lanzer25

Opinie o Siewniku Kongskilde Demeter Variosem 4rz...

Polecane posty

lanzer25    2

Witam i jak w temacie , potrzebuje opinii o tych siewniku poniewarz przeszedl mi wniosek na modernizacje i stoje przed kupnem takiego siewniczka. Na poczatku mial byc urzywany ale wniosek przeszedl i czas na kupno . Chcialem sie dowiedziec czy polecacie ten siewnik czy lepiej wziasc gaspardo albo monosema lub kuhna.

Oczywiscie chodzi o siewnik 4 rzedowy z dozownikiem nawozowym

Czekam na wypowiedzi urzytkownikow :) Pozrdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

sąsiad ma takiego i sieje mi i można powiedzieć że jest posiane ziarnko w ziarnko, oczywiście duża w tym zasługa operatora który nie przesadza z prędkością i trzyma silnik na odpowiednich obrotach.

dla porównania wcześniej takim samym siewnikiem siał mi inny rolnik który patrzył aby więcej w godzinę posiać tam to niestety bywało że parę metrów nie było ani jednego ziarnka a potem wszystkie na raz wyrzucone, ale to wina operatora nie siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

A jakie zapotrzebowanie mocy trzeba miec. Bo a chcialem go zapiac do mf 255 tylko nie wiem cy da sobie z nim rade.

Z jaka predkscia jezdzic przy siewie? No i na jakich obrotach go trzymac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

nie o MFie zapomniej, raz że by go pewnie nawet nie podniósł a dwa że nie było by tym roboty (moim zdaniem)

sąsiad ciąga go proximą 8441 i wydaje się że to optymalny do tego ciągnik. Prędkość ok 8-10 km/h a obroty takie przy których WOM osiąga 540 obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Koleś w sąsiedniej wiosce ma takiego ciąga go proximą 6441 sieje koło 7km/h, jak ja kupowałem swojego monosema to oglądałem Konskilde gaspardo i monosema wybór padł na niebieskiego i nie żałuje ( najwieksze zbiorniki na nasiona ze wszystkich marek i polecenie znajomego który zasiał monosemem 6 rzedowym ponad 1500 ha, ja mam na swoim jakos ponad 350 narazie nic sie nie dzieje:) ) pracuje z proximą 8441 i predkosc siewu 8-10 km/h u siebie próbowałem 2 ha siać 11km/h i były wschody równe wszystko ok tylko juz jest przepał ( wysokie obroty, skrzynia bez połbiegu) jakby inna skrzynia była lub połbieg jeszcze by mozna szybciej jechac ale zwyklego szesciorzedowego itak wyprzedzisz:)) talerzową czwórką gaz ręczny mam ustawiony jak sieje na około 1000 obr/min (wałek 540 oczywiscie) ta predkośc wystarczy żeby nie puszczało nasion. http://www.monosem.pl/siewniki-punktowe-monosem-ng-plus.html

 

http://www.rpt.pl/index.php?content=1433

a tu jest o konskildeee:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Pytanie z innej beczki. Siewnik Kongskilde Demeter Variosem. Zaczęło mi ścinać kołki zabezpieczające na jednej sekcji. Łapie piasek chyba przez uszczelkę. Ale tarcza wysiewajaca tez jest podrobiona. Zreszta wszyskie są już podrobione, ale z innymi nie ma problemu. Miał ktos taki przypadek. Czy wymiana samej uszczelki pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

pewnie tarcze i uszczelki już wytarte.jak wymienisz samą uszczelkę  zrobisz gorzej bo stracisz szczelność sekcji, tarcza z uszczelka dopasowują się do siebie przez setki ha, oryginalne tarcze są zbyt drogie i cienkie 1,5 mm , jak masz tarcze dorabiane z blachy 2 mm to wyciągasz kołeczki mieszające tarcze na magnesówkę i masz regenerację tarczy za kilka złotych. na następne kilkaset ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Tylko właśnie u mnie może po 400 hektarah już takie cyrki się dzieją. Wymieniłem tez same uszczelki i nic nie pomogło. Co prawda na moich piaskach, trochę słońce przypiecze i proch wzbija sie w powietrze, także siewnik ciągnie cały czas kurz. Ale nie myślałem że to stanie sie tak szybko. Dodam że po każdym dniu pracy czyściłem spręzarką każdą sekcję. A na koniec zeszłego sezonu to co hektar ścinało. Macek, dzięki za podpowiedź. Poszukam w necie może ktoś dorabia zamienniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Tarcze wykonane są ze stali chromowej H13 bądź H17, jest to miękka stal można by zahartować te tarcze ale pewny nie jestem,czy tak cienki element można zahartować, zobacz temat o tarczach jest także jest kontakt do kogoś kto dorabia, nie wiem dokładnie jaka jest tolerancja grubości tarczy ale w moim siewniku były 2 dorobione tarcze z blachy 2 mm,spróbuję na nowej uszczelce czy po skręceniu sekcji  będzie się lekko kręcić,jeżeli będzie ok. to kupuje arkusz blachy 2x1m i robię rysunek na AutoCadzie i dam do wypalenia na laserze,oczywiście jeżeli koszt będzie na odpowiednim poziomie,Z arkusza powinno wyjść ok. 32 sztuki tarcz. Będzie ktoś chętny.

Co do zabezpieczeń to u mnie są wsadzone kołki rozporowe, ale pewnie wymienię na bolec aluminiowy.No i tarcze orginalne wytrzymują ok. 400 ha w zależności od ziemi,

Edytowano przez maciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Zwykłe kołki rozporowe masz włożone? Znalazłem faceta który dorabia tarcze do siewników pneumatycznych. Wystarczy wpisać na jednym z dwóch popularnych portali aukcyjno-handlowych "tarcze wysiewające". Mnie powiedział za jedną około 70zł plus przesyłka. Nie warto kombinowac samemu. Twierdzi że grubsze nie potrzebne. A jego tarcze wytrzymują tyle co orginały.

 

Teraz dopiero zerknąłem na temat o tarczach. Właśnie z tym facetem rozmawiałem.

 

Z jaką prędkością siejecie kukurydze?

Edytowano przez chwiolas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Ja chcę kombinować bo wiem że wysoka precyzja siewnika Hassia/Kongskilde Variosem nie wzięła się z kosmosu, komplet tarcz to 1800 zł brutto do 6, materiał musi mieć pewne właściwości fizyczne takie same jak orginał, poczytaj o tarczach co napisałem , H13 się hartuje a H17 nie jeszcze tylko tyle zostało mi do ustalenia,Rysunek w Cad będę miał za flaszkę,Wypalenie elementu na laserze będzie tańsze im więcej egzemplarzy,a plik pozostanie na lata, i w przyszłości koszt będzie niewielki, Precyzja wykonania bardzo wysoka, każdy zrobi jak zechce.Precyzja wysiewu 99% jest osiągana jeżeli siewnik nie wyrzuca więcej niż 11 nasion na sekundę, co dla tarczy 30 otworkowej wychodzi ok. 6km/h dla wysiewu 90 tys nasion, im mniejsza norma wysiewu możesz odpowiednio szybciej.Znajomi próbowali siać 11i było dobrze, ale siewnik musi być w idealnym stanie i bardzo dobrze ustawiony a pole równe jak stół, nasiona podobnej wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tym siewnikiem da sie wysiewac bardzo drobne nasiona warzyw? Np. marchew, pietruszka, salata itp.? Wiem ze sa do niego wymienne tarcze ale z tego co widze koncza sie na takich do rzepaku. A co z mniejszymi nasionami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Witam, mam siewnik kongskilde vm 6 i mam taki problem że środkowe rzędy są w takiej bruzence, zgarniacze brył podniesione do końca a mimo wszystko robi rowki. Jak powinny być ustawione te zagartacze rzędów co są za redlicą a przed kołem, jak wyregulować naciąg sprężyn żeby tego nie robiło? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez smokus1234
      Witam jak w temacie, stoje przed trudnym wyborem nowego siewnika 3m talerzowego z komputerem, ścieżkami technologicznymi, rolkami dogniatającymi, znacznikami przedwschodowymi, podestem załadowczym. Jeśli macie któryś z siewników lub dokonywaliście ostatnio takiego wyboru proszę o jakieś rady.
       
    • Przez PiotrMurgrabia
      Siemka.
      Mam pytanka odnośnie pługu i siewnika. Przymierzam sie do zakupu pługu Akpil km 80 3+1 i nie wiem czy wybrać kołek czy dopłacić do resora. A może coś innego polecicie?
      I to samo dotyczy sie siewnika Agromaszu 3m redlica stopkowa ściezki elektryczne i znaczniki hydrauliczne lub Kongskilde w tym samym wyposażeniu wiadomo, że troche droższe, ale czy warto doplacic. Do siewnika planuje dobrac agregat uprawowo- siewny z wałem packera przedstawiciel poleca firme Rolex, jaka opinia o tej firmie.
      Jak sie kształtuja ceny w waszym rejonie tych maszyn?
    • Przez bialytyp
      Witam, ktoś coś wie dlaczego Overum został wycofany ze sprzedaży?
       
      http://www.kongskilde.com/pl/pl-PL/Agriculture/Discontinued/Soil/Ploughing
       
      Kongskilde przejęło overuma? koncepcja pozostała podobna, jedynie kolory i nazwa się zmieniła.
       
      http://www.kongskilde.com/pl/pl-PL/Agriculture/Soil/Ploughing
       
      ktoś coś wie na ten temat? czy overum pozostanie overumem tylko pod inną nazwą? 
    • Przez przemo75
      Sprzedam części zamienne do następujących marek maszyn: Amazone, Bogballe, Claas, John Deere, Kongskilde, Kuhn, Nordsten i inne, Wystawiam faktury lub paragony.Części jest dużo,szczególnie do John Deere i Kuhn,dlatego proszę o zapytania na priv , na emaila przemo75@wp.pl lub 502 321 445
    • Przez dziki97
      Witam wszystkich planuje kupić agregat uprawowo-siewny firmy KONGSKILDE (zdjęcie podglądowe) https://olxpl-ring05.akamaized.net/images_tablicapl/413400025_3_644x461_agregat-uprawowo-siewny-agregaty_rev004.jpg mieliście z maszyną do czynienia, możecie się wypowiedzieć co do dokładności wysiewu, i jak funkcjonują aparaty wysiewające, jest to awaryjne czy nie? będzie to mój pierwszy siewnik pneumatyczny i mam pewne obawy.     
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj