Skocz do zawartości

Zdjęcie

deutz fahr agroplus ecoline 310 czy john deere 5065e

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maseey

maseey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/piotrek123456789098

Napisany 11 luty 2013 - 20:56

deutz fahr agroplus ecoline 310 czy john deere 5065e deutz fahr agroplus ecoline 310 czy john deere 5065e raczej wybiorę deutz fahra ponieważ ma orginalny silnik a john deere ma turecki ślinik :) co wy o tym sądzicie ??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
deutz fahr agroplus ecoline 310 czy john deere 5065e Dzisiaj, 04:36
  •  

#2 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 11 luty 2013 - 21:06

deutz fahr agroplus ecoline 310 czy john deere 5065e Sąsiad ma 5065E od 2 lat ponad zadnej awarii zwinny zwrotny niski mało żerny na paliwo 3 cylindrowiec ja bym był za JD ;)

#3 Share MrKOTpl

MrKOTpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:08

deutz fahr agroplus ecoline 310 czy john deere 5065e jd bierz

#4 Share Zetek5340 Zetek5340

Zetek5340
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2013 - 21:29

deutz fahr agroplus ecoline 310 czy john deere 5065e Ja też ci polecam Jd a teraz są podobno dostepnę z orginalną kabiną w jd silnik turecki chyba nie nie będę się kłócił bo pewien nie jestem mnie się wydaje że jd tylko że trzy cylindry B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share pawloxhxx

pawloxhxx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze. nowe technologie,

Napisany 11 luty 2013 - 21:49

deutz fahr agroplus ecoline 310 czy john deere 5065e a ja z dobrego serca proponuje wziąc tańszy ciągnik cztero cylindrowy Proxime 65 nie baw sie w 3 cylindry bo to są mułowate silniki i DF nie spali mniej od tej proxy jak nie bedziesz cisnął zetorowi

#6 Share inzynierobserwator

inzynierobserwator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 luty 2013 - 23:23

deutz fahr agroplus ecoline 310 czy john deere 5065e W mojej okolicy jest są trzy JD 5065e. Każdego z właścicieli znam dość dobrze (dwóch to dalsi kuzyni a jeden właściciel użytkuje z nami na spółkę część maszyn)masz i każdy z nich miał problemy z tymi ciągnikami na gwarancji chociaż robią niewiele motogodzin. Znajomy ma JD 5065e i jest mocno nie zadowolony z tego ciągnika. Pracowałem tym ciągnikiem niejednokrotnie (ze zgrabiarką karuzelową, z kosiarką bębnową 1,85m lub dyskową 2,1m z owijarką samozaładowczą) i strasznie nie podobał mi się silnik w tym ciągniku. Silnik jest strasznie nieelastyczny. Trzeba go strasznie piłować na obrotach żeby go rozpędzić nawet na pusto. Silnik do 1500rpm rozpędza się bardzo powoli dopiero od 1500 obr budzi się do życia. W efekcie ciężko rusza się ciągnikiem i ciężko go rozpędzić zwłaszcza jak się przypnie coś z tyłu, gdyż podczas rozpędzania nawet gdy przypiłujemy ciągnik na obrotach na niższym biegu to gdy zmienimy bieg na wyższy to obroty spadają poniżej 1500 obr nawet na asfalcie. A rozpędzić ten ciągnik z pełną zboża sześcio-tonową przyczepą do prędkości maksymalnej jest często niemożliwe Ursus C-360 dużo szybciej się rozpędza niż ten JD. Ciężko też ruszyć tym ciągnikiem na łące lub na roli na troszkę pulchnym podłożu. Ciągnik na gwarancji miał wymienianą pompkę zasilającą i pompę wtryskową. Serwis nie potrafił przez jakiś czas ustawić zapłonu w tym ciągniku i strasznie kopcił. Z ciągnika też kapie olej jeśli ma coś uniesionego na tylnym TUZ-ie. Nasze Lampo 70 jest o niebo żwawsze, mocniejsze i elastyczniejsze od tego JD, np z większą kosiarką potrafi rozpędzić się do prędkości 2 razy większej. JD 5065e ma też mało bo tylko 9 biegów trzy zakresy (A, B i C) i na każdym zakresie 3 biegi do przodu i 1 wsteczny. Biegi włącza się leciutko. Plusem ciągnika jest to że jest bardzo zwrotny (chyba trochę zwrotniejszy od lampo) i ma dość dobry uciąg jak na swoje gabaryty. JD na co-dzień pracuje z wozem paszowym KUHN 10m3 wyposażonym w dodatkową przekładnię i nawet jakoś daje sobie radę. Czasem nawet na wyższym biegu przekładni daje sobie radę jeśli paszy nie jest zbyt dużo (obroty silnika podczas mieszania 1800-2100). Znajomy ma też proximę cabrio 61KM mechanicznych i nią wykonuje większość prac choć nie ma kabiny, gdyż JD nie ma mocy.Ja bym ci JD 5065e nie polecał. Jakość JD 5E jest znacznie mniejsza jak większych braci ze stajni JD . Deutz fahrem agroplus 310 nie jeździłem tak że nie wiem jak u niego z mocą. Mam nadzieję że podobnie jak w Lampo bo to bardzo podobne ciągniki. Fajnie jak by Ci się udało wziąć ciągniki na testy i żebyś rozwiał wątpliwości.

Edytowany przez inzynierobserwator, 11 luty 2013 - 23:27.

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 luty 2013 - 07:22

deutz fahr agroplus ecoline 310 czy john deere 5065e Widziałem na wystawie tą serię E, tandeta tandeta i jeszcze raz tandeta, farmtrac wyglądał nowoczesniej, ba nawet belarus lepiej się prezentował, wiało od niego wschodem, na pierszu rzut oka odrzuca, agroplus to jak dzień do nocy nowoczesnosc wygoda komfort, dobre wyposarzenie, a ten jd nie ma nic, odnoszę wrażenie że gdyby wyszła seria zielonego Fotona ze znaczkiem jd to pewnie grupa userów polecała by ten ciągnik, tego jd to można porównać ale do tureckich mf-ów oferowanych na allegro jakis czas temu po 39 tys, lub fotona, a co najmniej do df agroluxa

Edytowany przez Ferdek07, 12 luty 2013 - 08:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share gie1980

gie1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 luty 2013 - 20:46

deutz fahr agroplus ecoline 310 czy john deere 5065e Agroplusy są zwinne i mocne jak na te gabaryty. 85 KM przy masie 2950 to doskonały wynik.