Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zerwane gwinty od śrub dekla podnośika. Co robić?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kuba063

kuba063

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 luty 2013 - 11:00

Zerwane gwinty od śrub dekla podnośika. Co robić? Witam. Mam następujący problem. Kupiłem od Leśnictwa C 385. W ciągniku niestety przez tyle lat pozrywano gwinty w otworach gdzie znajduje się 12 śrub które trzymają dekiel podnośnika. W moście trzyma 6 albo 7 śrub a reszta jest pozrywana. Podpowiedzcie mi jak to rozwiązać. Prze gwintować na większe? Założyć szpilki? Słyszałem też o jakiś sprężynach ale się nie znam na tym za bardzo ;/ Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zerwane gwinty od śrub dekla podnośika. Co robić? Dzisiaj, 11:09
  •  

#2 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 11 luty 2013 - 11:50

Zerwane gwinty od śrub dekla podnośika. Co robić? Jak jest możliwość to prze gwintuj na większe i dotocz szpilki albo jak jest możliwość to rozwierć dekiel i tyle.

#3 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 11 luty 2013 - 14:07

Zerwane gwinty od śrub dekla podnośika. Co robić? Przegwintuj na gwint m14 bedzie i mocniejsze tylkotyle czy ścianka nie bedzie zacienka?
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#4 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 11 luty 2013 - 14:52

Zerwane gwinty od śrub dekla podnośika. Co robić? jak da rade to odwierc sruby i wkrec holykoly
:)

#5 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 11 luty 2013 - 14:52

Zerwane gwinty od śrub dekla podnośika. Co robić? http://www.bollhoff....tu-helicoil.php
http://mojenarzedzia...prawa-gwintow/9

Edytowany przez agromatik, 11 luty 2013 - 14:54.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#6 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 11 luty 2013 - 18:19

Zerwane gwinty od śrub dekla podnośika. Co robić? A nie wiecie co zrobić ja się luzują śruby na łączeniu mostu ze skrzynią?? Już minie krew zalewa bo trzeba dokręcać jak się pojeździ dłuższy czas...Myślałem o kleju do gwintów żeby zakręcić i mieć spokój..Czy przelecieć większym gwintownikiem?? Czy na tą metodę helicoil?? Jak myślicie ???
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#7 Share LUCKYR6

LUCKYR6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:koparki i rolnictwo , bmw drift ;)

Napisany 11 luty 2013 - 18:55

Zerwane gwinty od śrub dekla podnośika. Co robić? Stosowałęm tą metodę Helicoli czyli tej sprężyny która się wkręca i jest to rewelacyjna technologia cały przód w ciągniku mam na to poskręcane i wszystko jest jak Fabryka nic sie nie rozrywa nie puszcza i nie ma luzów w gwintach

#8 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 11 luty 2013 - 18:58

Zerwane gwinty od śrub dekla podnośika. Co robić? Fajna sprawa to helicoil jeszcze sie z tym nie spotkałem, kolego locke umyj dobrze np benzynką i wkręć na dobrym kleju do gwintów i atom tego nie ruszy, chyba że masz już słaby gwint to lepiej rozwierć na większa śrube

Edytowany przez farmervip, 11 luty 2013 - 19:01.

:) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 11 luty 2013 - 19:36

Zerwane gwinty od śrub dekla podnośika. Co robić? @locke zastosuj podkładkę zaginaną. Coś takiego http://www.okazje.in...mpaign=sklepy24 sobie dorób.

#10 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 11 luty 2013 - 19:37

Zerwane gwinty od śrub dekla podnośika. Co robić? Ty no dzięki wam za radę bo bym chyba porozwiercał...Ale to zobaczymy jak będzie cieplej :) Dzięki za pomoc :D
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#11 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 11 luty 2013 - 19:59

Zerwane gwinty od śrub dekla podnośika. Co robić? Daj nowe podkładki sprężynowe i dokręć równo wszystkie śruby po 140Nm ;)

#12 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 11 luty 2013 - 20:04

Zerwane gwinty od śrub dekla podnośika. Co robić? Jeżeli jeszcze coś gwintu zostało i śruby się wykręcają, to po odtłuszczeniu (benzyna poekstrakcyjna, aceton, toulen) zastosował bym klej do połączeń gwintowanych, najlepiej niebieski, lub czerwony Loctite http://www.smaruj.pl...intow 50ml.html
Ja stosuje niebieski i do normalnie obciążonych połączeń to rewelacja, ale troszkę za słaby przy mocno obciążonych. Zaletą jest, że tak potraktowane śruby nie zapieką się, nawet jeżeli potraktujesz je solą. Opakowanie trochę ;[ kosztuje, ale jest naprawdę wydajne, moje ma 2 lata, a sporo kleję.

Edytowany przez agromatik, 11 luty 2013 - 20:05.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#13 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 11 luty 2013 - 20:05

Zerwane gwinty od śrub dekla podnośika. Co robić? I tak się po jakimś czasie odkręci, ja tak miałem w ursusie c 360 przy zwolnicy, żadne podkładki sprężynowe,zaginające, nie pomagały ;[ dopiero zakręciłem na kleju i już któryś rok spokój :)

:) :)

#14 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 11 luty 2013 - 20:23

Zerwane gwinty od śrub dekla podnośika. Co robić? Ja zauważyłem dwie przyczyny rozkręcania się elementów:
Pierwsza- podkładki sprężynowe dokręca się tylko raz. Po odkręceniu nadają się zazwyczaj na złom. Jeśli ktoś skręca na stare- strzela sobie w kolano.
Druga- nierówne lub za słabe dokręcanie śrub. Ew. zniszczone gwinty.
W drugim wypadku, najlepiej pomaga klej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 13 luty 2013 - 08:28

Zerwane gwinty od śrub dekla podnośika. Co robić? Te nowe podkładki to można sobie w d..pe wsadzić- ja ich nie stosuje bo się rozginają i pękają przy normalnym dokręcaniu a co dopiero jak by mocniej dokręcić. Ostatnio ruska z 90r naprawiałem i tam są podkładki jak trza!!!!! Gdy odkręcałem śruby 12, 14, 16mm to podkładki aż skrobały metal (obudowe skrzyni) :)
Jeśli odkręcają sie śrubki to trzeba je wszystkie wymienić na nowe (nie z marketu minimum 8.8 lub twardsze) ponieważ mają ponadciągane gwinty, potem podkładka zwykła aby łeb śruby dobrze siadł i do tego klej ten czerwony i będzie GIT :D