metik

co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441

Polecane posty

metik    0

mam do was wielką prożbę mój tata wziął kredyt na ciągnik i ma teras wielki dylemat bo nie wie co wybrać czy poronara a może zetora forterra zwracam się do was PILNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

Ja mam tego zetora i uważam,ze dobrze wybrałem. Gdybym był na Twoim miejscu namawiałbym tatę na kupno zetora,bo naprawde warto. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metik    0

ja też tak myślę żeby kupił zetora ej a ile pali i jaką mam awaryjność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

mam forterre od kwietnia i absolutnie nic w niej nie naprawiałem,a jeśli chodzi o spalanie to dokładnie już nie pamietam ale na pewno nie są to jakieś przerażające ilości ON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

wg mnie lepszy wybor to wybor zetora :D


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja mam taka forterre no i musze stwierdzić ze jeszcze zetor tak całkiem na psy nie zszedł, bo mi sie sprawuje superowo.No i jestem bardziej zachwycony, anizeli kolega z sasiedniej wioski który ma pronara 82SA, od którego serwis z podwórka nie wyjeżdzał :D Polecam ten sprzęt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

a jaką kasą dysponujesz - chcesz wydać na ciągnik


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

no to ci na Fortere 11441 nie starczy bo podstawowa wersja (bez niczego) kosztuje 148 tyś brutto ale po nowym roku cena wzrosnie napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetor jest troszku podobny do pronara ale bardziej bym ci radził zetora ponieważ nie ukrywajmy lepsze wykonanie wszystkiego jest nie wiem zrobisz jak chcesz a;e ja stawiam na Zetora


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja osobiscie to wolabym cos typu farmer f10244 ale z tej dwójki to wolałnbym zetora lepszy komfort nowoczesniejszy jest tylko chba sporo pali


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Jeśli miałbym wybrać pronara 1025a albo zetora forterra 11441 wybrałbym zetora...moim zdaniem jest lepszym ciągnikiem... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Zetor ma zaufanie już u wielu ludzi i dzodź nie robi juz tak dobrych ciągników jak kiedyś np. 7211itp. to wybrałbym Zetora. Wujek ma 9641 i sprawuje się bardzo ładnie nie mial rzadnych awarii natomiast sąsiad ma Pronara 1025a i strasznie na niego narzeka przecieki itp. pare razy już mu się WOM zepsuł ogólnie to dużo ma z nim problemów.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Zetor ma zaufanie już u wielu ludzi i dzodź nie robi juz tak dobrych ciągników jak kiedyś np. 7211itp. to wybrałbym Zetora. Wujek ma 9641 i sprawuje się bardzo ładnie nie mial rzadnych awarii natomiast sąsiad ma Pronara 1025a i strasznie na niego narzeka przecieki itp. pare razy już mu się WOM zepsuł ogólnie to dużo ma z nim problemów.

a ja odnosze wrazenie ze juz po torchu traci zaufanie :D

ale poczekamy zobaczymy :)

jak dysponował bym wiekszą kasą to wybrałbym zetorka :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

ja bym brał zetora na pewno droższy ale mówią "co jest tanie to jest drogie":D może lepiej raz zapłacić i potem sprzęt zarabia na siebie a nie na serwis;p ale miło wspierać produkcje krajową PRONAR:)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

@Marcin974 masz racje, że już traci zaufanie bo akurat ja nie mialem doczynienia z ludźmi, którzy narzekają na Zetora ale nawet na samym AF w sieci można się dużo dowiedzieć a jest sporo użytkowników nowych Zetorów na forum i nie wszyscy je chwalą. Pronar natomiast wprowadził wersje P5 i może to być naprawde dobry ciągnik.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

nieznalazłem się ze sprzętem którego by wszyscy chwalili, poprostu każdy z nas na AF i wogóle też każdy z nas to ma inne wymagania, czego innego oczekuje wykładając określoną gotówkę i bardzo duże różnice w wykorzystaniu sprzętu, ja setki razy już pisałem że Zetor seria Forterra nie jest najlepsza wady też gdzieś wymieniłem zgadzam się z opinią ludzi którzy go skrystykowali błędy są powtarzalne ale też suma sumarą wiem że za średnie pieniądze jest to traktor poprostu przyzwoity nie luksusy ale i robotę się zrobi, nie hiper oszczędny na paliwo ale i gorszy niż średnia z zachodnich marek nie jest czyli ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
@Marcin974 masz racje, że już traci zaufanie bo akurat ja nie mialem doczynienia z ludźmi, którzy narzekają na Zetora ale nawet na samym AF w sieci można się dużo dowiedzieć a jest sporo użytkowników nowych Zetorów na forum i nie wszyscy je chwalą. Pronar natomiast wprowadził wersje P5 i może to być naprawde dobry ciągnik.

ja absolutnie nie twierdzę ze zetor jest zły, pronar tez nie rewelacja, ale jak w poście powyżej napisałem ,,zobaczymy jak trochę pochodzą" wtedy pokażą się slabe i mocne strony tych ciągników -na temat pronara jest więcej opini ponieważ jest to ciagnik jeden z najtańszych i dobrze sprzedajacych się ciągników :D

 

co do zetora to slyszalem o takim przypadku ze facet miał 82SA i sprzedał bo ,,moda" na zetory weszła, po sprzedaniu pronara i zakupie Proximy zmienił podejscie do zetora -przede wszystkim spalanie mu sie nie podobało

ja to tylko ,,słyszałem" i proszę nie brać tego na poważnie :)

wobec tych dwóch marek rozumowanie moje jest takie:

zetor jest uważany za rewelację bo nie słyszy się tyle o nim, a użytkownicy pronara czy mtz'a są szczerzy wobec forumowiczów i reszta mysli ze to szmelc :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

panowie w mojej okolicy zetor zawsze byl uwazany za dobra marke ale musze powiedziec ze teraz traci zaufanie poprzez pogorszenie jakosci produktu niestety jesli w ciagu 2 lat zwieksza sie produkcje o 100 % a nie inwestuje sie w najnowoczesniejsze montownie i inne technologie zwiekszajace wydajnosc i dokladnoac montazu to puzniej klient moze trafic na dosc klopotliwy egzemplaz moim zdaniem zetory ktore byly kupowane przed wejsciem programow pomocowych byly lepsze a dlaczego poniewaz nie montowano ich na ilosc tylko dbano o jakosc produktu finalnego ktory trafia do klienta niestety wprowadzenie programow unijnych spowodowalo dyrastyczny wzrost produkcji i pogorszenie jakosci nie mowie oczywiscie ze zetor to zla marka ale powinni dopracowac pewne elementy co tu duzo mowic nawet taka marka jak jd nie jest taka wspaniala moj znajomy ma magazyn z czesciami rolniczymi i jezdzi do przedsiebiorstwa o powiezchni 2500 ha maja same jd i jedna kubote i mowi ze wydaje mu sie ze w np jd placi sie za marke bo mit o bezusterkowosci tych maszyn w tym gospodarstwie juz nie istnieje wiec np zetor jest przynajmniej tani jesli cos sie w nim zepsuje to nie ma takiego dramatu a co do pronara zawsze mozna trafic na dobry ciagnik jak i na taki ktory bedzie stal stale zepsuty znam takie i inne przypadki o kurde ale sie rozpisalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj