Arek3125

Kalibracja skrzyni biegow Massey Ferguson 3125

Polecane posty

Arek3125    41

Witam .

Mam pytanie odnosnie kalibracji skrzyni biegow.

Wie ktos moze jak jej dokonac??

Głownie interesuje mnie w Massey Fergusonie 31xx dynashift .

Jak to zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Przyłączam się do pytania :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Ciśnienie w kołach musi być dokładnie 0,357 bara wyjąć żarówkę z lewego przedniego światła pozycyjnego i prawego tylniego stopu, jednocześnie wcisknąć ż/z i prawy dolny przycisk na lewym błotniku z prawej strony właczyć zapłon, przekręcić nawiew na maxa i moze uda się wywiać te dureństwa z waszych głów :) Gdzieście się takich debilizmów naczytali, od kiedy się tą skrzynie wogule kalibruje, i niby w jakim celu??

Edytowano przez mariusz(ZDUN)

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41

Kalibrujesz w celu plynnego ruszania z dowolnego biegu ...

No i geniuszu jest to do zrobienia tylko pytam czy jest ktos kto sie zna na tym...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Po pierwsze geniuszu do płynnego ruszania nie służy Dyna schift tylko sprzegło, które w tym modelu dodatkowo jest prostym suchym sprzęgłem , którego nawet w serii wyższej 6000 (mokre) się nie kalibruje, bo kalibruje się tylko przesówkę rewersu, 3125 ma prostą mechaniczną skrzynię z mechanicznym rewersem, suchym sprzęgłem jak juz wspomniałem, i dynaschiftu się nie kalibruje GENIUSZU!! Pozatym nie poto są biegi stopniowane, żeby ruszać z dowolnego. I zapytam jeszcze raz kto ci takich głupot do głowy nakładł.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41

Ok. Ale jak jade nim i przelaczam polbiegi na wyzszy to szarpie a chce zrobic tak aby on plynnie przychodzil z np. A na B. A do przelaczenia polbiegow nie musze uzywac sprzegla.

Korbanki mowili ze poto sie kalibruje skrzynie. Wiec chcialem sie dowiedziec jak to zrobic..

Edytowano przez Arek3125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

To niech ci to przyjadą i wykalibrują jak są tacy mądrzy, pozatym nie da się żeby bez najmniejszego szarpnięcia zmieniał biegi żebyś tego nie czuł, natomiast jeśli jest to naprawde mocne to probelm leży gdzieś w samen przekładni, bądz jej sterowaniu, na diiagnostyce powinno wyjść , pozatym serwisy tak się znają na starszych ciągnikach, ze szok. Koleś do mnie dzwonił z problemem , w podnośniku w Case 5140 i w serwisie powiedzieli mu też ze trzeba wykalibrować podnośnik tylo jak, jak on nie jest obsługiwany żadnym komputerem, a inni też w case 51serii podpieli sie komputerem tylko w sumie nie wiem gdzie chyba pod gniazdo zapalniczki, i pomimo, że problemu nie znaleźli, to byli w stanie za pompcą tegoż komputera stwierdzić, że tarcze hamulcowe, są zurzyte w 60% i 500 poszło się walić , serwisy nie mają pojęci żadnego , poza wymianą olejów i filtrów,znaja tylko te ciągniki na jakich szkoleniach byli i tyle(oczywiścnie nikogo tu nie chcę obrazić)


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41

No slyszalem ze mozna tak zrobic no ale coz.

Dzieki tez na odpowiedz i zawarta w niej pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo85    1

kalibruje się dzisiaj właśnie to robiłem powinno się kalibrowac raz na 1000 mth .p i skrzynia chodzi płynnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj