oaxis3333

Ustalono budżet na lata 2014-2020

Polecane posty

regi1    0

@pysa szkoda że szkoły nie dofinansowują... Albo przynajmniej słowników -_-

 

Sprzedać troche ziemi żeby kupić ciągnik, genialne myślenie, jak sprzedasz ziemie, to już nie bedzie potrzeby nowego(często większego) ciągnika, bo już nie bedzie na czym robić. Geniusz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Napisano (edytowany)

WEST

Wyjdź z podwórka to zobaczysz bezrobocie. 14,2% ludzi bez pracy już a to dopiero początek roku - ma być coraz gorzej. Wychodzi młody człowiek po szkole i nie chcą go nawet do łopaty bo budowa stoi, biedronka też wszystkich nie przyjmie. Statystyki są okrutne: po 5 latach od założenia tylko 5% firm funkcjonuje dalej. Nie ma przemysłu nie ma pracy i po wszystkim.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97
Napisano (edytowany)

Do Westa

 

 

Jesteś w błędzie. Dla ludzi z miasta nie ma już specjalnie pracy a co dopiero jak się ze wsi zwalą. Prowadzę firmę budowlaną i widze co sie dzieje. Nikt nie robi inwestycji. Mieszkania pobudowane stoją puste.

Ludzie nie mają najzwyczajniej kasy. Oczywiście są oferty ale sam powiedz czy wyżywisz swoich synów jak zarabiałbyś 10złbrutto na godzinę?

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Z tego co wiem to kasy ma być coś mniej. Jeśli miałbym od czegoś zacząć to na pewno od wprowadzenia dopłat do produkcji. Co to za polityka jak jeden skosi 1ha raz do roku i dostanie jpo a drugi posadzi 1ha ziemniaków sprzeda miastu za psie pieniądze i też dostanie jpo - PARODIA!!! Do tego wynajdą sobie na tym ugorze ptaszka i kilka kęp koniczyny i jeszcze kasa rośnie. Po drugie o MGR powinni pierwsze ubiegać się Ci którzy albo wcale nie korzystali z tego programu albo do końca nie wykorzystali puli z 2005-2013. Ci którzy pule wykorzystali to niestety powinni ubiegać się o inne programy. Bo jak by to było. Ci którzy mają po 100ha zawsze będą na liście zielonej a ci mali na białej, i temu małemu nie dostanie się nic a ten ,,100 hektarowy" będzie zmieniał nowe traktory co 5 lat, to chyba też nie jest w porządku. Każdy kto poważnie myśli o rolnictwie chce się rozwijać ale jak on ma to zrobić jak kasę zgarną Ci więksi...

  • Like 4

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Do grobu nie zabiorę ale mam dwóch synów więc muszę nazbierać żeby mieli trochę łatwiejszy start, gospodarstwo to praca wielu pokoleń.

Poradzić to mogę, ja jakoś nie widzę tego bezrobocia kto ma trochę oleju w głowie to sobie poradzi, nie wszyscy muszą być rolnikami. Właśnie te socjalne dopłaty tak wszystkich rozpieściły i ciągle słychać tylko daj i daj

 

 

mówisz socjalne dopłaty wszystkich rozpiesciły a sam chcesz zabrac innym te dopłaty z I i II filara,a sobie dac, bo masz za mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

To jak synki podrosną to będą mieć co rozsprzedawać, a jak bida przyciśnie to wtedy tanio kupicie od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Maniek ale niektórzy myślą że są nieśmiertelni.... Rozbawiłeś mnie hehehe :) , pozdrawiam...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

pawelol111

 

Święta racja a co dopiero by było jakby zabrać te socjalne dopłaty rolnikom 10-20ha jak proponuje (west) to wtedy bezrobocie by wzrosło do 30% jak nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebu12    1

pawelo ja jak kukurydze kosilem szukalem ludzi do pomocy troche do widelek pozniej do okrywania kopca i co przeszlem po wsi i jakos chetnych nie bylo 10 zl na godzine placilem wiec gdzie ci bezrobotni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Musisz iść do normalnych ludzi a nie do pijaków przy sklepie :P

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Trzeba było krzyknąć mi, załatwiłbym Ci 5 ludzi - koledzy z miasta. Na nocki jeżdżą do Technikoloru pod wawę żeby zarobić 65zł. Ludzie wyjdźcie z obory, ze wsi... na tym świat się nie kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Z tego co wiem to kasy ma być coś mniej. Jeśli miałbym od czegoś zacząć to na pewno od wprowadzenia dopłat do produkcji. Co to za polityka jak jeden skosi 1ha raz do roku i dostanie jpo a drugi posadzi 1ha ziemniaków sprzeda miastu za psie pieniądze i też dostanie jpo - PARODIA!!! Do tego wynajdą sobie na tym ugorze ptaszka i kilka kęp koniczyny i jeszcze kasa rośnie.

 

Kto Ci broni robić tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

właśnie westowi o to chodzi żeby bezrobocie było jak największe. Bo po pierwsze jak masz dobra pracę i 10ha to ich nie sprzedasz bo po co jak i tak masz dużo kasy. A po drugie jak nie będzie bezrobocia to kto mu przyjdzie pracować za 7zł na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@jaco25 ale ci mniejsi mogą te 5 letnie traktory kupić, i jeszcze kilka lat nimi pohulają na swoich ogródkach

Też nie spotkałem chętnych do pracy za 10zł/h nie mówie tu o tych pod sklepem jak ktoś jest fachowcem to znajdzie dobrą pracę za niezłe wynagrodzenie a nieudaczników mi nie żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

@west jak czytam twoje posty to normalnie mnie aż krew zalewa. Ja jestem torelancyjny i dopłaty czy również inne dotacje powiny być w małch jak i dużych godpodarstwach ale ja uważam że przedewszystkim pozolić własnie tym małym gospodarstwom rozwijać się,sam wlasnie posiadam male gospodarstwo i chcialbym się rozwijać sie w tym kierunku a Ty mówisz żeby nie było naborów na młodego rolnika! człowieku zastanów sie co piszesz! Jesli chodzi Ci np o zakup ciągnika czy bądź innej maszyny spokojnie kupi się ciagnik to kupi sie i ziemie powinni własnie namawiać młode pokolenie aby chcieli zostawać na gospodarce bo wiadomo, że to jest cięzki kawałek chleba a jak wiadomo nie każdy miał szczescie by kupic PGR'owską ziemie za psie pieniądze dajmy szanse innym i również ważne jest to żeby zacząć scigać tych "pseudo-rolników" nie jeden Warszawiak bądz inny biznesmen ma tych ha i bierze za to grubą kase bo wszedł w ekologie uprawia pole byle jak i nawet nie ogarnia gdzie dany kawałek się znajduje, nawet spotkałem sie z takim przypadkiem ze własnie taki niby rolnik pytał sie jak wygląda owies bo chciałby zasiać na polu a ha ma ponad 400!. Ludzie to normalnie paranoja!! A najsmieszniejsze jest to że w kontroli wszystko sie super zgadza, a zgadza sie dlatego bo zapłaciło sie pare $ aby kontrola potwierdziła ze wszystko jest pięknie ładnie i zeby każdy cicho siedział a ten co wlasnie dogląda tą ziemie dba stara sie jak może to i tak kontrola przyjedzie i przyczepiać bedze sie do byle czego.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Napisano (edytowany)

damian40000 - kto sprzeda 10 ha skoro przy dobrych wiatrach wyciągnie z tego 15-20 tys + 10tys dopłaty? Dla wielu to warunek przeżycia bo wiemy jak jest z pracą...

 

West: ludzi mniej zamożnych uwazasz za nieudaczników..... Zapominasz że warunki każdy miał inne i mimo wykorzystania wszystkich możliwości nie mógł zakupić więcej niż np 15ha - taki też powinien mieć możliwość rozwoju i nie jest nieudacznikiem.

Po co mniejszy ma kupić od Ciebie rozpieprzony sprzęt skoro za tą samą kwotę + dofinansowanie może mieć nowy. Zapłaci tyle samo za nówkę więc dalej nie rozumiem dlaczego mu to uniemożliwić? Lepiej obciążyć go kosztami remontu. No tak... jak mały pójdzie po nówkę to kto od Ciebie kupi złoma...

Edytowano przez pawelol111
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cię oceniać west, ale po przeczytaniu kilku postów widzę że jesteś zachłanny. Ja osobiście należę do tych powyżej 20 ha i mam takie samo zdanie jak wiele osób wypowiadających się w tym temacie gospodarstwa powyżej 100 150 ha są już na tyle rozwinięte, że dalej mogą rozwijać się z a własne pieniądze i dostawać tylko dopłaty bezpośrednie. Jak zabierzemy małym gosp dopłaty i możliwość uczestniczenia w różnych programach to te gosp zginą w takim kraju a wielu ludzi stanie się bezrobotnymi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no ale według westa ci co mają 10ha wcale nie powinni dostawać dotacji bo tylko pieniądze marnuja które są mu potrzebne na kolejny nowy ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Sensownie byłoby wprowadzić limity w gospodarstwach max 100ha i ani ara więcej - z takiego obszaru można godnie żyć wręcz stać na luksus a i mniejszy miałby możliwość rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300
Napisano (edytowany)

@maniek33

to jest kpina w żywe oczy z rolnictwa i tych którzy faktycznie coś w tym polu robią i sam dobrze o tym wiesz... Po za tym głupa z siebie robił nie będę wolałbym, by na coś ta ziemia jednak została wykorzystywana. Po za tym Ci, którzy koszą raz do roku to zazwyczaj najwięksi biedacy np. biznesmeni, którzy nie mają co z kasą zrobić to zajmują miejsce tym którzy faktycznie na tej ziemi coś by robili. Po za tym jak każdy by szedł Twoim tokiem myślenia, to za chwilę nie miałbyś co gara włożyć bo skąd niby jak każdy by pokosił raz do roku...

@west

nie dziękuję west nie tędy droga. wolałbym jednak by środki odrobinę były racjonalniej rozdysponowane i Ci od przedziału 10-30 też coś dostali.

Po za tym zostawił bym środki tym którzy chowają zwierzęta bo kto chowa to wie ile przy tym charówy....

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@stefek1991 jeśli uważasz że wizją 75tys z młodego rolnika przekonasz kogoś do prowadzenia gospodarstwa to jesteś w błędzie. Jak ktoś kocha tą pracę i ma powołanie do pracy na roli to da sobie radę w każdych warunkach. Co daje obecny system? Dostaniesz 75tys. i co? ziemi nie kupisz bo drobni gospodarze mają z niej socjal i ci nie oddadzą za żadne skarby, kupisz sobie ciągnik do swojego gospodarstwa i bedziesz wygodnie orać swoje kilka ha.

Wyobraź sobie teraz inną sytułacje nie ma młodego rolnika i dopłat dla gospodarstw poniżej 20ha. Tylko ten co będzie chciał naprawdę pracować zostanie na roli, ziemi się w około uwolni od groma bo socjal się skończy i bedziesz mógł sobie za rozsądną cenę powiekszyc areał dobijesz do tych 20ha i dostaniesz dopłaty i pozostałe wsparcia. Nie lepiej tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

A co ja mam się o nich martwić? Pracy jest w cholerę zresztą większość i tak pracuje tyle że na czarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a dopłaty do burakow będą czy nic nie wiadomo i tak na marginesie kucenie nic nieda tu kalemba zrobi co bedzie chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj