Skocz do zawartości

Zdjęcie

case mx 90 problem

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 21:25

case mx 90 problem

Z tego co wszyscy mówią to mX są jednymi z najlepiej udanymi ciągnikami, i lepiej kupić MX niż MXM   nowszego, o CX nie wspominając. dlatego też MX trzymają cenę. Cuminis dużo lepszym jest silnikiem.  samo to  że 6 cylinderków  to lepszy model, lepiej na obroty wchodzi i mniej spali.

Co do przebiegu to patrz na datę opon,  mogą  być jeszcze w oryginale, mój miał  8 tyś i opony łyse , ale w oryginale. do tego znalazłem  za siedzeniem w nim książkę serwisową z udokumentowanym przebiegiem do 6,5 tyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
case mx 90 problem Dzisiaj, 20:28
  •  

#22 Share anonim1985

anonim1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 21:34

case mx 90 problem

licznik wiadome ze morze byc cos kombinowane,a jak te modele sie spisuja??

to znaczy mx sa proste i mechaniczne a te nowsze juz jest wiecej elektryki,ile taka 90 spali??

#23 Share Mycek5120

Mycek5120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 marzec 2016 - 21:37

case mx 90 problem

Ja mam MX 100c 4 cyl perkins jak u Ciebie od 5lat u mnie i nie powiem złego słowa na tą maszyne jedyne co to wymieniłbym w nim silnik na cuminnsa 4 cyl jak w seri 5120 był skrzynia bez zarzutu przez te lata bez żadnej poważnej awari jakis tam czujnik predkosci czujnik siły wymieniałem i cos z pompą paliwa robiłem reszta to czesci eksplatacyjne moge polecic te modele mały zwrotny mało pali a roboty potrafi zrobic 

#24 Share anonim1985

anonim1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 21:48

case mx 90 problem

z perkinsa na cumiusa dlaczego ??

ja mysle dolorzyc do niego przedni wom z tuzem pod kosiarkebijakowa co sadzicie o tym?wystarczy mu mocy?

morze ma ktos taki wom z tuzem do sprzedania

Edytowany przez anonim1985, 20 marzec 2016 - 21:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Mycek5120

Mycek5120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 21:54

case mx 90 problem

bo mam porównanie z tymi silnikami przynajmniej z 4 cyl i wiem co potrafi cuminns a co potrafi perkins jak dla mnie sa dwie najwieksze wady jak dla mnie cuminns ciagnie od obrotów jałowych od samego dołu nie potrzebuje duzych obrotów do pracy ma duzy moment obrotowy a co za tym idzie spalanie. Perkins to zupełna odwrotnosc on zaczyna ciagnąc dopiero od 1200 1400 lubi wysze obroty idzie go szybko zadusic trzeba wiecej mieszac w biegach redukowac i moze zwolennicy perkinsa zaraz mnie tu zlinczuja ale ja nie uważam ze perkins nalezy do naj oszczedniejszych silników jak to zawsze słynoł uwazam ze cuminns jest minimalnie oszczedniejszy dodam ze uzytkuje oba takie silniki w case i wiele razy to sprawdzałem w tych samych maszynach i i praktycznie zawsze wychodziło na korzyść cuminnsa. Druga sprawa to ze perkins jest wiecznie upocony na łączeniach przy misce przy pompie strasznie mnie to denerwuje i nie idzie tego zlikwidowac nie wiem moze tylko u mnie tak jest ale z tego co wiem to przypadłosć własnie perkinsów 

#26 Share anonim1985

anonim1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 22:00

case mx 90 problem

ja urzytkuje perkinsa 4512 od nowosci i niemialem z nim problemow,ale tez nie mialem stycznosci z silnikiem cuminsa morze przesto wybieram perkinsa cos sie tam poci ale nie mam do niego zadnych zarzutow

#27 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 22:04

case mx 90 problem

Hmm  co do upoceń powiem Ci że u mnie jest silnik akurat cały suchy, przed i po remoncie ( nie wspominając o moim temacie z olejem).Jedyne wycieki to z tylnych piast zaczynają się pocić. oraz gdzieś tam zaczyna olej lekko ubywać za rozdzielaczem ale dojścia do tego nie ma jedyne wyjście to zdjęcie kabiny prawdopodobnie. Ale tam Jak Mycek 5120 napisał że perkins lubi obroty gdy turbina już załapie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Mycek5120

Mycek5120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 22:07

case mx 90 problem

Ja tez do niego nic nie mam ale uważam ze gdyby pod maską siedział by cuminns i był tak samo na ramie jak w 6 cyl to byłby to ciągnik niemal znakomity. Z perkinsem tez jest oki i tak jak pisałem wyzej bardzo sobie chwale ten ciagnik i raczej szybko nie mam zamiaru sie go pozbywac bo do moich prac jest idealny i tym bardziej nic mu nie dolega 

Dodaj odpowiedź