Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zywienie krów mamek miesnych

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 luty 2013 - 00:41

Zywienie krów mamek miesnych ,

Edytowany przez edi25, 18 październik 2013 - 18:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zywienie krów mamek miesnych Dzisiaj, 07:07
  •  

#2 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 10 luty 2013 - 01:29

Zywienie krów mamek miesnych jak dla mamek to siano lub siano kiszonka + trochę kiszonki z kuku oraz trochę śruty i świat i ludzie jak na ich bez ospy też się obędzie więc głównie trawa w różnych postaciach i kuku
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#3 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 luty 2013 - 08:52

Zywienie krów mamek miesnych myśle że to spora inwestyca dokupić tyle mamek a ty chcesz 100% LM czy jakies krzyżówki? bo przy ilości 30 mamek to mleka byś troche nadoił ale z LM-wó to melka nie będzie za dużo myśle że lepiej by było jak byś dalej kupował cielaki

#4 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 luty 2013 - 11:07

Zywienie krów mamek miesnych A wiec tak wiate wlasciwie stodole mam wystarczylo by ja zaadoptowac, w srodku znajduje sie nawet stol paszowy na wysokosci ok 50cm, wokol stodoly 0,5ha pastwiska.Moze nie odrazu 30 ale stopniowo. Jak juz bym kupowal jalowki to raczej 100% LM, bo w mojej miejscowosci jest gospodarz ktory ma stado 100% i sprzedaje jalowki. Wiadomo ze na tym 0,5ha duzo nie wykarmie wiec siano trzeba kupic, ale ztym tez nie bedzie problemu bo w okolicy jest gospodarz ktory ma same laki i siano sprzedaje. Moje watpliwosci dotycza glownie zywienia mamek, bo jak wspominalem nie mam pastwisk na ktorych by chodzily, i jedzenie trzeba dowozic. Dla opasow sieje QQ i robie srute, ale mamki trzeba zywic taniej.

#5 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 luty 2013 - 11:37

Zywienie krów mamek miesnych no to co pastwisko tylko jako wybieg robisz paśnik wrzucasz siano i jedzą robisz żłoby kukurydzą karmiasz i już ale i tak myśle że trzymanie tylu mamek jest nie opłacalne w LM one dają po 4-5 litrów cielak ssie ją przez pół roku dlatego są rasą mięsną jeżeli źle mówi to mnie porawcie pozdrawiam ;)

#6 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 luty 2013 - 11:39

Zywienie krów mamek miesnych O to chodzi zeby byly miesne i same poily cielaka.

#7 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 10 luty 2013 - 11:49

Zywienie krów mamek miesnych a za ile kupisz taka 100% mamke ?
chcesz kupowac krowy czy jałówki jako towar na mamki ?

#8 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 luty 2013 - 12:08

Zywienie krów mamek miesnych nie przewidze za ile kupie. jałówki

#9 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 10 luty 2013 - 12:30

Zywienie krów mamek miesnych czyli nic nie wiesz
ile na byku zarabiasz nie wiesz
za ile kupisz jałówke nie wiesz
orientacyjnie tez nic nie wiesz ? czy moze to jakas tajemnica ?

#10 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 luty 2013 - 13:40

Zywienie krów mamek miesnych koma666

na każdym byku nie zarobisz jednakowo, przez 2 lata ceny moga sie zmieniac.
Ceny jalowek LM mozesz znalesc w ogloszeniach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 10 luty 2013 - 13:50

Zywienie krów mamek miesnych jakis zysk sredni mnie interesuje, jezeli masz 60 szt bydła opasowego to chyba masz jakis wyliczony sredni zysk orientacyjny, tylko tyle
i nie mów mi ze tego nie mozna policzyc, bo nie wiadomo co bedzie w przyszłosci, ja sie nie pytam o przyszłosc, tylko o to ile miałes w ostatnich np 2 latach sredniego zysku na jednym byku
500zł, 1 tys, 2 tys ?

Edytowany przez koma666, 10 luty 2013 - 13:51.

#12 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2013 - 13:56

Zywienie krów mamek miesnych Co do żywienia mamek: po odsadzeniu cieląt tylko słoma i siano (może być gorszej jakości), ewentualnie kiszonka z traw. po wycieleniu najlepszą paszą jest zielonka pastwiskowa i dodatek słomy (podnosi zawartość s.m. i zapobiega biegunkom). Pastwisko to najtańsza pasza. Jeżeli nie masz pastwisk to pozostaje kiszonka z traw, niewielki dodatek kiszonki z QQ iśr. zbożowej (dwie ost. tylko do momentu gdy cielęta zaczną jeść pasze stałe). Tak sobie myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby dokupić krzyżówkę 50% LM z HF - lepsza zdrowotność w porównaniu do HF-a i więcej mleka niż LM

#13 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 luty 2013 - 13:58

Zywienie krów mamek miesnych Dokladnych zyskow nigdy nie liczelem, cielaka ok 1000zł trzeba liczyc i wiecej. Po 2 latach 800kg przy 8zł = 6400zł.
Wszystko zalezy od kosztow zywienia, jakimi paszami sie dysponuje.
Ale wrocmy do tematu mamek, a o opasach mozemy pogadac w temacie o opasach.

#14 Share maniek4365

maniek4365

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 11:23

Zywienie krów mamek miesnych a nie lepiej zamiast tych lm kupic z 10hf i kupować cielaczki 1 dniowe po 300-400zl?

#15 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 15 lipiec 2013 - 12:01

Zywienie krów mamek miesnych Maniek - zależy co kto woli - kupować mleko czy też doić kilka krów hf i latać z wiadrami i poić te cielaki a w zamian mieć byki gorszej jakości ale szybszy zysk czy też puścić mamki na łąkę i niech się cielak sam poi i rośnie w oczach przy prawie zerowym nakładzie robocizny ale w zamian za to dłużej czeka się na zwrot z inwestycji Ja robię tak i tak i powoli przechodze na ten drugi system bo dość już mam narobić się jak głupi przy cielaku od małego do dorosłego byka i wziąć za niego marne grosze bo trafiła się marna sztuka i poszedł w hf-a

#16 Share gibos95

gibos95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 12:53

Zywienie krów mamek miesnych

a nie lepiej zamiast tych lm kupic z 10hf i kupować cielaczki 1 dniowe po 300-400zl?

gdzie masz po tyle cielaki ?
Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

#17 Share maniek4365

maniek4365

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 14:51

Zywienie krów mamek miesnych gibos-u nas w okolicy po tyle chodzą 1-2 dniowe od gospodarzy

maroon-Nie chodzi mi o dojenie i chodzenie z wiadrami tylko puscic na pastwisko i niech sobie doją:)

hf ma dużo mleka to z 3-4 byczki wykarmi i mieć wszysko w nosie niż łazic poić albo coś tak wypuścisz i sobie doją.

Na dzień dzisiejszy mam 20 mamek i tak robie

#18 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 17:40

Zywienie krów mamek miesnych Tak i to pewnie jeszcze 4 na raz wykarmi....Z tego co piszesz to ma to tak wyglądać puszczam krowe na pastwisko i 4 cielęta i każde łapie sie swoiego cyca i ssie. Żeby krowa odchowała 3 cielaki to też trzeba dużo pracy włożyć u mnie to tak wyglądało. Kupiliśmy 3 dniowego cielaka wpuścilśmy do pomieszczenia 3 na 2metry do krowy całe szczęście że była uwiązana bo odrazu z rogami na niego. Więc tak ze 3tygodnie podczas pojenia jeden stał z kijem przy krowie a drugi pilnował żeby go nie kopneła i dopiero po takim czasie go przyjeła jak swoje ciele.Więc maniek nie wciskai chłopakom kitu

#19 Share maniek4365

maniek4365

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 20:31

Zywienie krów mamek miesnych Karol ja tak robie mam spokojne krowy 3 byczki bez problemu wykarmia.A ty mówisz ze 3 naraz piją to się mylisz

ja posiadam krowy spokojne że nawet jak ciele gryzie wymie to mu nic nie robi a wiec nigdy nie mow nigdy:)POZDRO

Na dzienn dzisiejszy posiadam 60opasow i 20 mamek i trochę pojęcia o tym mam

No ale przyznam ci trochę racji bo zdazaja się przypadki ze krowa kopie,wierzga

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 22:16

Zywienie krów mamek miesnych Zgodzę się że jedna krowa da tyle mleka że odchowasz 3 cielaki ale nie w ten sposób jak napisałeś