Macius

Skracanie belki w opryskiwaczu

Polecane posty

Macius    60

Witam. Niemogłem nic na ten temat znaleść wiec otworzyłm nowy temat. A mianowice chodzi mi o skrócenie lanc w opryskiwaczu. Znaleźliśmy ładny opryskiwacz za dobre pieniadze 3000l 28m lance. Ale niechcemy tak długich lanc i chcielibyśmy je skrócić do 18 ewnetualnie 24. Opryskiwacz posiada komputer. Jest taka możliwosć?? wszystko bedzie poprawnie działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

JA skróciłem z 24 na 20 i nie było jakiś problemów, komputer raczej nie mylił się. Ja mam prosty komputer, nic nie ustawia się , nie wpisuję w niego nic. Jak założyłem na 24 to innym ciśnieniem pryskał, chyba większym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Przecież ciśnienie regulujesz na zaworze więc nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mylisz się, komputer wszystko sam reguluję.Ty nic nie dotykasz, ja jak staję ciągnikiem, to opryskiwacz wyłącza się, ruszm zaczyna pryskać, nic nie dotykam, wszystko sam robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U mnie tak robi, ustawiam tylko dawkę na hektar pokrętłem i koniec.Przeważnie 140-200 l/ha.

Jak zmiejszam z 24 na 18 lub 12 to ciśnienie spada. A przy 6m to muszę trochę dać większą dawkę bo przestaję pryskać, tylko zaczyna lać.

Przy klinach oszukuję, ale to norma.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

ale to zalerzy od krecenia się koła w opryskiwaczu to pryskanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja na kole mam tryby, łańcuszek i napedza prądniczkę. Podejrzewam że ona wszystkim steruję. U mnie pompy ciśnieniowe napędzane są silnikiem hydraulicznym, raz chodzą szybciej, a raz wolniej. Od tego zależy ciśnienie. Na pompach też mam prądniczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazach17
      Problem polega na nierównomiernym składaniu belki(lanc) jedna strona składa się dużo szybciej od drugiej.
      Opryskiwacz Rau explorer
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez casefarmer
      Witam, mam problem z kalibracją opryskiwacza rau explorer. Sterownik w nim to fmc (flow mate control). Postępuje tak jak jest napisane w instrukcji obsługi. Na ekranie 14 muszę wpisać w dolnej części impulsy na litr z przepływomierza ( u mnie jest 669 impulsów/ litr) i taką wartość wpisuję . Następnie muszę ustawić wszystko na oprysk i włączyć pryskanie. Dalej zmierzyć średnią wydajność rozpylaczy i pomnożyć  razy ilość wszystkich dysz. Jest to całkowity przepływ wody , który wpisuje w górnej czėści ekranu. Kiedy to zrobię i potwierdzę OK zmienia sie ilość impulsów i tak wkoło macieju. Nie mam już nerwów na to. Napiszcie jak to ustrojstwo skalibrować. Dodam jeszcze że inne ciśnienie pokazuje na sterowniku a inne na manometrze.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj