Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zajeżdżanie (zauczanie) konia do pracy w zaprzęgu.

41 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Wozak71

Wozak71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Wieś, rolnictwo, dobre książki i filmy, dobre żarty, góry, konie...

Napisany 19 luty 2013 - 09:07

Zajeżdżanie (zauczanie) konia do pracy w zaprzęgu. O to ciekawe zajęcie! No tak przy Twojej hodowli owiec masz od razu sprawdzian praktyczny.
Nie znam tej hodowli fiordów. Znalłem w necie. A jesli faktycznie masz tak poważy zarzut i podstawy tak twierdzić to nie warta uwagi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zajeżdżanie (zauczanie) konia do pracy w zaprzęgu. Dzisiaj, 01:56
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zajeżdżanie (zauczanie) konia do pracy w zaprzęgu. Dzisiaj, 01:56
  •  

#42 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 16:42

Zajeżdżanie (zauczanie) konia do pracy w zaprzęgu. Ja powiem tyle. niewiem jak z firodami ale ja mam zimnokrwistą i jak kupiłem miała 15 miesięcy postała dwa tygodnie przyszedł kolega co ma te konie i niejednego ujezdzał najpierw lonża potem chomont lecz niczego się niebała po czwoniłem metalowym orczykiem żeby się niebała i trzy opony od busa i z oponami ze trzy razy potem na rżysko załorzyliśmy do pary lejce normalnie do pary tylko dodatkowe na pojedynek do młodej przejechaliśmy po rżysku i na ulice zrobiliśmy z 5 km i potem przy okazji się zakładało od pary jak do ogiera się jechało czy z nudów w między czasie ją do opony zakładałem pózniej kartoflisko włuczyłem mam zamiar do pojedynka założyć ale czasu i pogody niema.już w sumie w taki sposób w roku 2013 ujezdziłiśmy 4 konie trzy roczniaki i jedną dwulatkę.najważniejsze żeby niepopsuć konia bat się przydaję ale nie do tłuczenia a do dyscypliny ważne jest też żeby koń np.na pastwisku był blisko ulicy żeby się aut niebał a lekką uprząż to od źrebaka trzeba zakładać.