grisza1985

Amazone D7 Super S próba wysiewu

Polecane posty

grisza1985    0

Witam od niedawna jestem posiadaczem siewnika amazone d7 Super S o szerokosci 2,5m i nie wiem jak mam przeprowadzic próbe wysiewu? dodam ze koła są o rozmiarze 6.00-16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2778    8

podkladasz te korytka pod aparaty wysiewajace, robisz 17,5 obrotu kolem, wszystko sypiesz na wage najlepiej jakas dokladna. wynik mnozysz x 100 i wychodzi ci dawka na ha

Edytowano przez kamil2778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel394    14

Kolego @kamil2778 chyba sie troche mylisz bo trzeba zrobić 17,4 obrotu kołem tak podaje instrukcja ;)

@grisza1985

Jak coś to się na Pw odezwij to zeskanuje Tobie kilka stron z instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

kolego to wrzucił byś instrukcje tutaj dla wszystkich na przyszłość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszkin10    0

to rozumiem koledzy że dla amazone d7 SUPER-S 3m wystarczy 14,5 obr. kołem 6.00-16 według intrukcji? :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jaka jest w końcu norma na 2,5 ara dla supers s 3,0 m 16 x 6.00 opona ? 36,2 obrotu ? bo jak tak to coś jest nie tak bo tak ustawiam i za mało mi wychodzi dlatego może więcej obrotów, nie wiem sam, siewnik z niemiec w super stanie, opony nowe założone są 6.00 x 16 chyba że wcześnie były inne

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

A dla siewnika amazone d7 25 junior robi sie 20 obrotow kolem na jeden ar czy 17.5? Koles co mi sprzedawal mowil ze 20 ale jakby troszke za duzo wysiewalo przy 20 obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Zmierz sobie miarką obwód koła, pomnóż razy 2,5m i będziesz wiedział ile zasiejesz jednym obrotem koła. O ile sie nie myle to będzie 2,2m x 2,5m= 5,5m2.

1ar=100m2 więc 100/5,5m2=18,2obr/1ar(mówimy o obrotach koła, bo na skrzyni to chyba dwa razy więcej). Ja podczas próby daję jeszcze naddatek rzędu 5% na poślizg koła tj 0,9 obr więc robie 19 obr kołem na 1ar.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin4512    9

Witam . Jesli mozna to dolacze sie do tematu.Mianowicie chce zakupić siewnik z firmy amazone  model d7 tylko że za bardzo sie nie orientuje o co chodzi z  ,,SPECIAL' ,,SPECIAL II'' ,,SUPER S" a moze jeszcze cos innego . Czy byłby ktos w stanie mi wytlumaczyc o co chodzi i czym sie kierowac przy takim zakupie. Za odpowiedzi bardzo dziekuje .Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkodnik66    0

chodzi tylko o wielkość skrzyni zaspowej super s jest najwiekszym i różnią sie wielkością kół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacy1975    3

koledzy 33,5 / obwód koła =ilość obrotów 

waga nasion x 100 = ilość na hektar

 

siewniki super , standard , specjal, super s , specjal II różnią się skrzynią, oponami, czasami skrzynią napędową ,znacznikami ,ścieżkami , grabkami itp

 

dla zainteresowanych  -posiadam wszystkie części zamienne do d7 ,d8 wąbrzeżno ogłoszenie na olx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dawidek190
      Witam! Kupiłem niedawno od handlarza siewnik nabudowany Nordsten NS3040 na agregacie Doublet-Record. Niestety nie dostałem do niego tabeli wysiewy i instrukcji. proszę o pomoc.
    • Przez witekjamrozy
      Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy, Bogballe L2 pojemność 1600 l, Amazone ZA-M 1201 lub podobne. Szerokość rozsiewu 15m, wyposażenie to komputer z czujnikiem na koło, wysiew graniczny. Proszę o informacje na temat dokładności wysiewu, precyzji ustawienia dawki, jakości wykonania, "mielenia" nawozu przez mieszadło.
    • Przez pilu
      Witajcie,
      Nabyłem siewnik amazone D7 typ 25 junior zastanawia mnie brak redlic wysiewających. Mam 4 wolne dziury w listwie mocującej lejki więc pomyślałem, że brakuje po prostu redlic, ale jak zacząłem szukać to w każdy siewniku na zdjęciach są wolne 2 dziury. Wychodzi na to, że brakuje mi 2 redlic ( 1 długa 1 krótka), tylko najdziwniejsze jest to, że u każdego na zdjęciu te wolne 2 pola są w różnych miejscach (np. na 9 i 11 otworze albo 10 i 14, 11 i 13) Może ktoś mi rozjaśnić ten temat ?
    • Przez badboy27
      Witam wszystkich. Posiada ktoś może taki komputer w opryskiwaczu. Wczoraj zakupiłem amazonke z takim komputerem ale niema czujnika prędkości i może ktoś wie czy można ustawić np. stałą prędkość z jaką bym jechał i wydatek cieczy na ha żeby utrzymywał ?

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj