Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renty strukturalne 2014-2020

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 09:54

Renty strukturalne 2014-2020 Dzięki chłopaki pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renty strukturalne 2014-2020 Dzisiaj, 01:36
  •  

#22 Share radekk519

radekk519

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 21:33

Renty strukturalne 2014-2020 A ja slyszalem ze renty strukturalne bedo tylko ze sie troche zmienio przepisy zeby niebylo takiego marnotrastwa jak w ubieglych latach i ze bedzie raz do roku wyplacana wczesniej ustalono kwoto :)

Tak naprawde bedzaie wiadomo jak ustalo nowy budrzet wspolnej polityki rolnej
:mellow:

#23 Share rotor32

rotor32

RotoR

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 27 sierpień 2013 - 17:28

Renty strukturalne 2014-2020 Szukałem w tym nowym dokumencie PROW 2014-2020 coś o rentach i nic tam nie ma :/. Podsumowując żeby coś mieć musisz urodzić się w odpowiednim czasie :). A z tym dysponowaniem rent to co kogo to obchodzi? Ilu to rolników finansuje kształcenie swoich dzieci z dopłat? To ich sprawa tyle że rząd szuka jakby tu rolnikowi zabrać, z telewizji ciągle się tłumaczą że tu brakuje, tam brakuje.
Osobiście martwię się czy ojciec przepisze mi gospodarstwo jak nie będzie miał zapewnionej renty :/

Edytowany przez rotor32, 27 sierpień 2013 - 17:51.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 18:00

Renty strukturalne 2014-2020 Renty strukturalnej z nowego prow nie będzie. Będą tylko wypłacane pieniądze osobom, które juz je otrzymały. Dlatego przeznaczają na to jakieś tam środki na renty strukturalne z nowego prow. Co mogło mylić niektórych. Co do samych rent, do urzędnikó dotarło ile kasy w ten sposób zmarnowali. W moiej okolicy załapali się na to tylko ci co mieli jakiś tam hektar dwa, dwadzieścia lat temu uprawiane. Żaden rolnik z kilkunasto hektarowym gospodarstwem tego nie dostał. Dla mnie to bezsens wysyłac 55 letnich ludzi na rente. A wiadomo, że dalej będą zasuwać na gospodarstwie jak zasuwali.

#25 Share rotor32

rotor32

RotoR

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 27 sierpień 2013 - 19:57

Renty strukturalne 2014-2020 Tu się nie zgodzę.
Sąsiad ma coś około 15 ha, ojciec przepisał synowi, ten kupił sobie nowego belarusa 820, ojciec nie musi robić w gospodarstwie i jest zadowolony, a syn szczęśliwy że ma gospodarstwo i nowy ciągnik. Program rent strukturalnych był niezły tylko wymagał dopracowania, a nie USUWANIA!!!

#26 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 10:02

Renty strukturalne 2014-2020 zgadzam sie z tym co napisal moj poprzednik, jesli komus nalezala sie taka renta to czemu mial jej nie dostac? jego sprawa co robi w swoim zyciu, ludzie jednak sa bardzo zazdrosni

#27 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 12:18

Renty strukturalne 2014-2020 Najlepiej wszytkim jak leci renty dac bo po co pracować. Napiszcie takie podanie może następnym prowie wprowadzą rente dla wszystkich rolników ue jak leci. Zadaniem wsparcia z ue dla rolnictwa jest jego rozwój a nie socjal.

#28 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 12:27

Najlepiej wszytkim jak leci renty dac bo po co pracować. Napiszcie takie podanie może następnym prowie wprowadzą rente dla wszystkich rolników ue jak leci. Zadaniem wsparcia z ue dla rolnictwa jest jego rozwój a nie socjal.

hubertus już tu sie nie wymądrzaj bo to jest bdb pomyśł ciekawe jak by renty strukturalnej rolnik nie wziął to kiedy by pole przepisał ?????????????? jak bedzie miał 67 lat??? to młody bedzie miał 40- 45 piękny wiek na start w życiu...... myślenie masz zaje bis te

#29 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 10 listopad 2013 - 13:52

Renty strukturalne 2014-2020 To przepisze wnukowi albo sprzeda i będzie miał za co na ekskluzywne wakacje jeździć co roku, o czym na rencie mógłby jedynie pomarzyć. Renty strukturalne to był jeden wielki niewypał i nie znajdą się w nowym budżecie.

#30 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 14:23

Renty strukturalne 2014-2020 Niewypał z rentami to był w pierwszym naborze. Dawali każdemu jak leciało i to nie takie małe jak później.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share knopers

knopers

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 listopad 2013 - 17:23

Renty strukturalne 2014-2020 witam was czy wie ktoś czy będą te renty strukturalne w 2014 bo mnie szlak trafi mój ojciec chętnie by mi przepisał gospodarstwo w zamian za rente i tak zapierdzielam u niego pomagam mu jak się da a i tak mam biedę bo nic z tego nie mam tyle żę mi opłaca krus jako domownikowi a ja muszę utrzymać rodzinę ,a pracy w moim miescie niema , on tylko myśli ze już nie warto, a poco jak to dziadek i nic nie inwestuje tylko kotwi kase. a jak osiągnie wiek emerytalny to będe miał ze 40 lat i co ku..... mi zostanie życia .a tak to bym się rozwijał z gospodarstwem inwestował itp. a takich osób jak ja jest więcej wiec nie pierdziel ze te renty to niewypał .pozdrawiam :P :P

#32 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 20:58

Renty strukturalne 2014-2020 nie będzie

KS Falubaz

#33 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 10:17

Renty strukturalne 2014-2020 Użytkowniku knopers jestem w podobnej sytuacji tylko jeszcze bez rodziny. My planujemy przepisać część gospodarstwa na mnie i jakoś będziemy z ojcem współpracować:)

#34 Share adamn999

adamn999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 18:32

witam was czy wie ktoś czy będą te renty strukturalne w 2014 bo mnie szlak trafi mój ojciec chętnie by mi przepisał gospodarstwo w zamian za rente i tak zapierdzielam u niego pomagam mu jak się da a i tak mam biedę bo nic z tego nie mam tyle żę mi opłaca krus jako domownikowi a ja muszę utrzymać rodzinę ,a pracy w moim miescie niema , on tylko myśli ze już nie warto, a poco jak to dziadek i nic nie inwestuje tylko kotwi kase. a jak osiągnie wiek emerytalny to będe miał ze 40 lat i co ku..... mi zostanie życia .a tak to bym się rozwijał z gospodarstwem inwestował itp. a takich osób jak ja jest więcej wiec nie pierdziel ze te renty to niewypał .pozdrawiam :P :P

Idętyczna sytuacja jest u mnie z tym że żona pracuje a ja z rodzicami pracuje na 40 ha chciałem modernizować i unowoczesniać gospodarstwo ale ciągle słysze " a na co to " daj se spokój " itp chciałem porobić nowe porodówki dla loch z dozownikami pasz na rusztach z monitoringiem na sektor porodowy ( mamy 40 loch ) około 400 tuczników, widłologie łopatologi wiadrologie miskologie itp prócz trzody hodujemy bydło 8 krów dojnych i 20 sztuk opasów. bykom chciałem porobić komory po 5 lub 6 sztuk i utrzymywać luzem ( mam budynek i niewielkim wkładem finansowym szło by to przerobić) a tak byki i krowy koryta przy ścianie z każdym wiadrem trzeba zapier... na koniec obory i jeszcze pomiędzy nie wchodzić i buch pasza do koryta. Ojciec z mamą to pracocholicy i wszelkie propozycje innowacje odrzucają i mówią że oni nie będą mieli co robić. ale na mnie nie patrzą żona (księgowa)pracuje w dobrej firmie zarabia prawie średnią krajową i nie narzeka. Mamy córkę a w drodze drugie jest dziecko ja już 32 lata na karku i nawet słowa nie mogę powiedzieć odnośnie modernizacji gospodarstwa bo ojciec mi całe życie powtarza że mam mleko pod nosem i gówno wiem i że jak przejme gospodarstwo to nie będę miał co do garnka włożyć, Liczyłem czekałem na te Je.... RENTY STRUKTURALNE a tu kicha Ojciec 55 lata mama 51

#35 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1692 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 22:45

Idętyczna sytuacja jest u mnie z tym że żona pracuje a ja z rodzicami pracuje na 40 ha chciałem modernizować i unowoczesniać gospodarstwo ale ciągle słysze " a na co to " daj se spokój " itp chciałem porobić nowe porodówki dla loch z dozownikami pasz na rusztach z monitoringiem na sektor porodowy ( mamy 40 loch ) około 400 tuczników, widłologie łopatologi wiadrologie miskologie itp prócz trzody hodujemy bydło 8 krów dojnych i 20 sztuk opasów. bykom chciałem porobić komory po 5 lub 6 sztuk i utrzymywać luzem ( mam budynek i niewielkim wkładem finansowym szło by to przerobić) a tak byki i krowy koryta przy ścianie z każdym wiadrem trzeba zapier... na koniec obory i jeszcze pomiędzy nie wchodzić i buch pasza do koryta. Ojciec z mamą to pracocholicy i wszelkie propozycje innowacje odrzucają i mówią że oni nie będą mieli co robić. ale na mnie nie patrzą żona (księgowa)pracuje w dobrej firmie zarabia prawie średnią krajową i nie narzeka. Mamy córkę a w drodze drugie jest dziecko ja już 32 lata na karku i nawet słowa nie mogę powiedzieć odnośnie modernizacji gospodarstwa bo ojciec mi całe życie powtarza że mam mleko pod nosem i gówno wiem i że jak przejme gospodarstwo to nie będę miał co do garnka włożyć, Liczyłem czekałem na te Je.... RENTY STRUKTURALNE a tu kicha Ojciec 55 lata mama 51

Przestań zapier...lać w gospodarstwie u rodziców poszukaj sobie jakiejś pracy i po miesiacu sami rodzice zrozumieją i powiedzą ze miałeś racje z tym unowoczesnianiem i modernizacja. te pokolenie rodziców to tak już ma pracoholizm we krwi, znam takich co uwazają że od wideł , łopaty i taczek nic lepszego nie wymyslili. Niestety środków na renty strukturalne nie przewiduja po 2014 z jednej strony to szkoda ale z drugiej strony jak patrzę że ci co posprzedawali ziemie dostali renty strukturalne i całe dnie pod sklepem je przepijają

Edytowany przez wojtal24, 17 styczeń 2014 - 22:46.

ZETOR TEAM

#36 Share adamn999

adamn999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 12:01

Renty strukturalne 2014-2020 Kiedyś pracowałem przez rok (zbieraem na wesele bo rodzice powiedzieli że mi nie dadzą bo chajtać to trzeba się po 30 a ja miałem 26 lat i dodam że nie musiałem :wub: po prostu chcieliśmy i wcale tego nie żałuję. Teraz do pracy nie pójdę bo ojciec mi kiedyś powiedział że albo gospodarstwo albo robota, Mam 2 starsze siostry obie ojciec wybudował a w szwagrach to boga widz i pewnie gdybym poszedł do roboty to by to im zapisał albo bóg wie co. pozostało mi się męczyć z widłami wiadrami miskami i taczkami. Podejrzewam że nawet jak rodzice uzyskają wiek emerytalny to i tak będą tyrać ( miałem sąsiada to go rodzina znalazł w stodole martwego z snopkiem w ręku miał 69 lat)

#37 Share TomekRolM

TomekRolM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 15:38

Renty strukturalne 2014-2020 Jeszcze nic nie wiadomo z tymi rentami no chyba że ktoś ma wtyke gdzieś tam u góry i wie. Ojciec pytał sie w krusie i a agencji to sami nic nie wiedzą kazali być czujnym i się dowiadywać bo może być tak, że będą a potem nie będzie czy jakoś tak nic sensownego na temat nie wiedzieli. Zapewnienie ojciec dostał, że niedługo będzie wiadomo co i jak.Ale jest szansa, że będą ;)

#38 Share niton

niton

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 11:57

Renty strukturalne 2014-2020 Rent strukturalnych w nowym PROW 2014-2020 na pewno nie bedzie - nie zostaly uwzglednione w EFRROW zaakceptowanym przez Komisje Europejska, a panstwo czlonkowskie nie ma mozliwosci dokonywania zmian: http://ec.europa.eu/...room/155_en.htm Polska moze przeprowadzic co prawda wlasny nabor na renty strukturalne, ale wyplacane bylyby ze srodkow krajowych, ktorych brak :)

#39 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 09:50

Renty strukturalne 2014-2020 Pytanie w imieniu kolegi, czy osoba która przejęła gospodarstwo od ojca który otrzymał rentę strukturalną może przestać płacić krus i zacząć płacić zus (praca na etacie)?

Edytowany przez st220, 09 sierpień 2014 - 09:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 12:20

Renty strukturalne 2014-2020 A kiedy było gospodarstwo przejęte?