Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor czy MTZ ??

397 odpowiedzi na ten temat

#61 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 13:51

Zetor czy MTZ ?? Przede wszystkim to jeśli chcesz porównywać to porównuj Zetora 8441 do MTZ bo jest mniejsza różnica w mocy, 8441 tez ma inne opony,a do tego jak weźmiesz skrzynie 40km to nawet na mtz nie ma co patrzeć. A co do skrzyń w mtzcie, to nie są gówniane tylko to jest młynek do kawy :rolleyes: ale jeśli chcesz używany to hm.... Zetor na pewno dłużej ci pochodzi bez remontów, ale to też zależy z jakich rąk... Po prostu trzeba patrzeć co się bierze

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor czy MTZ ?? Dzisiaj, 19:13
  •  

#62 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 07 styczeń 2008 - 14:20

Zetor czy MTZ ??

Co do skrzyń w mtzcie, to nie są gówniane tylko to jest młynek do kawy.

Co nam chciałeś przekazać tą niezbyt trafną myślą ?

Moim zdaniem jak się "ogarnie" skrzynię w MTZ to da się nią jak najbardziej pracować...Dla mnie skrzynia ta niema żadnych tajemnic :rolleyes:
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2008 - 14:24

Zetor czy MTZ ?? Nie kupuj takiego szajsu jak MTZ albo Pronar!!!
Nigdy niemiałem ale jak słysze od jego użytkowników o tych ciągnikach to się z nich leje, są bardzo paliwożerne, problemy ze skrzyniami i oni żałują zakupu i odradzają każdemu te ciągniki!!!
Mam Zetora 7340Turbo i jestem z niego zadowolony. Długi czas był jako główny ciągnik gospodarstwa i nie było z nim żadnych problemów, żadnych przecieków i spalanie miał dość dobre. Teraz jest jako pomocniczy i pracuje lżej to nadal niema z nim problemów pomimo że nakręcone ma 7500Mth!!!

#64 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 07 styczeń 2008 - 14:31

Zetor czy MTZ ??

(...)jak słyszę od jego użytkowników o tych ciągnikach to się z nich leje...
.Są bardzo paliwożerne, problemy ze skrzyniami i oni żałują zakupu i odradzają każdemu te ciągniki!!!

:rolleyes: A ja jak czytałem Twój post to się z Ciebie śmiałem...Ja akurat mam MTZ 14 lat i nawet podczas ciężkiej orki dużo nie pali. Hehe ciekawe co za problemy ze skrzynią bo ja nigdy nie miałem żadnego problemu :rolleyes:
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#65 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 07 styczeń 2008 - 14:36

Zetor czy MTZ ?? facet mi mowil ze kupil se MTZ piec razy byl juz w serwisie , raz jak oral to w pól pekl.

#66 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 14:42

Zetor czy MTZ ?? Przypadek...

#67 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 16:12

Zetor czy MTZ ?? Przypadek, nie przypadek, tylko po co do jasnej...... wsiadając do MTZa mam kombinować jak bieg wrzucić jak ty to mówisz "ogarnąć" jak w ciągniku z normalną skrzynią wkładam bieg i jadę, a nie zgaduje czy jedyna bardziej w prawo..... o bach trójka........
To nie o to chodzi, żeby przyzwyczajać się do ciągnika, do jego mankamentów i mówić, ech leje się to nic, ech skrzynia po raz 3 padł..... ale to dobry ciągnik.

#68 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 17:27

Zetor czy MTZ ??

Przypadek, nie przypadek, tylko po co do jasnej...... wsiadając do MTZa mam kombinować jak bieg wrzucić jak ty to mówisz "ogarnąć" jak w ciągniku z normalną skrzynią wkładam bieg i jadę, a nie zgaduje czy jedyna bardziej w prawo..... o bach trójka........
To nie o to chodzi, żeby przyzwyczajać się do ciągnika, do jego mankamentów i mówić, ech leje się to nic, ech skrzynia po raz 3 padł..... ale to dobry ciągnik.

...ale chodzi o to żeby ciągnik był niezawodny! A na pewno MTZ taki jest, nie piszę że Zetor jest zły bo wprawdzie mało miałem styczności z nim, ale chodzi mi o to, że znam MTZ, wiem co w nim jest a wiem że jest to b. dobry ciągnik jak na swoją klasę.

Jak już ktoś napisał...MTZ------->słaby komfort ale za to niezawodny :rolleyes: Chodź mi komfort w MTZ pasował :rolleyes:

#69 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 17:44

Zetor czy MTZ ?? Ja np. Olik o MTZcie nie mam dobrego zdania, fakt ma mocy silniki i niezawodny, ale Zetor też ma niezawodny, no.. trochę słabszy. Ale jeśli chodzi o całokształt to stawiam zdecydowanie na Zetora. trochę zjeździłem i MTZ 82ts i tym zwykłym czerwonym bez przodu i nigdy do tych ciągników nie zapałałem sympatią. Wkurza mnie w nich pozycja za kierownicą, pedały, które trzeba nienaturalnie dusić do podłogi, a nie intuicyjnie sobie opierając stopy, gibanie jak na kozie ciagle problemy z podnośnikami w jednym i drugim i to już co wspominałem wiosłowanie wajchą do biegów jak kierowca w pks-u w autosanie, albo ogórku :rolleyes:

#70 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 19 luty 2008 - 23:43

Zetor czy MTZ ?? ja bym wybrał mtz 82 mam takiego z96r niema z nim problemu mało pali jak na tą robote kturą robi .Napewo ma większy uciąg od zetora ,napewno przy takich oponach jak ja mam przód 13/6R20 tył 16/9R38 polecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 20 luty 2008 - 09:48

Zetor czy MTZ ?? zetor 7745 i jeszcze raz zetor 7745 to jest luxx maszyna kabinka wyciszona wygodna?? heh i zetorek mocniejszy od mtz jak byla akcja kukurydza to ja zetorem 7745 wjezdzalem bez problemu a mtz juz niemogl jak byla wieksza pryzma tylko hmura dymu i siedzi??? a zetorkem to dwojka redukcja trojka i juz na pryzmie heh no jak juz niedawal rady na trojce to dwojka i poszet :D ;)

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2008 - 09:59

Zetor czy MTZ ?? A jakbyś kupił Zetora 8441 Proxima. Bardzo mocne ciągniki co pokazuje test przeprowadzony przez Top Agrar Polska pt. http://www.topagrar.pl/index.php?page=t1f Między innymi Zetor okazał się 2 co do najlepszych parametrów w ciągnikach testowanych. Wyprzedził go tylko MF który ma silnik SisuDiesel (Valtry) więc niema się co dziwić. Zetor wyprzedził nawet New Hollanda i Lamborghini.
Z testu wynika że zetor staje się coraz lepszy i może konkurować z takimi potęgami jak koncern CNH i SDF.
Więc polecam Zetora.

#73 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 22 luty 2008 - 23:18

Zetor czy MTZ ?? *marek* i znowu strzeliłeś głupotę, nie pierwszy i chyba nie ostatni raz, bo ten MF z testu miał silnik Perkinsa...

#74 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 luty 2008 - 07:30

Zetor czy MTZ ?? ale skoro wygrał to musi mieć silik SisuDiesel... :rolleyes:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#75 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 24 luty 2008 - 13:52

Zetor czy MTZ ?? mtz to szrot totalny skrzynie begu to tak chodza jak by sie tam wszystko sypało a te hamulce grzeja sie i grzeja tylko do silników nie mam zastrzeżen..
przeciesz to 1000 mth i do kapitalki...

#76 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 25 luty 2008 - 13:31

Zetor czy MTZ ?? jak mtz-a to tylko używanego z 97/98/99 roku bo ludzie mówią ze tamte roczniki są prawie jak czołgi a te nowe co teraz robią to wszyscy co je mają mówią ze to straszne badziewie pod względem skrzyni biegów :rolleyes:

#77 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 25 luty 2008 - 18:09

Zetor czy MTZ ?? to proste, jeśli chcesz mieć ciągnik z dobrym silnikiem, ale reszta padaczką, to weź MTZa, ale jeśli chcesz mieć ciągnik z dobrym silnikiem i podzespołami na dobrym poziomie weź Zetora :rolleyes:

#78 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 luty 2008 - 14:14

Zetor czy MTZ ?? a co do tura lepsze, bo mtz czy to belarus czy pronar wydaje sie być masywny i duży rozstaw osi, chociaż ten tur jeszcze większy jak ten ciągnik i taki zestw to jak by tirem manewrować, za to proxima mniejsza ale czy do tura równie wytrzymała? potrzeb duzych nie mam a chce żeby to było niezawodne i wytrzymałe przez lata, żeby nie dłubać nie poprawiać co chwila czegoś tylko spokojnie sobie pracować.

co do spalania to chyba zetor 7340 i pronar pali dokłądnie tyle samo nie?

#79 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 27 luty 2008 - 16:59

Zetor czy MTZ ??

mtz to szrot totalny skrzynie begu to tak chodza jak by sie tam wszystko sypało a te hamulce grzeja sie i grzeja tylko do silników nie mam zastrzeżen..
przeciesz to 1000 mth i do kapitalki...

Mój sąsiad ma MTZ-ta i rzeczywiście skrzynia dziwnie jęczy przy ruszaniu i jeździe ale pisaniem że to szrot po prostu obrażasz wielu na AF którzy takie maszyny posiadają :angry:

Następny gospodarz (sąsiad sąsiada) ma Zetora Forterre 11441 i szczerze powiedziawszy ciężko mi odróżnić który akurat wyjeżdza, czy to Zetor czy MTZ -chyba nie zaprzeczysz że w Zetorze też skrzynia nie chodzi zbyt rewelacyjnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 27 luty 2008 - 18:02

Zetor czy MTZ ?? ooooooo tu akurat ZONK, bo jakości skrzyni Zetora nawet nie ma co porównywać do MTZa bo MTZcie to akurat jedna z największych bolączek, a ja jeszcze nigdy nie słyszałem ,żeby w Zetorze skrzynia wyła, rechotała itp... i żeby człowiek kręcił wajcha dookoła i zgadywał jaki mu bieg wejdzie jak w MTZcie ;) Fakt w Forterce biegi mogły by lepiej wchodzić bo w tych pieniążkach mogło by to być lepiej dopracowane, ale tu jednak brawa za jakość materiałów

Dodaj odpowiedź