grzać. Przepływ prądu powoduje wydzielanie ciepła w uzwojeniach. Naładuj dobrze akumulatory, wyłącz wszystko i uruchom silnik. Daj 1600 obr/min i zobaczy czy się będzie grzał. Jeżeli tak, to do reklamacji. Nie będę już pytał jaki prąd pobierany jest z alternatora, bo pewnie i tak nie masz czym zmierzyć.

#53 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 00:59

no i wyszlo elektryk kazal zalozyc mniejszy akumulator bo niby 110ah to za duzy i po zalozeniu 70ah wszystko w normie.

#54 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 07:26

Tak myślałem, był rozładowany akumulator i stąd duży pobór prądu. A tego druciarza nie nazywaj elektrykiem, bo ten alternator może naładować akumulator nawet 300Ah  i więcej. Kiedy wreszcie znikną z rynku usług tacy debile co nie mają pojęcia o tym co robią.

#55 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 09:30

o to wlasnie chodzi ze ten akumulator 110ah nie byl rozladowany.

#56 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 09:51

Jak akumulator nie był rozładowany to nie powinien obciążać alternatora a to robił jeżeli alternator się grzał!

Tacy "szpece" będą dopóki klient będzie chciał jak najtaniej i aby działało. Nieraz wykonuję jakąś naprawę i jeden z klientów jest zadowolony jak usterka zostanie usunięta i już nie trzeba nic więcej robić wiązkować przewodów czy zakładać osłony, zaś drugi jest dopiero zadowolony jak wszystko działa i wygląda estetycznie (niekiedy potrafi zauważyć że zostało usunięte jakieś niedociągnięcie które nie miało wpływu na działanie tylko teraz wygląda estetyczniej).

Edytowany przez Sadek, 14 czerwiec 2015 - 09:52.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#57 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 12:42

A najgorsze jest to, że teraz dużo ludzi będzie zakładać mniejsze akumulatory tylko dlatego, że druciarz tak stwierdził. Jakby naładował prostownikiem tego 110 Ah też byłoby dobrze. O ile nie był uszkodzony. Ale żeby to stwierdzić nie wystarczy "wiedza" tego druciarza, jak również jego sprzęt, a właściwie brak sprzętu. Bo gdyby miał sprzęt i wiedzę to dokonując dwóch pomiarów wiedziałby co jest nie tak.

#58 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 14:04

akumulator jest nowy . jutro zdaje alternator na gwarancje bo w fergusonie tez altek siedzi taki sam taki sam akumulator i nic sie nie dzieje czyli nowy alternator jest do d*py

#59 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 14 czerwiec 2015 - 15:44

Wszyscy zmieniają alternator.To czemu u mnie na poczciwej fabrycznej prądnicy ciągnik zawsze odpala i nie mam problemów.Aku ładowałem tylko w zimie i w tamtym sezonie 2 razy ale mają swoje lata 8 9 lat.Ciagnik  odpalam gaszę po 5 lub 6 razy po drogach poruszam się rzadko nie mam dodatkowego oświetlenia tylko te co fabryka dała i nie mam żadnych problemów  a nie którzy zmieniaja na altek bez żadnej jakiejkolwiek przyczyny  i problem jest ale problem jest złego podłączenia najczęściej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 16:02

Zmieniają dlatego, bo druciarz nie potrafił naprawić prądnicy i zalecił wymianę na alternator. Ja też u siebie nigdy nie miałem problemów z akumulatorami. Na alternatory zmieniłem dlatego, że musiałem dołożyć dodatkowe oświetlenie. A sprawne prądnice z regulatorami leżą na półce.

akumulator jest nowy . jutro zdaje alternator na gwarancje bo w fergusonie tez altek siedzi taki sam taki sam akumulator i nic sie nie dzieje czyli nowy alternator jest do d*py

Ja pytałem czy nie jest uszkodzony, a nie czy jest nowy. Bo jedno nie wynika z drugiego.