Zaloguj się, aby obserwować  
Rafal_PDG

Obora(zgarniacz obornika)

Polecane posty

Rafal_PDG    0

Witam. Mam obore 11 m na 5, aktualnie stoi w niej 9 krow, jest to gleboka obora, wybieram gnoj turem ale to jest za duzo roboty itak mam co robic, wiec pytam jak zrobic zeby sprawnie usuwac gnoj. postawic krowy w rzedzie i zrobic zgarniacze tylko jakie, z jednej strony obory jest droga a z drugiej chlewnia wiec czy by nie dalo sie jakos pokombinowac zeby ten gnoj wychodzil za obore. chce zeby stalo tam 8 krow. jakby mi ktos pomogl to wielkie dzieki.

 

http://www.tinypic.pl/r6wd97c815nj

Edytowano przez Rafal_PDG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroC330M    0

Przecież pisze że ma krowy...A czy masz stół paszowy z przodu czy żłob,bo jeśli stół to nie wiem czy nie będziesz miał mało miejsca przy ścianie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal_PDG    0

zloby, nie mam qq jeszcze siano, sloma maka, dostalem w tamtym roku case jx 70 i mam 70 tys zrwrotu i chce cos zrobic za nie.

 

zloby, nie mam qq jeszcze siano, sloma maka, dostalem w tamtym roku case jx 70 i mam 70 tys zrwrotu i chce cos zrobic za nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

Z tymi opasami chodziło mi o krowy mięsne :) , ale mniejsza oto...

 

Jeśli zrobisz w jednym rzędzie 8 stanowisk po 1,2m x 1,8m (krowy stały by przodem do podwórka) z tyłu jakiś kanał i korytarz tak by dało się nim przejść, to zostanie bardzo niewiele miejsca na jakiś stół pasowy.

 

Jeśli chodzi o sprawne usuwanie obornika to... może być ciężko. Albo zgarniasz wszystko na jedną stronę obory i dopiero później na płytę (np. turem, widze że masz tylko jedne drzwi więc trzeba było by je wybić), albo zrobić coś z pomieszczeniem na zbiornik i w tym miejscu składować obornik.

 

Zastanawiałeś się nad rusztami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez chuck00
      Sprzedam maszyny takie jak w tytule, nie posiadają ukrytych wad, nie picowane do sprzedaży, pierwszy właściciel (oprócz kombajnu). Szczegóły w linku poniżej:
      https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/Uxc7/
       
       
    • Przez dawid141413
      Witam, potrzebuje opini na temat zagranicznych rozrzutnikow. Interesuje mnie pojemnosc okolo 18m. 
    • Przez piotrek9321
      Witam. Zastanawiam sie nad kupnem bobcata do wypychania obornika od 15 sztuk. Czy poradzi sobie z wypchnieciem go. Korytasz mam na szerokosc 1.8m. Zastanawiam sie jaki model wybrac. Co polecacie. Dziekuje za odp.
    • Przez adam268
      Witam, potrzebuje opini na temat rozrzutnikow Pichon, ponieważ chce kupic i nie wiem jak sie sprawuja
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj