oaxis3333

Ustalono budżet na lata 2014-2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maniek33    35

@jaco25

To jest tylko Twój punkt widzenia. Jak by były dopłaty do produkcji to tyle by było towaru na rynku, że dziś pszenicę sprzedawałbyś za 500 zl. Tu wcale nie chodzi o to by rolnik więcej produkował, jak się co niektórym wydaje :) . Dopłaty ekologiczne - to jest haracz za to, że nie walisz ton chemii w środowisko. Jakby się skończyły to i "ekologów" by natychmiast ubyło :) . Ba, śmiem twierdzić, że po prostu by zniknęli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)

West - To co ty piszesz to jest nie do opisanie w ogóle. Zabrać pieniądze ludziom którzy ledwo wiązką koniec z końce i niech sobie radzą kipina jakaś. Twoja pazerność nie zna granic. Dobrze że ludzi twojego pokroju jest niewiele.

Pracy jest powiedz to tym co szukają ją od miesięcy albo tym co pojechali za chlebem za granicę . Wyjdź z swojej zagrody i zobacz co się dzieje w kraju bo ty chyba widzisz tylko to co na twoim podwórku sie dzieje a nie w kraju

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

@stefek1991 jeśli uważasz że wizją 75tys z młodego rolnika przekonasz kogoś do prowadzenia gospodarstwa to jesteś w błędzie. Jak ktoś kocha tą pracę i ma powołanie do pracy na roli to da sobie radę w każdych warunkach. Co daje obecny system? Dostaniesz 75tys. i co? ziemi nie kupisz bo drobni gospodarze mają z niej socjal i ci nie oddadzą za żadne skarby, kupisz sobie ciągnik do swojego gospodarstwa i bedziesz wygodnie orać swoje kilka ha.

Wyobraź sobie teraz inną sytułacje nie ma młodego rolnika i dopłat dla gospodarstw poniżej 20ha. Tylko ten co będzie chciał naprawdę pracować zostanie na roli, ziemi się w około uwolni od groma bo socjal się skończy i bedziesz mógł sobie za rozsądną cenę powiekszyc areał dobijesz do tych 20ha i dostaniesz dopłaty i pozostałe wsparcia. Nie lepiej tak?

 

A powiedz no mi w takim razie z czego dołożyć do tego żeby sie rozwijać? Tak jak piszesz to trwałoby kilka lat żeby osiągnąć te 20ha.

A ten co już miałby tą kasę to i tak zawinie temu małemu ziemię z przed nosa.

Ci pow 20ha wsiedliby na statek na który ten mały sie spóźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

west myślisz tylko o sobie i twoim zdaniem lepiej jest skazać małych rolników na śmierć żeby więksi co są już rozwinięci dalej się rozwijali i kasowali grube pieniądze z uni gdy inni głodują i nie mają za co żyć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik971204    22

Wy się wszyscy o tą kasę kłócicie, każdy by chciał mieć jak najwięcej i jeszcze narzekacie, żeby mniejsi lub więksi nie dostawali dotacji. Na zachodzie nie mają żadnych dofinansowań, tylko dopłaty bezpośrednie(możliwe, że większe niż u nas) ale i tak rozwijają się lepiej i szybciej niż w Polsce. Po prostu lepiej relacjonują pieniędzmi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

@maniek33

ale jak każdy by takie coś wykombinował to kto by miasto żywił, powiedz czy państwo było by na tyle zdolne by wszystkim żarcie sprowadzić jak każdy by tylko raz do roku pokosił??? ok Ci co koszą raz do roku mogą coś dostać ale znowu nie tyle co Ci którzy sadzą ziemniaki bo chyba nikomu tu nie trzeba tłumaczyć przy czym jest więcej roboty...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a po jaki c..j tak sie kłóci niecj dostanie każdy do grobu nikt nie dostanie tylko lopatą w d..e każdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no ciekawe mają 3tys dopłat do ha przy cenach środków do produkcji na tym poziomie co u nas. Dziwne żeby się nie rozwijali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Wy się wszyscy o tą kasę kłócicie, każdy by chciał mieć jak najwięcej i jeszcze narzekacie, żeby mniejsi lub więksi nie dostawali dotacji. Na zachodzie nie mają żadnych dofinansowań, tylko dopłaty bezpośrednie(możliwe, że większe niż u nas) ale i tak rozwijają się lepiej i szybciej niż w Polsce. Po prostu lepiej relacjonują pieniędzmi. :)

 

 

Widzę że masz niezwykłe pojęcie. Człowieku od kiedy oni korzytają z unijnej kasy? Zastanów sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

@West żal mi nie których Twoich wypowiedzi. Według Ciebie to najlepiej jak by Ludzie z mniejszych gospodarstw po prostu poumierali??Tak najlepiej było by zlikwidować bezrobocie. Wtedy taki jak ty miał by wolna rękę i każdy kawałek pola kupił by za marne pieniądze?

Popieram kolegów wyżej Którzy mówią że ci powyżej 100 ha nie powinni już korzystać z żadnych programów. Dopłaty takim niech by zostawili ale programy różne już nie .


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Niektórzy na tym forum chwalą się jak to wyciągają po 3-4tys z ha zysku na zbożach, przy małym arale to na warzywach niektórzy chwalą się zyskami i po 10tys, ostatnio w temacie trzody jeden użytkownik chwalił sie że na swoich świniach zarabia nawet powyżej 200zł na sztuce więc widać potencjał.

Wielu wróży że ziemia stanieje poniżej 20tys/ha więc jakby Ci którym się niechce pracować pozbyli się ziemi to masz szanse szybko dobić do tych 20ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Chyba że zgarną tą ziemię ci co już mają kapitał i duże zasoby ziemi. Taki mały nawet pisnąć nie zdąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

@jaco25

A czy miasto interesuje czy żywność w sklepie jest z Polski czy np z Francji? Mają to w d...pie, interesuje ich tylko cena. Nikt nawet by nie zauważył, że nasze rolnictwo padło. Takie czasy... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

west a pomyslałeś troche że na wielkopolsce to może i jest i wiencej ziemi i mniej rolników to do 20 ha spokojnie możesz dobić ale na podkarpaciu bym ci życzył powodzenia jak zbieraci doplaty to tym co mają mniej nisz 5 ha fizycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Myślę że to byłoby szybko zauważone. Jak nie ma konkurencji to dyktujesz ceny. I tak by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

@maniek33

to Twoje zdanie. Ja tam jednak wole nasze jedzenie i by nasza gospodarka się rozwijała bo po co mamy robić rynek zbytu Niemcom czy Francuzom sprowadzać zboże, mięso itd skoro sami możemy tyle wyprodukować, wtedy będziemy napędzać własną koniunkturę i każdy na tym skorzysta. Jeśli chodzi o tych, którzy koszą raz do roku, to oki jakąś dopłatę mogą dostać bo przynajmniej chaszcze nie rosną ale nie tyle co Ci którzy jednak mają ciut większe ambicje...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jakby ceny drastycznie wzrosły to by zauważyli możesz być tego pewien...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Im więcej głupich programów typu ekologia, sady itp. tym lepiej dla rolników mniejsza podaż towaru to wyższa cena.

@grzesiek5672 dlaczego zaraz mają umierać do pracy niech idą.

Nieda się zmienić trendu ogólnoświatowego coraz mniej ludzi będzie sie zajmowało rolnictwem za 15-20 lat w Polsce liczba gospodarstw zmniejszy sie o połowę i na nic wasze żale.

@maniek20 można zacząć od 5ha w tej perspektywie budżetowej, to pewnie też dałoby niezły skutek a zaoszczędzone pieniądze przekazać na modernizaję

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Moim zdaniem powinni zabrać dopłaty tym co mają na własność powyżej 150ha dłużej niż 10lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho92    9

west:

śmieszne jest to co piszesz

szkoda oczu żeby to czytać

nie tylko ty masz dwoje dzieci ale ci "mali" rolnicy tez je maja i muszą je wychować

Ja mam 40ha i mieszkam w bardzo biednej okolicy w każdej wsi dookoła same 330 i 360 i większość nie ma więcej jak 25ha i każdy z nich podzieliłby sie ostatnim groszem i większość z nich ma olej w głowie ale co z tego jak nie maja pieniędzy co wezmą kredyt i nie będą mieli za co wykarmić dzieci???!!! i własnie myślę ze takim małym gospodarzom należy się więcej dofinansowań niż tym co maja po 100ha

nie bądź taki zachłanny i pazerny i pozwól korzystać młodym i mniejszym rolnikom

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

West ale gdzie do tej pracy?! nie daleko mnie jest chuta szkła ma istnieć do 2014 albo 2015 roku i jest zakład do zamknięcia.Pracuje tam kilka set osób to jest jedyny zakład w mojej okolicy który zatrudniał więcej osób. wszyscy do zwolnienia i gdzie


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Jak będzie taka tania siła robocza to nie będą maszyny ani środki chemiczne potrzebne. Bedziemy pielić ręcznie za kawałek chleba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ja bym dał tylko tym którzy w poprzednich naborach wykorzystali dobrze dotacje, bo dają gwarancję że te pieniadze się nie zmarnują. Młodego rolnika najlepiej jakby wcale nie było naboru bo to wyrzucanie kasy w błoto i niepotrzebne rozdrabnianie gospodarstw.

 

Etam, gadasz głupoty, mi akurat przydałoby się 70 tys zł na ciągnik czy inną maszynę do mojej firmy w W-wa. Haha. A pole to nie problem, mama by mi wydzierżawiła te 12 ha. W końcu po co jej aż 100ha których głównym przychodem są rolnośrodowiskowe i strączkowe, więc ciągnik brany na PROW w pełni wykorzystany bo nie wyobrażam sobie C330 obsiać 100 ha łubinem i gorczycą. O już niebawem trzeba będzie go sprzedać, bo widzę że nowe będą dawać.

 

EDIT: Chciałem odpisać rano, otworzyłem okno odpowiedzi ale nie zatwierdziłem i wyszło jak wyszło. Dużo postów przybyło...

Panowie wy nie słuchajcie westa bo komu ja będę świadczył usługi? Wolę niech tu mieszka 100 średnio zamożnych ludzi którzy mają po 20 ha niż ma być 4 obrzydliwie bogatych którzy mają po 500ha.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53
Napisano (edytowany)

@West ale gdzie do tej pracy?! nie daleko mnie jest Huta Szkła ma istnieć do 2014 albo 2015 roku i jest zakład do zamknięcia.Pracuje tam kilka set osób to jest jedyny zakład w mojej okolicy który zatrudniał więcej osób. wszyscy do zwolnienia i gdzie ci ludzie maja iść teraz nie którym zostało dwa trzy lata do emerytury !

Ja jestem ze świętokrzyskiego i tu podobnie jak na Podkarpaciu nie mam dużych gospodarstw. przeważnie są to tak jak tu juz jeden użytkownik powiedział GOSPODARSTWO Z TRADYCJĄ. To my w stosunku do większych nie mamy mieć szany na lepsze rozwinięcie się i poprawienie swojego bytu?

Edytowano przez grzesiek5672

"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

panowie zaraz mnie skrytykuje ktoś za to ale co mi tam kasa powina być rozdzielona tak że maly może sie rozwinoć (młody) a duży żeby też coś z tego miał do (200)ha i pierw dostawal wsparcie maly (mlody) zaleznie od regionu i psełdo ekologow won

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj