Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora(zgarniacz obornika)

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rafal_PDG

Rafal_PDG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Kymco Dj:P:P

Napisany 11 luty 2013 - 21:42

Obora(zgarniacz obornika) Witam. Mam obore 11 m na 5, aktualnie stoi w niej 9 krow, jest to gleboka obora, wybieram gnoj turem ale to jest za duzo roboty itak mam co robic, wiec pytam jak zrobic zeby sprawnie usuwac gnoj. postawic krowy w rzedzie i zrobic zgarniacze tylko jakie, z jednej strony obory jest droga a z drugiej chlewnia wiec czy by nie dalo sie jakos pokombinowac zeby ten gnoj wychodzil za obore. chce zeby stalo tam 8 krow. jakby mi ktos pomogl to wielkie dzieki.

http://www.tinypic.pl/r6wd97c815nj

Edytowany przez Rafal_PDG, 11 luty 2013 - 21:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora(zgarniacz obornika) Dzisiaj, 21:15
  •  

#2 Share Qurek

Qurek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:42

Obora(zgarniacz obornika) Masz opasy czy krówki dojne?

#3 Share yaroC330M

yaroC330M

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 luty 2013 - 22:19

Obora(zgarniacz obornika) Przecież pisze że ma krowy...A czy masz stół paszowy z przodu czy żłob,bo jeśli stół to nie wiem czy nie będziesz miał mało miejsca przy ścianie ?

#4 Share Rafal_PDG

Rafal_PDG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 luty 2013 - 23:00

Obora(zgarniacz obornika) zloby, nie mam qq jeszcze siano, sloma maka, dostalem w tamtym roku case jx 70 i mam 70 tys zrwrotu i chce cos zrobic za nie.

zloby, nie mam qq jeszcze siano, sloma maka, dostalem w tamtym roku case jx 70 i mam 70 tys zrwrotu i chce cos zrobic za nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 12 luty 2013 - 09:03

Obora(zgarniacz obornika) a bydło opasowe to nie krowy? zrób zdjęcia w środku, będzie łatwiej pomóc :)

#6 Share Qurek

Qurek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 12 luty 2013 - 10:17

Obora(zgarniacz obornika) Z tymi opasami chodziło mi o krowy mięsne :) , ale mniejsza oto...

Jeśli zrobisz w jednym rzędzie 8 stanowisk po 1,2m x 1,8m (krowy stały by przodem do podwórka) z tyłu jakiś kanał i korytarz tak by dało się nim przejść, to zostanie bardzo niewiele miejsca na jakiś stół pasowy.

Jeśli chodzi o sprawne usuwanie obornika to... może być ciężko. Albo zgarniasz wszystko na jedną stronę obory i dopiero później na płytę (np. turem, widze że masz tylko jedne drzwi więc trzeba było by je wybić), albo zrobić coś z pomieszczeniem na zbiornik i w tym miejscu składować obornik.

Zastanawiałeś się nad rusztami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Rafal_PDG

Rafal_PDG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 luty 2013 - 20:58

Obora(zgarniacz obornika) wlasnie nie che szamba. myslalem ze taki zgarniacz obornika http://allegro.pl/zg...3025406882.html, ale nie wiem, turem sie teraz bierze ale na srodek i tak trzeba wyrzucic. Wiec tak pisze jak by to mozna rozwiazac bo jestem zielony na temat zgarniaczy.