Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7211

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 22:06

Zetor 7211 Nie dziala u mnie obrotomierz i licznik mth. Jak sprawdzic czy zepsuty jest zegar czy czujnik przy silniku? I w ktorym miejscu go szukac?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7211 Dzisiaj, 21:38
  •  

#2 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 22:10

Zetor 7211 Jak pamietam to koło alternatora z przodu siedzi czujnik

#3 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 23:17

Zetor 7211 Trzeba iść po kablach (po nitce do kłębka :) ) Nie znam sie na Zetorach ale wiem że często za wskazywanie obrotów jest odpowiedzialny alternator.
Dobrze ci ładuje alternator, nie masz problemów z zapalaniem czy innych takich?? Ile kabli dochodzi do alternatora??
Jak dla mnie jeśli stoi obrotomierz to i licznik motogodzn też musi :D

#4 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 12 grudzień 2007 - 23:33

Zetor 7211

Nie dziala u mnie obrotomierz i licznik mth. Jak sprawdzic czy zepsuty jest zegar czy czujnik przy silniku? I w ktorym miejscu go szukac?

sprawdzic kable-bezpieczniki -zasilające zegar

ps
alternator niema nic do tego- chyba że czujnik obrotów padł

#5 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 13:37

Zetor 7211 A było ostatnio coś grzebane w elektryce z przodu? Być może ktoś podmienił kabelki na czujniku, zamień je kolejnością i sprawdź co będzie, środkowy to masa i dwa po bokach to sygnał

#6 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 14:47

Zetor 7211 Jak gdzieś w okolicy jest drugi zetor to swój licznik podepnij do innego i zobacz czy jest sprawny.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#7 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 19:59

Zetor 7211 Licznik motogodzin dziala ijest ok. Natomiast z obrotomierzem jest cos nie tege bo wskazuje tylko do ok 1000 obr. Ciagnik kreci sie napewno szybciej niz ten 1000 i nie wiem o co chodzi. Co z tym moze byc? Pozdrawiam

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#8 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 21 grudzień 2007 - 07:26

Zetor 7211

Licznik motogodzin dziala ijest ok. Natomiast z obrotomierzem jest cos nie tege bo wskazuje tylko do ok 1000 obr. Ciagnik kreci sie napewno szybciej niz ten 1000 i nie wiem o co chodzi. Co z tym moze byc? Pozdrawiam

moze się przycina wskazówka

#9 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 15:25

Zetor 7211 dobry zart.poprzestawiane kable pod zegarem

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#10 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 20:15

Zetor 7211 Obrotomierz i licznik mtg dostają sygnał z nadajnika (impulastora), więc coś nie tak z tym sygnałem.Kiedyś rozbierałem ten nadajnik i jest to coś w rodzaju prądniczki i ma jedną parą styków, która w/g mnie daje sygnał do licznika mtg. Było to kilkanaście lat tamu i tylko ciut,ciut pamiętam dlatego przy "napewno"nie upieram się

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Radzio1

Radzio1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 16:40

Zetor 7211 Witam ma może ktoś schemat okład elektrycznego do zetora 7211??

#12 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 08 kwiecień 2008 - 16:43

Zetor 7211 W tych starszych typach zetorów to chyba jest wada co trochę nie psuje licznik ;/ My chyba z 5 razy wymienialiśmy aż odpuściliśmy
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#13 Share kazikow

kazikow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 04:54

Zetor 7211 Przepraszam że się wciołem troche nie na temat, otuż mam problem w 7211 wskażnik od temperatury płynu chłodniczego wogule nie wskazuje temp. i myślę że jest to wina czujnika temperatury no i nie wiem bardzo gdzie szukac ,w kturym miejscu tego czujnika i ile przewodów wychodzi od tego czujnika jeszcze jak by ktoś znał kolor tych przewodów .
I jeszcze jedno czy ktoś mugł by wrzuic schemat instalacji elektrycznej do 7211 na forum.Tu na forum jest jeden schemat ale on nie ma opisów i jest za bardzo nieczytelny.

#14 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 16:47

Zetor 7211

Przepraszam że się wciołem troche nie na temat, otuż mam problem w 7211 wskażnik od temperatury płynu chłodniczego wogule nie wskazuje temp. i myślę że jest to wina czujnika temperatury no i nie wiem bardzo gdzie szukac ,w kturym miejscu tego czujnika i ile przewodów wychodzi od tego czujnika jeszcze jak by ktoś znał kolor tych przewodów .
I jeszcze jedno czy ktoś mugł by wrzuic schemat instalacji elektrycznej do 7211 na forum.Tu na forum jest jeden schemat ale on nie ma opisów i jest za bardzo nieczytelny.

Do czujnika temperatury idzie jeden przewód, wystarczy, że spadł z czujnika i masz brak wskazań. Aby sprawdzić działanie zegara zdejmij końcówkę z czujnika i dotknij do masy, wskazówka wychyli się . Lokalizacji czujnika nie pamiętam ale wydaje się, że pod maską w okolicy chłodnicy, termostatu.

#15 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 20:42

Zetor 7211 jesli po zagrzaniu wskazowka podnosi sie troche to brak masy.czujnik jest na gorze miedzy przewodami gumowymi wie musi miec dodatkowy przewod masowy gdzies przykrecony.chyba ze bawiles sie z instalacja i poprzestawiales przewody

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#16 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 16:13

Zetor 7211 Mam taki problem ze nie mam pradu w kabinie. Doslownie wogole zasilania. Gdzies przepadlo. Narazie mam taka prowizorke ze bezposrednio z alternatora mam bezposrednie polaczenie ze stacyjka przewodem. Gdzie szukac przyczyny? Zlaczki pod kierownica sprawdzaklem i nic nie pomoglo.

sprzedam

#17 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 14:58

Zetor 7211 moze przy bezpieczniku babel sie odpioł albo masa kabiny ci sie odłaczyła ale wtedy chociaz ine rzeczy by ci bez masy chdziły
no ja tez mam ten sam problem z liczninikiem i obrotomierzem wogole nie działaja
--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

#18 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 21:39

Zetor 7211 Czy przy tej prowizorce działa stacyjka, tzn. wkładasz kluczyk i się pojawia zasilanie? Jeśli działa , to szukaj wędrując po grubym przewodzie idącym ze stacyjki do alternatora. Kiedyś na gwarancji jarała się instalacja, wymienili i oddali starą wiązkę - była przetarta w miejscu gdzie wychodzi z kabiny. Sprawdź przewody przy rozruszniku.

#19 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 17:25

Zetor 7211 Działa. Przy alternatorze wszystko dobrze. Taka prowizorke zrobilem bo nie bylo czasu na sprawdzanie bardzo wnikliwe bo trzeba bylo grzac na pole. Prowizorki zawsze najdluzej wytrzymuja :D

Edit
Juz zrobiłem. Przyczyna banalna: kostka nie łączyła. Ale Styk odpowiedzialny za przewodzenie prądu do stacyjki wyglądał jak oblany jakimś kwasem. Jakis taki skorodowany był. A pozostale styki w kostce byly ok. Zlaczka meska żeńska i rurka termo i po sprawie.

sprzedam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 15:34

Zetor 7211 Dołączam się do tematu i go odnawiam bo mam podobny problem.
Licznik mtg zatrzymał się na bodajże 2543 mtg a będzie miał koło 8000.
Rozkręcałem nawet ten licznik i niby wszystko ok. Później zajrzałem do czujnika i patrze że kabelki luźne więc trzeba dokręcić, więc dokręciłem i jedna z śróbek (miedzianych) urwała się, efektem tego jest obrotościomierz wskazujący max. 1000 obr/min
Już dałem sobie z tym spokój bo chciałem cały czujnik wymienić ale jak słyszałem czasami można kilka razy wymieniać bez rezultatu, a teraz szukam innego wyjścia.
Osobny układ mierzący czas przeprowanych godzin, coś w rodzaju stopera. Ile czasu będzie włączony, tyle będzie wskazywał, gdzie 1 pełna godzina=1mtg.
Tylko nie wiem od czego zacząć... i nie wiem czy to będzie wykonalne bo potrzebna będzie już pamięc.
Może na szrotach poszukam i się popytam o liczniki elektryczne, ale czy będą mieli w ogóle takie części?