Zaloguj się, aby obserwować  
wesoly

Perkins 1006.6T w Claas Dominator 88vx

Polecane posty

wesoly    0

Witam

 

Postanowiłem założyć nowy temat, gdyż mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie udzielić jakiejś pomocy lub chociaż dobrej rady. A teraz do sedna sprawy.

 

Posiadam Claasa domiantora jak w temacie pierwszy sezon z silnikiem Perkinsa 1006.6T o mocy ok. 160 KM. I zwracam się z ogromną prośbą do osób, które posiadają także taki sam model silnika w swoich kombajnach. PRoblem jest natury eksploatacyjnej gdyż uważam, że bardzo dużo pali mi ten kombajn. Dodam, że pełny przegląd został zrobiony przed sezonem wszelkie smar, oleje, filtry zostały powymieniane na nowe oryginalne części. Silnik jest naprawde utrzymany nienagannie, klawiatura zaworowa czysta, żadnych nagarów itp, itd. Co do paliwa to nie wiem jakie ono jest ale chyba w naszym kraju to nikt tego nie wie, od dawien dawna na nim jeżdżę Bizonem i innymi maszynami więc nic tu do zarzucenia nie mam. Jedyną sytuacją, która może pomóc komuś w ewentualnym zdiagnozowaniu problemu to były przypadki schodzenia z obrotów i jakiejś takiej dosłownie kilku sekundowej nierównej pracy silnika a po chwili wszystko wracało, te wachania obrotów były na silniku bez obciążenia i można je było zaobserwować oczywiście tylko z zewnątrz, bo w kabinie cisza. Nie wiem może tak ma być, moc niby jest bo jak się hydrostat machnie do przodu na maksa to tylko jęk i w fotel wbija. Nie wiem ile tym kombajnem można wykosić za bardzo w godzine ale tak orientacyjnie mogę powiedzieć, że ok 8 ton pszenicy jakiś 1,20 ha tak mniej więcej i 20 litrów ropy tylko strzeliło na dodatek bez sieczkarni. Na jesień pokusiliśmy się o wymontowanie pompy paliwowej i o sprawdzenie wtryskiwaczy i "doktor" powiedział, że wszystko jest dobrze pomapa dawkuje odpowiednio, wtryskiwacze mają dobre ciśnienie i nie leją i tak teraz przeszła zima i kombajn stoi i czeka a my razem z nim.

 

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za jakieś sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

U nas ciapek tak robi bo ma paprochy jakieś w zbiorniku paliwa i czasem jakiegoś złapie. Może też masz zbiornik paliwa brudny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Te falujące obroty co jakiś czas też sie u mnie pojawiają tylko że ja mam 88 classic ale silnik ten sam, więc chyba ten typ tak ma. A ze spalaniem to ja jeszcze nie wiem bo dopiero go kupiłem i pola u mnie nie widział ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Rozwiązałem problem falujących obrotów, wina była niedziałającej elektrycznej pompki paliwa przy zbiorniku. Spalanie fakt ma dosyć spore bo jakieś 18 l na ha w dosyć lekkim zbożu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesoly    0

Witam

Fajnie, że sie ktos odezwał. Ale mam takie zastrzeżenie, bo gdyby pompka paliwowa nie działała to by silnik zgasł po wypaleniu paliwa z filtrów (chyba) gdyż ten typ bynajmniej u mnie nie ma takiej zwykłej pompki przy silniku. I jak sie przekręci kluczykiem to słychac pracującą pomkę, byc może rzeczywiście ona nie domaga no ale jak już wymienię to starej znowu nie założe. Ile takie coś kosztuje?

 

PS. A jednak to spalanie jakie jest to jest coś się zastanawiałeś na sprawdzeniem pompy paliwowej czy jakis innych podzespołów czy "tak ma być" i jesteś lekko zdziwiony ale jednak w normie?? ;]

 

Dzieki i Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Rozwiązałem problem falujących obrotów, wina była niedziałającej elektrycznej pompki paliwa przy zbiorniku. Spalanie fakt ma dosyć spore bo jakieś 18 l na ha w dosyć lekkim zbożu

dobrze mówi u mnie w dominatorze 68s to samo było 2 lata temu... ja w tedy za pąpke płaciłem 450zł + przesyłka


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

U mnie ten claas jest dopiero pierwszy sezon i pierwsze hektary ma za sobą. To że się nie zapowietrzał przy niedziałającej pompce paliwa to było wielkim zaskoczeniem dla nas ( jakiś cud ) :) Myślę że takie spalanie było spowodowane dosyć mokrą słomą gdzie nie gdzie , wiadomo młocarnia dużo ciężej pracuje. O żadnych sprawdzaniach pompy itp to odpada, bo w kombajnie sprowadzonym z niemiec to podobno nic się nie rusza dopóki się nie popsuje :lol: a tak na serio to nie ma takiej potrzeby bo pięknie odpala nie kopci itd. Ta pompa będzie się nadawać od samochodu, było gdzieś to na forum i tam pisało że kupili za ok 150 zł

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj