oaxis3333

Ustalono budżet na lata 2014-2020

Polecane posty

oaxis3333    39
Napisano (edytowany)

Zakończone dziś negocjacje nad budżetem Unii Europejskiej na lata 2014-2020 przyniosły Polsce 72 miliardy i 900 milionów euro na rozwój regionów, a także 28 i pół miliarda euro na rolnictwo.

Co o tym sądzicie ?

Edytowano przez oaxis3333

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Budujemy obory i kupujemy traktory !!! :)

A tak na poważnie to media są nam nieprzychylne. Zastanawiam się co wymyślą byśmy jeszcze bardziej musieli oddawać dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

no jak co ? :) zwiększą pewnie wymogi na każdym kroku .... zastanawia mnie najbardziej czy zwiększa dofinansowanie na start młodego rolinka , moze dojdą do setki zamiast 75


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Ja tam bardzo chętnie bym skorzystał po raz pierwszy z tych dofinansowań ale zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

wymogi na pewno pójdą do góry ale dobrze że będzie @przemek mi coś w necie obiło się o wzrok że mam być 300 tys zł na młodego rolnika i masz 5lat na wydanie tej kasy ale czy to napewno to nie wiem a nie mogę sobie przypomnieć tej strony


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Młodego rolnika powinni dopasować do areały, jaki otrzymuje/kupuje. Np 12 000zł od ha na start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Gdy zwiększono z 50 na 75 tys, gadka była, że jeżeli nastąpi zwiększenie stawki to na 125 tys, z tymi trzystoma to już fantazja widze kogoś niesie...


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Najlepiej żeby te wszystkie programy zlikwidowali i te pieniądze na dopłaty do ha przeznaczyli, wtedy by każdy dostał i skorzystał.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

Mi coś się obiło o uszy że ma być 100tys ale ile w tym prawdy to niewiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Naliczanie premii dla młodego rolnika od hektara moim zdaniem jest niezbyt trafionym pomysłem. Młody, który przejmuje 300-hektarowe gospodarstwo, dostanie kasę, doliczając do tego wysokie dochody z gospodarstwa będzie on że tak powiem "zbyt bogaty". A ten, co ma 20 ha i małe dochody to inna sprawa. Najlepiej jak wszyscy dostaną po równo. A jeszcze jak to na wsi-ten co dostanie więcej, to ludzie będą na niego krzywo patrzeć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

czas pokaże mi też się to wydaje ze za duży przeskok z 75 na 300 bardziej skłaniam się ku 100 lub 125 ale to zobaczymy :) a tej strony nie mogę sobie przypomnieć gdzie to czytałem sam byłem w szoku ze tyle kasy by dali ...


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja raczej bym był za dopłatami dla tych którzy coś robią a nie masz 100 ha ugoru koszonego raz albo i nigdy i dostajesz na to kase chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLMAK2    1

za mało rolnicy dają jedzenie całemu światu no aż łeska w oku się kręci ale no co taka polityka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Przecież jest mniej kasy na programy. Lekko więcej na dopłaty. Skąd macie takie pomysły? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielz    0

A to nie tak że ma nie być wcale premij tylko młody rolnik będzie premiowany przy dopłatach bezpośrednich i przy programach inwestycyjnych do jakiejś kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ja raczej bym był za dopłatami dla tych którzy coś robią a nie masz 100 ha ugoru koszonego raz albo i nigdy i dostajesz na to kase chore

Własnie przez takich media robią z rolników nie wiadomo kogo :( . A ten co potrzebuje siano to musi ograniczac stado bo nie ma szans dostac dzierzawy bo albo ojciec/wujek/itd w ANR i Arimr taka jest rzeczywistosc i to nie sa moje wymysly domyslenia.Jakoś ich komputer do kontroli wylosowac nie chce :)

 

Przecież jest mniej kasy na programy. Lekko więcej na dopłaty. Skąd macie takie pomysły? :)

Ja bym tak na to nie patrzał zwracajac uwage na to ze jak był ustalony budżet na lata 2007-2013 to owych panstw członków było zdecydowanie mniej i uwazam iż obecne ustalenia sa na dobrym poziomie. Ale z drugiej strony jakby spojrzeć wstecz to rząd Polski dał ciała z budzetem obecnym(2007-2013) skoro przy wiekszej ilosci chetnych do kasy dostajemy praktycznie to samo to cos musi byc na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickboss    1

Spokojnie z tym budzetem, jeszcze niema sie z czego cieszyc. Ze jest porozumienie to nie wszystko. Jak przejdzie to przez PE i nic nie obetna to wtedy bedzie juz wszystko pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)

Kasy wynegocjowali dużo mniej niż ich poprzednicy ale nic dziwnego w końcu PO ma chyba gdzieś rolników i wieś bo walczyli głownie o kasę dla miast a nie Polskiego Biednego rolnika. Mam tylko nadzieję że rolnicy zastanowią się w najbliższy wyborach na kogo glosują. Inne kraje jakoś potrafiły wynegocjować zwiększenie kasy ale nasi NIE. I zapewne w w kilka lat 100% środków będzie wykorzystane i znów będzie płacz że dla wszystkich nie starczyło.

Moim zdanie przy Modernizacji Gospodarstw Rolnych pierwszeństwo powinni mieć ci co pierwszy raz składają a nie co poniektórzy biorą kilka razy kombinują na żony składają dzieci a drugi nie dostaje bo potem nie starcza.

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dokładnie pierwszeństwo powinni mieć ci co chcą kupić pierwszy raz ciągnik na dofinansowanie a nie ci którzy pozbywają się pięcioletnich i chcą nowych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ja bym dał tylko tym którzy w poprzednich naborach wykorzystali dobrze dotacje, bo dają gwarancję że te pieniadze się nie zmarnują. Młodego rolnika najlepiej jakby wcale nie było naboru bo to wyrzucanie kasy w błoto i niepotrzebne rozdrabnianie gospodarstw.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Master96    0
Napisano (edytowany)

No właśnie dowiadywałem się jak z tymi dopłatami dla młodych rolników i doradca mówił ojcu, żeby poczekać bo mają dawać 100 tyś. i jak ja skończę szkołę i dopiero się starać.

Edytowano przez Master96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337
Napisano (edytowany)

Ja bym dał tylko tym którzy w poprzednich naborach wykorzystali dobrze dotacje, bo dają gwarancję że te pieniadze się nie zmarnują. Młodego rolnika najlepiej jakby wcale nie było naboru bo to wyrzucanie kasy w błoto i niepotrzebne rozdrabnianie gospodarstw.

 

Napisał obszarnik.

 

Dwie kwestie jeszcze: jakie kryterium przyjąć odnośnie oceny "dobrze wykorzystanych dotacji" oraz gdzie wysłać ludzi za chlebem z mniejszych gospodarstw?

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj