Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kalibracja skrzyni biegow Massey Ferguson 3125

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arek3125

Arek3125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to maszyny rolnicze, gospodarstwo, tworzenie i obrobka filmow.

Napisany 11 luty 2013 - 15:31

Kalibracja skrzyni biegow Massey Ferguson 3125 Witam .
Mam pytanie odnosnie kalibracji skrzyni biegow.
Wie ktos moze jak jej dokonac??
Głownie interesuje mnie w Massey Fergusonie 31xx dynashift .
Jak to zrobic??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kalibracja skrzyni biegow Massey Ferguson 3125 Dzisiaj, 02:30
  •  

#2 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 11 luty 2013 - 18:08

Kalibracja skrzyni biegow Massey Ferguson 3125 Przyłączam się do pytania :)
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#3 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 11 luty 2013 - 18:40

Kalibracja skrzyni biegow Massey Ferguson 3125 Ciśnienie w kołach musi być dokładnie 0,357 bara wyjąć żarówkę z lewego przedniego światła pozycyjnego i prawego tylniego stopu, jednocześnie wcisknąć ż/z i prawy dolny przycisk na lewym błotniku z prawej strony właczyć zapłon, przekręcić nawiew na maxa i moze uda się wywiać te dureństwa z waszych głów :) Gdzieście się takich debilizmów naczytali, od kiedy się tą skrzynie wogule kalibruje, i niby w jakim celu??

Edytowany przez mariusz(ZDUN), 11 luty 2013 - 18:45.

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#4 Share Arek3125

Arek3125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to maszyny rolnicze, gospodarstwo, tworzenie i obrobka filmow.

Napisany 11 luty 2013 - 19:11

Kalibracja skrzyni biegow Massey Ferguson 3125 Kalibrujesz w celu plynnego ruszania z dowolnego biegu ...
No i geniuszu jest to do zrobienia tylko pytam czy jest ktos kto sie zna na tym...
Pozdrawiam

#5 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 11 luty 2013 - 20:31

Kalibracja skrzyni biegow Massey Ferguson 3125 Po pierwsze geniuszu do płynnego ruszania nie służy Dyna schift tylko sprzegło, które w tym modelu dodatkowo jest prostym suchym sprzęgłem , którego nawet w serii wyższej 6000 (mokre) się nie kalibruje, bo kalibruje się tylko przesówkę rewersu, 3125 ma prostą mechaniczną skrzynię z mechanicznym rewersem, suchym sprzęgłem jak juz wspomniałem, i dynaschiftu się nie kalibruje GENIUSZU!! Pozatym nie poto są biegi stopniowane, żeby ruszać z dowolnego. I zapytam jeszcze raz kto ci takich głupot do głowy nakładł.
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#6 Share Arek3125

Arek3125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 12 luty 2013 - 15:29

Kalibracja skrzyni biegow Massey Ferguson 3125 Ok. Ale jak jade nim i przelaczam polbiegi na wyzszy to szarpie a chce zrobic tak aby on plynnie przychodzil z np. A na B. A do przelaczenia polbiegow nie musze uzywac sprzegla.
Korbanki mowili ze poto sie kalibruje skrzynie. Wiec chcialem sie dowiedziec jak to zrobic..

Edytowany przez Arek3125, 12 luty 2013 - 15:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 12 luty 2013 - 19:12

Kalibracja skrzyni biegow Massey Ferguson 3125 To niech ci to przyjadą i wykalibrują jak są tacy mądrzy, pozatym nie da się żeby bez najmniejszego szarpnięcia zmieniał biegi żebyś tego nie czuł, natomiast jeśli jest to naprawde mocne to probelm leży gdzieś w samen przekładni, bądz jej sterowaniu, na diiagnostyce powinno wyjść , pozatym serwisy tak się znają na starszych ciągnikach, ze szok. Koleś do mnie dzwonił z problemem , w podnośniku w Case 5140 i w serwisie powiedzieli mu też ze trzeba wykalibrować podnośnik tylo jak, jak on nie jest obsługiwany żadnym komputerem, a inni też w case 51serii podpieli sie komputerem tylko w sumie nie wiem gdzie chyba pod gniazdo zapalniczki, i pomimo, że problemu nie znaleźli, to byli w stanie za pompcą tegoż komputera stwierdzić, że tarcze hamulcowe, są zurzyte w 60% i 500 poszło się walić , serwisy nie mają pojęci żadnego , poza wymianą olejów i filtrów,znaja tylko te ciągniki na jakich szkoleniach byli i tyle(oczywiścnie nikogo tu nie chcę obrazić)
Mechanika Rolnicza.

#8 Share Arek3125

Arek3125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 12 luty 2013 - 21:35

Kalibracja skrzyni biegow Massey Ferguson 3125 No slyszalem ze mozna tak zrobic no ale coz.
Dzieki tez na odpowiedz i zawarta w niej pomoc :)

#9 Share pablo85

pablo85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, podróże ;)

Napisany 23 maj 2013 - 22:19

Kalibracja skrzyni biegow Massey Ferguson 3125 kalibruje się dzisiaj właśnie to robiłem powinno się kalibrowac raz na 1000 mth .p i skrzynia chodzi płynnie ;)

#10 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 24 maj 2013 - 06:30

Kalibracja skrzyni biegow Massey Ferguson 3125 skrzynie sie kalibruje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adrian_2639

adrian_2639

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 19:55

Kalibracja skrzyni biegow Massey Ferguson 3125 http://www.agrofoto....son-158-pomocy/
eksperci zapraszam do dyskusji

Dodaj odpowiedź