Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor czy MTZ ??

397 odpowiedzi na ten temat

#141 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 21:01

Zetor czy MTZ ?? lepiej nie napiszę co myślę ,eh no dobra wielu z was zaśmieca te forum wypowiedziami bo albo ma mtz lub zetora i chwali jednego a smaruje na drugiego a jescze lepsi sa co słyszeli. Np w zetorze jest sprzęgło II stopnia sterowane oddzielnie (nie pedałem ) a w mtz przecierz podobnie .Albo brat pewnie cała zimę szykuje ciągnik do roboty a itak zepsuje się -bez komentarza.

No więc posiadam (a raczej ojciec ) mtz 82 (87r) i zetor 7211 (88r) stan licznika nieznany obu Mtz do cięższej roboty chodź i zetor nie ma lekko .Mtz na 40 ha a zetor 40 +8 ha trawy (bo mtz nie zarejestrowany)
Zetor ma komfort i dobre rozmieszczenie dźwigni m,in sprzęgła II stopnia ,posiada dużą zwrotność
Mtz nie ma takiego komfortu jak dla mnie zagłośny (brak wyciszenia -mat takich jak w zetorze) no i rozmieszczenie dźwigni wszystkie na prawą rękę ale można zmieniać biegi lewą a prawą np, podnosić pług i obracać kierownicą

Z obu się leje z hydrauliki ,w mtz robiona skrzynia (1000 zł ale wszystko na tip top ) , w obu wymieniony sworzeń przedniej osi ,w mtz słabsze wspomaganie (może pompa?) w zetorze do roboty cieknie zawór sterujący no i silownik.
Silnik w mtz dobry tylko pompa paliwowa siedziała ,a w zetorze szykuje się remont (silnika)
Więc w robocie lepszy mtz ma jakiegoś powera w porównaniu do zetora dam w gaz to idzie .Zetor lepszy w skręcaniu taki sprytny (ciekawe czy z przednim napędem tak dobrze nawraca z danych wynika że gorzej od mtz ,mtz ma duży skręt ale tylko w lewo)np przy zbierającej .No i w zetorze brak ze 2 biegów a w mtz nawet za dużo .

W mtz siedzi sie wysoko a czy to żle wsio widać wkoło ,a w zetorze niżej bo on niższy i mtz nie buja powiem więcej zetor jest mniej stabilny od mtz
Co do awaryjności obaj mnie nie zawiedli no w mtz siadła skrzynia (ale w zimie i wcześniej się odzywała )i remont womu i wiecej nic (no oprócz uszczelniaczy siłownika i tarczę sprzęgła) A zetor parę tarcz sprzęgła ,pomp wodnych 3 i pompę hydrauliki no i oryngi od podnośnika ,no i pompki i siłowniki od hamulców i od sprzęgła a i szczęki hamulcowe i w mtz najwyższy czas wymienić z oryginału

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor czy MTZ ?? Dzisiaj, 19:46
  •  

#142 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 21:34

Zetor czy MTZ ?? bierz zetora ja mam mtz i odradzam ci go jego minusy to hydraulika przedni most uklad kierowniczy ergonomia kabiny i skrzynia biegow.

#143 Share przemo87

przemo87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 28 listopad 2008 - 22:39

Zetor czy MTZ ?? Mtz dobry ciagnik. ja mam zetora 7745 z turbo i nienazekam bardzo dobry sprzet nie zamienil bym napewno na brejdak mtz-a bo ja robie 3 metrowym zestawem aktywnym troszke szybciej niz on 2,8 biernym troszke mneij spali mtz to fakt ale on od nowosci juz juz 2 razy robil skrzynie i silnik a ma dopiero 2 tys. motogodzin wiec niezaduzo. w mojej okolicy wiekszosc ma zetorki i nie nazekaja ja mam 2 zetory i jak narazie nie mysel ich zmieniac bo na muj areal swobonie wystarczają

#144 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 29 listopad 2008 - 06:41

Zetor czy MTZ ?? Ja bym wziął mtz'ta moze i ma pare wad z tym sie zgodze hydraulike ma kiepska ale malo pali i czesci taniutkie ja mam 4 mtz'ty i jakos nie narzekam sprawuja sie dobrze

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#145 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 08:06

Zetor czy MTZ ?? Ja mam do sprzedania MTZ 4x4 z 1994 z grudnia stan dobry jak byś chciał to prosze o kontakt 501-577-515 maszyna jest godna uwagi ma 1600 mtg

#146 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 09:45

Zetor czy MTZ ?? witam. ja pomomo innego dużego sprzętu mam MTZ 82 z 92roku , wspomaganie mam na siłownik już , przerobiłem sobie sam części kupiłem w Pronarze w fabryce.jeśli chcesz kupić mtz to tylko wersja 82 z napędem. co do porównania tych dwóch maszyn to tak zetor jest bardziej komfortowy i twardy ale bardzo ospały trzeba deptać żeby szedł, dużo pali bak to do niego powinien być od maszyny co ma 130 km :) zetor czy ma lekko czy cięzko to bierze dużo paliwa. czytałem wcześniej że ktoś tam robi zetorem agregatem 3m aktywnym to na pewno nie jest robota tylko męczenie i agregat 5cm w ziemi, do takiego zestawu to min. 100 km. zetor ma wałek wom zwykły a w MTZ jest hydrauliczny. ktoś napisał że tur 4 unia to za dużo do mtz Panowie ja ciągam 5x40 i co?? wiadomo 5 na żółwiu ma co robić, idealny pług do niego to 5x35 i dzie na 6 i jest to co trzeba. mi MTZ z 5x40 jak idzie na max głeboko to bierze 10l na motogodzinę a kolega ma 7745 turbo i robi 4x40 i 12l nie zchodzi jak jedzie w pole to bierze sobie karnister 30l z paliwem( a i chce go sprzedać ma 4000 tys motoh)MTZ jak ma lekko to ok.5,5-6l mi 6l w prasie bierze.warto dodać że MTZ ma 6 wyjść hydraulicznych i można każdego używać, a najważniejszą rzeczą jest to że MTZ ma silnik na ramie( jak w JD prawie) i na pewno się nie złamie do tura jak znalazł, MTZ jest traktorem żywym zrywnym i wytrzymałym i dużo szybszym od zetora zetor to JAK DZIADEK NA WÓZKU IDZIE USNĄĆ;

jak ktoś szuka pługa to ja mam do sprzedania 5x40, wysoka słupica , lemiesze unia.

Nie pisz posta pod postem!!!

Edytowany przez robertbara, 19 grudzień 2008 - 18:46.

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#147 Share djtraktor9

djtraktor9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 13:56

Zetor czy MTZ ?? Ja bym wybrał na jego miejscu Zetora ponieważ jest łatwiejszy w obsłudze od MTZ i nadaje się do ciężkich prac polowych
na lamborghini też mam zdjęcia

#148 Share Eustachy

Eustachy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 21:50

Zetor czy MTZ ?? Zdecydowanie MTZ'a odradzam natomiast Zetora jak najbardziej.
Po całym dniu orania MTZ'em można mieć wątpliwości czy to MTZ orał czy kierowca!
Zetor jest prosty w eksploatacji i co najważniejsze trwały i nadaje się do ciężkiej pracy. ;)
Pozdro ;)

#149 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 23 grudzień 2008 - 13:31

Zetor czy MTZ ?? ja bym brał mtz typowy koń do ciezkiej roboty do Eustachy ja orze cały dzień mtz i i da rade sie orac za cene zetora moża miec nowego mtz

#150 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 23 grudzień 2008 - 13:47

Zetor czy MTZ ??

Ja bym wybrał na jego miejscu Zetora ponieważ jest łatwiejszy w obsłudze od MTZ i nadaje się do ciężkich prac polowych

Łatwiejszy w obsłudze hehe, a co takiego trudnego jest w obsłudze MTZ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share krzysztofek501

krzysztofek501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 21:07

Zetor czy MTZ ?? Ja mam dwa zetory jeden to 5211 a drugi to 5340. Pierwszy był 5211. Gdypowiękrzyłem gospodarstwo należało kupić następny ciągnik. Bez wachania podiołem decyzie że będzie to zetor. Z swych zetorków jestem zadowolony. Jeśli chodzi o spalanie to zetorem zrobi się dużo więcei niż MTZ tą samą ilościo ropy, wiem bo sąsiad ma MTZ. Gdy bym miał kupić następny ciągnik napewno był by to zetor.

#152 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 23 grudzień 2008 - 21:24

Zetor czy MTZ ?? Krzysztofek, na moje to żadne porównanie, ja mam zetora i Mtz, wieć napewno porównanie mam lepsze i jezeli chodzi o spalanie to jest na podobnym poziomie.

#153 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 grudzień 2008 - 21:57

Zetor czy MTZ ?? haha ;) 3 metrowy agregat do ciągnika o mocy 80KM chyba tylko do transportu albo do pracy na piasku i to by się pewnie zakopał ;) . a wracając do głównego wątku to ja bym mu radził kupić jakiegoś fendta czy tez case używanego i będzie chłop zadowolony a jeśli się tak upiera przy tym czy zetor czy mtz to jeśli on nie dba o ciągniki to niech kupi mtz

#154 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 19:29

Zetor czy MTZ ?? A ja ci radzę kup zetora, mało awaryjny, nie tak jak mtz choć zależy jaki ci sie trafi i jak będziesz o niego dbał. Zetor lubi trochę wypić, mtz z pewnością będzie oszczędniejszy ale jak zaoszczędzisz na paliwie to możesz wydać na naprawę to taka loteria.Z naprawą jak i z częściami jest podobnie, komfort z pewnością jest lepszy w zetorze.

#155 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 25 grudzień 2008 - 22:37

Zetor czy MTZ ?? a co wam sie tak czesto w tych mtz'tach psuje ???

Nie cytuj ostatniego postu!!!!!!!!

Edytowany przez robertbara, 26 grudzień 2008 - 22:01.

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)

#156 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 10:50

Zetor czy MTZ ?? Mój sąsiad bardzo narzeka na hydraulikę że bardzo cieknie. Ale on o niego nie za bardzo dba może dla tego. On by tylko zalał paliwo i jechał przed siebie.

#157 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:14

Zetor czy MTZ ?? bo chyba juz wiecie ze my mamy 4 mtz'ty i nie narzekamy na awarie w tym roku tylko silownik od podnosnika siadl i tyle nie wiem co u was tak strasznie siada

#158 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2009 - 09:38

Zetor czy MTZ ?? jeśli do transportu to Mtz szybszy ale ze to ciągniki oszczędne to bym nie powiedział a Zetor też na powietrze nie chodzi i swoje spali ale ja bym wybrał MTZ silniki są nie do zajechania tylko kierownicę ma ma trochę po boku i to minus

#159 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 14 czerwiec 2009 - 17:48

Zetor czy MTZ ?? mam mtz z 92 i jakieś 15 lat ładnie chodził później poleciała skrzynia i od tamtej pory jakoś tak co rusz coś się dzieje. W tym roku jednynie wieszak dolny mi się ułamał a tak to odpukać nic na razie :mellow:. Kupiliśmy Zetora foterre 10641 3 lata temu i ogólnie komfort o niebo lepszy i jak na razie tylko czujnik od paliwa wymienialiśmy bo zaczął wariować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share lukas111

lukas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 11:59

Zetor czy MTZ ?? Zdecydowanie Mtz ! komfort moze nie jest wspanialy,ale w polu sie sprawdza,uciag ma dobry,niedrogi,tanie czesci i co najwazniejsze NIEDUZE SPALANIE !
Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

Dodaj odpowiedź