Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zywienie krów mamek miesnych

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share slavik80

slavik80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport polityka ekonomia

Napisany 15 lipiec 2013 - 22:57

Zywienie krów mamek miesnych panowie to nie taka prosta sprawa z tymi cielakami obcymi do krowy
wyrazy szacunku dla kolegi któremu krowa przyjmuje 3 cielaki
mam jednak taką uwage , co tym mlekiem którego cielę nie spije do konca? jak sobie radzisz z zapaleniem wymiona? bo mi się wydaje ze trzeba na to zwrócic uwage i zdaje mi się ze natury nier oszukasz
kolega ma ambitne plany z tymi mamkami, prawda jest taka iz za rocznego byczka moze dostac 10-12 zł z przeznaczeniem na eksport gdzie te byczki są pozniej opasane do wagi własciwej , jet to związane z innym sposobem przyznawania dopłat
mnie tez intereauje jakis tani sposob zywienia mamek chodz jak jeden z kolegow dobrze powiedzial iz najtansza jest pastwisko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zywienie krów mamek miesnych Dzisiaj, 07:02
  •  

#22 Share zibi116

zibi116

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 17:56

Zywienie krów mamek miesnych ja karmie od wiosny do jesieni trawa potem kiszonka z trawy i dynia apotem kiszonka z trawy i kiszonka z dyni karmiace dodatkowo owies gnieciony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:59

Zywienie krów mamek miesnych

panowie to nie taka prosta sprawa z tymi cielakami obcymi do krowy
wyrazy szacunku dla kolegi któremu krowa przyjmuje 3 cielaki
mam jednak taką uwage , co tym mlekiem którego cielę nie spije do konca? jak sobie radzisz z zapaleniem wymiona? bo mi się wydaje ze trzeba na to zwrócic uwage i zdaje mi się ze natury nier oszukasz
kolega ma ambitne plany z tymi mamkami, prawda jest taka iz za rocznego byczka moze dostac 10-12 zł z przeznaczeniem na eksport gdzie te byczki są pozniej opasane do wagi własciwej , jet to związane z innym sposobem przyznawania dopłat
mnie tez intereauje jakis tani sposob zywienia mamek chodz jak jeden z kolegow dobrze powiedzial iz najtansza jest pastwisko

Ja od swoich 20 charolaisów odstawiłem cielaki w wadze 150 kg i na każdą dokupiłem po 2 przywiązałem najpierw na początku 10 krów na dwa tygodnie i chowały 20 cielaków , póżniej po 2 tygodniach wypuściłem na luz te 10 krów z tymi cielakami i uwiązałem następne na 2 tyg chowały 19 bo jeden zdechł. Później wypuściłem i 20 szt chowało 39 cielaków odstawiłem je to miały po 120 kg. Czyli razem odchowały 59 cielaków. A mówią że charolaise ma mało mleka, jak dostanie dobrą pasze to spokojnie wykarmi 2 na raz. I jeszcze dodam że biegunki występowały sporadycznie ze względu na to że cielaki na bieżąco zdajały krowy. A z tym dostawianiem to nie jest taki problem, poprostu trzeba dobrze przegłodzić kupione cielaki . I później na chama pod krowę (trochę siły trzeba mieć), na 20 cieląt 14 za pierwszym razem załapało o co biega i nie koniec problemu a reszta za 2 i 3 razem i koniec problemu później tylko dużo ścielić i pasza do woli krowom i cielakom. Fajnie to wygląda jak 2 pompują 1. Zapalenia wymion nie występują bo krowy są na bieżąco zdojone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 17:15

Zywienie krów mamek miesnych Wszystkie cielęta kupowałeś z jednego gospodarstwa? To były mieszańce? W jakim były wieku?