Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor czy MTZ ??

397 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 20:00

Zetor czy MTZ ?? kolega chce kupic ciagnik maiała to byc 60tka ale jego tato jemu ja odradził a mówił jemu o zetorze 7745 lub MTZ cie 82 i tu ma dylemat jakie sa wsze opinie ??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik sadowniczy (kompaktowy) New Holland BOOMER 35

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 55580.00 PLN
  • 19 mar 2017
Ciągnik sadowniczy (kompaktowy) New Holland BOOMER 20

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 39815.00 PLN
  • 18 mar 2017
Ciągnik rolniczy John Deere 7710 Power Quad ( SUPER !! )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 129000.00 PLN
  • 21 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor czy MTZ ?? Dzisiaj, 18:57
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 20:01

Zetor czy MTZ ??

kolega chce kupic ciagnik maiała to byc 60tka ale jego tato jemu ja odradził a mówił jemu o zetorze 7745 lub MTZ cie 82 i tu ma dylemat jakie sa wsze opinie ??

do czego na ile ha czy tylko do pola itd itd :D

#3 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, rolnictwo

Napisany 12 grudzień 2007 - 20:09

Zetor czy MTZ ?? Jest taka sprawa jeżeli ten ciągnik ma byść przeznaczony do ciężkich robót to ja bym wybrał MTZ !! mam ten sprzęt i jak narazie co zapnę to ciągnie jak dla mnie to jest niezastąpiona bryka !!! Niech inni mówią co chcą ale zawsze widziałem w MTZ porządny ciągnik innych osób mnie opinie nie ochodzą :) Może pompy maja trochę słabe ale to tylko jedna wymiana na Polskie i wszystko śmiga :D aa i jeszcze 1 są bardzo oszczędne :) Hmmm a co do Zetorka to tak fajny ciągnik na pewno jest o wiele wygodniejszy od MTZ , komfort itp. Ale teraz minusy według mnie za dużo pali, to jest chyba jedyny minus Zetorków :) Na pewno w tych litrach Zetor zrobi 2/3 tego co MTZ :) Pozdrawiam :)

#4 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 12 grudzień 2007 - 20:15

Zetor czy MTZ ?? Ja bym wybrał mtz qoolman całkowicie się z tobą zgadzam i popieram wszystko co napisałeś to szczera prawda o mtz.

pozdrawiam

#5 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 20:20

Zetor czy MTZ ?? ten ciagnik ma byc prznaczony trohe do pola trohe do transportu a wiecej to pole ia z tym palenimiem to tez prawda mtz spali tyle co 60tka i jest wiecej robotu zrobionw mam racje??

#6 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 20:28

Zetor czy MTZ ?? jeszcze jeden plus na stronę MTZa. to maszyna nie do zajechania, a jeśli już padnie to jest prosta w naprawie i części są tanie

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 20:37

Zetor czy MTZ ??

jeszcze jeden plus na stronę MTZa. to maszyna nie do zajechania, a jeśli już padnie to jest prosta w naprawie i części są tanie

Do transportu dobra bo szybka, ale co innego jak ktoś od nowości wyczaił sie na tym ciągniku a co innego kolega kupi już troche sturanego mtz z problemami i zacznie go doprowadzać do użytku, kilku w okolicy kupiło mtz najpierw wielki zachwyt moc piekielna mało pali itd, no ale leje się jak z kaczej d*py wszędzie a to sprzęgło a to chamulce, nauka skrzyni biegów, przedni napęd, no ale najgorzej z tą chydrauliką dojść, jak ktoś ma czas i mao pola to może się bawić ale jak nie ma czasu to szlak moze trafić jak nieiwadomo co z tym i jak, jeśli mtz to naprawde żeby nie był to wypracowany egzemplaż albo nowego belarusa wiadomo sosnowy ale nowy, a zetor to ma być z napędem czy nie?

#8 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 20:38

Zetor czy MTZ ?? Ja bym wybrał zetora. U mnie w SKR mają i zetora i MTZ i twierdzą tak: Zetor nie do zajechania cały, w MTZ silnik. I to jest chyba prawda z tego co słyszę od użytkowników MTZ. MTZ ma słabą hydraulikę, i jest słabszy w polu od zetora, ale mi sie zdaję że to wina węższych opon niż w zetorze( mówie o tym z tego SKR-u). To że zetor spali więcej od MTZ w robocie w polu to się nie zgodzę, MTZ spali trochę mniej ale w lekkich pracach. Komfort lepszy w zetorze, jest trwalszy według mnie, ma ręczne sprzęgło WOM i jest zwrotniejszy. Polecam Zetora ale nie twierdzę że MTZ to złom jak niektózy pomyślą . To według mnie dobry sprzęt ale mi po prostu bardziej pasuje zetor.

#9 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 20:46

Zetor czy MTZ ?? na to ze ten ciagnik ma byc zadbany to nie patrcić bo u niego to syf hiła i mogiła on nie dba o maszyny jakupi ciagnik dobry to jego rozhłahta ze nie bedzie chciał jezdzici tok było jak mial forszaja wdupe jemu dawał i rozrypał to jego sprzedał i narazie 60tke zaciera ale o nia to trohe dba bo to jest jego jeden ciagnik

#10 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4468 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 21:00

Zetor czy MTZ ?? Wybór naprawdę trudny.Z jednej strony niech bierze mtz,ta ale z drugiej zetora.MTZ to jest dobra maszyna z tego co słyszałem to naprawdę maja one dobre silniki.Ale ta hydraulika :angry: Zetor to jest sprawdzona maszyna i wiele osób jest z nich bardzo zadowolona jakieś 90% posiadaczy :D A co do mtz to częściej się słyszy o awaryjności mtz.Jakby miał brać zetora to niech bierze 7745T.Taki zetor zrobi to samo na polu co i mtz :)

Ja osobiście wybrałbym jednak zetora choć kusiło by mnie do mtz. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 12 grudzień 2007 - 21:00

Zetor czy MTZ ?? A na ile ha ma być ten ciągnik. Myśle, że Zetorek 7745 na szybkiej skrzyni był by lepszy chociaż MTZ też jest dobrą maszyną ale Zetorka kupi się w lepszym stanie bo MTZ na rynku wtórnym zazwyczaj nie mają dobrego stanu i ludzie je sprzedają głównie ze względu na przecieki itp. ale ogólnie to jak ktoś dba w miare o sprzęt to jest git. Mój wojek ma MTZ 82 chyba z 1990 roku i wierzcie mi, że prawie nic przy nim nie robił a nie stoi u niego.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#12 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 21:01

Zetor czy MTZ ??

Do transportu dobra bo szybka, ale co innego jak ktoś od nowości wyczaił sie na tym ciągniku a co innego kolega kupi już troche sturanego mtz z problemami i zacznie go doprowadzać do użytku, kilku w okolicy kupiło mtz najpierw wielki zachwyt moc piekielna mało pali itd, no ale leje się jak z kaczej d*py wszędzie a to sprzęgło a to chamulce, nauka skrzyni biegów, przedni napęd, no ale najgorzej z tą chydrauliką dojść, jak ktoś ma czas i mao pola to może się bawić ale jak nie ma czasu to szlak moze trafić jak nieiwadomo co z tym i jak, jeśli mtz to naprawde żeby nie był to wypracowany egzemplaż albo nowego belarusa wiadomo sosnowy ale nowy, a zetor to ma być z napędem czy nie?

Ferdek jeżdziłeś Mtz-em??????? Z tego co wiem to każdy kto nie miał styczności z Mtz nażeka że skrzynia skomplikowana. Ja mam 50ha, Mtz z Turem, chodzi głównie w hydraulice i jest super. A żeby sprzęgło spalić w Mtz to trzeba mieć naprawde talent, u mnie po 11 latach pierwszy raz było regulowane, a hamulce traci jak się rozkręcą podciągi albo jak się niewłaściwie wyreguluje, to tak samo jak w kombajnie.

P.S. Przecieki da się wyeliminować nawet za 20zł bo na roździelaczu głównym cieknie tylko uszczelniacze sie wymienia i git.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#13 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 12 grudzień 2007 - 21:17

Zetor czy MTZ ?? ja mtz 1994 i chodzi cały czas tylko wymieniałem w niej głowice i przerobiłem skrzynie z wajch po środku i nic przy niej nie ruszałem oprócz jaki drobnych awarii to chodzi bez awaryjnie i z tego sie ciesz ze trochę ciekanie to mi nie przeszkadza :) :D

#14 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4468 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 21:20

Zetor czy MTZ ??

ja mtz 1994 i chodzi cały czas tylko wymieniałem w niej głowice i przerobiłem skrzynie z wajch po środku i nic przy niej nie ruszałem oprócz jaki drobnych awarii to chodzi bez awaryjnie i z tego sie ciesz ze trochę ciekanie to mi nie przeszkadza :) :D

Moja 330 gdyby nie miała parę razy robionego silnika to by była praktycznie nie dotykana :) :)

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 21:21

Zetor czy MTZ ?? Zbigi123 pisałem że znajomi mają ja nie mam i to były ich spostrzeżenia,
nikt nie wspomniał ze za cene 10cio letniej mtz będzie dopiero 20letni zetor- co o tym myśleć sami oceńcie bo cena to cena swego czasu mtz był tańszy o połowe od zetora to i odzwierciedlenie ale ile mtg zetor przez 20 lat mógł zrobić to nie mtz przez 10

#16 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2963 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 21:50

Zetor czy MTZ ?? Trudny trochę wybór...obie maszyny są bardzo dobre... :D

Jeśli miałbym wybierać, wybrałbym chyba MTZ... :)

A zetora bierze z turbo czy bez...??? :)

#17 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 21:50

Zetor czy MTZ ?? to prawda FERDEK07 ale też mam szwagra i jego ojciec ma 90ha i maja dwa mtz ty 82 i mówi ze strasznie ciekną ale mtz jak cieknie to i jedzie dalej

Edytowany przez andrzej2110, 13 grudzień 2007 - 10:02.

#18 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 13 grudzień 2007 - 00:08

Zetor czy MTZ ??

to prawda FERDEK07 ale tesz mam szwagra i jego ojciec ma 90ha i maja dwa mtz ty 82 i muwi ze strasznie ciekna ale mtz jak cieknie to i jedzie dalej

Chętnie Ci sprzedam swojego MTZ :) :D
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#19 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 10:23

Zetor czy MTZ ?? ja nie chce kupic mtz ta tylko kolega pokaz jakies fotki to zobzacze a i mtz ma byc z turbem "MarcinPykuS"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share smokus1234

smokus1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 12:54

Zetor czy MTZ ?? do transportu to oczywiście zetor- komfort fajnie sie prowadzi... a mtz lata po drodze i jest głosny no chyba ze w planach ma być wspomaganie na orbitolu to juz inna sprawa. No i mtz cieknie zle za to jest nie zniszczalny. w transporcie szybki ale jedzie sie nim jak za kare- mam na myśli szkrynie biegów!! pojebana. a w zetorze pierwsza klasa. tyle ze zetor nie ma tak pewnej mocy jak MTZ. Jak mtz ma 82 KM to ma a zetor jak ma 82 to ta moc jest nie pewna. porównójąc zetora i MTZ o tej samej mocy to MTZ i tak bedzie silniejszy!

Dodaj odpowiedź