Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ustalono budżet na lata 2014-2020

224 odpowiedzi na ten temat

#121 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 10 luty 2013 - 11:13

Ustalono budżet na lata 2014-2020 @west
Wg Twojego toku myślenia MGR dostało by ok 10% albo mniej rolników bo tylu jest ok 100ha. Ja pochodzę z Podkarpacia mieszkam w biednym regionie mam 40ha ziemi i co wg Ciebie mam z tym zrobić? zostawić to i co wtedy mam zrobić pójść po most. Ja też chce się rozwijać i kupować maszyny ale jak mam to zrobić jak Ci ,,100"ha będą co kilka lat dostawać po 600 tys, to kiedy ja cokolwiek dostanę. Dopłaty obszarowe niech ma każdy kto ma tylko ochotę robić coś w polu. Ale jeśli ktoś MGR wykorzystał, to podobnie jak w młodym rolniku, wykorzystał premie to drugi raz już nie mają prawa się ubiegać. Tylko Ci, którzy albo nie skorzystali z różnych przyczyn albo Ci, którym coś jeszcze w puli zostało.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ustalono budżet na lata 2014-2020 Dzisiaj, 19:46
  •  

#122 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 10 luty 2013 - 11:24

Ustalono budżet na lata 2014-2020 @West mówisz że masz dzieci i chcesz im zapewnić dobre życie w dorosłości. A ci mniejsi rolnicy nie maja Dzieci którzy też chcą dzieciom zapewnić jakieś dobro ?!
"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

#123 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 luty 2013 - 11:51

po krótce to takie mydlenie oczu. Teraz przecietny rolnik (takze i ja) bez dotacji nie jest praktycznie w stanie sensownie i ekonomicznie kupic maszyny do swoejgo gospodarstwa i jest włąsnie uzalezniony z PROW jak dotąd to było zwane.

Jest tak i bedzie ze "od myszy po cesarza wszyscy zyją z gospodarza".

Aż złośliwie powiem "a dobrze" :D -od ładnych paru lat piszę (czasami) o tym jak to dotacje wpłynęły na podwyżki cen maszyn i urządzeń rolniczych.Często w odpowiedzi słyszałem że :
-się nie znam
-że to tylko inflacja
-że gdzie indziej też jest drogo
-sam nie skorzystałem to innym żałuję :D
-powinienem skorzystać etc.
A teraz się okazuje że bez owych dotacji sensownej maszyny nie idzie kupić-bo drogo .A i dotacji na horyzoncie nie widać...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 10 luty 2013 - 12:00

Ustalono budżet na lata 2014-2020 w całym tym interesie to najlepiej zarabiaja posrednicy i handlarze wszelkiej masci

#125 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 10 luty 2013 - 12:56

Ustalono budżet na lata 2014-2020 @jaco25 i tak z tych funduszy skorzysta tylko kilkanascie procent bo jest ich poprostu mniej w nowej perspektywie budżetowej. Masz 40 ha czyli nie jest tak źle, jakby zabrano dopłaty dla tych poniżej 20 ha to myśle że spokojnie powiększysz areał. Co do tych co jeszcze nie skorzystali powinni dostac kilka punktów ekstra przy rozpatrywaniu wniosków, ale najbardziej premiowane powinny być gospodarstwa w przedziale 50-150ha z produkcją zwierzęcą i 150-300 z produkcją roślinną.
@grzesiek5672 pilnuj dzieci aby sie dobrze uczyły nie każdy musi byc rolnikiem mogą być lekarzami, prawnikami, informatykami, jest wiele zawodów dających możliwości na dobre życie, ja tez swoje dzieci chciałbym wypchnąć ze wsi bo to nie jest lekki kawałek chleba dlatego pilnuje by się dobrze uczyły korzystają z zajęć dodatkowych na ich edukacje nie żałuje pieniędzy.
@pawelol111 czytaj ze zrozumieniem.
@pawel885 Taka jest mentalność rolników że każdy musi mieć nową maszynę na podwórku nawet taką którą wykorzystuje 2 dni w roku, pytam po co? Nie lepiej kupić taką maszynę na kilka gospodarstw? Nawet Agencja stosuje pewne preferencjie dla zakupów na grupy.
Ja w swoim gospodarstwie kupiłem nowe tylko dwa ciągniki jeden w 2005r i drugi 2011 roku oraz agregat uprawowosiewny w 2009 roku. Pozostałe maszyny i urządzenia kupiłem używane część zrobiłem sam z różnego rodzaju złomu, wyposażenie chlewni mam z odzysku, nigdy nie patrzyłem na maszyny przez pryzmat nowego lakieru tylko opłacalności. Wolałem zamiast kolorowych maszyn na placu kupić kilka ha. Dziś na 200ha mam trzy ciągniki 145 KM 8letniego claasa, 130KM Zetor 136v 2letni i 150KM 20letni Zetor 12245 i daje radę i nie narzekam. Jak uda mi się za pomocą nowych środków zamienić tego 20 letniego zetor na jakiś nowy ok. 150KM to będzie dorze jak nie to też tragedi nie będzie

#126 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 10 luty 2013 - 13:04

Ustalono budżet na lata 2014-2020 predzej tobie zabiora dopłaty niz tym ponizej 20ha o to badz spokojny :)

#127 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 10 luty 2013 - 13:10

Ustalono budżet na lata 2014-2020 Już mi zabrali bo po modulacji mam mniej o 20 tys. Wiem że to nie realne bo te małe gospodarstwa to elektorat PSLu więc bronią ten socjal jak niepodległości, tak jak KRUSu i innych patologii.

#128 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 10 luty 2013 - 13:16

Ustalono budżet na lata 2014-2020 akurat KRUS to nie jest patologia
prawdziwa patologia i piramida finansowa to ZUS
a co ma PSL do dopłat ? myslisz ze ta partia jest naprawde prorolnicza ?

#129 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 10 luty 2013 - 13:30

Ustalono budżet na lata 2014-2020 @West N to skoro jest tyle opłacalnych zawodów to po co ci tyle ha i czekasz aż to dzieciom rozpiszesz? przecież mogą iść na informatyka lekarza itp i nie robić tylko w polu bo to przecież ciężki kawałek chleba...
"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

#130 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 10 luty 2013 - 13:57

... ja tez swoje dzieci chciałbym wypchnąć ze wsi bo to nie jest lekki kawałek chleba dlatego pilnuje by się dobrze uczyły korzystają z zajęć dodatkowych na ich edukacje nie żałuje pieniędzy.

@west
hmm.. Nie zgodzę się tylko z tym. Czasy się kolego zmieniły. Wykształcenie to za mało w dzisiejszych czasach.
Nie lepiej kupić od razu mieszkanie np. w Poznaniu, W-wie, Gdańsku i zapewnić najlepszą edukację.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 10 luty 2013 - 14:21

Ustalono budżet na lata 2014-2020 To jest wyjście awaryjne ja robie to co potrafię co oni zrobią to ich wybór. Szkoły rolnicze napewno wybije im z głowy, chyba że jako dodatkowy kierunek studiów np. zaocznie. Skończą edukację to będziemy się martwić. Najmłodszy ma jeszcze 15lat nauki przed sobą więc wiele się jeszcze może zmienić i w rolnictwie i innych branżach. Mi do emerytury brakuje jeszcze 30 lat więc też muszę z czegoś żyć.
Najpierw popracują z 5 lat u kogoś by zobaczyc jak smakuje praca.

#132 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 10 luty 2013 - 14:43

Ustalono budżet na lata 2014-2020 Nie musi być 5 lat kolego :)- aż tak karać ich nie musisz.
Mi starczało maksymalnie pół roku a w wielu miejscach pracowałem.
Właśnie kolego żeby tak umieć przewidzieć przyszłość to by było dobrze. Mi brakuje 37 do emerytury ale Ja na pewno nie dożyję :) W ogóle ładną sumkę płacisz za wszystko chyba że masz ulgę inwestycyjną (krus, podatek rolny etc.). Ile masz przeliczeniowych???
Jakby ktoś mnie spytał dzisiaj "czy warto było się tyle uczyć" powiedziałbym "Nie warto" a dużo skoczyłem :) . (ale tego nie mów swoim dzieciom.)

#133 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 10 luty 2013 - 14:47

Ustalono budżet na lata 2014-2020 Właśnie, że warto. Tylko nie takie szkoły kończyłeś co trzeba :) .

#134 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 10 luty 2013 - 14:52

Ustalono budżet na lata 2014-2020 O opłatach i podatkach lepiej nie wspominać w to piękne niedzielne popołudnie ;[
Policz sobie za żonę i siebie 400zł składki zdrowotnej miesięcznie plus KRUS 300% i 150zł podatek/ha, ziemie niezłe więc przeliczeniowe dobijają

#135 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 10 luty 2013 - 15:32

Ustalono budżet na lata 2014-2020 West, nie rozumiem czemu chcesz karać tych co mają poniżej 20ha ziemi, to jest totalny bezsens, debilizm i po prostu brak słów. Zamiast zajac sie "rolnikami z miast" którzy mają po kilkadziesiąt, czesto po kilkaset hektarów, biorą za to dopłaty i generalnie wszystko mają w d**pie bo pieniądze lecą, to Ty chcesz wywalić ludzi którzy z dziada pradziada uprawiają tą ziemie, chcieli by się rozwinąć ale nie maja jak bo taki Kowalski z Poznania wpadnie na przetarg rzuci taką kase że sie odechciewa hektarów. Zabierzesz im dotacje, te gospodarstwa zdechną śmiercią naturalną, powiekszysz bezrobocie. Ale za to dostaniesz pare hektarów i hajs na nowy ciągnik się bedzię zgadzał :)

Przeczytałem cały temat i stwierdzam że nie da się każdemu dogodzić, a niektórym z tego dobrobytu to już się całkiem we łbie poprzewracało :) W myśl zasady- dasz palec, weźmie całą rekę...

KS Falubaz

#136 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 10 luty 2013 - 15:51

Ustalono budżet na lata 2014-2020 Widać po emocjach jak ludzie są uzależnieni od wszelkiej maści dotacji... . Większość naszego społeczeństwa już dawno wyłączyła myślenie :( . Ciekawe czasy na świecie - epoka debilizmu.

#137 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 10 luty 2013 - 16:01

Ustalono budżet na lata 2014-2020 Mali nie upadną , znajdą robotę w mieście ( już 50% małych w okolicy tak zrobiło ) i będą trzymać te swoje kilka ha do śmierci więc nie zacierał bym rąk. W mojej okolicy upadło jedno gospodarstwo ok 80-100ha - Warszawiaka - full programów unijnych itp . Przejął to większy co ma podejrzewam kilka tys ha, więc na każdego kozaka znajdzie się większy

#138 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 10 luty 2013 - 16:01

West, nie rozumiem czemu chcesz karać tych co mają poniżej 20ha ziemi, to jest totalny bezsens, debilizm i po prostu brak słów. Zamiast zajac sie "rolnikami z miast" którzy mają po kilkadziesiąt, czesto po kilkaset hektarów, biorą za to dopłaty i generalnie wszystko mają w d**pie bo pieniądze lecą, to Ty chcesz wywalić ludzi którzy z dziada pradziada uprawiają tą ziemie, chcieli by się rozwinąć ale nie maja jak bo taki Kowalski z Poznania wpadnie na przetarg rzuci taką kase że sie odechciewa hektarów. Zabierzesz im dotacje, te gospodarstwa zdechną śmiercią naturalną, powiekszysz bezrobocie. Ale za to dostaniesz pare hektarów i hajs na nowy ciągnik się bedzię zgadzał :)

Przeczytałem cały temat i stwierdzam że nie da się każdemu dogodzić, a niektórym z tego dobrobytu to już się całkiem we łbie poprzewracało :) W myśl zasady- dasz palec, weźmie całą rekę...

Prawisz prawde:) Ale jak wyrwać ziemię w posiadanie chłopa od mieszczucha?

#139 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 10 luty 2013 - 16:07

Ustalono budżet na lata 2014-2020 Dlaczego chcesz zabierać komuś jego własność?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 10 luty 2013 - 16:26

Ustalono budżet na lata 2014-2020 http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/zagorski-na-wpr-bedzie-mniej-niz-obecnie,41819.html