Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor czy MTZ ??

397 odpowiedzi na ten temat

#241 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:59

Zetor czy MTZ ??  Powiedz mi czy dużo bedziesz pracował na hydraulice. Moge cie zapewnić ze rusek ma napewno mocniejszą hydraulike jak zetor. Olej nie ucieka, tyle że jest takjakby spocony. Jak zacznie ci kapac to można za pare groszy założyć lepsze uszczelniacze, chyba że nie przeszkadza ci widok lekko brudnego bloku. Ja osobiście postawiłbym na Mtz-eta, na moje bedzie lepszy. 
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus 4514

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 43500.00 PLN
  • Dzisiaj, 22:41
Ciągnik sadowniczy (kompaktowy) New Holland BOOMER 40

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 61364.00 PLN
  • 19 mar 2017
Ciągnik rolniczy New Holland T7.185

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 220000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor czy MTZ ?? Dzisiaj, 08:56
  •  

#242 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:14

Zetor czy MTZ ?? Tak tylko ten to już trochę za mocny i cena też znacznie większa a tych słabszych z serii 820 to nie spotkałem z taką hydrauliką. Z pracy hydrauliką to tur, pługi, agregat uprawowy 2,5m i prasa ale sporadycznie na mokrych łąkach (typowe prace polowe). A co do nośności to faktycznie ma on 3200kg czy jak niektórzy twierdzą 3800kg? I czy możecie mi powiedzieć jak wygląda sprawa ze sprzęgłem niektórzy piszą jednostopniowe inni dwustopniowe. Jeśli jednostopniowe to w jaki sposób działa WOM.

#243 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:31

Zetor czy MTZ ?? Panowie-chyba MTZ-eta to trzeba raczej do Zetora 8540 porównywać a nie do serii 72-77xx ?Wtedy sobie porównujcie udżwig,uciąg,hydraulikę i komfort.Powodzenia.

#244 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:31

Zetor czy MTZ ?? Sprzegło w mtz-ecie jest jednostopniowe, wałek załączany jest bez sprzegła , a sprzegło stanowią taśmy cierne, montowane z tyłu ciągnika (w obudowie tylnego mostu). Mój Mtz-et chodzi głownie z TUR-em, w ładowaczu robi około 700mth rocznie. NAjlepiej jak pojawi sie jakiś przeciek (w nowym po kilku latach) jest wymeinić uszczelke na jakąś chociażby polską która lepiej sie sprawuje od ruskich. Wtedy mozna utrzymać ciągnik suchy. Hydraulika jest mocna, (mówie tu o tej ruskiej, bo takową posiadam) na turze podnosiłem grubo ponad 2500kg i dygał, i jestem pewien że Zetorem napewno bym tego nie uniósł. W Belarusach serii 800 bardziej podoba mi się skrzynia niż w serii 900, pod tym względem że mamy 18/4 a w serii 900 14/4. Skrzynia 14/4 nie ma juz tak dobrze dobranych przełożeń (wiem bo troszke takim robiłem i miałem porównanie), ale napewno jest lepsza niż w Zetorze (wiecej przełożeń, Zetor ma też za szybki wsteczny do tura).
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#245 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:11

Zetor czy MTZ ?? Kolego-chyba znasz Zetora z opowiadań-Zetor ma zbyt WOLNY wsteczny do Tura Dodany obrazek -no a jak tam ta moja sugestia aby porównywać porównywalne z porównywalnym ?

#246 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:15

Zetor czy MTZ ?? Dzięki zbigi123 za cenne wskazówki. Wybór trafił na MTZ-ta jednak co nowy to nowy. A co do przedniego napędu to jaki posiadasz, bo z tego co czytam tu na forum to zdania są podzielone niektórzy mówią, że w stożkowym też będzie chodził.Inni że jak do tura to tylko krzyżakowy, a jeszcze inni że krzyżakowe też się sypią. Nie wiem czy warto inwestować 10tyś. w napęd który nie koniecznie będzie lepszy. I jakie posiadasz w nim opony? Sorry, że Cię tak zadręczam pytaniami ale chcę się jak najwięcej dowiedzieć zanim zacznę za nim jeździć (będę chociaż wiedział o co pytać sprzedających i na co zwrócić uwagę).
Do jaro ja nie chcę nic porównywać po prostu pytam się który zdaniem forumowiczów był by dla mnie lepszy i zbieram wskazówki.

#247 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:45

Zetor czy MTZ ?? Ja mam stożek i nic nie siada, chodzi bez zażutu, tylko że mam tuleje wzmacniane (koszt ok. 1000zł) Ale to już jak cięzary turem dzwigasz, ci sie przyda, zawsze możesz je zmienić na wzmacniane. Z krzyżakiem nie wiem do końca jak jest, niektórzy mówią ze krzyżaki pękają. Wadą mostu krzyżakowego jest to, że większośc firm robiących TUR-y musi je mocować wysoko (wyższe koła), a to jest minus jak chcemy coś wykopac, bo ciągnik nie podniesie sie na łyżce jak jest łycha jest na płasko, niektóre Tury (np Sipmy) nawet nie opuszczają do ziemi. Nie wiem jaki bym przód wybrał w twojej sytuacji, ale napewno postawiłbym na szeroki ogumienie (przy swoim mam wąskie 11,2x20 i 15,5x38). Jakby nie było to jednak 10 kawałków w kiesznie zostaje, a przód stożkowy dobrze się spisuje, wbrew niektórym opinią. Kolego @jaro może ty masz wolny wsteczny, ale ja mam szybki, bo idzie przez dwójke.

#248 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:50

Zetor czy MTZ ?? @biały1984-rozumiem-tyle że musisz wybrać-a ten Zetor i ten MTZ to jednak dwie różne kategorie-dodałem więc tego 8540 jako ciągnik najbardziej gabarytami zbliżony do MTZ-eta.
@zbigi-no właśnie dopiero teraz zauważyłem że Ty masz 7745 a ja z kolei 7211

#249 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:57

Zetor czy MTZ ?? Może wagowo tak, ale ten Zetor ma już biegi pod obciazeniem, tak więc różnice są. A tak na marginesie to ta seria w mojej okolicy nie ma najlepszej opinii, bo są dość awaryjne. Napewno nie są zywotniejsze od Zetorów starszej seri, czyli 7XXX. 

#250 Share piotrek232

piotrek232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 22:15

Zetor czy MTZ ?? MTZ to dobry wybór i przede wszystkim przemawia za nim cena! Naprawdę twardy i oszczędny silnik, spalanie porównywalne z C-360 a chodzi z 4 skibami, hydraulika trochę leje po pewnym czasie ale myślę że to nie zadurzy problem wystarczy 2-3 razy w sezonie przelecieć myjką i nawet to wszystko ładnie wygląda. Przód to raczej stożkowy(tańszy)i wytrzymały ewentualnie potem założyć lepsze tuleje jak będzie chodził z turem. Jeżeli ktoś ma więcej kasy to możne się pokusić o szerokie ogumienie, nie buja tak ciągnikiem szczególnie w transporcie a i w polu też lepiej sobie radzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8034 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 22:45

Zetor czy MTZ ?? w tym dziale w ;Traktor do 30 tyś;post nr 22 chyba zrobiłem krótkie porównanie MTZ82 i 914 to se poczytajcie

#252 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 08:23

Zetor czy MTZ ??

MTZ to dobry wybór i przede wszystkim przemawia za nim cena! Naprawdę twardy i oszczędny silnik, spalanie porównywalne z C-360 a chodzi z 4 skibami

Sprecyzować powinienes jeszcze.

Spalanie na hektar a nie ma mth, ja nawet dodam ze znacznie mniejsze :rolleyes:

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#253 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 08:59

Zetor czy MTZ ?? A powiedzcie mi jak to jest z WOM-em bo jeśli sprzęgło jest jedno tarczowe to czy przy wysprzęglaniu lub jeździe na półsprzęgle przestaje pracować WOM i pompa hydraulki bo np. przy turze to by była makabra kiedy przy włączonym biegu i wciśniętym sprzęgle nic nim nie można by było zrobić.

#254 Share GGrzesiek85

GGrzesiek85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 09:09

Zetor czy MTZ ?? możesz spokojnie operowac turem na sprzegle
dzisiejszy plus dla belarusa: stoi w wiacie i bez problemu odpala przy -21

#255 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8034 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 09:38

Zetor czy MTZ ?? sprzęgło w MTZ masz tylko do zmiany biegów. WOM i pompy masz na osobnym wałku na sprzęgle zazęmbionym na stałe. WOM włączasz rączką w kabinie , sprzęgło WOM jest w tylnym moście, a przy wyłączonym WOM jest zahamowany coś jak 914, tylko w MTZ masz mechaniczny

#256 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 12:48

Zetor czy MTZ ?? Dzięki za info właśnie o to mi chodziło bo już myślałem, że wszystko jest napędzane z jednego wałka.

#257 Share Mechanik17

Mechanik17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 22 luty 2010 - 19:09

Zetor czy MTZ ?? Mtz spokojnie przeciagnie zetora ponad 90 koni:)

#258 Share farmer8244

farmer8244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 28 luty 2010 - 20:26

Zetor czy MTZ ?? ja tez bym wybrał MTZ mam framer F 8244 C2 jestem bradzo zadowolany. mało pali i jest bardzo dobry wybrał bym mtz :)

#259 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2010 - 21:03

Zetor czy MTZ ?? jak myślicie co będzie lepszym wyborem MTZ 82 czy Zetor 8245?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 21:22

Zetor czy MTZ ?? zetor ja zrobilem najwiekszy blad w zyciu i kupilem pronara a nie zetora i po 3 ha orki padla pompa hydrauliki a o tarczach hamulcowych juz nie wspomne a traktor ma 37 mth

jak ktos chce pronara 1221A to chetnie sprzedam na 3 miesiace i 37 mth w polu pracowal tylko na 3 ha z plugiem
a ja kupe sob ie zetora

Dodaj odpowiedź