Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor czy MTZ ??

397 odpowiedzi na ten temat

#161 Share pronar1996818

pronar1996818

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 20:28

Zetor czy MTZ ?? bierz MTZ on dużo nie spali ;) :P <_< <_<

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor czy MTZ ?? Dzisiaj, 21:39
  •  

#162 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 19 lipiec 2009 - 21:29

Zetor czy MTZ ?? MTZ dużo nie spali a Zetor tak??? Zetor spali troche więcej od MTZ ale i więcej zrobi, komfort zetora wogóle nie do porównania cicha i komfortowa kabina i bardzo przestronna , lepsza konstrukcja zetora, Jedynym plusem MTZ jest skrzynia dużo szybsza od zetora, i <chyba> dusponuje większą ilością przełożęń.

#163 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 21:50

Zetor czy MTZ ?? Porównywanie mtz do zetora jest takie jakby porównać fiata do audi, WV czy mercedesa. Zetor ma dużo lepszy komfort pracy.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#164 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2009 - 11:00

Zetor czy MTZ ?? zgadzam sie. biorac pod uwage komfort pracy to zdecydowanie zetor. a jesli zas patrzec na szybkość czy spalanie to MTZ. osobiście bym radził zetorka - czeska precyzja :rolleyes:

My siejemy, a Bóg daje plony.

#165 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 11:06

Zetor czy MTZ ?? Jasne że zetor miałem MTZa 82TS i wiecej bym go nie kupił może mało palił ale jazda nim to porażka przy cieżkich maszynach nie daje rady i stale przód mu podbija ja juz dodałem mu 300kg na przód i nadal wiele nie zmieniło aż go sprzedałem i kupiłem zetora 9540 no i jestem zadowolony. :rolleyes:

#166 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 13:04

Zetor czy MTZ ?? noo to sie nazywa post :D który podtrzymuje honor zetora :) pozdrawiam

No Twój też nie gorszy, tyle że Twój zasługuje na ostrzeżenie za cytowanie poprzedniego postu!!

Edytowany przez robertbara, 28 lipiec 2009 - 12:05.

#167 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 14:37

Zetor czy MTZ ?? Zobaczcie jakie zdania potrafią byc podzielone. Ja mam zetora i mtz-eta i mysle ze Mtz-et jednak lepiej sobie radzi i awaryjny nie jest podwarunkiem ze go sie nalezycie traktuje (wymiany filtrów, olei) Zetor no cóz, silnik trwały, mój ma nabite 15tys. mth bez remontu silnika (był nawet kiedys artykuł w RPT), ale mysle ze mtz-et tez tyle wychodzi. Zetor w porównaniu do ruska ma zdecydowanie zamało przełozeń. Jesli chodzi o komfort, to dla kierowcy według mnie wielkiej róznicy nie ma, ale jak mam byc pasazerem to wole zetora (Zetor ma siedzisko dla pasazera) Cześci tanie (nie mózie ze do zetora drogie, ale drozsze), a ze spalaniem to bardzo podobnie w cięzkiej robocie, natomiast w lzejszych pracach mtz-et pali zdecydowanie mniej. Jak miałbym wybierac miedzy tymi dwoma ciągnikami to wybrałbym Belarusa.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#168 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 10:19

Zetor czy MTZ ?? cos w tym jest :D na ten temat sa podzielone zdania jak kto woli tak uczyni :)

#169 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 10:29

Zetor czy MTZ ?? Moim zdaniem zetor. Mtz jestn letki i wyglad ma jakis dziwny, zetor to super maszyna i wygląd ma.
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

#170 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 10:53

Zetor czy MTZ ?? wygladem to ani nie mozna poruwnywac Zetora do MTZa (niebo a Ziemia) :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 15:55

Zetor czy MTZ ?? Ale wygląd to nie wszystko, a wagowo podobnie
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#172 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 11:02

Zetor czy MTZ ?? witam,
śledzę to forum od jakiegos czasu i wiele bardzo fajnych rzeczy a przede wszystkim dość pożytecznych tutaj przeczytałem. sorki za OT.
I właśnie wczoraj się dowiedziałem tak na 100%, że będę rolnikiem przez duże R :D i że jzu pora na zakup nowego ciągnika. No i właśnie wchodziłby by w grę albo ursus albo zetor albo... no właśnie np MTZ.
Ale jak czytam wasze opinie, oczywiście nie wszystkich, to powiem wam, że juz jestem głupi. Wiem, że to wątek - Zetor - MTZ, nie mam na mysli ursusa, i widzę, że większość skłania się ku Zetorowi. I nie ukrywam, że i ja wolę tą markę, zdecydownie bardziej niz MTZ.
Części do zetora kupi się w każdym praktycznie mieście, mam tu u siebie serwis i przedstawicielstwo zetora. Mnie nie interesuje aż tak bardzo spalanie, czy on mi spali 8 czy 10 litrów na h. Mam T 25 i on będzie sobie robił prace lekkie a zetor cięższe.
Czy waszym zdaniem proxima ale ta 6XXX to dobry wybór. Oczywiście mowa tylko i wyłącznie o nowym ciągniku. Myślę, że ten ciągnik będę mi służył następne ładnych parę lat czyli jakieś hmmm przypuszczam, że 15. Czy to dobry wybór. A może jestem głupi, że chce tyle kasy wydac na nowy ciągnik przy moim areale - 12 h :D. Uwaga - chciałbym zaznaczyć, że mam sponsora na nowy ciągnik, więc prosze mnie nie wyzywać, że na taki areał chce nowego zetora :D
I przepraszam za OT, ale jest tutaj sensowna i rzeczowa dyskusja i dlatego pozwoliłem sobie tez trochę OT.

#173 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 11:23

Zetor czy MTZ ?? jak masz sponsora to spoko :D to idealny wybór :D

#174 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 28 sierpień 2009 - 21:30

Zetor czy MTZ ?? Skoro masz sponsora to bierz 6441 przedni napęd zawsze się przyda no i oczywiście nie oszczędzaj na wyposażeniu i godziwych oponkach. A swoją drogą 62 koniki na 12ha to nie jest wcale tak dużo...

#175 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 14:33

Zetor czy MTZ ?? tez właśnie mi się wydaje, że to bardzo dobry wybór. i wiem, ze apetyt rośnie w miarę jedzenia ale chyba te 75 kucy jest mi zbędne czy nawet więcej na taki areał. i chyba się nie zapowiada narazie na powiększenie areału.

#176 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 sierpień 2009 - 15:26

Zetor czy MTZ ?? a ja bym wybrał MTZ 820.3 bedzie on kosztował jakies 75tys zł a Zetor 6441 tez kolo 75tys albo i drozej, tylko ze w MTZ jest 80KM a w Zetorku 60KM a cena ta sama wiec ja bym wybrał MTZ a co ty zrobisz to juz twoj problem :D :D

#177 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 19:59

Zetor czy MTZ ?? Sąsiad ma Zetora 10641 i wczoraj rozsypał mu sie rozrząd i rozerwało pokrywe (2600mth) a najlepsze jest to ze czesci tylko w Kaliszu i na zamówienie. To jego głowny ciągnik, achłop chciał rzepak siac i robota czeka.

#178 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 22:00

Zetor czy MTZ ?? no cuż poskłada i bedzie siał, awarie chodzą po ludziach 2600Mth heh zależy ktury roczek mu mija :D

#179 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 09:09

Zetor czy MTZ ?? 2001r. On ma chyba jakis felerny ten ciągnik bo juz wszystko prócz skrzyni miał robione.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 09:19

Zetor czy MTZ ?? No takie przypadki sie trafiają i zalezy jak sie trafi u mnie znajomi kupili 1025 i 82 to juz chyba wszystko przy nich robili

Dodaj odpowiedź