Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znów kółka

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 październik 2006 - 19:46

Znów kółka Witam-tym razem szukam opon o rozmiarze 12,5/80r15,3 lub zbliżonych rozmiarem -i zaraz wyjaśnię dlaczego.W moim Zetorku 7211 mam Tura i mam założone oponki 11,5/80-15,3 (a felgi od Ostrówka).W tym roku okazało się ,że nawet takie opony potrafią ugrzęznąć w torfie-właśnie dlatego szukam szerszych i najlepiej radialnych (płaski spód).Zacząłem się nawet zastanawiać nad adaptacją 400/65-15,5(mam takie w belarce i w rozrzutniku)-ale tu potrzebowałbym bardzo odsadzonej felgi.Za wszelkie sugestie z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam.Jaro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znów kółka Dzisiaj, 14:23
  •  

#2 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 24 październik 2006 - 19:50

Znów kółka a moze blizniaki na przód,tylko promień skrętu bedzie malutki

#3 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 październik 2006 - 19:56

Znów kółka Też myślałem o tym ale najbardziej pasowało by mi coś na te felgi które mam (nie musiałbym kombinować ze szpilkami).Ale dzięki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 październik 2006 - 20:06

Znów kółka ja też mam 400/65-15,5 przy zbierającej i opona jest super bo w przekroju jest pólokrągła i darń się pod nią nie zarywa.jakby się chciała zmieścić to napewno było by lepiej...bo bliźniaki na przód to raczej odpadają...jak masz takie łąki to trzeba było JD brać z turem na szerszych oponach, przedni napęd napewno byłby najlepszym rozwiązaniem, a tak to nie wiem czy cos poradzisz...a może jakieś widły na TUZ z tyłu???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 październik 2006 - 20:20

Znów kółka U mnie w belarce te koła są takie dosyć płaskie a w rozrzutniku bardziej wypukłe -i te płaskie (BFGoodrich )idą lepiej.Wiesz ja po belowaniu odczepiam belarkę i podczepiam się pod takie dwie platformy (samoróbki-ale o wiele lepsze od przyczep bo lekkie i na dużych kołach)-ojciec jeździ JD  ja Zetorem ładuję -Zetor nie miałby szans ich pociągnąć (11-12 bel na każdej i po torfie czasami JD zabuksuje).Zresztą tak to sobie wcześniej zaplanowałem i nawet nie chcę Tura na JD bo dzierżawię jeszcze jedno gospodarstwo i tam mam taką dużą stodołę,gdzie wkładam siano i słomę-Zetorem tam lawiruję a z napędem nie miałbym szans (skręt)

#6 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 październik 2006 - 20:36

Znów kółka i mówisz że płaskie idą lepiej??mi się wydaje że pół okrągła bo płaska będzie bokami zarywać darń,chociaż takiej nie mam więc nie porównam...a co do zetora to nie wiem, jedyne rozwiązanie to jakiś chwytak na tył,w ten sposób raczej problemu by nie było.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 październik 2006 - 20:53

Znów kółka Wiesz ten rok był raczej taki wyjątkowy (bardzo mokry ) ale boję się,że kiedyś znów tak będzie ale Turem jednak inaczej się pracuje niż jakimś chwytakiem.Zresztą i tak przydały by się te szersze kapcie bo nie odpinam ładowacza i zdarzyło się parę dni temu,że Zetor ugrzązł w lesie (przednie kółka zanurkowały w błotko a zaraz potem tylne...) wesoło było jak cholera ledwie go wyrwałem- miałem okazję popatrzeć jak kręcą się w powietrzu przednie kółka od Janka.

#8 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 24 październik 2006 - 21:28

Znów kółka to kica ci  jaś jak  koza  ;)

#9 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 październik 2006 - 21:32

Znów kółka to widze szalałeś jankiem  ;) no nie wiem jak już masz 11,5 i siadaja...taka 400 pewnie by dała rade bo 12,5 to raczej nie wielka różnica,tylko jak taką 400 założyć?

#10 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 październik 2006 - 21:43

Znów kółka Zgadza się ,obciążniki były zdjęte a ojciec to musiał odwalić kawał dobrej roboty żeby aż tak się wpie...ić  ;D
Co do tych 400/65 to może gdzieś dobiorę jakąś mocno odsadzoną felgę.
Ostatnio (przedwczoraj) też wyciągałem z bagienka chłopaków sąsiada ,wpieprzyli się MF 255,no to pojechali na ratunek MF275(?)-taki stary wynalazek i też się utopili podjechał sąsiad MF255 jak zobaczył  jak siedzą to nawet lin nie podczepiał-w każdym bądź razie JD w takich akcjach się sprawdza  ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 25 październik 2006 - 20:06

Znów kółka mam pytanka do ciebie Jaro jaki masz ten tur do 7211 i jak ci się sprawuje . ja zastanawiam się nad założeniem tura do swojego, ale słyszałem opinie że bez przedniego napędu to słaba robota .

#12 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 październik 2006 - 20:26

Znów kółka To jest Hydramet T-14/850 (bez prostowodów)-na początku trochę go przeklinałem a potem przywykłem.Fakt brakuje czasami napędu ale z kolei ze zwrotnością jest super (u mnie pożądane).Z reguły zakładam przeciwwagę bo bez tego to tylko po twardym.Tak jak pisałem zamierzam go wyposażyć w szersze oponki z przodu a na drugi rok jak będzie grzeczny to dostanie szersze radialne opony (jakieś niskoprofilowe)-ciekawe jakie będą pasować max. na felgi ?Teraz mam 16,9/14-28.Aha sterowanie tym Turem to tylko dla osób o długich rękach  ;D

#13 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 25 listopad 2006 - 18:40

Znów kółka Jak myślicie czy Zetor 7011 poradzi sobie z rozsiewaczem nawozów dwutalerzowym tak z 600 litrów ?? (bo taki zamierazm kupic)
Z tyłu mam koła 13.6-36 i głównie o to chodzi.
Niektóre łąki mam suche, a na niektórych ciągle się topie ( właściwie tylko na dwóch )

#14 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 25 listopad 2006 - 19:03

Znów kółka Zawsze mozesz zalozyc blizniaki. A z rozsiewaczem to no problemo musi isc nie bedzie sie pytal nawet :P
c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

#15 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 25 listopad 2006 - 19:39

Znów kółka Chodziło mi właśnie czy poradzi sobie z rozsiewaczem na łąkach z takimi kołami.
Ale dzięki, chociaż teraz zastanawiam się czy nie poszukac oryginalnych kół.

#16 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 marzec 2007 - 22:28

Znów kółka Kurczę-dalej szukam tych felg-zamówiłem może ze dwa miesiące temu i ani widu ani słychu-a może ktoś z szanownych forumowiczów wie gdzie można taką felgę dostać albo kto takie coś wyrabia tzn.felga pasująca do opony 400/60-15,5 lub 14,0/65-16 i jednocześnie sporo odsadzona tak aby pasowała do mojego Zetorka

#17 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 marzec 2007 - 22:33

Znów kółka pronar robi felgi... ;)

#18 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 marzec 2007 - 22:44

Znów kółka Wiem-mam ich katalog ale nie ma tam takiego rozmiaru-jutro do nich zadzwonię zresztą bo już się na handlowca wkurzyłem

#19 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 22 marzec 2007 - 16:27

Znów kółka jakie szerokie opony do HLki sztywnej 6 tonowej?
kumpel mi polecal kupic cale kola 18" od stara 66 - co wy na to?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mlody87

mlody87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:heh technika rolnicza;)

Napisany 22 marzec 2007 - 16:42

Znów kółka witam

Ja w swoich Hl-kach 8011 mam 1200-20 wszedzie i to sa oryginały w wersji szosowej. Znajomy ma tez hl-ki to ma jakies takie "balonówki" szerokie a nizsze i to tez sa orginaly ;)

pozdro mlody87 ;)
URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..
URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….
URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z
URSUS- em…………

Dodaj odpowiedź