Skocz do zawartości

Zdjęcie

Perkins 1006.6T w Claas Dominator 88vx

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wesoly

wesoly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 luty 2013 - 20:11

Perkins 1006.6T w Claas Dominator 88vx Witam

Postanowiłem założyć nowy temat, gdyż mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie udzielić jakiejś pomocy lub chociaż dobrej rady. A teraz do sedna sprawy.

Posiadam Claasa domiantora jak w temacie pierwszy sezon z silnikiem Perkinsa 1006.6T o mocy ok. 160 KM. I zwracam się z ogromną prośbą do osób, które posiadają także taki sam model silnika w swoich kombajnach. PRoblem jest natury eksploatacyjnej gdyż uważam, że bardzo dużo pali mi ten kombajn. Dodam, że pełny przegląd został zrobiony przed sezonem wszelkie smar, oleje, filtry zostały powymieniane na nowe oryginalne części. Silnik jest naprawde utrzymany nienagannie, klawiatura zaworowa czysta, żadnych nagarów itp, itd. Co do paliwa to nie wiem jakie ono jest ale chyba w naszym kraju to nikt tego nie wie, od dawien dawna na nim jeżdżę Bizonem i innymi maszynami więc nic tu do zarzucenia nie mam. Jedyną sytuacją, która może pomóc komuś w ewentualnym zdiagnozowaniu problemu to były przypadki schodzenia z obrotów i jakiejś takiej dosłownie kilku sekundowej nierównej pracy silnika a po chwili wszystko wracało, te wachania obrotów były na silniku bez obciążenia i można je było zaobserwować oczywiście tylko z zewnątrz, bo w kabinie cisza. Nie wiem może tak ma być, moc niby jest bo jak się hydrostat machnie do przodu na maksa to tylko jęk i w fotel wbija. Nie wiem ile tym kombajnem można wykosić za bardzo w godzine ale tak orientacyjnie mogę powiedzieć, że ok 8 ton pszenicy jakiś 1,20 ha tak mniej więcej i 20 litrów ropy tylko strzeliło na dodatek bez sieczkarni. Na jesień pokusiliśmy się o wymontowanie pompy paliwowej i o sprawdzenie wtryskiwaczy i "doktor" powiedział, że wszystko jest dobrze pomapa dawkuje odpowiednio, wtryskiwacze mają dobre ciśnienie i nie leją i tak teraz przeszła zima i kombajn stoi i czeka a my razem z nim.

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za jakieś sugestie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Perkins 1006.6T w Claas Dominator 88vx Dzisiaj, 00:45
  •  

#2 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:54

Perkins 1006.6T w Claas Dominator 88vx U nas ciapek tak robi bo ma paprochy jakieś w zbiorniku paliwa i czasem jakiegoś złapie. Może też masz zbiornik paliwa brudny?

#3 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 17 marzec 2013 - 19:04

Perkins 1006.6T w Claas Dominator 88vx Te falujące obroty co jakiś czas też sie u mnie pojawiają tylko że ja mam 88 classic ale silnik ten sam, więc chyba ten typ tak ma. A ze spalaniem to ja jeszcze nie wiem bo dopiero go kupiłem i pola u mnie nie widział ;D

#4 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 10:52

Perkins 1006.6T w Claas Dominator 88vx Rozwiązałem problem falujących obrotów, wina była niedziałającej elektrycznej pompki paliwa przy zbiorniku. Spalanie fakt ma dosyć spore bo jakieś 18 l na ha w dosyć lekkim zbożu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wesoly

wesoly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 20:44

Perkins 1006.6T w Claas Dominator 88vx Witam
Fajnie, że sie ktos odezwał. Ale mam takie zastrzeżenie, bo gdyby pompka paliwowa nie działała to by silnik zgasł po wypaleniu paliwa z filtrów (chyba) gdyż ten typ bynajmniej u mnie nie ma takiej zwykłej pompki przy silniku. I jak sie przekręci kluczykiem to słychac pracującą pomkę, byc może rzeczywiście ona nie domaga no ale jak już wymienię to starej znowu nie założe. Ile takie coś kosztuje?

PS. A jednak to spalanie jakie jest to jest coś się zastanawiałeś na sprawdzeniem pompy paliwowej czy jakis innych podzespołów czy "tak ma być" i jesteś lekko zdziwiony ale jednak w normie?? ;]

Dzieki i Pozdro

#6 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 22:00

Perkins 1006.6T w Claas Dominator 88vx

Rozwiązałem problem falujących obrotów, wina była niedziałającej elektrycznej pompki paliwa przy zbiorniku. Spalanie fakt ma dosyć spore bo jakieś 18 l na ha w dosyć lekkim zbożu

dobrze mówi u mnie w dominatorze 68s to samo było 2 lata temu... ja w tedy za pąpke płaciłem 450zł + przesyłka
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 22:11

Perkins 1006.6T w Claas Dominator 88vx U mnie ten claas jest dopiero pierwszy sezon i pierwsze hektary ma za sobą. To że się nie zapowietrzał przy niedziałającej pompce paliwa to było wielkim zaskoczeniem dla nas ( jakiś cud ) :) Myślę że takie spalanie było spowodowane dosyć mokrą słomą gdzie nie gdzie , wiadomo młocarnia dużo ciężej pracuje. O żadnych sprawdzaniach pompy itp to odpada, bo w kombajnie sprowadzonym z niemiec to podobno nic się nie rusza dopóki się nie popsuje :lol: a tak na serio to nie ma takiej potrzeby bo pięknie odpala nie kopci itd. Ta pompa będzie się nadawać od samochodu, było gdzieś to na forum i tam pisało że kupili za ok 150 zł

Edytowany przez kamil496, 17 lipiec 2013 - 22:13.