Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ustalono budżet na lata 2014-2020

224 odpowiedzi na ten temat

#141 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 luty 2013 - 16:53

Ustalono budżet na lata 2014-2020 @west rozumiem że czujesz się skrzywdzony, większość ludzi w tym kraju czuje się skrzywdzona :D , ale zdecydowana większość rolników żyje z kilku kilkunastu hektarów, pracuje na boku, lub prowadzi własne firemki i płaci 1000zł zusu miesięcznie !!! +800 za prąd i drugie tyle za inne pierdoły, więc nie płacz dziewczynko tylko do roboty.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ustalono budżet na lata 2014-2020 Dzisiaj, 19:28
  •  

#142 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 10 luty 2013 - 17:11

Ustalono budżet na lata 2014-2020 Jakbyś czytał uważnie i ze zrozumieniem to byś wiedział że się nie czuje skrzywdzony, ani nie płaczę. Interesował się kolega jakie są opłaty na tym areale to mu odpowiedziałem.
Jestem zadowolony z tego co mam i żyje mi się ekstra w tych warunkach a że wkurza mnie płacenie podatków i innych danin to chyba jak każdego.
Mam nadzieję że nadchodzący rok nie będzie gorszy od poprzedniego ceny na niektóre płody już sobie zaklepałem w kontraktach na żniwa, to powinno wystarczyć na jesienne zasiewy. W magazynach trochę zapasów na wiosne jest, nawozy kupione jesienią. Dopłaty jeszcze nie dotarły na konto ale to może lepiej bo na dłużej wystarczą i zapowiadają nabór na modernizację w wielkopolsce więc złoże wniosek na ciągnik i ładowarke teleskopową i dopłaty bedą na realizacje.
Szkoda tylko że zimowy urlop sie kończy od przyszłego tygodnia trzeba sie szykować na start w pole więc nie będzie już czasu na pierdoły na forum

#143 Share emulegator

emulegator

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne technologie w rolnictwie, piłka nożna, gry komputerowe :)

Napisany 10 luty 2013 - 17:21

Ustalono budżet na lata 2014-2020 @west - i bardzo dobrze że kończy Ci się urlop , bo Tego co piszesz nie da się w spokoju czytać, ja przejrzałem te kilka stron i od razu mi się ciśnienie podniosło
Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 10 luty 2013 - 17:22

Ustalono budżet na lata 2014-2020 Nie wiem dlaczego co niektórzy panowie tak ściskają pupy... Obecnie są takie zasady przyznawania MGR że ten co ma 200-300 ha dostanie tyle samo punktów co ten co ma 15 ha więc nie wiem dlaczego się żalicie że duży wam wszystko kupi... Kwestia druga to trzeba w końcu zrozumieć, że dopłaty bezpośrednie to nie fajny i przyjemny social... Pozdrawiam

Edytowany przez danield28, 10 luty 2013 - 17:26.

#145 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 10 luty 2013 - 17:28

Ustalono budżet na lata 2014-2020 Jeżeli chodzi o PROW 2014-2020 to dobrze to już było....

#146 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 10 luty 2013 - 17:56

Ustalono budżet na lata 2014-2020 Czemu tak twierdzisz? Znasz jakieś nowości?

#147 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 10 luty 2013 - 18:05

Nie wiem dlaczego co niektórzy panowie tak ściskają pupy... Obecnie są takie zasady przyznawania MGR że ten co ma 200-300 ha dostanie tyle samo punktów co ten co ma 15 ha więc nie wiem dlaczego się żalicie że duży wam wszystko kupi... Kwestia druga to trzeba w końcu zrozumieć, że dopłaty bezpośrednie to nie fajny i przyjemny social... Pozdrawiam

To dużo osób rozumie i o tym doskonale wie, tylko że są osoby w tym kraju którym zmiana tych dopłat nie będzie na rękę, więc nie spodziewałbym się szybkiej zmiany. Po drugie co byś proponował, dopłaty do produkcji?

KS Falubaz

#148 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 10 luty 2013 - 18:24

Ustalono budżet na lata 2014-2020 Dopłaty do produkcji na pewno zaszkodziły by pseudorolnikom ale znowu spowodowały by nadprodukcję to też źle... Po mojemu w miarę dobrym rozwiązaniem było by wprowadzenie konieczności rozliczania obszarówek podobnie jak przy MR - czyli konieczność udokumentowania wydania tych pieniędzy na cele rolnicze- nawozy, sprzęt rolniczy itp. Na pewno prawdziwemu rolnikowi by to nie zaszkodziło gorzej kombinatorom

#149 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 10 luty 2013 - 18:28

Ustalono budżet na lata 2014-2020 To też da sie obejść, wystarczy sobie fakturki załatwić i gra. A jak tak sie nie uda to zawsze można kupic tyle i tyle nazowu, zejść stówe z ceny i na pewno któryś rolnik to kupi. Nikt niestety nie sprawdzi czy faktycznie zakupiony nawóz wysiałeś na pole czy może przepiłeś, generalnie ciężka sprawa

KS Falubaz

#150 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 10 luty 2013 - 18:42

Ustalono budżet na lata 2014-2020 No ok mali tak by kombinowali chociaż podejrzewam że sami by się rozliczali nawozami skoro nie inwestują w sprzęt i więcej nawozów im nie brak by było. Gorzej jak byś miał 300ha łąk które byś ciął raz w roku dla dopłat. Czym byś się okazał? Kto by kupił od Ciebie nawozy za 300-400tys?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 10 luty 2013 - 18:53

Ustalono budżet na lata 2014-2020 Jasne :) . Zejdź na ziemię, czasy się zmieniają. Z punktu widzenia europejskiego mieszczucha nic nie robisz tylko trujesz środowisko i sprzedajesz im zanieczyszczone produkty. Niestety tak to wygląda. Zdziwisz się jak zmniejszą dopłaty za stosowanie chemii ( czytaj - zwiększą na ekologię ). Sam zauważyłeś, że się na tym lepiej wychodzi :) . Dlaczego sam nie spróbujesz?

#152 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 10 luty 2013 - 18:53

Ustalono budżet na lata 2014-2020 Nie wiedziałem kolego @west że będą się tak Ciebie czepiać w to ładne niedzielne popołudnie. Jeśli chodzi o budżet UE był do przewidzenia.
Pozdrawiam

Edytowany przez tespis17, 10 luty 2013 - 18:59.

#153 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 10 luty 2013 - 19:39

To dużo osób rozumie i o tym doskonale wie, tylko że są osoby w tym kraju którym zmiana tych dopłat nie będzie na rękę, więc nie spodziewałbym się szybkiej zmiany. Po drugie co byś proponował, dopłaty do produkcji?

Panowie w tym wypadku wystarczy dobry zapis o aktywnym rolniku mówiący ile ma dochodów z działalności rolniczej a ile z pozostałej i po sprawie... Kwestia jest tylko taka, że niektórzy mogą i tak kręcić przez znajomości i łapówki ale na to już nie ma sił wyższej... Na prawdę teraz trzeba się skupić na przepisach WPR i ich zasadach one będą teraz decydujące a takich spraw jest wiele... Pozdrawiam

#154 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 10 luty 2013 - 23:11

Ustalono budżet na lata 2014-2020 @west
Tylko west ja chce by wszyscy rolnicy skorzystali z czegoś, Ci mniejsi również, nie chce w przeciwieństwie do Ciebie wzbogacać się kosztem jeszcze mniejszych ode mnie. Są rolnicy po 50tce mają np. 20ha to jak mu ktoś zabierze dopłaty to co on zrobi możesz mi powiedzieć??? kto go zatrudni ??? i co będzie żył jak w latach 90 po przewrocie systemu co psu z kulawą nogą się nie opłacało, wiem na własnym przykładzie bo mój ojciec prowadził 15ha gospodarstwo, to złamanego grosza nie uświadczył bo wszystko szło na obrót rolnictwa nic nie zostawało. Dopiero kiedy weszły dopłaty bezpośrednie to wtedy coś ruszyło...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#155 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 11 luty 2013 - 00:46

Ustalono budżet na lata 2014-2020 Panowie, west to typowy obszarowiec, któremu już sie w głowie poprzewracało bo tak naprawde nie widział jeszcze prawdziwej biedy. Zapraszam Pana Panie west na mazury w obszar, biskupca, szczytna, spychowa i jestem pewny że zmienisz podejście do tego co piszesz, jeśli posiadasz w sobie odrobine człowieczeństwa.Ludzie tam naprawde nie maja co do gara włożyc i martwią sie co dadzą jeśc swoim dzieciom następnego dnia. Uważam że Twoj tok myślenia nie wiele różni sie od myślenia hitlera, Ty podobnie dzielisz ludzi na lepszych i gorszych, przy czym sam uwazasz sie za tego lepszego i mającego wieksze prawa do godnego życia. Wracająć do kwestii dofinańsowań, uwazam że wystarczyło by zrównać nasze dopłaty bezpośrednie z dopłatami krajów starej unii. A przy tym rzad powienien zadbać o rynek zbytu na produktów rodzimych-Polskich. po to aby Ci miniejsi mogli uprodukowac tego ziemniaka, kapuste, buraka, marchew itp. i byli pewni ze sprzedadzą to z zyskiem który pozwoli im sie dalej rozwijać. Ogółnie to zlikwidowałbym lub obłożył wyższymi podatkami sieci sklepów z obcym kapitałem( Francuskim, Niemieckimi itp...) I utworzył sieć sklepów tylko z polskimi produktami, które sa bezpośrednio od polskich rolników czy innych producentów. Podsumowujać uwazam że te eleganckie supermarkiety okradają polskiego Rolnika, leja po d*pie polskiego konsumenta i poprostu zrujnują doszczetnie polską gospodarkę. Pozdrawiam

#156 Share Piottrek

Piottrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 luty 2013 - 07:37

Ustalono budżet na lata 2014-2020 .

Edytowany przez Piottrek, 07 kwiecień 2013 - 10:34.

#157 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 11 luty 2013 - 09:18

Panowie, west to typowy obszarowiec, któremu już sie w głowie poprzewracało bo tak naprawde nie widział jeszcze prawdziwej biedy. Zapraszam Pana Panie west na mazury w obszar, biskupca, szczytna, spychowa i jestem pewny że zmienisz podejście do tego co piszesz, jeśli posiadasz w sobie odrobine człowieczeństwa.Ludzie tam naprawde nie maja co do gara włożyc i martwią sie co dadzą jeśc swoim dzieciom następnego dnia. Uważam że Twoj tok myślenia nie wiele różni sie od myślenia hitlera, Ty podobnie dzielisz ludzi na lepszych i gorszych, przy czym sam uwazasz sie za tego lepszego i mającego wieksze prawa do godnego życia. Wracająć do kwestii dofinańsowań, uwazam że wystarczyło by zrównać nasze dopłaty bezpośrednie z dopłatami krajów starej unii. A przy tym rzad powienien zadbać o rynek zbytu na produktów rodzimych-Polskich. po to aby Ci miniejsi mogli uprodukowac tego ziemniaka, kapuste, buraka, marchew itp. i byli pewni ze sprzedadzą to z zyskiem który pozwoli im sie dalej rozwijać. Ogółnie to zlikwidowałbym lub obłożył wyższymi podatkami sieci sklepów z obcym kapitałem( Francuskim, Niemieckimi itp...) I utworzył sieć sklepów tylko z polskimi produktami, które sa bezpośrednio od polskich rolników czy innych producentów. Podsumowujać uwazam że te eleganckie supermarkiety okradają polskiego Rolnika, leja po d*pie polskiego konsumenta i poprostu zrujnują doszczetnie polską gospodarkę. Pozdrawiam

Chyba za bardzo nie wiesz co piszesz.... Nie wiem czy masz na myśli tych ludzi biednych na wsi czy ogólnie ale jak tych pierwszych to uświadom to sobie, że w każdej części kraju takich znajdziesz czy to w mieście czy też na wsi... Sporo takich ludzi jest winnych samym sobie bo nie chcą sobie pomóc i podjąć odpowiednie kroki do zmian w swoim życiu, winna też może być po stronie władz samorządowych które nie próbują pomóc takim osobą ale w końcu to my decydujemy o tych władzach... Starasz się takim osobą pomóc za pomocą dopłat bezpośrednich ale dopłaty to nie jest pomoc socjalna... Druga sprawa jest taka, że rynek unijny jest rynkiem wolnym gdzie przepływ towarów jest swobodny i w żaden sposób nasz kraj nie może tego ograniczyć bo to się wiąże z odpowiedzialnością finansową i zresztą nie gryzie się ręki która nas karmi... Pozdrawiam

#158 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 luty 2013 - 09:38

.Ludzie tam naprawde nie maja co do gara włożyc i martwią sie co dadzą jeśc swoim dzieciom następnego dnia.

jasne... większość z nich to się martwi co wlać do gardła, jak takiego zaprosisz do roboty to najpierw piwo albo flacha i paczka petów na dzień, no i stówa dniówki się należ bo inaczej to on nie będzie robił.. dzień zaczyna oczywiście od konsumpcji no i potem to on wszystko robi oprócz roboty

Podział nowej puli na rok 2014-20 na pewno będzie ciekawy, inny niż dotychczas ,no i wiadomo nie wszystkim będzie pasował .Trzeba szukać swojej szansy w nowej sytuacji ,narzekanie nic nie da.

Edytowany przez kozulek2, 11 luty 2013 - 09:52.

#159 Share Piottrek

Piottrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 luty 2013 - 10:17

Ustalono budżet na lata 2014-2020 .

Edytowany przez Piottrek, 07 kwiecień 2013 - 10:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 luty 2013 - 11:00

@west
Tylko west ja chce by wszyscy rolnicy skorzystali z czegoś, Ci mniejsi również, nie chce w przeciwieństwie do Ciebie wzbogacać się kosztem jeszcze mniejszych ode mnie. Są rolnicy po 50tce mają np. 20ha to jak mu ktoś zabierze dopłaty to co on zrobi możesz mi powiedzieć??? kto go zatrudni ??? i co będzie żył jak w latach 90 po przewrocie systemu co psu z kulawą nogą się nie opłacało, wiem na własnym przykładzie bo mój ojciec prowadził 15ha gospodarstwo, to złamanego grosza nie uświadczył bo wszystko szło na obrót rolnictwa nic nie zostawało. Dopiero kiedy weszły dopłaty bezpośrednie to wtedy coś ruszyło...

W innym temacie piszesz że masz sporo dzierżaw za które płacisz tylko podatek ,a dopłaty pobierasz ty ...dlaczego zarzucasz komuś bogacenie się kosztem innych?skoro sam to robisz...kto jak nie ty zabiera dopłaty nie patrząc z czego ten człowiek ma żyć?Kto go zatrudni ? ty?Sam żerujesz na słabszych i biedniejszych i nie możesz patrzeć jak ktoś uczciwie dorobił się 200ha...w moim regionie za ziemie klasy 5 i 6 trzeba wybulić 1500 zł dzierżawy i nikt nie narzeka bo w sumie pole jest za podatek .

Edytowany przez kozulek2, 11 luty 2013 - 11:07.